Gemeente Zevenhuizen Collecte voor JANTJE BETON Belastingen HET JAAR 1987 voor Zevenhuizen PLEINTJE Si DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS HENGELSPORT Koffiebar Verleende bouwvergunningen Bouwplan De Fazant 39 Speelvoorzieningen Openbare vergaderingen BURGERLIJKE STAND Collecteschema TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Medische hulp Politiepost Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand. Afgegeven bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Collecte-schema Hinderwetaanvraag H. van Zwienen pakt de kop In de periode van 15 tot 22 oktober 1986 zijn door burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het wijzigen van de entreeruimte van het pand Leliestraat 3; - het bouwen van een bedrijfsruimte op het perceel Dorps straat 111; - het vervangen van glasopstallen op het perceel Bierhoogt- weg 8; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester er wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 30 oktober 1986, gedurende 14 dagen, vooreen iedertersecretarie, bureau Ruimtelijke Ordeningc.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt het bouwplan van de heer B. Boeve. Vergunning wordt gevraagd voor het bouwen van een portaal tussen de woning en de berging op het perceel De Fazant 39. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan I "Dorp", aangezien de maximaal toegestane oppervlakte van de berging wordt overschreden. Burgemeester en wethouders overwegen echter een onthef- fing te verlenen op grond van artikel 4a van de bestemmings- planvoorschriften. j Alvorens hierover een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld schriftelijk bezwaar aan te tekenen tegen het verlenen van de vrijstelling. i De bezwaren dienen te worden gericht aan burgemeester en j wethouders en worden ingediend vóór vrijdag 14 november 1986. j Er is een plan ontworpen inzake enige speelvoorzieningen om j en nabij de woningen aan De Graskamp en het Weide- plantsoen. i Het ontwerp-plan ligt bij de afdeling Gemeentewerken, Dorps- j straat 146, ter inzage, gedurende 14 dagen, vanaf donderdag 30 oktober 1986. Belangstellenden wordt echter aangeraden om vooral op de vrijdagochtenden 31 oktober en 7 november 1986 het plan te komen inzien omdat er dan de meeste mogelijkheden zijn voor het geven van een toelichting. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de termijn van tervi- sielegging worden ingediend bij burgemeester en wethou ders. Donderdag 30 oktober 1986 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Maandag 3 november 1986 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Donderdag 13 november 1986 Gemeenteraad (o.a. begro- ingsbehandeling) Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Donderdag 20 november i 986 Gemeenteraad (vervolg be- grotingsbehandeling) Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. GEBOREN: van Dieren, Rebecca, doch ter van: van Dieren, Cornelis en: Burrows, Lynne, op 14 ok tober 1986. Westdijk, Yvonne Antoinet te, dochter van: Westdijk, Al- bert G. en: Houweling, Pieter- tje A., op 16 oktober 1986. I 29 oktober tot 2 november 1986: geen collecte. 3 tot 9 november 1986: Na tionaal Jeugdfonds. 10 tot 16 november 1986: Diabetes Fonds. Moerkapelle - In de week van 3 tot 9 november wordt in Moerkapelle de jaarlijkse collecte gehouden voor het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton. De helft van de op brengst is bestemd voor de Peu- terspeelgroep 't Hobbelpaard en wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuw speelmateriaal. De an dere helft komt ten goede aan het Nationaal Jeugdfonds dat finan ciële steun geeft aan zinvolle pro jecten op het terrein van de leef- en speelruimte, zoals speeltuinen, kinderboerderijen, peuterspeelza len en clubhuizen. gemeente zevenhuizen AANBIEDINGSNOTA In de aanbiedingsnota bij de be groting van 198/ schrijven B. en W. dat de ramingen van de op brengsten van de gemeentelijke belastingen zijn gebaseerd op de tarieven, zoals deze zijn vastge steld in de raadsvergadering van 20 december 1984 en sindsdien niet zijn verhoogd. "Ook voor 1987 hebben wij besloten U geen voorstellen te doen tot tariefsver hoging van de gemeentelijke be lastingen. De begroting, alsmede de meerjarenraming geven daar toe nu geen aanleiding. Het be leid van het kabinet terzake van de overheidstarieven voor 1987, heeft t.o.v. het beleid van 1986, geen wijziging ondergaan. Kort samengevat komt dit beleid neer op in beginsel volledige vrijheid voor de gemeenten tot tariefaan passingen, uiteraard binnen de grenzen van de wet Verhoging privaat rechtelijke tarieven met meer dan 10% per tariefgroep moet worden gemeld bij het Minis terie van Economische Zaken..." In Zevenhuizen niet van toepas sing dus.... Op 13 november zullen de ge- meenteraadsfrakties in de Zeven- huizense raad, hun beschouwing op de gemeentebegroting van 1987 laten horen. De beantwoording door het colle ge geschiedt een week laten op donderdag 20 november. We zullen in de komende weken iets over die begroting en de plan nen van het college van B. en W., die in het komende begrotings jaar aan de leden van de raad worden voorgesteld, in korte arti keltjes meldenom het zo lees baar mogelijk te houden SLUITEND Sluitend met een post van onvoor zien van bijna 544.000,- kregen de leden van de gemeenteraad van Zevenhuizen, dezer dagen de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1987 en de meerjaren begroting aangeboden. De werkelijke onvoorziene uitga ven liggen beduidend lager, om dat in dit bedrag de gevolgen van de raadsbesluiten vanaf 29 mei jl. nog niet verwerkt zijn. Ook zijn de gegevens die bekend geworden zijn na de samenstelling van de begroting hierin niet opgenomen, doch hiervan is wel een prognose gemaakt welke resulteert in een lijst van opsommingen. De conclu sie hiervan is dat de écht besteed bare ruimte voor'onvoorzien' on geveer 186.000,- bedraagt. gemeente zevenhuizen Het dorpsplein - waar aan gren zend de nieuwbouw van het raad huis plaatsvindt zal worden 'her ingericht' Hiervoor komen in het komende begrotingsjaar voorstel len aan de orde.... FIETSPAD Het college stelt dat het niet afwij zend tegen de aanleg van een fiets pad langs de Bredeweg bij Moer kapelle staat. Deze gemeente be ijverd zich voor de aanleg ervan. Een definitieve standpuntbepa ling is eerst mogelijk - zo vinden B. en W., zodra meer inzicht kan worden gegeven in de niet subsi diabele investerings- en onder houdskosten en de verdeling er van. CENTRUM MOERKAPELLE B. en W. wachten met belangstel ling de ontwikkelingen van Moer kapelle af inzake de plannen voor het centrum van die gemeente, waarin betrokken zijn de gedeel ten van de Moerkapelse Zijde en het Noordeinde. "Wij zullen u hier over tijdig informeren. Voor de goede orde merken wij op, dat een eerste gedachtenwisseling met Moerkapelle, over de plan nen heeft plaatsgehad." bb6 Alarmering Brandweer b.g.g. Politie b.g.g. Ongevallen 2666 Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 Milieuklachten 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00- 9.00 uur 1940 Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Burgemeester en wethouders hebben op 29 oktober 1986 bouwvergunning afgegeven aan: - J. van Leeuwen, Raadhuisstraat 29, voor het samenvoegen van twee woningen en de bouw van een garage aan de raad huisstraat 27/29; - A. van der Spek, Dorpsstraat 6, voor het bouwen van een machine-loods aan de Dorpsstraat 6. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevol ge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. GEBOREN: Léon Christian, zoon van: Sallevelt, Ronald C. en: Vro lijk, Kitty, op 12 oktober 1986; Robbert, zoon van: Deelen, Dirk en: Nieraeth, Louise H., op 17 oktober 1986. GEHUWD: Wolterink, Johan en: Paul, Jannette, op 24 oktober 1986. 3 november t/m 9 november 1986: Nationaal Jeugdfonds. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken, op grond van artikel 29 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, bekend, dat op 14 oktober 1986 bij hen een aanvraag is ingekomen van M. van Velde, Bredeweg 43 te Moerkapelle voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het in wer king hebben van een grafisch servicebedrijf gelegen aan de Bredeweg 45a; dat zij zijn voornemens op deze aanvraag positief te beschik ken onder diverse voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De aanvraag, alsmede de ontwerp-beschikking en andere terzake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis ter inzage en wel tot 20 november 1986 elke werkdag van 8.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur. Desgewenst kan aldaar mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. H. van Zwienen wist in de 2 e wed strijd van de najaarscompetitie zijn naam bovenaan de totaallijst te krijgen door deze wedstrijd te winnen met ruim 5 kg. vis. Een duidelijk overwicht want de nr. 2, M. Huisman, volgde nog wel op een redelijke achterstand, maar de rest moest kilo's toegeven op H. van Zwienen. J. de Zwart, die derde werd, had nl. precies de helft van de winnaar. Een verras sing vinden we op nummer 5, en dat is T. Verwey. Hij ving in deze wedstrijd meer dan dat hij in de rest van het hele jaar bij de Hen gelsportvereniging had gevangen nl. 2125 gram. De wedstrijd, ge houden in de Rotte (Balkengat) werd gekenmerkt door 2 uitschie ters, 4 middenmoters en de rest had puur slecht gevangen. De tussenstand na 2 wedstrijden: 1. H. v. Zwienen: 8300 gr.; 2. L de Zwart: 6150 gr.; 3.M. Huisman: 5725 gr.; 4. J. de Zwart; 5. T. Ver wey; 6. E. Breedijk; 7. A. Uitten- broek; 8. L Schmidt; 9. K. Klomp; 10. A van Erk. Vrijdagavond 31 oktober a.s. is er op de Koffiebar een thema-avond Het thema is: 'De legpuzzel van het leven'. Iedereen van 16 jaar en ouder is van harte welkom op deze avond. Aanvang 20.00 uur.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2