begrafenis crematie Gemeente Zevenhuizen Verleende bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Collecteschema Openbare vergaderingen Op de één of andere manier krijgt iedereen wel eens met hem te maken de nieuwe notaris van Zevenhuizen de nieuwe notaris Hinderwet Raadsvergadering Bibliotheek Swanla-agenda Kerkdiensten MOERKAPELLE Medische Diensten cJOH.M.vander SPEK ba: In de periode van 5 t/m 12 november 1986 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - het maken van een zijgevelraam in het pand Hazeveld 7; - het plaatsen van een luifel boven de voordeur van het pand Schielandsingel 1 - het plaatsen van een hindernisberging op het perceel Twee manspolder 2; - het bouwen van een pluimveestal op het perceel Knibbelweg 73; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveer be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeene- tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). GEBOREN: Hagens, Emond Marlin, zoon van: Hagens, Edwin H. en: den Dekker, Ellen, op 21 oktober 1986. Uittenboogaard, Johan Ar- nout, zoon van: Uittenboo gaard, Johannis en: Beer, An- gelique E.A., op 6 november 1986. Warnders, Stefan Christi- aan, zoon van: Warnders, Ja cob en: Schouten, Margare- tha L., op 10 november 1986. Dispa, Melissa, dochter van: Dispa, Cornelisen: Rotteveel, Maria C.C., op 11 november 1986. OVERLEDEN: Maasland, Arie, oud 85 jaar, op 4 november 1986. den Hertog, Maria Jacoba, e.v. W. Regters, oud 70 jaar, op 6 november 1986. 17 tot 23 november 1986: geen collecte 24 tot 29 november 1986: Kledinginzameling Max Tail leurstichting 30 novembertot 31 decem ber 1986: geen collecten. Donderdag 20 november 1986 Gemeenteraad (vervolg be grotingsbehandeling) Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Mr. E.H. Jansen komt zo spoedig mogelijk in Zevenhuizen wonen, tenminste als er een huis te koop komt dat hem en zijn vrouw naar de zin is. Op dit moment is er weinig of niets te koop...."Ik hoop dat het ons snel lukt, want ik vind het heel be langrijk in de plaats waar je werkt, ook te wonen. Je leert zo snel ler de mensen kennen en krijgt voeling met het maatschappelijk verkeer in deze gemeente. Je kunt eens verenigingsuitvoeringen en culturele avonden bijwonen...." jaar en een zoon van twee jaar. Hij is geboren en getogen in Zuilen bij Utrecht studeerde 'notariaat' in Utrecht en vond zijn eerste werk kring op 27-jarige leeftijd op een notariskantoor in Amsterdam. Hier ging hij ook wonen in 1972. Het was een tamelijk groot kan toor met drie notarissen. In Am sterdam leerde de heer Jansen ook zijn vrouw kennen die Slavi sche talen met als hoofdvak Rus sisch studeerde. In 1974 zijn ze getrouwd en in 1976 ging de heer Jansen naar Naaldwijk, waar hij, na een geschikte woning te heb ben gevonden, in 1978 ook ging wonen. "Naaldwijk is een gemeen te van ongeveer 25.000 inwoners en er zijn twee notaris kantoren. Er werd werk uit Naaldwijk maar ook uit omliggende gemeenten verricht. Was u daar actief in het vere nigingsleven of op het maat schappelijk terrein? "Nee, we wilden ons niet teveel binden, om dat we er altijd op hoopten dat ik ergens notaris zou worden. 'Waar' dat was natuurlijk onbekend... maar zeker ook het wanneer." Notarissen worden genoemd door Hare Majesteit de Koningin, op voordracht van de Kamer van Toezicht in het Arrondissement waaronder de standplaats valt" Waarom wordt iemand nota ris? Was u vader notaris dat u voor dit beroep gekozen hebt "Nee hoor. Ik vond het altijd leuk een sluitend verhaal te schrijven. Ik was goed in het opstellen ma ken. Een notaris moet creatief zijn, omdat hij regelmatig cliënten krijgt met een verhaal. De notaris krijgt de opdracht het 'sluitend' te krijgen, m.a.w. het probleem op te Zoals bekend wordt mr. E.H. Jan sen met ingang van 1 januari a.s. notaris van Zevenhuizen. Hij werd benoemd door H.M. de Ko ningin en in augustus beëdigd door de Arondissementsrecht- bank te Rotterdam. Om alvast wat thuis te raken in Zevenhuizen is de heer Jansen al werkzaam op het kantoor van notaris Jac. Bos, die 1 januari a.s. met pensioen gaat. Dit kantoor is gevestigd aan het Noordeinde. Het pand Dorps straat 100, waarin voorheen buro Zwiers/Minnaard was gehuisvest wordt het nieuwe notariskantoor. Dit is aangekocht door de heer Jansen. Hierheen verhuist straks het protocol van het notariaat van de standplaats Zevenhuizen, ter wijl de medewerkers mee zullen verhuizen. EEN NADERE KENNISMAKING De nieuwe notaris is nog betrek kelijk jong, hij is 41 jaar, gehuwd en vader van een dochter van vijf Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn op de aanvraag van J.T.M. Scholten, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een pluimveebedrijf aan de Knibbel weg 85, positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage van 27 november 1986 tot 12 december 1986 elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschik king, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college. In de raadsvergadering van 13 november j.l. is onder meer besloten tot: - Vaststelling van de notulen van de raadsvergadering van 16 oktober 1986. - voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over het jaar 1984. - afrekening van de vergoeding voor het vakonderwijs aan de bijzondere lagere scholen over het tijdvak januari tot en met juli 1985. - voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het openbaar kleuteronderwijs over de jaren 1983 en 1984. - aanwijzing van een lid van het bestuur van de Stichting tot Instandhouding van De Vierkap. - aanwending van een gedeelte van de reserves van de Stich ting tot Instandhouding van De Vierkap ten behoeve van de inrichting van het wijkgebouw "De Vierkap". - goedkeuring van de begroting 1987 van de Stichting Dorps huis Zevenhuizen. - het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de percelen Noordelijke Dwarsweg 1, Strandweg 1 en Zuidplasweg 15. - wijziging van de "Verordening op de heffing en invordering van het rioolrecht in de gemeente Zevenhuizen" (3e wijziging) - beschikbaarstelling van gelden voor een personal computer. - goedkeuring van de jaarrekening 1985 en de begroting 1987 van de Stichting Uitvaartcentrum Zevenhuizen. - wijziging van de I.Z.A.-regeling Zuid-Holland. - vaststelling van begrotingswijzigingen voor 1986. N.B.: De stukken liggen ter inzage vanaf vrijdag 7 november 1986 in de dependance achter Dorpsstraat 144. lossen. Dat verhaal wordt dan een 'akte'." Is rechten, en van daaruit de specialisatie notaris, dan geen 'droge' studie? "Neen, ze ker niet. Integendeel. Ik vind het een creatieve studie die ik goed in de praktijk kon brengen. Ik was als student in Utrecht bestuurslid van de sociëteit van de studentenve reniging en bestuurslid van een groep studentenflats. De opgeda ne kennis kon ik toepassen in deze 'vrijetijds' functies. Vaak kwamen er vragen aan de orde waarbij je dacht: 'hoe los ik die problemen op?' Ook in de lopen de zaken kon je je kennis kwijt.." AMBTSGEHEIM De notaris heeft een maat schappelijke en een sociale functie?! "Ja, want we moeten heel wat problemen aanhoren. We moeten goed kunnen luiste ren. Dat luisteren heeft een func tie, want zo leren we de achter gronden kennen en kunnen we een oplossing zoeken. Ik spreek nu in meervoud omdat we het over de notaris in het algemeen hebben.Jn de praktijk is het zo dat men hier in Zevenhuizen met één notaris te maken krijgt en met de candidaat-notaris...(de zoon van notaris Jac. Bos, de heer mr. M. Bos).„We hebben een ambts geheim, terwijl ook de medewer kers zwijgplicht hebben. Wanneer heb je een notaris nodig? "Bij menselijk 'zaken' zo als: huwelijk met huwelijksvoor waarden, overlijden: testamenten nalatenschap, Voogdij en derge lijke. Zakelijk is de notaris altijd nodig voor de aankoop en ver koop van onroerend goed en het aangaan van een hypotheek. Ook voor verschillende ondernemings vormen komt men bij de notaris terecht. Denk b.v. aan een maat schap, een N.V. of een B.V. (ven nootschap). We hebben hierin ook een voorlichtende taak: 'hoe begin ik een onderneming?' 'hoe sluit ik een contract af, 'wat is het overheidsbeleid in deze', 'hoe kan ik met iets of iemand samenwer ken?' Daarnaast heeft het 'gezellig heidsleven' ook de notaris nodig als men een vereniging of stich ting op wil richten. Menselijk ma ken we de mensen in verschillen de fases van leven mee, op ver schillende momenten: (in blijd schap) bij huwelijk,-(verdrietig) bij echtscheiding en overlijden. Ge moedstoestanden spelen iri die menselijke ontmoetingen een rol..." aldus mr. E.H. Jansen, de nieuwe notaris van Zevenhuizen, die we 'prettig werken en wonen' in zijn nieuwe omgeving toewen sen SAMENVATTEND Het beroep van notaris is dus beslist niet 'droog' zoals sommi gen veronderstellen. De notaris heeft een ambtsgeheim en mag daarom nooit een een 'sappig' verhaal opdissen. Hij kan dus wat gesloten overkomen...omdat hij nooit over zijn 'werk' praat (Na tuurlijk kan hij wel lezingen hou den over zijn beroep). NIEUWE AANWINSTEN ROMANS: Broeke-Bruins, I. ten: Het blonde web; Conran, S: Kant 2; Fox, J: De jongens op de rots; Green, H: Goede gaven; Ir ving, J: De regels van het cider- huis; Leduc, V: De vrouw met het vosje; Maclean, A: Komplot in Californie; Peters, E: Een lijk te veel; Schouwenaars, C: Baldri- aan; Toscane: verhalen van een streek INFORMATIEF VOLWASSE NEN: Bosga, D: 100 vragen over paranormale verschijnselen; Ferguson, M: De aquaris samen zwering; Peale, N: De kracht van positief denken; Straling en ra dioactiviteit: Tsjernobyl 1986. JEUGD: Harman, H: verhalen voor een Afrikaanse koning; Keu len, M.v: Tommie station; Koide T: Klop, klop, wie is daar?; Thie- le, C: Stormboy; Velthuijs, M: Klein mannetje vindt het geluk; De eend en de vos; Carter, P: Het zwaard van de Islam; Chambers, A: Je moet dansen op mijn graf; Frank, R; De jongen die zijn ver jaardag vergat; Garcia, A: Mat- maw; Hein, C: Een indiaan in de appelboom; Meurs, R. v: Bij ons op het dorp; Smith, R: Wie is Sumitra?; Voigt, C: Onder de blote hemel; - Samen onder dak. INFORMATIEF JEUGD Geer- dink Op Scheper, J: De burge meester; Kerst, G: Gezond eten; Kusters, W: Salamanders van gen; Wilmink, W: Waar het hart vol van is; PRENTENBOEKEN: Janosh: Baas Korvers wil klein kipje kus sen; Jurriens, N: Papa in de keu ken; Wie wil koek?; Pfister, M: Wie is mijn vriendje? Schroe- der, B: Lupineke. Woensdag 19 november Film avond van Filmclub Zevenhuizen. Aanvang 20.15 uur. Donderdag 20 november Raadsvergadering gemeente Ze venhuizen. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 21 november Open Bridgedrive. Aavahg 20.00 uur. Zaterdag 22 november: Feest avond "De Stormvliegers". Aan vang 20.00 uur. Zevenhuizen - 23 november Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek, H.A.; 19.00 uurds. H. Gaas- beek, H A Oud Verlaat: 10.00 uur dhr. H. Bakker, Katwijk aan Zee. Geref. kerk. 9.30 uur ds. P. Hall, Pernis; 18.30 uur ds. J.P Prins, Den Haag. Herv. kerk 9.30 uur ds. P. Mole naar, Lekkerkerk; 18.30 uurds.T. Ouwerkerk, IJzendoorn. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk, H.A. 23 november dokter JA En- sing, Dorpsstraat 196, Zevenhui zen, tel. 01802-1204. 23 november: dokter L War- naar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-15241. Bijkantoor: Zaagmolenpad 6 Zevenhuizen 01802 - 3161 Hoofdkantoor Rotterdam 010 - 476.21.88* (dag en nacht) Opvallen bij de nieuwe notaris is dat hij niet spreekt over 'tijd' (het aanhoren van verhalen van men sen kost veel tijd) en over cliën ten. Men trekke de conclusie met een 'menselijke, creatieve en aar dige' notaris van doen te hebben, die, naar wij veronderstellen, een waardig opvolger van de schei dende notaris Jac. Bos wordt.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 2