UNICEF 1946-1986 Voor een verantwoorde lening naar de Rabobank! 7 Rabobanh Q kleintjes 2,75 ïl Geld nodig voor uw verbouwing? Hand- en Spandiensten 'I Is 40 jaar genoeg om de wereld te verbeteren?? EEN KERSTKAART STUREN IS MEER DAN ALLEEN EEN TRADITIE De kerstkaart is het visitekaartje van de zakenman. Denkt U er ook zo over dan ligt de nieuwste Intercard kerstkollektie voor U ter inzage. En U heeft ook nog kans op een Kerstgeschenk. drukkerij elgersma vrijwillige hulpdienst is paraat HELPEN Wanneer u geld wilt lenen voor een nieuwe auto, het inrichten of verbouwen van uw woning, kom dan in ieder geval eens praten met de Rabobank. U krijgt een gedegen advies en de rente is aantrekkelijk laag zodat u niet teveel betaalt. Maak daarom nu een afspraak met de adviseur van de Rabobank. geld en goede raad •i TE KOOP: DIVERSEN: Plattelandsvrouwen Er zijn miljoenen redenen om Uncef kaarten te sturen: MILJOENEN KINDEREN!!! Ledenvergadering Watersport BAKKERIJ J VERBEIJ SNIJMARSEPEIN Unicef begon zijn werk 40 jaar geleden. Dat is niet zo lang, gezien de veranderingen die nodig zijn om alle kinderen te beschermen tegen ziekten, ondervoeding en uitbuiting en om hen onderwijs te geven. Te beschermen tegen lijden als gevolg van onwetendheid of armoede; of lijden veroorzaakt door rampen, omdat de mensheid nu eenmaal verschillende prioriteiten stelt en sommige ervan eenvoudig opzijn worden gezet. Toch heeft Unicefin die veertig jaar veel werk verzet en vooruitgang geboekt: Ouderloze en ondervoede kinde ren werden verzorgd in het verwoes te na-oorlogse Europa, zoals nu de straatkinderen in Brazilië worden opgevangen; Noodhulp werd verleend aan kinderen in Kampuchea, Bangla desh, Peru, Ethiopië en recentelijk Mexico; Lange-termijn ontwikkelings projecten zijn opgestart in nage noeg elk land in de derde wereld; op het ogenblik zijn in 113 landen zul ke projecten aan de gang; Met de hulp van Unicef werden dodelijke ziekten zoals framboesia en pokken uitgeroeid; Een nieuwe en succesvolle aan pak van hulpprogramma's werd ont wikkeld. Door inschakeling van de hele dorpsgemeenschap werken de mensen aan hun eigen welzijn en aan dat van hun kinderen; Honderdduizenden mensen wer den opgeleid voor verschillende be roepen in het onderwijs, de tuin bouw, verloskunde en gezondheids zorg; Honderdduizenden tonnen hulp materiaal - medische goederen, on derwijsmaterialen, waterpompen - werden geleverd, niet alleen voor dorpsstraat 62a telefoon 01802-2289 Unicef projecten maar ook voor die van andere hulporganisaties over de hele wereld; Goedkope maar doeltreffende technieken werden ontwikkeld: in entingscampagnes, groeicontroles, orale rehydratietherapie tegen uit droging voor diarree en het propa geren borstvoeding, die zeer effec tief blijken en waardoor op grote schaal de gezondheidstoestand van kinderen in de derde wereld kan verbeteren; T enslotte heeft Unicef via de N a- tionale Comités en de vele vrijwil ligers bereikt dat het publiek zich ervan bewust is geworden dat de situatie niet hopeloos is. Dat veran dering mogelijk is als de wil daartoe aanwezig is en de middelen beschik baar! Wilt u nog dat er in Zevenhuizen een 'vrijwillige hulp dienst' bestaat? Dat deze al tien jaar 'eerste hulp' ver leent, daar waar burenhulp ontbreekt? Wil je een regeltje over onze 'burenhulp' in de Dorpskrant schrijven?" vroeg Ria Gaarkeuken, de kersverse coördinatrice, die in de plaats van Nellie Willeboordse is gekomen Aan Ria de vraag wat de vrijwillige hulpdienst, of hoe die ook mag heten, nou precies allemaal doet. "Het is moeilijk te omschrijven, maar het komt er op neer dat het om hand- en spandiensten gaaf die buren normaliter voor elkaar doen. Waar die burenhulp ont breekt, springen wij in. Doorgaans is die hulp eenmalig en blijft het hij bijv. iemand vergezellen naar het ziekenhuis. We kunnen ook in noodsituaties geroepen worden als b.v. een vrouw onverwachts naar het ziekenhuis moet en geen oppas heeft voor haar kind(eren). En stel je voor dat je in het gips zit, waardoor je b.v. moeilijk of niet hunt lopen en de hond moet wor den uitgelaten. Ook dan kan een beroep op ons worden gedaan. Misschien wil iemand wiens pols <~q. hand in het gips zit wel graag dat je aardappels schilt, omdat haar man van huis is en de kinde ren nog te klein zijn om zoiets te doen. Of zomaar een keer een Karweitje in huis...Ik heb zelf twee maal in het gips gezeten, dus ik jveet dat je dan vreselijk om het band kunt zitten. Ook kun je iemand met de taxi jrergezellen naar de specialist of buisarts. Je kunt helpen bij het aan- en uitkleden voor het onder dek. Er zijn zoveel dingen waar mee je kunt helpen als vrijwilliger ot vrijwilligster. De vrijwillige hulp houdt op daar waar deskundige hulp noodzaak is, zoals b.v. 's- lachts waken of het verzorgen yan een zieke. Kijk, we hebben mer geen scholing voor gehad en en hier zijn op het maatschappe lijke vlak weer speciale mensen voor. Tot dusver zijn we voorna melijk ingeschakeld voor het be zoek aan de specialist. De direc trice van het bejaardentehuis, mevr. Staal, weet van onze hulp- doenst en maakt er weieens ge bruik van. Fred Wielage, de enige man in ons gezelschap, onder houdt de contacten met "De Ze venster". Ook de wijkverpleeg kundige zal ons - op ons verzoek - wat meer inschakelen dan tot nu toe het geval is. Zij signaleert vaak problematische gevallen. Ook de maatschappelijk werker is weer ingeseind toch vooral niet te schromen ons te bellen, terwijl we zeker ook de gezinsverzorging en bejaardenhulporganisatie van de stichting Zuidpias nog eens zul len attenderen op ons bestaan. Niet alleen via deze organisaties behoeft ons een kreet om hulp te bereiken. De mensen mogen dat ook zelf rechtstreeks doen. Even een telefoontje naar tel. nr. 1897 en we proberen de zaak op te los sen. Er is een team van zes men sen: vijf vrouwen en één man. De vrijwilligsters van deze burenhulp dienst zijn: Tinie Hoogebrug, Eve line de Vogel, Bea Westerhof, Lydia Vos, Ria Gaarkeuken en als enige man: Fred Wielage. Laatst genoemde.,is de coördinator van de bejaardenhulp" aldus mevr. Gaarkeuken. Onverwachts in de proble men? Hulp nodig? Bel de vrij willige hulpdienst om even bij te springen. TEL. 1897. Zevenhuizen 01802-2344 Moerkapelle 01793-1577 Te koop: ANTIEK KABINET (ca. 1850). Eiken - stijlvol Te bevragen: Tel. 01802-2168 ZEVENHUIZEN, Weth. Kreftlaan 45 tk. ruime, goed geisoleerde hoek woning. Ind.: Uitpandige entree, woonk. m. parket (33 vierkante meter) half-open keuken m. plavuizen en in- bouwapp. (15 vierkante meter). Verd.: 4 sik., badk. met 2-de toilet. Vraagprijs 170.000,- k.k. Int.: tel. 01802-2575. MET ST. NICOLAAS EEN SPORT- SURPRISEül Daar heb je wat aan! Wij heb ben veel kleine (o.a. gympakjes, majo's) en grote dingen (schaatsen, leren bal). Kom snel eens bij ons langs! O In SPORTHUIS JAN DROOG JwF U GTëïswijSit 01892-15280 GEVRAAGD: OPPAS voor jong hondje op maandag. Van 17 nov. t/m 15 dec., van ca. 8 uur tot half drie. Wilgenlaan 28, tel. 01802-2367. Voor al uw schoenreparaties kunt u terecht bij: Schoenmakerij Doornhein. Dorpsstraat 42 - Nieuwerkerk a.d. IJssel TEL. 01803-16594. Karin Schaedtler is uitgenodigd bij de Plattelandsvrouwen van Moerkapelle. Zij bracht in 1982 een bezoek aan China. Vertellend en puttend uit een rijke dia-col lectie doet zij verslag van de ste den aan het Chinese "Grote Ka naal". Aanvang 20.00 uur in "Op Moer". KOFFIEOCHTEND De eerste koffie-ochtend van dit seizoen is op dinsdagmorgen 18 november van 9.30-11.30 uur in de kegelbaan van"Op Moer". Het onderwerp is "Herwaardering van de arbeid". In de ontwikkelingslanden sterven per jaar vijf miljoen kinderen aan mazelen, difterie, tetanus, kink hoest, polio en tbc. Nog veel meer kinderen raken door deze ziekten blijvend gehandicapt. Iedere zes seconden sterft er gens op de wereld een kind en raakt een ander gehandicapt door een ziekte, die door inen ting voorkomen had kunnen worden. Door uitbreiding van immunisatie- programma's en wijverspreide voor lichtingscampagnes over de nood zaak van bescherming tegen ziek ten kunnen kindersterfte en invali diteit worden bestreden. De kosten vqor bescherming tegen de zes le vensgevaarlijke ziekten bedragen ongeveer 15,- per kind. Door het kopen van Unicef kaar ten stelt u Unicef in staat inen tingscampagnes en andere be langrijke hulpprogramma's uit te voeren voor moeders en kin deren in 113 ontwikkelingslan den. De Algemene Ledenvergadering van Watersport Vereniging Zeven huizen wordt gehouden op vrij dag 14 november a.s. om 20.00 uur in het clubhuis van de vere niging. uw kleintje in de DORPSKRANT wordt het best gelezen! per ons

Dorpskrant | 1986 | | pagina 5