OuiSet 10% korting C. KOREN BAKKER ben je samen. VOOR BEGRAFENISSEN DAMES SWEATERS al gezien??? 3e Talentenjacht "Swanla was klaterend succes....! DE GEMEENTE MOERKAPELLE. HENGELSPORT VOLLEYBAL 1987 192.557,- 1988 256.937,- 1989 281.595,- 1990 323.168,- 1991 362.215,-. Discrete en keurige verzorging Van Ouiset hebben wij weer een uitgebreide kollektie zeer kombineerbare mode ROK98,- PANTALON 119,- en129,- TRUIEN daarbij passend vanaff 129,- Wij hebben voor de HERFSTVAKANTIE.... AANBIEDING SPIJKERBROEKEN!!!!! Wij geven op alle merken spijkerbroeken op donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 oktober! Heeft u onze leuke kollektie TOT ZIENS BIJ dorpsstraat 111b zevenhuizen VBOK openbare avond vrijwilligers werk i&ËMPssaKe^ v: -1" - jags^pa Herman en Agaath v.d. Berg runnen sinds 1954 een bakkerszaak in de Moerdijkstraat in Moerkapelle. Ze komen niet in de krant omdat ze een bepaald jubileum te vieren hebben, maar omdat er én onlangs een korte maar hevige verbouwing plaatsvond én zij voortaan tot de vaste adver teerders van de Dorpskrant behoren Afgelopen zomer kwamen ze al in de publiciteit, vanwege de 'vakan- tiespecial' waarvoor vaste kam peerders op de camping werden geïnterviewd. Ook schreef de Goudsche Courant een artikeltje over hen vanwege hun Moerka- pelse specialiteiten, zoals Achter- wegse kruidkoek, handgerolde krakelingen en Moerkapelse mei den. Lekkernijen die alom be kendheid genieten. De eerste is uitgedeeld aan alle deelnemers van de onlangs vanaf de camping georganiseerde trim- loop...het waren er dik over de honderd. De tweede lekkernij wordt vervaardigd in de achter de bakkerij gelegen koekfabriek van de broer van Bakker v.d. Berg. Destijds waren er drie zoons die hun vader als bakker op wilden volgen. De eerste begon in zijn va ders bakkerij, maar vertrok naar Nigtevecht Toen deze plaats maakte voor Herman en Agaath waren de ouders al verhuisd naar het naast gelegen pand, waar moeder V.d. Berg thans nog al leen woont. Boven de winkel woont de 'koekfabrikant' en er naast de bakker en zijn vrouw met hun twee kinderen. Ruimte om uit te breiden is er niet. De verbou wing die onlangs in enkele dagen tijds plaatsvond was urgent, om dat er scheuren in de voorgevel kwamen. Deze moet worden ge stut om een nieuwe pui aan te brengen. De verkoop ging intus sen gewoon door in de garage... Volgens de oudheidkundige de heer Bakker uit Moerkapelle, moet het pand waarin de vader van bakker V.d. Berg zo'n 60 jaar geleden begon, zeker 200 jaar oud zijn. Voordat bakker V.d. Berg sr. zijn taak hierin begon, zwaaide bakker V.d. Tas hier de scepter. Ook vele jaren hiervoor fungeerde het pand als bakkerij, nadat het z'n eerste bestemming, nl. pastorie van de Herv. kerk, ver loren had."Eigenlijk was de oor spronkelijke bakkerij een pand eerder. Pas toen de nieuwe pasto rie in 1860 werd gebouwd, werd de oude pastorie bakkerij. De nieuwe pastorie kwam weer een pand verder. Daarin woont thans mevr. V.d. Berg sr." aldus de heer Bakker..... De begroting van de gemeente Moerkapelle voor het jaar 1987 wordt in de gemeenteraadsvergadering van dinsdag 21 oktober a.s. behandeld. Zoals gebruikelijk zullen de politieke partijen hun algemene beschouwin gen hierop laten horen. Woensdag 22 oktober zullen deze beschouwin gen verkort in de Dorpskrant worden weergegeven. Vooruitlopend hierop hadden we een gesprek met burgemeester A.W. Lips van Moerkapelle Veel nieuws is er misschien wel niet te melden uit de gemeente moerka pelle, over de op het programma staande zaken, omdat de aanbiedings brief onlangs in de Dorpskrant stond, doch enkele punten willen we uit de meerjarenbegroting aan de orde stellen. Om met de begroting van 1987 te beginnen: deze is sluitend! Een knappe prestatie is bovendien de ruimte die de begroting laat voor onvoorziene uitgaven: 192.557,-. En dat voor zo'n betrekkelijk kleine gemeente! Er is dan ook geen voorstel om de gemeentelijke belastingen te verhogen. Een berekening van de budgettaire positie voor de periode 1987 tot en met 1991 geeft aan, dat ook op langere termijn de financiële positie van de gemeente Moerkapelle, als gunstig kan worden beoordeeld. De besteedbare ruimte voor de komende jaren bedraagt: Bij de belastingopbrengsten is hierbij uitgegaan van een stabiliteit van de tarieven. Bij de overige uitgaven en inkomsten is voor wat betreft het onderdeel overige goederen en diensten, rekening gehouden met een prijsstijging van 1% per jaar. Eenzelfde verhoging is aangehouden voor het onderdeel Energiekosten, omdat de ramingen in de begroting zijn gebaseerd op de prijzen van voor de tariefverlaging van de verschillende energiekosten. Zevenhuizen en omstreken - Nrd. Dwarsweg 44 - 01802-1370 iiio Hengelsportvereniging Zeven- huizen/Moerkapelle heeft haar 10e en tevens laatste zomercom petitiewedstrijd gehouden in de Oude rijn bij het Fort, Bodegra ven. De winnaar stak met kop en schouders boven de rest uit. Met 2475 gram won J. Wiersma deze wedstrijd die voor de rest geken merkt was als één van de slecht ste wedstrijden van het seizoen. De totaalvangst van de 13 aanwe zige vissers bedroeg 4.425 gram, waarvan dus meer dan de helft gevangen was door J. Wiersma. Nummer 3 werd L de Zwart. Op nummer 2 vinden we een speciaal iemand, nl. dekampioene van de zomercompetitie, C. de Zwart. In deze wedstrijd ving zij 1100 gram In totaal wist zij 23.200 gram te vangen en hiermee M. Huisman op een (geringe) achterstand te la ten. Haar man, J. de Zwart, eindig de op de 3e plaats. Met deze over winning nam zij de titel over van de broer van haar man, L. de Zwart die dit jaar 5e werd. In totaal is er in de zomercompetitie 180.300 gram gevangen. De eindstand: 1. C. de Zwart, 230.200 gram; 2. M. Huisman, 20.875 gram; 3. J. de Zwart 17.250 gram; 4. J. Wiersma; 5. L de Zwart; 6. D. Bazen; 7. E. Bree- dijk; 8. J. Breedijk; 9. J. Slobbe; 10. N. Potze; 11. J. Verschoor; 12. A Uittenbroek; 13. C. Klop; 14. C. Brands; 15. L Schmidt. Heren Zevenhuizen nog ongeslagen Het eerste herenteam van Zeven huizen heeft een droom-start ge maakt in de ere-divisie. In de eer ste twee wedstrijden wisten de he ren met 3-0 te winnen en staat zo met vier punten uit twee wedstrij den boven aan de ranglijst van de ere-divisie. De Zevenhuizense heren wisten dit te bereiken door in de wed strijd van afgelopen zaterdag te gen debutant Hillhout/Reflex met 3-0 te winnen. In de eerste set be gon Zevenhuizen goed door een snelle 5-0 voorsprong te nemen, maar de gasten kwamen terug. Doordat Zevenhuizen niet goed ingesteld was op de aanval van Hillhout kon deze ploeg een 6-10 voorsprong nemen. Nadat Zeven huizen dit weer moeizaam had rechtgetrokken liepen de gasten wederom uit naar een 11-13 voor sprong. Maar eindelijk kreeg Ze venhuizen grip op de aanval en kon door een goede blokkering punten scoren, hierdoor gesterkt liepen de Zevenhuizense heren verder uit naar een 15-13 set winst In de tweede set bleven de heren van trainer Bart Stolwijk dit spel spelen en kon door een geva rieerde aanval met 15-8 de set naar zich toehalen. In de derde set ging het lange tijd gelijk op, maar na 8-6 wist Zevenhuizen toch het beslissende gat te slaan en kon zo met 15-8 de set en zo de wed strijd winnend afsluiten. Voor a.s. zaterdag staat de zeer lastige streekderby tussen ACCO /DOS en Zevenhuizen in de sport hal de Meent te Schoonhoven op het programma. Dan zullen de heren van Zevenhuizen om 16.30 uur het zwaar krijgen, niet alleen spelen de heren dan tegen zes spelerzs maar ook nog eens tegen een fanatiek publiek, zodat de he ren zeker een aantal supporters nodig zullen hebben. OP dinsdag 21 oktober a.s. orga niseren gezamenlijke werkgroe pen van de VBOK (Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind, 40.000 leden, 1500 vrijwil ligers) uit de regio Gouda een zgn. 'open avond' in de Johannes Cal- vijnschool in Gouda. Tijdens deze avond zullen de werkgroepen zich presenteren aan leden en geïnteresseerden. De avond zal vooral in het teken staan van het VBOK-vrijwilligerswerk Door middel van een drietal workshops over hulpverlening, voorlichting en presentatie/documentatie, wordt duidelijk gemaakt hoe de vrijwilligers in de VBOK hun steentje bijdragen. Aanvang van de open avond: 20.00 uur. VEEVOEDERFABRIEK Door de gemeente Moerkapelle is bij de provinciale overheid ver zocht om een bijdrage in de kos ten die gemaakt moeten worden om te onderzoeken hoe de moge lijkheden zijn de veevoederfa briek te verplaatsen. Als het aan de gemeente ligt kan deze ver plaatst worden naar het industrie terrein, maar het bedrijf moet het wel willen. Zelf onderneemt het voorlopig geen actie. "Die moet van de gemeente komen" stelt de Jieer Lips. "Voor het onderzoek is ongeveer tien duizend gulden no dig. Omdat de (mogelijke) toezeg ging van provinciale financiële me dewerking pas eind dit jaar ver wacht wordt, kan het best zo zijn dat het onderzoek in 1986 niet wordt afgerond. Toch wijst een kranteartikel in de Goudsche Cou rant erop dat de provincie niet on welwillend staat tegen een bijdra- geverlening. Wij hebben via de of ficiële weg nog niets over deze zaak vernomen. Vermoedelijk heeft de eerder genoemde krant goede contacten met de provin cie." De 3e Talentenjacht in dorpshuis Swanla, afgelopen vrijdag, is een on vergetelijke en adembenemende gebeurtenis geworden. Dat was eigen lijk ook wel te verwachten: op het podium stonden ca. 40 plaatselijke ar tiesten ontzettend hun best te doen, en in de Bruine Zaal zaten zo'n 500 vrienden, ouders, familieleden etc. luidkeels aan te moedigen, te lachen en te applaudiseren. Zowel achter, op als vóór het podium was het een en al bloed, zweet en tranen. Wat was het spannend Om 20.00 uur trad de eerste Madonna (Wilma Boevé) aan, vol behangen met kettingen, armban den e.d. Er zouden er die avond trouwens nog zeven volgen: de één nog mooier en echter dan de ander. Verder waren er acts als Europe, Prince, Star Sisters, Lori Spee, Frizzle Sizzle (met o.a. een 6-jarige Sizzle die uitstekend kon dansen) en vele andere jeugdido len. Presentator Arie Boertje, deze keer gekleed en geschminkt als een geel/oranje nar met veel bel len, had samen met de beide regi- seuzes Hanny en Coby de groot ste moeite om de iet wat nerveuze talenten achter het podium in be dwang te houden. Want wat wa ren de 40 plaatselijke vedettes fanatiek De fury-leden waren deze avond: Gerrie v. Zanten, Tilly Elgersma. Harry de Jong, Henk Pelleboer. Bert Kraanen. Het mag een won der heten dat ze tussen zoveel professionals uiteindelijk tot een drietal prijswinnaars konden ko men. Dit werden: 1. Mariska Strijdhorst (Sandra Kimm), 2. Gertjan, Simon Tony en Roy (Vitesse) en 3. Esther de Wit (Danny de Munck). Behalve aantrekkelijke geldprij zen, geschonken door het Dorps huis, mogen ze een dezer weken gaan kegelen in Moerkapelle en mogen ze op 13 december tijdens de vogelexpositie Zang en Kleur hun succesnummer nog eens brengen. Voor alle deelnemers waren er bovendien bloemen van Jabé en als aandenken een prach tige actiefoto van De Zeven Mu zen. Kortom, de 3e Talentenjacht was een klaterend succes dat vol gend jaar zeker terug zal komen.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6