DE KNABBELFARM BEDANKT: W/ast 159,- MONTYCOATS Politieberichten POSTZEGELTENTOONSTELLING Ed" van 219,- Fa. J.v.d. Jagt en Zn. GEMEENTE voor de medewerking om snel tot herbouw te komen. POLITIE voor de verleende diensten. ONZE BUREN die zorgen dat wij niet in de kou zitten en voor goede mode hoeft u niet ver kom eerst eens kijken bij (maat 36 t/m maat 44). _voor al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Neder volk t< nog tri heet, 1 eigen [maakt Duitsl pa jod Schrij' land n ons lai heid a geest j te ven heid b niet aa hun ei zijn de Walloi dagelij al te ir toegar komst Vooral verdraa tie ook kop op het alg buitenl Men be uit de la se Zee, hier na. menser kleur o dienst e gewend hebben minderl Onverd voor het MEDELEVEN van velen! FAM. ROODHUIJZEN, DIERENSPECIAALZAAK BRANDWEER voor de snelle hulp. licht in onze noodwinkel hebben. Knibbelweg 8 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1228 DE KNABBELFARM WORDT HERBOUWD - Na de brand op de Knabbelfarm is de herbouw zeer snel ter hand genomen door aannemersbedrijf Verweij. Binnen drie weken stonden de spanten overiend voor een nieuwe winkel, waarvan de familie Roodhuyzen hoopt deze medio januari a.s. in gebruik te nemen. Eén en ander kon zo snel een aanvang nemen, dankzij medewerking van de gemeente Zevenhuizen en de voortvarende aanpak van het aannemersbedrijf ZEVENHUIZEN: 10 november: eenzijdig ongeval op de Brede- weg. Het betrof een bestuurder van een personenauto, J.L.P. van D. uit Gouda, die met zijn wagen na een boom omver te hebben gereden op zijn kop in de sloot langs de weg belandde. De toe dracht zou zijn geweest dat van D. moest uitwijken voor een voet ganger die op zijn weghelft liep en toen weer moest uitwijken voor een tegenligger. Materiële schade 11 november: Verkeerscon trole: In samenwerking met ver- keersgroep werd door de plaatse lijke politie op het Nijverheids centrum een kleine verkeerscon trole gehouden. 25 Motorrijtui gen werden aan een onderzoek onderworpen. Verschillende over tredingen werden geconstateerd en 1 personenauto werd uit het verkeer genomen vanwege een vals kenteken. Overigens bleek dat 4 personenauto's nog geen APK-keuring hadden. 11 november: Doorrijden Een inwoonster van Zevenhuizen ont dekte dat er voor een paar dui zend gulden schade aan haar au to was gereden. De dader is on bekend. De plaats van het schade- rijden is ook onbekend. Wel be kend is dat het binnen de gemeen te was op 7 november. 11 november Diefstal fiets: Wederom werd er een fiets gesto len bij discobar De Schuur in de nacht van 7 op 8 november. 11 november Doorrijder Van B. uitZevenhuizen werd dooreen personenauto op de parkeer plaats voor de Spar (B. Boerstr.) aangereden. De dader is onbe kend. 12 novembere: Aanrijding met gewonden op het Noord einde. Toedracht: Een personen auto naderde drie fietsers van achteren. Daar de bestuurder de fietsers niet opmerkte, volgde een aanrijding, waarbij twee fietsers gewond naar het Bleulandzieken- huis werden gebracht. 12 november: Diefstal roei boot op de Wollefoppenweg na bij de Zevenhuizerplas. De bena deelde is B.J.L. uit Gouda. De boot lag in eerste instantie ge meerd bij Eurosurfing. Na de storm tussen 10 en 12 november was de boot weggewaaid en bij de Wollefoppenweg op de kant ge legd. De eigenaarwilde de boot later ophalen, doch iemand an ders was hem voor. 14 november: Aanrijding op het Noordeinde. Toedracht: een bestuurder van een Daf kwam ach teruit van een erf. Hij zag daarbij de bestuurder van een Citroën niet naderen, waarop een aanrij ding volgde. Hoe enthousiast een gedeelte van de Zevenhuizense jeugd, onder leiding van mevrouw Pat Visser, al gedurende vijf jaar bezig is met postzegels, valt te ontdekken op de lustrumten toonstelling van de Zevenhuizense postzegelvereniging "De Kartelrand". Deze wordt op zaterdag 29 november in de bruine zaal van dorpshuis Swanla gehouden. Om 10.00 uur 's morgens opent de postkantoorhouder, de heer J. Hogenes, de postzegel tentoonstelling. Om 16.00 uur worden er prijzen uitgereikt die door een onpartijdige en deskundige jury, allen filatelisten, wor den beoordeeld. In de jury hebben o.a. zitting uit Zevenhuizen: de heren Dekker en Mulder en de voorzitter van de 'moeder'- vereniging Filatelica uit Rotterdam, alsmede de heer Fiers. Ver der zullen er op de tentoonstelling afgevaardigden van de stich ting jeugdfilatelie en van de Ned. Bond van Filatelisten aanwe zig zijn. 24 inzenders, allen leden van DE KARTELRAND zullen een fraai tentoonstellingsstuk samenstellen, dat te bezichtigen valt. Daarnaast vinden er vier dia-voorstellingen plaats. De eerste om 11.00 uur en vervolgens ieder anderhalf uur later. Er worden in totaal twee series vertoond. De één heeft als thema: 'ouders en jeugdfilatelie' en de andere 'hoe maak ik een tentoon stellingstuk' Op een dinsdagavond tussen kwart voor 7 en kwart voor 8: Waarmee de leden van de jeugd- postzegelvereniging zich zoal be zighouden hoeft nauwelijks be toog.. .alhoewel—toen we hun 14- daagse bijeenkomst bezochten, waren er nauwelijks postzegels te zien...Die waren voor het overgro te deel al in de tassen opgeborgen Ze zaten voorovergebogen - som migen met het puntje van hun tong uit de mond van inspanning - een kaart of een brief te schrijven naar zieke seniorleden van de grote club van Filatelica, waaron der De Kartelrand resorteert Vijf jaar geleden ging deze in Zeven huizen van start ten gevolge van de getoonde belangstelling tij dens de hobbybeurs in dorpshuis Swanla (die best voor herhaling vatbaar is, red.). Diverse jongeren, inmiddels al weer meer dan twee turven hoog, weten zich nog te herinneren dat ze de eerste tijd bij mevr. Visser, die toen nog in de Dahliastraat woonde, aan huis kwamen om postzegels te ruilen. Omdat de groep groeide werd naar een an der onderdak uitgekeken, dat men belangeloos kreeg van de heer Dekker (Dekker keukens, red.) op het industrietterrein. Des tijds had de club nauwelijks finan ciën. Dankzij de collecte van Jan tje Beton, waarvan de helft van de opbrengst gedeeld wordt met de peuterspeelzaal, is er nu wat fi nanciële armslag en kon de pol derkamer in het dorpshuis wor den gehuurd. De kinderen beta len slechts acht gulden contributie per jaar aan Filatelica.... De Kartelrand is een ongesubsidi eerde vereniging. "We vinden het juist een sport om met ons geld uit te springen"lacht mevr. Pat Visser "We houden oud-papieracties. Van de opbrengst daarvan kan het stenvilwerk voor ons clubblad worden betaald en hebben we twee tekenborden gespaard. Ver der valt er volgens het punten systeem, elke maand wel een al bum." Maanden worden de ge scoorde punten bijgehouden. DE KINDEREN Maaike weet nog hoe ze vijftig unten verdiende door Natasja id te maken. Natasja: "Een keer was Maaike bij me aan het spelen en vertelde dat ze naar de post zegelclub ging. Toen wilde ik ook wel mee en dat mocht." Maaike: "Ik was lid, omdat m'n grote broer me lid maakte, Coen, m'n jongere broer ging ook mee... (Coen is op het moment van ons gesprek druk aan het handelen met een senior lid van Filatelica...Hij is één van de jongeren). Mevrouw Visser: "De leeftijd varieert van 8 tot 19 jaar. De club is bedoeld van 7 (vierde groep basisschool) tot 18 jaar. Mi chel is één van de oudsten met z'n 19 jaar, hij hoort al bij de senio ren, maar helpt nog mee aan de tentoonstelling. Fred, 18 jaar is onze voorzitter...Eigenlijk komen ze niet elke keer meer naar de avond Ze horen nu, evenals Dirk- Jan, bij de senioren. Die komen maar heel af en toe bij elkaar. Ze blijven actief door het meedoen aan de rondzendingen." (mevr. Visser zorgt voor de distributie en samenstelling van de rondzendin gen van postzegels in Zevenhui zen). "De eerste leden waren Ka- rel Metselaar, Marco Hogebrug en Johan Dorrepaal. Beide eersten zijn nog lid van de postzegelvere niging." (terwijl de limonade ingeschon ken wordt praten we even met de kinderen....) Fred en Michel willen niet niet deelnemen aan het gesprek, maar Trudy, één van de ouderen wel... Zij is door haar oudere broer mee genomen die ook nog lid is... waar om verzamelen jullie postzegels? vragen we. In koor klinkt het: "Om dat we dat leuk vinden 't Is een hobbyKun je er rijk van wor den? "Nee hoor, het kost alleen maar geld" meent er één en een ander "ik denk er niet aan om m'n postzegels te verkopen ik vind ze veel te leuk" Hoe ze lid werden: Om ze allee maal één voor één aan het woord te laten is een beetje veel maar sommigen mogen even vertellen hoe ze lid geworden zijn van De Kartelrand. Roy: "Patrick heb me lid gemaakt" Michel V.: "Ik niet hoor, ik was één van de eersten." Jan Peter: Armand heeft me mee genomen, maar nu heeft hij geen tijd meer" "En jij Joris, voor jou was het een verjaardagscadeau" lacht mevr. Visser. Joris knikt en rekent: "Voor m'n zevende ver jaardag, dat is drie jaar geleden glundert hij. WAT ZE INZENDEN Ingrid: "Omdat m'n vader beheer der is van de Scoutingcamping aan de Rotte ben ik postzegels gaan verzamelen van 75-jaar Scouting..." (de liefde voorpostze gels is haar met de paplepel inge geven door moeder Pat de club leidster). Michel heefteen stukge maakt met paarden als thema. Vervolgens: Trudy: honden; Moni que: Walt Disney; Claudia: poe zen; Caroline: Koninklijk huis; Hester: Olympische Spelen; Roy: vogels; Natasja: bloemen; Bianca: vlinders; Maaike: Tweede Wereld oorlog; Jan Peter: Prinses Juliana; Joris: vliegtuigen; Coen: sport Fred: het land Polen; Dirk-Jan: vlinders; Patrick: Olympische spe len; Wilfred: kastelen; Arjan: bloe men. Wie benieuwd is wat kinderen op postzegelgebied "mans" zijn, moet beslist gaan kijken in dorps huis Swan;a: zaterdag 29 no vember van 10.00-16.00 uur.! BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 10