I ZONDAG 26 OKTOBER 'OKTOBER- WOONMAAND' ZEER VOORDELIG P. VOORBROOD Wij zijn van 11.00-17.00 uur geopend! in verband met Omdat wij aan het verbouwen zijn, kunnen wij weer diverse meubelen aanbieden MEUBELCENTRUM DE DORPSKRANT in gesprek met burgemeester Lips Zevenhuizense vrouwen blijven thuis Samenwerkings school bezoekt Wetenschaps week over de meerjarenplanning van Moerkapelle (vervolg vorige dorpskrant....) VAN DE GRAFLIFT NAAR DE BEGRAAFPLAATS Dorpsstraat 119 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1342 Vox Jubilans naar concours I (overeen mogelijk samenvoeging van Zevenhuizen en Moerkapel le is niet gesproken, omdat beide gemeenten zolang als mogelijk is voor hun zelfstandigheid zullen blijven pleiten, red.) 1988 RECONSTRUCTIE DORPSSTRAAT Alle plannen zijn nog niet geheel uitgewerkt, maar zullen in dat jaar tot daden worden omgezetals me dio 1987 ook een inspraakproce dure voor de bewoners heeft plaatsgevonden. "We zijn bezig onderdelen verder uit te werken, evenals het financiële plan; daar na kan de bevolking er kennis van nemen. Het totale plan wordt ge faseerd uitgevoerd." Wie betaald de uitvoering van de plannen? "Eensdeels de ge meente, maar voor het overgrote deel de provincie. Zij verlenen bij aanvaarding van de plannen - een bijdrage uit het fonds stadsver nieuwing. Uit diezelfde 'pot' moet straks ook de verplaatsing van de veevoederfabriek van de fa. Bac bekostigd worden....Of één en an der inderdaad goedgekeurd wordt valt nog te bezien..." zegt een voorzichtige eerste burger van Moerkapelle. FIETSPADEN In 1988 staat eveneens de aanleg van een fietspad langs de Brede weg gepland. Omdat nog geen definitieve kostenraming voor dit plan is opgesteld, is voorshands rekening gehouden meteen inves tering van 500.000,-. "Van dat aan te leggen fietspad zullen niet alleen inwoners van Moerkapelle maar ook Zevenhuizenaren in de toekomst gebruik maken. Het is gepland aan de Moerkapels-Wad dinxveense zijde van de Brede- weg en voert naar de Tweede Bloksweg. Door de bewoners van de Bredeweg is al diverse malen actie gevoerd voor een veiliger Bredeweg. Er staat nog een bord om op de kinderen te letten. De weg ligt totaal op Zevenhuizens grondgebied en is eigendom van het Hoogheemraadschap van Schieland. Helaas wordt er door de gemeenten Zevenhuizen en Waddinxveen minder belang hecht aan deelname, omdat men vindt dat andere zaken in hun gemeenten een grotere prioriteit hebben. Toch zuilen ook de Wad- dinxveense bewoners afkomstig van de Abr.Kroesweg,alsmede de Zevenhuizenaren aan de Brede weg en het Oogstpad, straks van dit fietspad gebruik gaan maken. Uiteraard ook veel Moerkapelse middelbare scholieren die naar Gouda en Waddinxveen fietsen." Moerkapelle heeft toch nog een fietspad richting Zoeter- meer? "En daar zijn we maar wat blij mee. Alleen is het jammer dat er nog heel wat fietsers en brom fietsers zijn die ondanks het fiets pad, dat al bij het Westland be gint toch nog op de Moerkapelse Zijde blijven fietsen en pas op Bleiswijks grondgebied (na de Hollevoeterbrug) het fietspad op rijden. Vooral de middelbare scho lieren die in Zoetermeer of Bleis- wijk op school gaan, doen dat Ze zijn dan in overtreding, want het staat uitdrukkelijk op de verkeers borden vermeld dat de Moerka pelse Zijde tussen Westland en Kruisweg verboden is voor fiet sers en bromfietsers. Wie deson danks op de Moerkapelse Zijde rijdt is strafbaar!" (Men is gewaarschuwd!!!) De jongelui die vanaf de Akker- weg komen blijken wel van het fietspad gebruik te maken omdat het aansluit op de route vanuit de nieuwbouwwijken. Jongerend ie vanaf de Bredeweg of het Noord einde komen, blijken wat minder gemotiveerd om het fietspad al vanaf het Westland te berijden. Waarschijnlijk vanwege de 'klim' naar de fietsbrug. 1989 Voor dat jaar staat de reconstruc tie van de openbare verlichting gepland. O.a. het vervangen van de thans gebruikte armaturen en lampen door exemplaren die min der energie verbruiken en een ho gere lichtopbrengst hebben. Voorts staat er voor dat jaar de voltooiing van de recontructie van de Dorpsstraat gepland. 1990 De riolering in het noord-oostelij ke gedeelte van Moerkapelle wordt in 1990 - zo luiden de ver wachtingen - gereconstrueerd. In dat jaar zijn de zoutstrooier en de Toyota bestelbus dan aan vervan ging toe. 1991 De vervanging van de graflift staat er voor dit jaar op het programma en verder nog wat kleinere inves teringen ten behoeve van gemeen tewerken. Hoe zit het met de aanbeste ding? "Deze heeft plaatsgevon den. De aanleg van de nieuwe be graafplaats zal worden uitge voerd door aannemingsbedrijf C.A. Baas B.V. te Nieuwerkerk a.d. IJssel voor 389.000,- excl. B.T.W. De werkzaamheden begin nen deze maand. Inclusief de be planting moet de begraafplaats in april 1987 gereed zijn. Het is zeer urgent. De oude begraafplaats is nagenoeg vol." Hoe groot wordt deze? "Onge veer anderhalve hectare. De be graafplaats komt ten noorden van de NAM-lokatie te liggen, schuin tegenover Beth-San, achter het Westland." Komt er ook een aula? "Ja, maar daarvoor is nog geen definitief plan beschikbaar. In de komende tijd wordt dit voor bereid. Omdat er vanaf medio 1987 op deze begraafplaats zal worden begraven moet men de beschikking over een aula hebben Binnenkort wordt hiervoor een voorstel aan de raad gedaan." De excursie van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Ze venhuizen, naar Marfix in Moer kapelle, gepland op 29 oktober, gaat niet door!!!!! MMMWWWAMMMWWWM WONINGBOUW Welke plannen staat er voor de woningbouw op stapel in Moerkapelle? "Er zijn bij de rijks overheid plannen ingediend om in het dorpscentrum te bouwen. Op de plaats van de voormalige christelijke kleuterschool willen we graag tien woningwetwonin gen bouwen, kleine zgn. HAT-wo- ningen. Daarnaast hebben we ge vraagd om 7 premie A en een acht tal vrije sector woningen in de premie C-sector. We hebben de verwachting niet dat onze aan vraag volledig gehonoreerd zal worden, omdat Moerkapelle nu eenmaal in het streekplan niet als een gemeente met een groeitaak is aangeduid." Wat is er in aan bouw? "De woningen waarvoor oud-wethouder Wolff in juli de eerste paal heeft geslagen, nl. 5 premie C, 7 premie A en 7 wo ningwetwoningen." In een raadsvergadering werd de opmerking geplaatst dat Moerkapelle 'leurt' met hui zen? "Er zijn advertenties ge plaatst in landelijke bladen toen bleek dat de inwoners geen be langstelling hadden voor de vrije sectorwoningen die aannemer Bakker heeft gebouwd. Daarvoor heeft de gemeente grond ver kocht. De 12 woningen - twee onder één kap - zijn zo goed als gereed. Inderdaad wonen daar nu enkele mensen in van buiten de gemeente. Eenzelfe plan komt er dit jaar aan de orde. Het bouwbe drijf Vreeswijk/Koebrugge uit Hui zen heeft van de gemeente grond gekocht voor de bouw van vijf of zes huizen. Deze zullen in het ver lengde van de 'Bakker-woningen' worden gebouwd, langs Beth-San Dan is deze hele hoek volge bouwd en zijn de mogelijkheden voor dit soort woningen wat min der. Dat de gemeente voor dit soort woningen grónd verkoopt is een noodzaak om er financieel uit te kunnen springen bij de sociale woningbouw. De opzet van zo'n plan heb je gewoon nodig. De ge meente wordt er min of meer toe gedwongen. De provincie wil een goed plan met een sluitende grond-exploitatie." TEGENVALLER Naast objectieve geluiden ook een tegenvaller, zoals die zich ook in andere gemeenten voordoet. Moerkapelle weet niet wat de hoogte van de rijksbijdrage van culturele activiteiten en subsidie verlening aan de verenigingen zal worden. "Rekening zal gehouden moeten worden met een aanzien lijke daling van deze rijksbijdrage, aangezien het kabinet in het re geerakkoord het voornemen ken baar heeft gemaakt dat op het wel zijnsterrein de subsidies fors wor den verminderd. Dit betekent een lastenverzwaring voor Moerkapel le, want de gemeente wil niet dat de verenigingen de dupe worden en neemt zelf het tekort voor haar rekening." Vox jubilans vertrok op elf oktober voor een concours naar Sleeuwijk, met de bus, om daar het 'Gloria' van Altink te vertolken en 'Ich ruf zu dir' van Heinrich Schütz. We lieten ons nauwkeurig dirigeren door C. Ooms, kundig leider van ons koor. Na afloop was het wachten op de uitslag; daar zat dan een wijze jury voor. Die kwam het later - op gemak - vertellen in de persoon van dirigent Piet Struyck... driehonderdzevenenzestig punten! Veel hoger dan de hoogste. Dat was puik! We waren goed. We gooiden hoge ogen. Soms dachten we: 'Dit kan niet meer kapot.' De wisselbokaal ging steeds mooier glanzen. Helaas...er wachtte ons een ander lot drie uren later waren we verslagen. Vox Jubilans (vermeld als superieur) ontving een eerste prijs met lof der jury; dat kon er evengoed prima mee deur. Eenmaal terug in 'eigen Zevenhuizen aan de gedekte tafels bij Hotel Vos, kwamen - bevrijdt van 'dikke kelen - in gezellig samenzijn de tongen los. Een hartelijk woordje van de presidente, een dankbetuiging aan de dirigent; de spanning was volkomen retour en Vox Jubilans' concours-dag aan z'n end. Corrie van Nierop Dinsdag 7 15 HAVO- lingen van oktober j.l bezochten en 15 Atheneumleer- de Samenwerkings school te Waddinxveen de Weten schapsweek, die plaatsvond op het terrein van de Rijksuniversi teit te Utrecht. Uitsluitend vierde klassen kwamen in aanmerking voor dit bezoek. De belangstelling onder de leerlingen bleek zo groot dat er geloot moest worden. De Wetenschapsweek, die dit jaar voor het eerst wordt gehou den, heeft o.m. als doelstelling, de leerlingen een kijkje te gunnen in de keuken van de universe Daartoe volgden zij, zoals desil denten normaliter, hoorcollesf en werkcolleges, die deze da het teken van "de Tijd" stom De organisatie van het gebei was, op de openingscerenwrj na, perfect te noemen. Verre gend was tevens het feit dat zH de HAVO- als de Atheneum.* lingen, geen onoverkomelijke?] blemen hadden om de geboif stofte volgen, al bleek de ene?'] fesoor wel beter in staat dar ander om zijn gehoor te boei Vooral de werkcolleges bl»f een groot succes: de ene S'JJ heeft een middeleeuwse maa bereid, de andere heeft met er- stenen botten en hout bewerkt] met al een dag die de mojl waard was en zeker voor hert] ling vatbaar is

Dorpskrant | 1986 | | pagina 12