10% KORTING....! 69,- DENIM ROKKEN, C. KOREN THEATER BIJ V.O.O. JACKS Basic, zwart -ƒ 98,- Op alle andere JACKS DAMES ƒ98,- 98,- VOOR BEGRAFENISSEN _2ïsr L__ SCHAKEN POLEN anders dan anders HERENTRUIENvanaf 59,- voor u een extra aanbieding!!! VESTEN van 149,- JEUGDHONK Ouderen Bibliotheek 'BROOD- en BANKETBAKKERIJ H.J. ESH AMANDELBROODJES halen - 4 betalen! We gaan er fors tegenaan! Anderhalve ribcord PANTALONS Van het merk Roberto Sarto: .nu voor TRUIEN, van 149,-, 139,- en 119,- _voor IN DIVERSE KLEUREN Wij hebben weer in voorraad: strak en wijd. tot ziens bij Beantwoording algemene beschouwingen gemeenteraad Moerkapelle Prognose 1987 Algemene beschouwingen Particulier initiatief Discrete en keurige verzorging bij aankoop van een brood tegen inlevering van deze bon a.s. vrijdag en zaterdag: 1 5 Van Geffen en Bac nemen afstand In de eerste divisie van de schaak club Moerkapelle werd er weer volop gestreden, ondanks dat sommige spelers de avond daar voor nog moesten aantreden te gen het Rotterdamse Onesimus (een 4-2 tussenstand met waar schijnlijk een 5,5-2,5 winst). Ben van Geffen trad aan tegen de verrassend sterk spelende Koos Segaar. Ben kwam een pion voor maar moest nog zweten om de winst te pakken. Gerard v. Om meren speelde met wit tegen Dick Bac, die speelde niet de Pirc te rug dus kon Gerard z'n geliefde Samisch van stal halen. Of dat ef- fecxt had is niet zeker maar vol gens de zwartspeler werd wit over speeld. Gevolg: eerste nederlaag voor Gerard. Zoon Maarten had dankzij de computer Pa Vroegin- deweij als tegenstander getroffen. Beide spelers toch eigenlijk verzot op positioneel spel ruilden al snel de stukken zodat er een remise achtige stand op het bord kwam. De grotere ervaring van Pa bracht hem toch nog de winst in het eind spel. Wouter Vroegindeweij moest een siciliaanse verdediging van Marcel de Haan pareren. Dat ging hem naar eigen zeggen ge makkelijk af, ongestoord kon hij een matnet weven en na 19 zet ten was Marcel's koning verstikt geraakt en restte hem niets an ders meer dan opgeven. Willem- frederik Vroegindeweij won in het iendspel een pion en vervolgens een paard, slachtoffer was Henk den Hartog die na een spannende partij toch z'n koning om moest leggen. Dirk-Jan v.d. Berg mocht het genot van een eerste over winning proeven en daarbovenop verdween hij ook van de laatste plaats. Sjaak Segaar was beide keren het slachtoffer. In de tweede divisie heeft J. de Lange z'n promotiekansen naar de eerste divisie weer vergroot. Martin van Dorp gaf de pijp aan Maarten na stuk-verlies. Rob Wehrmann nestelde zich in de top-3 van de 2e divisie door op tijd van Marius v. Vuuren te win nen, op dat moment had Rob al de betere stelling. Ron Segaar kreeg van Arie Bac een lesje "mat in..zetten". In een op het oog ge lijke stelling kon Ron mat niet meer voorkomen. Zowel Wim Westerman als Henk Doornhein waren in een gulle bui. Eerst geeft Wim een dame weg maar Henk liet het daarbij niet zitten en deed vervolgens hetzelfde. Uiteindelijk moest Henk het onderspit delven. Nieuweling Dirk Molenaar startte goed en won na een lange partij van Maurice Mariusszoon. Helaas staat Dirk met een lOOï score (lx gespeeld) nog steeds op de minst leuke plek..... algemene beschouwingen moerkapelle Door de gemeente Moerkapelle wordt het particulier initiatief ge steund van comités die acties on dernemen om de nood o.a. in de Derde Wereldlanden, steunen. Er blijkt door een comité nog dit jaar een eenmalige actie voor Polen te worden ondernomen.... De jaarlijkse 'anders-dan-anders'-avond van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, afdeling Zevenhuizen, was inderdaad an ders....Leuke zitjes in de zaal, waardoor gezelligheid troef was op zaterdagavond 25 oktober in dorpshuis Swanla. Verder was het opvallend hoe goed de nieuwe jeugdige toneelspelers van de toneelgroep van V.O.O. zich presenteerden en zij ontpopten zich - zonder uitzondering - als 'jong talent'. Dat gebeurde na de pauze bij de opvoering van de klucht 'zeer ge acht bruidspaar". Diverse jonge ren blijken op uitnemende wijze 'typetjes' te kunnen neerzetten en daarmee in de voetsporen van hun vanders en soms moeders te treden. Mariska de Jong, wiens vader die kunst al vele jaren ver staat, was de Benjamin van het gezelschap: als achttienjarige kroop zij in de huis van een oude boerin. Zij kwam met haar echtge noot: René Verschoor (zoon van Ben en Mieke) met hun blijmoedi ge wat achtergebleven 'manzieke' dochter: uitstekend en humoris tisch vertolkt door Silvia Markus als het gouden bruidspaar Vroeg indeweij, op bezoek bij de nieuwe gemeentesecretaris: Hans Grave- steyn. Zij kwamen voor een toe spraak van de nieuwe gemeente secretaris, daar de burgemeester afwezig was. Zijn vrouw Coby (Ir ma Rietveld) had juist de tas voor het strand klaargemaakt en ook haar moeder (invalster Gerda Ba zen) ging mee. Hun plannen wer den doorkruist en de gemeente secretaris moest zijn strandtenue verruilen voor een 'gekleed cos- tuum. Huisvriend Dick (Peter Ab- bekerk) kwam ook nog langs. De toespraak van de gemeentesecre taris werd beluisterd onder het genot van diverse glaasjes geest rijk vocht en hilarische opmerkin gen, terwijl dochter Drieka hart stochtelijke blikken wierp op resp. de huisvriend en de heer des hui zes. Opmerking na opmerking werden als stenen aangedragen tot de bouw naar een climax waar bij Drieka de gemeentesecretaris op z'n nek vloog en zij op haar beurt met haar ouders de deur ge wezen werd....Het bleef bij wijzen, want dit gouden bruidspaar bleek 'de burgemeester en zijn vrouw', dusdanig vermomd en vervormd van tongval dat zij heel geloof waardig waren als boerenecht paar. Drieka bleek de vrouw van huisvriend Dick te zijn. De ge meentesecretaris had de vuur proef doorstaan en werd gecom plimenteerd doorzijn superieur.... Niet alleen van deze klucht werd er hoorbaar door de zaal genoten, ook voor de pauze gebeurde dat van leuke sketches, geschreven door Harry de Jong en Hans Syt- sema, hier en daar met een dub bele bodem. Leuke woordspelin gen met ondeugende opmerkin gen, met vaart en verve gebracht door de 'senioren'groep van VOO waarbij allen subliem amateurto neel brachten, maar één er toch wel door de typetjes, bovenuit: stak: jacques van Veen. Het dank woord met bloemen van voorzit ter Ben Verschoor na afloop werd gevolgd door een gezellig samen zijn olv de groep Altena '85. dorpsstraat 111b - zevenhuizen De tijdens de vraagstelling in de tweede ronde ingediende motie door de heer Lindhoud namens het CDA kreeg geen steun van de overige raadsfracties, zodat deze teruggenomen werd. Deze betrof de tariefsstelling van de onroe rend goed belasting, na de herta xatie. Het CDA stelde voor de ta rieven ongewijzigd te laten. De PvdA reageerde bij monde van de heer Vis dit nog niet aan de orde te stellen waarmee de heer De Gooyer (SGP) instemde. Voorzit ter A.W. Lips achtte de tariefstel ling bij de behandeling van de be schouwingen voor 1987, niet aan de orde en beloofde, mede op ver zoek van voormelde sprekers, dit in een volgende raadsvergade ring te stellen. Een berisping van de voorzitter kreeg de heer Lindhoud van het CDA als gevolg van zijn wat kriti sche vragen en opmerkingen aan het adres van B. en W. in het alge meen en aan de nieuwe wethou der, mevr. A.F. v.d. Feltz-Aarsen in het bijzonder, tijdens de algeme ne beschouwingen. Vragen betreffende de hantering van het puntensysteem en door stroming richtte hij speciaal aan haar adres, waarbij hij zich af vroeg welk beleid het nieuwe col lege eigenlijk voert.... De heer Lips interuppeerde hem met de opmerking dat hij dergelij ke vragen maar in de algemene beschouwingen van zijn fraktie had moeten verwerken en zo'n vraagstelling niet aan de orde hoort te zijn in de tweede ronde, wkar tijdens de raadsleden nog eens in konden gaan op de resp. antwoorden van B. en W. die zij op hun - in de algemene beschou wingen geuite - vragen ontvingen. "Wij zijn best bereid m.b.t deze zaken, zoals b.v. puntensysteem, punten te maken voor de raads- agenda voor een volgende verga dering. Ook waar het het college- beleid aangaat" aldus spreker. Desondanks maaide hij het gras voor de voeten van wethouder Van der Feltz weg door de stellen dat het een stuk rijksbeleid is dat in Moerkapelle grotere woningen in de regel goedkoper zijn dan kleinere woningen, zodat de door stroming weinig zinvol is De beantwoording van de be schouwingen van de politieke par tijen werd door het college van B. en W. afwisselend gedaan, naar gelang 'de inhoud' van hun porte feuille is OP vragen van o.a. de PvdA en CDA omtrent het jeugdhonk in dorpshuis Op Moer werd door mevr. Van der Feltz bericht dat op maandagavond een vergadering heeft plaatsgevonden met stich tingsbestuur, gemeente en het be stuur van het jeugdhonk, .inzake het gebruik van de zaal waarin éénmaal per week de sociëteit of wel het jeugdhonk functioneert. Er blijkt overeenstemming om de zaal op de dagen dat deze niet gebruikt wordt als jeugdhonk, ook voor andere doeleinden te verhu- In onderzoek is het alarmerings systeem, door de maatschappelij ke dienstverlening Zuidpias. Er wordt verondersteld dat de ge meente Moerkapelle hieraan zelf ook kan bijdragen, aangezien een post op de begroting is uitgetrok ken van 25.000,- voor het flan kerend ouderenbeleid. Omdat Moerkapelle niet in het bi- bliotheëkplan van de overkoepe lende centrale is opgenomen, blijkt het niet zo eenvoudig om in de leegstaande ruimte van de school aan de jhr. v.d. Weistraat een permanente bibliotheek op en in te richten. "Een muziekschool in Moerka pelle zal niet te verwezenlijken zijn, doch er kan iets op particulier initiatief, zoals in Zevenhuizen wordt gedaan" zo opperde wet houder Van der Feltz (vanuit de culturele commissie Zeven Mu zen worden door particulieren o.a. blokfluit, gitaar en pianoles sen gegeven. Verder is er een jeugdorkest van De Kleine Trom petter). Zevenhuizen en omstreken - Nrd. Dwarsweg 44 - 01802-1370 Dorpsstraat 34 - Moerkapelle

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6