??INBRAAKBESTENDIG?? J. KOSTER VEILIGHEID BEGINT BIJ UZELF! 0 O GD Landelijk alarmnummer gewaar schuwd mens alt voor 2 Organisatie en waakzaamheid zijn een eerste vereiste Bouw - Aannemingsbedrijf MOERKAPELLE Politieberichten Bereikbaarheid Tel. 01793-1323 of 01828-10542 Op al onze pagina's over VEILIGHEID - in verkeer en tegen in brekers - vindt u ge noeg adressen voor de juiste adviezen. MAAK ER GEBRUIK VAN!!!!!! 0 O 0 O Goede klaviersloten zijn beter dan goede cylinder- loten. Kijk maar op kluizen. Daarop komt een cylin srslot alleen naast een cijferslot voor. Als er op een lisdeur maar 1 slot zit is het altijd een klavierslot. oor deuren moeten ze wel minstens 7 klavieren ebben. Die zeer populaire slotjes met twee pen- iioten en zo'n klein rond sleutelgaatje in de deur testen verboden worden (ook die van mijn fabri- itf). Tegen een serieuze aanval met een breekij- ,;zijn ze niet bestand. Helaas worden ze vaak door specteurs van verzekeringsmaatschappijen aan baden als die weer ergens een inbraakschade heb- n opgenomen. Het zijn veredelde W.C.-grendels veel meer dan dat presteren ze ook niet. gemeente zevenhuizen Onlangs publiceerden we in de Dorpskrant een interview met groepscommandant Van der Vei le van de rijkspolitie Nieuwer- kerk We vroegen hem toen wan neer Zevenhuizen een zgn. 'door schakeling' krijgt naar het perma nent bezette politiebureau in Nieuwerkerk. Hij maakte 'toen melding van een op handen zijn- Ie invoering van een landelijk ilarmnummer. Het college van B. en W. stelt in de sanbiedingsnota dat het zeker nog wel vier jaar duurt voordat de plannen om te komen tot een lan delijk alarmnummer voor politie, Brandweer en ambulancedienst, rijn uitgevoerd. De totale lasten zullen na een vol ledige invoering ca. 10 miljoen gaan bedragen. Van dit bedrag wordt 7 miljoen door het rijk be kostigd. Vanaf het invoeringsjaar 1991 (naar verwachting) wordt deze bijdrage structureel aan het Gemeentefonds toegevoegd. Het gemeentelijk aandel is - voorlo pig-3 miljoen. Dit bedrag komt overeen met de kosten die de ge meenten nu reeds maken voor het in stand houden van eigen rechtstreekse lijnverbindingen tus ren hulpdiensten onderling, die oade invoering van het landelijk 'Jarmnummer, na een overgangs periode, geheel komen te verval len. Dader het hoofdstuk Politie stek dn B. en W. dat vanwege de onderbezetting de bereikbaar heid van de politie voor de inwo ners één van de voornaamste za- '<n welke permanent aandacht «hoeven, noodzakelijk is. Daar om zal de AUTOMATISCHE telefonische DOORVER- jNDING naar het groepsbureau 'nnen afzienbare tijd worden ge viseerd. Hoewel de wenselijk heid van deze 'a.t.d.' door de Rijks Politie wordt erkend, is het nog Jet duidelijk of het budget van de yspolitie ruimte biedt. Ons college meent in de geest uw raad te handelen deze Aanciële discussie niet af te achten. Naast dit voor Zeven den belangrijke feit maken B. -W. de overweging kenbaar van JFj reorganisatie van de regio «Hands Midden bij de rijkspoli- waardoor de groep Nieuwer- waarschijnlijk ook de post erkapelle, zal omvatten (hier- aVer is al het nodige geschreven). Al met al is er nogal wat kaf onder het koren. Maar als u deze algemene regels in de gaten houdt en vooral zelf uw gezond verstand gebruikt kunt ook u een goed slot een vooral een goed gemonteerd slot herkennen. U bent toch niet dommer dan de eerste de beste inbreker? Maar sloten zijn niet het enige waarmee je inbrekers bestrijdt. Wakkere buren zijn ook erg goed. En bel de politie als u iets geks ziet. Beter een keer teveel dan een keer te weinig gebeld. Wat is iets geks. Als u 's-avonds na 12.00 uur nog een auto langzaam en zoekend door uw straat ziet rij den, weet u 90% zeker dat er iets aan de hand is. Eer lijke mensen rijden dan niet langzaam want ze zijn op weg naar huis van hun visite en hoeven dan ook niet meer te zoeken. Als u 's-avonds weg gaat kunt u lichten aanlaten. Maar dan niet 2 magere pitjes in de huiskamer. Dat is een uitnodiging. Nee, allemaal. Precies zoals u doet wanneer u thuis bent. Zonde van de stroom? Zonde van uw radio, camera, video, compact, ringen enz. Heus beveiligen is goedkoper. Ook als u verzekerd bent. En 'ze' komen ook bij u....misschien....vandaag of morgen Q3mS| cilinders Boerderijen liggen vaak afgelegen en zijn alleen daardoor een welkom doel voor dieven. Als er niemand thuis is, kunnen ze on gestoord proberen binnen te komen. Om binnendringinq zo moeilijk mogelijk te maken, is het zaak om voorzorgsmaatrege len te nemen. U kunt daaraan zelf veel doen. Alle zorg om iemand met kwa de bedoelingen buiten de deur te houden, begint met een goede organisatie. Op een boerderij is meestal wel iemand thuis, maar toch -en dat weet u zelf het best - zijn er momenten waarop huis en erf volkomen verlaten zijn. Als de man ver weg in het veld werkt en de vrouw'even' bood schappen aan het doen is, heeft een inbreker vrij spel. Wellicht heeft hij de situatie al verkend en als de gebouwen dan niet deugdelijk zijn afge sloten, kan u bij thuiskomst een nare verrassing wachten. Inbraak- en diefstalbeveili ging begint met waakzaam heid en een goede organisa tie. Maak het tot gewoonte om alles deugdelijk af te sluiten, ook overdag tijdens perioden van afwezigheid. Een strin gent sleutelbeheer, volgens regels die elke bewoner maar verder niemand anders be kend zijn, is een logisch uit vloeisel van nuchtere waak zaamheid en voorzichtigheid. Reservesleutels moeten op een vaste, niet in het oog val lende plek worden opgebor gen. REGISTRATIE Registratie van waardevolle eigendommen vormt een 2e aspect van het organisatie plan. Bij de plaatselijke poli tie zijn daarvoor formulieren vërkrijgbaar. U kunt het na tuurlijk ook allemaal op eigen papier noteren. Omschrijvin gen van merken, serienum mers en dergelijke vergemak kelijkt na ontvreemding de op sporing en bevestigt uw ei gendomsrecht. Een uitstekende methode om roerende zaken van uw ei gendomsmerk te voorzien, is het ingraveren van een be paalde code, zoals naam en postcode. Daarvoor zijn speci ale graveerpennen verkrijg baar, ook elektrische. VERDEDIGING Registratie is natuurlijk werk 'op het tweede front' omdat het alleen effect heeft nadat de spullen zijn gestolen. De eerste linie van het verde digingsfront is het buiten hou den van lieden die het op je bezit hebben gemunt. Pro beer zélf eens voor inbreker tespelen. Sluit alles opdege- bruikelijke manieraten gage- wapend met eenvoudig 'in braakgereedschap' (echte in brekers komen vaak al heel ver met doodgewone schroe- vedraaiers!) op zoek naar een zwakke plek. Sommige sloten zullen heel gemakkelijkte for ceren zijn. Let daarbij vooral op verdiepingen; die zijn bij talloze woningen het stief kindje wat inbraakpreventie bJtreft. Op uw gespeelde misdadige sluiptocht rond eigen huis en hof ontdekt u misschien dat een ladder of ander klimge- reedschap een vaste plek bui tenshuis heeft. Dat is de kat op het spek binden. Na onder zoek van vele inbraken is ge bleken dat iemand zich met behulp van een ladder op trap van het slachtoffer zelf toe gang heeft verschaft. Verdiepingsramen, een dak raampje, lichtkoepels e.d. ont snappen vaak aan de aan dacht bij het (zelf)maken van een beveiligingsplan. Als er dan ook nog een deur op de begane grond van binnenuit gemakkelijk kan worden ge forceerd, is ook een snelle af tocht, met buit, een makkie! MOERKAPELLE - Verloren: groene kinderhandschoen GEVONDEN: zilveren halsketting met diaman tjes. In de loop van de week kreeg de politie enkele meldingen van ont vreemde automerkjes de merk- plaatjes werden er met een scherp voorwerp vanaf gehaald. In de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 november werden een woning aan de Beatrixlaan en de Rehobothschool ondergespoten met zilverkleurige verf. Mensen die jongelui met een spuitbus verf hebben zien lopen worden ver zocht contact op te nemen met de politie. In de nacht van 2 op 3 november werd een 39-jarige man uit Arn hem op heterdaad aangehouden nadat hij had geprobeerd in te breken in twee garagebedrijven in Moerkapelle. Hij is voorgeleid aan de officier van justitie. JicïinkLiuiL-

Dorpskrant | 1986 | | pagina 11