Gemeente Zevenhuizen begrafenis TLu Koffiebar Bibliotheek Hengelsport KERKDIENSTEN Verleende bouwvergunningen Gemeentelijke herindeling Rijbewijs vernieuwingen Bouwplan nabij Tweemanspolder 2 BURGERLIJKE STAND: Afhandelingsduur bouwaanvragen Openbare vergaderingen Collecteschema Meldpost milieuklachten 01820-28011 Geen spreekuur DE DORPSKRANT al 201 nummers lang het best gelezen!!!!! Kruisvereniging Gouwe-IJssel bestuur 3 bestuursleden, waaronder 2 bestuurs leden voor de functies van Voorzitter en Secretaris Van gegadigden verwachten wij: nieuwe aanwinsten MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN johm.van der Spek b.\. In de periode van 8 tot 16 oktober 1986 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het uitbreiden van een bedrijfsruimte op het perceel Noord einde 73; - het verbeteren van het woonhuis Rottekade 12; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, ter vol -doening aan het gestelde in artikel 161 van de gemeentewet, dat ter secretarie, met ingang van 22 oktober 1986, gedurende twee weken, voor een ieder ter inzage ligt de ontwerp-regeling met toelichting en kaart voorde gemeentelijke herindeling van noord-oostelijk en midden Zuid-Holland. In de ontwerp-regeling is o.a. vermeld dat Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland voorstellen de gemeenten Zevenhuizen en Moerkapelle samen te voegen tot één gemeente, waaraan voorlopig de naam is gegeven "Moerhuizen". Binnen één maand na de dag van terinzagelegging van ge noemde bescheiden kan een ieder tegen de ontwerp-regeling bezwaren inbrengen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage. Met ingang van 1 oktober j.l. geschiedt de afgifte van rijbewij zen door de gemeente. Op werkdagen tussen 8.30 en 12.00 uur kunt u uw rijbewijs laten vernieuwen door bij de gemeentesecretarie, Dorpsstraat 125 in te leveren: - een ondertekend aanvraagformulier (gelijktijdig te verkrijgen); - 2 recente pasfoto's (bij voorkeur zwart-wit); - het oude rijbewijs; - een bedrag aan gemeenteleges van f 24,40; Voor het ingeleverde rijbewijs ontvangt u een verklaring van rij bevoegdheid. Na ongeveer 14 dagen kan het nieuwe rijbewijs persoonlijk op de secretarie worden afgehaald. Denkt u er wel aan tijdig uw rijbewijs te vernieuwen, want het rijden met een niet tijdig vernieuwd rijbewijs is een overtreding en is dus strafbaar. Mensen boven de 70 jaar dienen met een langere termijn dan 14 dagen rekening te houden in verband met het aanvragen van een gezondheidsverklaring. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 23 oktober 1986 gedurende 14 dagen voor een ieder ter secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening e.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt het bouwplan van "de Eendrachtsruiters". Vergunning wordt gevraagd voor de bouw van een hindernis berging (3,3 x 8 meter) nabij het landbouwbedrijf Tweemans polder 2. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied". Burgemeester en wethouders overwegen echter een vrijstel ling te verlenen op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hierover een beslissing wordt genomen, wordt een ieder in de gelegenheid gesteld schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van de vrijstelling aan te tekenen. De bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders en worden ingediend vóór vrijdag 6 november 1986. GEBOREN: Schaaf, Rick, zoon van: Schaaf, KoosC. en: Jongene- len, Wilhelmina H., op 24 sep tember 1986. Scheffers, Simon, zoon van: Scheffers, Michaël W. en: van Oevelen, Marianne, op 24 september 1986. Vollebregt, Mandy, dochter van: Vollebregt, Theodorus A.M. en: Duijndam, Antoinet- ta J.M., op 25 september 1986. Schol, Guido, zoon van: Schol, DirkG.J. en: Oversloot, Wilhelmina P., op 30 septem ber 1986. Boevé, Kim, dochter van: Boevé, Arend W. en: Ver schoor, Margje L., op 10 okto ber 1986. GEHUWD: Reijerkerk, Jan Adrianus en. Broer, Hendrika, op 10 oktober 1986. Een aanvraag voor een bouwvergunning dient aan veel aspec ten te worden getoetst voordat tot eventuele verlening van de vergunning kan worden overgegaan. Zo moet een aanvraag voor bijvoorbeeld de bouw van een land- bouwschuur niet alleen worden getoetst aan de voorschriften van het bestemmingsplan en die van de bouwverordening, maar dient voorts aan de welstandscommissie en (uitsluitend bij bouwplannen in de agrarische sector) de agrarische advies commissie om nader advies te worden gevraagd. Het gevolg van dit alles is, dat de tijdsduur tussen de aanvraag en de verlening van de vergunning kan variëren van vier maan den tot een half jaar. Het komt de laatste tijd herhaaldelijk voor dat aanvragers van een bouwvergunning daardoor in problemen komen. Er is dan veelal niet gerekend op deze lange tijdsduur van afhandeling. Ter voorkoming hiervan wordt een ieder met klem aangeraden een aanvraag om een bouwvergunning vroegtijdig in te dienen. Onnodige vertraging van de bouwplannen zal hiermee zeker worden voorkomen. Dinsdag 28 oktober 1986 Commissie Openbare Wer ken en Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Donderdag 30 oktober 1986 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Maandag 3 november 1986 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Donderdag 13 november 1986 Gemeenteraad (o.a. begrotin- gensbehandeling) Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Donderdag 20 november 1986 Gemeenteraad (vervolge be grotingsbehandeling) Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. 20 oktober tot 2 november 1986: geen collecten. Voor klachten omtrent het mi lieu zoals geluidhinder, ver ontreiniging van de lucht, de bodem en het water en het niet naleven van de Hinder wet, alsmede omtrent vragen over dat zelfde milieu, kunt U terecht bij de per 1 januari 1986 in werking getreden Centrale Meldpost Milieu klachten. Deze meldpost is dag en nacht bereikbaar onder tele foonnummer De burgemeester zal op vrij dag 24 oktober a.s. geen spreekuur houden. Vrijdagavond 24 oktober gaat de Koffiebar uitwaaien op het Sche- veningse strand. Ze vertrekken om 19.30 uur vanaf het Her vormd Centrum. DE KRUISVERENIGING GOUWE IJSSEL, gevestigd te Waddinxveen, zoekt op korte termijn ter aanvulling van haar - bestuurlijke ervaring - woonachtig in de regio Gouda - voldoende tijd beschikbaar. Ervaring t.a.v. juridische en/of management-vraagstukken strekt tot aanbeveling. U wordt verzocht om een schriftelijke reactie te sturen vóór 30 oktober aan: Kruisvereniging Gouwe IJssel, Stationsstraat 12a, 2741 HS Waddinxveen. Een informatie-pakket is verkrijgbaar op hetzelfde adres. Voortelefonische inlichtingen (01828-17377) kunt u vragen naar mw. C. Bosma. ROMANS: Aldiss, B: Helliconia I winter; Baantjer, A; De Cock en I de dode minnaars; Brink, A: Ken I nis van de avond; Fowles, J: De verzamelaar; Goed gebundeld l! 1986: Nederlandse verhalen van nu; Labordus-Hansma, A: Windvlaag door het venster; Les sing, D: De barmharige terroris- te; Het oneindig moment; Paul, Ch: Kind wordt vermist; I Potok, Ch: De rechtvaardiging! Simenon, G: Maigret en meneer Maandag; Thijssing-Boer, H: En het dorp keek toe. Informatief volwassenen: Andringa, W: Heerlijke gerech ten met kaas; Balk, J: Onze ha vens; Born, H: Lekker Grieken land; Born, W: Goede wijnen Bredewold, A: Breien naar en gen ontwerp; Dominicus, J: Normandie. Bretagne; - Thailand: Hoek, J: Zaalvoetbal; Ramaer. H: Anarchisme:Rietveld, G' Rietveld, 1924. Schroder Huis;, Toepoel, P: Toepoels honden encyclopedie; 25 jaar Amnesty International. ENGELS: Brookner, A: - Look at me; - A start in life; Deighton, L: Mexico set; Hulme, K: The bo ne people; Lessing, D: The good terrorist; Shute, N: Pied piper j Spark, M: The only problem Uris, L: The Haj. L. de Zwart wint de eerste wedstrijd Zaterdag 11 oktober startte Hen gelsportver. Zevenhuizen/Moer- kapelle met de najaarscompetitie. Eén van de leden, die in het begin van het jaar af moest haken vierde nu zijn terugkeer, nl. H. v. Zwie- nen. Deze eerste wedstrijd werd gehouden in de Gouwe bij de Juli anasluizen. De strijd van verleden jaar is nu al weer stevig begonnen. Net als vorig jaar in elke compe titie hebben nu ook weer L de Zwart en H. v. Zwienen de kop ge pakt, nu al ieder ander op een re delijke afstand houdend. L de Zwart staat 1 met 3900 gram en H. v. Zwienen legde beslag op de 2e plaats met 3150 gram. De 3e plaats was voor J. de Zwart met 2250 gram. Daarachter is het gat nu al groot, nummer 4 moet ai ruim 2,5 kg. in halen op nummer ZEVENHUIZEN - Zondag 26 oktober: Herv. kerk: 10.00 uur ds. A. v. Eijk, Gouda; 19.00 uurds. H. Gaasbeek. Geref. kerk 9.30 uur dr. S Schoon, Mijdrecht; 18.30 uurds. E. Hoogerwerf. Oud Verlaat: 10.00 uur ds. H. Gaasbeek. R.K. gemeenschap: dorpshuis 10.15 uur: eucharistieviering pastor Bosman. Herv. kerk 9.30 uur ds. H. Ver heul, Tholen; 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 25 oktober: dokter W.J. v. Brug gen, de Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel. 01802-1783. 26 oktober: dokter R.P. Rensea Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892 -14085. Bijkantoor: Zaagmolenpad 6 Zevenhuizen 01802-3161 Hoofdkantoor Rotterdam 010-476.21.88* (dag en nacht)

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2