<T HALVE EEUW SAMEN Gemeente Zevenhuizen Voor begrafenissen C.H. DE VRIES Amnesty-groep Zevenhuizen bestaat !21/2 jaar Klaverjassen Oud papier-actie Film Zevenhuizen] Ontwerp-Kam peerverordening BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Collecteschema Spreekuur Verleende bouwvergunningen OPENBARE VERKOPING TE BLEISWIJK ex. art. 1223 BW PUBLIEK VERKOPEN Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend dat met ingang van donderdag 13 november 1986, gedu rende 30 dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening e.a., Dorpsstraat 144, voor een ieder ter visie ligt de Ontwerp-Kampeerverordening, als bedoeld in artikel 10, lid 1 van de Kampeerwet. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen de ontwerp-verordening kenbaar maken bij de ge meenteraad. Geen opgaven. Donderdag 13 november 1986 Gemeenteraad o.a. begro tingsbehandeling) Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla Donderdag 20 november 1986 Gemeenteraad (vervolg be grotingsbehandeling) Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. 10 tot 16 november 1986 Diabetes Fonds. 17 tot 23 november 1986 geen collecte 24 tot 29 november 1986 kledinginzameling Max Tail leurstichting. Op vrijdag 14 november 1986 zal het spreekuur van de bur gemeester geen doorgang vinden. In de periode van 27 oktober tot 5 november 1986 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het wijzigen van een laadperron op het perceel Nijverheids centrum 2; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van de bovenstaande vergunning, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaar schrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunning ligt gedurende deze termijn ter gemeentesec retarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). ZEVENHUIZEN - Gerrit en Sara Haan-Sliep zijn op 18 november 50 jaar getrouwd. Reden om dit bruidspaar in hun woning in plan West in Zevenhuizen op te zoeken. De bruidegom, een bekende persoonlijkheid in het dorp door zijn vrijwillige hand- en spandiensten bij De Weikoop, loopt thuis anders dan op straat. "Dat klopt" lacht hij 'ik heb dikke zolen onder m'n schoenen en thuis loop ik op pantoffels. M'n heup is 25 jaar geleden verbrijzeld. Op ons 25-jarig huwelijksfeest liep ik op krukken..." En dan volgt het verhaal hoe hij op een vroege ochtend bij de spoorweg overgang in de Nrd. Dwarsweg op z'n bromfiets, wachtte op een passe rende trein. Alle drie op de bromfiets, op weg naar ons werk. Eén ervan kende ik, dat was Flip de Jong. Hij is getuige geweest van het ongeval dat me overkwam. Ik botste tegen de zijkant van de trein. Of het de versnel ling of de handrem is geweest die ik losliet, is niet bekend. De toenmalige opperwachtmeester, de heer Hoefakker, stelde destijds dat, als ik onder de trein terecht was gekomen, ik geen overlevingskans had gehad. Nu werd m'n heup verbrijzeld, waardoor ik het later rustig aan moest doen. Ik heb maanden in het ziekenhuis gelegen." Om dit feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, wordt op vrijdag 14 november a.s. om 20.00 uur in dorpshuis "Swanla" te Zevenhuizen een bijzondere bijeenkomst gehouden. Iedereen die dit leest is van harte welkom! U bent onze gast, dus vrij entree! Als speciale gast treedt op JAROSLAV HUTKA, een vluchteling uit Tsje- choslowakije, eens een beroemd zanger en gitarist in eigen land. Verder kunt u o.a. luisteren naar een korte uiteenzetting van het Amnesty-werk hier ter plaatse en naar een lezing met dia's over Uruguay 14 mei 1974 ontvingen bewo ners van Zevenhuizen en omstre ken een oproep aanwezig te zijn op een voorlichtingsbijeenkomst over Amnesty International. Dat gebeurde in de toenmalige huis houdschool "Swanla", nu het dorpshuis. Die bijeenkomst leid de tot de oprichting van een Am- nesty-adoptie-groep, 12 leden sterk Men ging werken voor de vrijheid van drie gewetens-gevan genen, een Indonesiër, een Span jaard en een Zuid-Vietnamees. Intussen was het ledenaantal ge groeid tot 18 en kon men ook een werkgroep oprichten. Deze heeft tot taak de doelstellingen en het werk van A.I. meer bekendheid te geven. Na 121/2 jaar. na veel wisseling in het ledenbestand -veel mensen kwamen en gingen - na up's en downs, bestaat de Amnesty- groep No. 169, in Zevenhuizen, nog steeds. En dat niet alleen door inzet van leden. De algeme ne opinie ta.v. Amnesty Interna tional is veranderd. A.I. is en wil zijn een onafhankelijke organisa tie, die opkomt voor Mensenrech ten, zoals vrijheid van menings uiting. "Schrijf ze vrij" is de lijfspreuk geworden van Amnesty-Zeven- huizen evenals "Vrij zijn is blij zijn", het motto dat op Koningin nedag de Amnesty-stand siert. Al vier jaar lang werden erop die dag zo'n duizend ballonnen feestelijk de lucht in gelaten. Juist het besef te leven in een vrij land zet men sen er toe zich in te zetten voor mensen, die zonder dat ze geweld gebruikt hebben of gepropageerd gevangen zitten omdat ze zeiden wat ze dachten of trouw bleven aan hun afkomst of geloof. De Amnesty-groep Zevenhuizen 'adopteerde' de afgelopen jaren 15 gewetensgevangenen. Sommi gen kwamen al snel vrij, anderen zaten langer gevangen. Voor de één bestond onze hulp uit finan ciële steun, voor de ander uit brie ven aan autoriteiten om in vrij heidsstelling te bevorderen. Eén gevangene die vrijkwam, Juan Carlos Trujillo uit Uruguay, heeft zelfs onze Amnesty-groep hier op gezocht. Hoewel hij zelf, in de ja ren dat hij gevangen zat, nooit geweten heeft dat er een Amnes ty-groep was die hem hielpt, ver telde hij dat er andere gevange nen wél wisten dat er 'buiten' men sen waren die zich voor hem inzet ten, en dat dat feit alle gevange nen enorme moed gaf om vol te houden. Inmiddels is ook onze laatste ge adopteerde gewetensgevangene vrij, een Turkse onderwijzer. En de adoptie groep werkt nu aan een algemene actie voor gevange nen in Turkije, daarna zal er weer opnieuw een gewetens-gevange ne geadopteerd worden. De Amnesty-werkgroep Zeven huizen deed vele malen een be roep op u, d.m.v. collectes, infor matie- en verkoopstands op het marktplein. Ze nam deel aan Inter nationale acties, zoals de actie "Verdwijningen" en de campag ne tegen martelen. Ze organiseer de avonden waar iedereen, ook u, brieven kon komen schrijven aan autoriteiten om mensen vrij te krijgen. De hoogste klassen van de basisscholen ontvingen infor matie over het A. I.-werk en er wer den lezingen gehouden doorA.1. voor politieke partijen en vereni gingen. Ook werden er films ver toond die handelden over Men senrechtenschendingen. Soms sa men met de filmclub zevenhui Zo wordt er woensdag 19 n vember a.s., zij het niet jn t menwerkingsverband, de film' Historia Oficial" vertoond van d Argentijnse regisseur Luis PUe zo. Een kinderloos echtpaar ado teert een kindje, maar waar ko dit kind vandaan? Een film djc moét zien! AMNESTY-ZEVENHU1ZEN bestaat 12,5 jaar, OMDAT DE NOODZAAK BLIJFT! We willen doorgaan met onze 'druppels op gloeiend platen'. We nodigen u allen ui wordt lid of donateur van Amne ty-International of wordt actief]; van onze Amnesty-groep in l venhuizen. Vrijdag 14 nove ber om 20.00 uur in dorpshui Swanla, U BENT VAN HART WELKOM!!! Amnesty-groep Zevenhuizpm Inl.: tel. 01802-1806 of 1818 Op vrijdag 14 november organ! seert de evenementencommissil van dorpshuis Swanla weer eeï klaverjastoernooi. Entree 3.1 per persoon. Aanvang 20.00 uur] Inschrijven aan de zaal v.a. 19.3(| uur. Er zijn mooie prijzen te win. nen en er zijn lekkere hapjes! Daarnaast is er nog een loterij. Tel. 01 828-14719 - Tesselschadelaan 20 - Waddinxveen Voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Notaris Jac. Bos te Zevenhuizen ZH, zal op woensdaa 19 november 1986 bij INZET en op woensdag 26 november 1986 bij AFSLAG, telkens om 11 uur v.m. in 'Het Parochie huis' te Bleiswijk, Hoefweg 53, het woonhuis met garage en verder aanbehoren, erf, tuinen ondergrond te Bleiswijk, Nachtegaallaan 63, kadastraal be kend gemeente Bleiswijk, sektie C, nummer 3633, groot 1 are en 63 centiaren; Bezichtiging: vrijdag 14 november van 14-16 uur. Aanvaarding: na de betaling van de koopsom. Koper kan ontruiming bewerkstelligen krachtens de grosse van de akte van veiling. Betaling: uiterlijk 24 december 1986. De koper dient op eerste verzoek inlichtingen te verstrek ken omtrent zijn financiële gegoedheid. Gegadigden wordt aangeraden omtrent bestemmings- plan(nen) en zelfbewoning zich vooraf in verbinding te stel len met de gemeente Bleiswijk. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemde notaris, Noord einde 23 te Zevenhuizen, tel. 01802-1088/1208. KENNISMAKING Een nadere kennismaking met 't bruidspaar Hij, nu 78 jaar, is geboren en geto gen in Zoezum, Groningen. Zij is 73 jaar en uit het Groningse Sau- werd afkomstog. De bruid groeide gedeeltelijk op in Friesland, maar afkomst verloochent zich niet, dus later toch terug naar Groningen; daar ontmoette ze haar toekom stige man Gerrit. "Mijn vrouw woonde bij Bedum en ik in Grote Gast, drie uur bij elkaar vandaan." lacht hij. "Mijn nicht was met zijn vriend getrouwd" vult de bruid haar man aan. Aarzelend kwam van deze ontmoeting een verke ring, die ondanks dat ze elkaar, vanwege de grote afstand, slechts eenmaal per 14 dagen konden ontmoeten, bestendigd werd in een huwelijk. De voltrekking vond 18 november 1936 plaats in het gemeentehuis van Bedum, waar in de Geref. kerk het huwe lijk werd ingezegend. BEROEP Als molenaarszoon volgde Gerrit zijn overleden vader op, in wiens voetsporen hij al eerder trad, als medewerker op de ouderlijke mo len. De kersverse bruid, opge groeid op een boerderij, kon best wennen op de molen in Doezum. Hier zijn vijf van de zes kinderen geboren. In Bedum de jongste. Vij f zoons en één dochter. "We zijn in ons huwelijk 10 keer verhuisd" zucht de bruid bij de herinnering. Van Bedum naar Doorspijk, waar de molenaarszoon, evenals in Be dum, knecht werd op aanraden van een vertegenwoordiger, om dat het een zekerder bestaan was, vanwege o.a. de kinderbijslag. In deze plaats is het gezon ook drie keer verhuisd. Toen de molenaar de molen nodig had als woning voor een kind van hem en zij eruit gezet dreigden te worden zocht Haan een andere betrekking. Die vond hij bij de graanmaalderij van de fa. Van Erk, die ook een wo ning voor het gezin had. Zo kwa men ze met z'n zevenen 30 jaar geleden in Zevenhuizen wonen. Het woongenot van een dienst woning duurde een jaar en een in de Zuidpias gereedgekomen wo ning kon hierna worden betrok ken, terwijl de heer Haan een be trekking bij de Producent in Gou da vond. Hier werkte hij vier jaar toen hem het treinongeval over kwam. Na zijn herstel moest hij het rustiger aandoen en zo kwam hij bij de Phaff, plastic-drukkerij terecht tot z'n 65-ste jaar. Omdat hij niet van stilzitten houdt en zich verdienstelijk weet te maken bij de Coöperatie in de Dorpsstraat, is hij hier dagelijks te vinden. Zijn vrouw Sara vindt het helemaal geen punt dat hij overdag weg is. Ik heb m'n werk, veel vriendin nen op bezoek, de kinderen die hier in de omgeving wonen. Ze gaat op de Hervormde Vrouwen vereniging en bezoekt samen met haar man de oudermiddagen van beide kerken. Het luisteren naar koormuziek is beider hobby, ter wijl de bruid graag handwerkt en leest en de bruidegom graag puz zelt. De moeilijkste kruiswoord puzzels lost hij op. Over gebrek aan contacten hebben beiden niet te klagen...Dat is ook geen won der, vindt iedereen die hen kent. Ze zijn zelf altijd belangstellend voor iedereen en bijzonder opge wekt. Zelf vinden ze dat ze in hun leven bijzonder gezegend zijn e^ zijn dankbaar en blij dat ze 1 gouden huwelijksfeest met hun| kinderen mogen vieren. RECEPTIE Nadat het bruidspaar met de kin-I deren en 13 kleinkinderen eenc. l ner heeft gebruikt wordt er avonds op 18 november in deGel reformeerde kerk een receptiege l houden vanaf 20.00 uur. Ieder-1 een is welkom. De chr. basisschool De Eendragil houdt op 14 november weer e®| oud-papier-actie. Inzameling de school. Op woensdag 19 november ver-I toont Film Zevenhuizen in dort" I huis Swanla de aangrijpende A'l gentijnse speelfilm "Historia 6 I cial" van Luis Puenzo. De vttfj stelling staat in het teken vanBN l21/2-jarig bestaan van Amnft 'j International in Zevenhuizen. Aanvang 20.15 uur. Toegang 7,50. CJP en 65-plus 3.75. H- G. Andeweg. tel. 01802-1919

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2