ALGEMENE BESCHOUWINGEN ZEVENHUIZEN C.D.A 2 in de raad en wethouder "De mens wikt, God beschikt" zo con cludeert de heer H.G. v.d. Akker in zijn inleiding tot de algemene beschouwin gen. "Ons, en ik denk van u allen, is door het hartinfarct van de heer Dorrestijn (wethouder CDA, red.) getroffen heeft, weer eens duidelijk geworden dat er grenzen zijn aan ons lichamelijk- en geestelijk kunnen. Laat dit een waar schuwing zijn voor ons allen. P.v.d.A.: V.V.D.: driemansfraktie De heer Kerkhof aan het woord: "On ze eerste algemene indruk is dat de positie van ons dorp in financieel op zicht, kerngezond is." De WD vindt echter dat waakzaamheid geboden blijft met de uitvoering van de grote werken in het centrum van het dorp alsmede de uitbreiding van het dorpshuis. Evenals de andere ffakties spreekt ook de WD tevredenheid uit over het niet-verhogen van de plaatselijke belastingen. Gemeentebelangen Inzake het beleidsprogramma stelt het CDA dat het de basis is van waaruit het college kan en moet werken en de oplossing geweest om college-vor ming te kunnen bereiken, gedragen door drie ffakties met negen raadsleden. "Dat deze vaststaande zekerheid bij een ande re fraktie onvrede en frustratie oproept is begrijpelijk, maar dat het moet ont aarden in het rondsturen van info's, waarin op uiterst bedenkelijke wijze over het gedrag van onze fraktie wordt gesproken, zonder daarbij de hand in ei gen boezem te steken, dat eaat toch wel wat te ver. Algemeen bestuur: Herindeling? Deze fraktie vraagt zich voorts af of het getij nog te keren valt inzake de herinde ling. "Onmiskenbaar zijn er signalen vanuit de hogere politiek dat men vanuit een minder strak vastliggend standpunt 'herindelen' wil bezien. Of dit voor Ze venhuizen nog op tijd is gekomen wen sen wij te betwijfelen." Desondanks zoekt het CDA kanalen in de landelijke enprovinciale politiek om dat in elk ge val te bepleiten...Ook van het college verwacht men dit bepleiten van de zelf standigheid. "Buiten de maatschappelij ke-,de culturele- en economische nade len, vertrouwen wij erop dat u onze fi nanciële achteruitgang, als het gaat om de hoogte van de algemene uitkering, hevig zult bestrijden en dat het een onei genlijk gebruik van het rijk en de provin cie is, om onze zuinigheid, die zich mani festeert in diverse reserves, nu uit te leg gen als "Opvangers en dragers van toe- komstlasten!" Herbezetting invulling perso neel gemeente, waarbij gesteld wordt dat deze fraktie geen moeite heeft met uitbesteding of privatisering. Automatisering: dit moet als een hulpmiddel worden gezien en niet als doel. Orde en veiligheid: Onder deze noemer een compliment aan het adres van de Dorpskrant inzake het thema nummer over Veiligheid....Wat betreft de automatische telefonische doorscha keling voor een betere bereikbaarheid van de rijkspolitie ziet men dit liever van daag dan morgen gerealiseerd "Doen... en betalen indien nodig!" Met belangstelling wacht het CDA de eerste rapporten af inzake de studie naar een omleidingsweg, ter ontlasting van de B.K-weg. Men vraagt: Aandacht voor de sluip route in de spitsuren Schoolstr./Rozen- str. door de rijkspolitie. de bereikbaarheid van beide gedeel ten van de Dorpsstr. bij de herinrichting van het dorpsplein. Economische zaken: Inzake het terugdringen van de werkloosheid acht het CDA vestiging van bedrijven in de administratieve-technische sector ge wenst. CAI: Omdat het t.v.-beeld bij aanslui ting op de kabel toch nog erg slecht is acht het CDA het niet langer verant woord kopers van een kavel bouwgrond te verplichten tot aansluiting op het ka belnet van Casema. Cultuur en recreatie: Het CDA wil: een krachtiger aanpak van het oude renbeleid; de aandacht hierop niet ten koste laten gaan van de jongeren; nade re stappen, conform het voornemen van B. en W., inzake aanpassing en uitbrei ding van het dorpshuis, waarbij een goed overleg met bestuur dat met de be heerder en de vele vrijwilligers veel en goed werk verzet. Discobar: Evenals landelijk het ge val is, constateert het CDA ook plaatse lijk een teruggang in het disco-bezoek. "Dientengevolge is er ten aanzien van discobar De Schuur geen sprake meer van jeugdwerk of jeugdopvang in deze gelegenheid. Wij zullen bij toekomstige te nemen besluiten deze aspecten dan ook buiten beschouwing laten en deze gelegenheid als een onderneming be schouwen." Gemist heeft men in het beleidspro gramma bijscholingsmogelijkheden voor mensen op latere leeftijd. Ruimtelijke Ordening: "aandacht moet worden geschonken aan de proble matiek van het woon- en leefmilieu in en rond Oud Verlaat. Weinig gemeenten in de omtrek zijn zo zwaar belast met een recreatieve druk van buitenaf als Zevenhuizen." Woonruimteverdeelsleutel: "El ke inwoner van onze gemeente heeft recht te weten wat zijn of haar rechten zijn tav het verkrijgen van woonruimte" zo merkt het CDA op. Betreurt wordt het achterwege blijven van het instellen van een woonruimteverdeelsleutel, waardoor geen sterveling in het dorp weet hoe de woningtoewijzing functio neert driemans-frak tie De Partij v.d. Arbeid begint z'n betoog bij monde van Pouw Hofman door het werpen van een terugblik op de verkie zingsoverwinning met één zetel winst voor deze partij, alsmede zaken de be sluitvorming van oud of nieuw gemeen tehuis en andere objecten betreffende. Inzake een mogelijke herindeling vindt de PvdA de naam Moerhuizen onaan vaardbaar en acht een goede bevolkings raadpleging in deze noodzakelijk. Informatieboekje: "Een regeling streekarchief Dienst Midden Holland, maar vooral het uitbrengen van een goed informatieboekje over Zevenhui zen, lijkt ons noodzakelijk. De personeelssterkte van de politie blijft voor deze fraktie een slechte zaak en gaat ten koste van de zeer dringende preventie" zo vindt men. De automatische doorschakeling van de telefoon juicht men toe, terwijl aandacht van de burgers wordt gevraagd inzake het naleven van de vuurwerk verordening. De actie van het college om tot verbe tering te komen van het gevaarlijkste kruispunt van Zevenhuizen, Bredeweg- Plasweg-Nrd. Dwarsweg (Willem II) wordt door de PvdA ondersteund. Moerkapelle: "Moerkapelle heeft grootse plannen met haar dorpscentrum welke gedeeltelijk op ons grondgebied komt. Overleg wordt niet alleen door bei de colleges gevoerd, maar ook onze bei de PvdA-frakties hebben al overleg gevoerd." Industrieterrein: De PvdA conclu deert dat er inzake de belangstelling voor grondaankoop van het industrieter rein door B. en W. een 'gedegen' beleid wordt gevoerd. Ook het voornemen om enige uitbreidingsmogelijkheden te cre ëren vooral voor nieuwe bedrijven of te verplaatsen plaatselijke bedrijven CAI: Het centraal antenne-systeem baart ook de PvdA zorgen. "Wij blijven 270,- per jaar teveel vinden en dan ze ker voor een signaal van slechte kwali teit" Energieopwekking zoals in de Ze venster zoals vooral warmtekrachtkop pelingen vindt de PvdA een goede zaak, ook voor particulieren. Het handhaven van de huidige subsi diëring in de gemeente van verenigin gen, stichtingen en instellingen, heeft de ondersteuning van deze fraktie, alleen ziet men gaarne het voorstel - vorig jaar reeds gedaan - tot het realiseren van een standaard-model voor aanvragen van subsidie - tegemoet. jeugd en Swanla: Een niet commer cieel jeugdhonk waar in de jeugdnota over gesproken wordt zou voor wat de PvdA betreft, meegenomen moeten wor den met de verbouwing/uitbreiding van het dorpshuis. "De populariteit van het dorpshuis neemt onder de jeugd sterk toe. De discobar De Schuur willen wij legaliseren." De PvdA is voorstander van het aanstellen van een coördinator voor de voorbereidingen van de aanpak van dorpshuis Swanla, omdat de doel stelling sport en cultuur nogal gecompli ceerd is. Waardering heeft men voor de gezonde situatie waarin het dorpshuis verkeert. "De werkgroep is te vroeg op gestart, want als we lezen dat de gym een atheletiek-baan wil en de tourclub een wielerbaan, dan lijkt een verbouwing tot AHOY Rotterdam noodzakelijk. Ook vrezen we dat het college boze plannen heeft met het dorpshuis. Bij de voorzie ningen komen we een post 'fokzeug' tegen. Is dat het begin van de Moerhui- zense Zoo in Swanla?" schade Dorpsstraat: Graag wil de PvdA afhandeling van de schadeclaims van de Dorpsstraatbewoners. Woningbouw: de nuiaige plannen voor 1987 en 1988 vindt deze partij uit stekend. Herverdeling van de arbeid dmv meer werkgelegenheid eveneens en vraagt een discussie over het gebruiken van de 10.000,- als bijdrage aan de activiteiten in het kader van de werkge legenheid, omdat het voorbeeld door B. en W. aangedragen niet meer past in de werkgelegenheidsbevorderende hoek, maar een nuttige milieu-organisatie is geworden. Resumé: Alhoewel tevreden met het door B. en W. uitgestippelde beleid voor 1987 zou de PvdA enkele bijstellingen willen zien vooral in de in-materiële sfeer zoals: - inspraakprocedure voor de wijziging en verbetering B.K-weg af spreken; - idem bij de verbouwing van het dorpshuis (met St.-bestuur en alg. raad afspraken): - invoeren van een over zichtelijk puntensysteem bij woningtoe wijzing en meebeslissen van woning bouwverenigingen. Materieel: -1% regeling voor verfraai ing kunst van het gemeentehuis; - het desgevraagd subsidiëren van de 7 x 24 uurs bereikbaarheid in het maatsch. werk; - extra subsidieruimte creeëren tbv het flankerend ouderenbeleid met in begrip van bejaardengymnastiek en zwemmen. De rest in overleg met de stuurgroep te besteden. De beschouwing wordt besloten met de opmerking dat de samenwerking met VVD en CDA positief verloopt, maar dat de uitgestoken hand door Gem. Bel. niet is aangenomen, maar spreekt de ver wachting uit dat de samenwerking voor 1987 met alle politieke partijen en groe peringen goed zal zijn.... Herindeling: Hoewel men opge- luchter is dat op z'n hoogst samenvoe ging met Moerkapelle voor ogen staat, volgens de ontwerpregeling van G.S. blijft deze fraktie strijden voor zelfstan digheid. "Aan de laatste strohalm, tw. een protestbrief vanuit de gemeente in dec./jan. naar de Tweede Kamer, zullen wij graag meewerken." Politie: Het politie-optreden binnen de woongemeenschap Zevenhuizen laat volgens de WD nogal te wensen over. Hoewel bekend dat het corps niet op vol ledige sterkte is, heft dit hun grieven niet op. Met verbazing is kennis genomen van de vernielingen en onregelmatighe den, m.n. in het weekeinde. "Mijnheer de burgemeester, wij verzoeken u om toch vooral aan te dringen op voldoende surveillance in deze periode." Wegen, straten, pleinen: Ook de ze fraktie baart het grote verkeersaan bod op de B.K-weg grote zorg, hetgeen aangekaart is bij het bezoek van G.S. dat deze fraktie onlangs ontving. Daarbij is aangedrongen op een rondweg buiten het dorp. De hoopt wordt uigesproken dat de ingestelde werkgroep binnen re delijke termijn met een bruikbare oplos sing zal komen Als directe oplossing ziet ae WD toch wel iets in het plaatsen van verkeerslichten bij de kruising Opril- B.K-weg. •Verkeersveiligheid: In zake de verlichting pleit de WD voor het plaatsen van energie-arme lampen en geeft in overweging de latarenpalen te voorzien van een nummering, waar door het signaleren van mankementen aanzienlijk gemakkelijker kan verlopen. Tevens wordt het dan haalbaar 'snachts de verlichting te laten branden. 'Een goe de verlichting heeft een tweeledige wer king Het bevordert de verkeersveilig heid, maar werkt frustrerend voor figu ren die graag in het duister werken. Industrie: Het verdient volgens de VVD aanbeveling om aan een uitbrei ding van het industrieterrein te denken. Onderwijs: "Het vak informatica zou ondergebracht moeten worden on der het hoofd 'vakonderwijs' Bibliotheek: De WD blijft de subsi die van 50.000,- p. jaar voor de biblio theek een hoog bedrag vinden. De nieu we bibliotheek moet volgens vorige af spraken 'Openbare bibliotheek' heten. Jeugdwerk: De WD verwacht dat de verplaatsing van discobar De Schuur nog wel enige tijd zal duren en betreurt dat. Ook deze fraktie vindt dat De Schuur als een commerciële instelling beschouwd moet worden. "Wij stellen u dan ook voor om de huur die De Schuur betallt, reeds voor 1987 als zodanig vast te stellen. De overlast veroorzaakt door bezoekers van De Schuur liegt er niet om. De gemeenschap betaalt hiervan de kosten. Swanla: Een pluim krijgt de beheer der van dorpshuis Swanla vanwege de sluitende begroting en waarschijnlijk zelfs winst die van de WD naar het re serve-fonds van het dorpshuis mag. "Uit breiding of intensivering van hetgeen voor de jeugd gedaan wordt, zou bevor derd kunnen worden met de winst die het dorpshuis oplevert" Men verwacht spoedig nadere voorstellen omtrent uit breiding en verbouw. Soc. voorz. Maatsch. werk: De post van 10.000,- ter bevordering van de werkgelegenheid, acht men zijn doel voorbijgeschieten. De WD wil overwe gen deze reservering te laten vervallen of er een concrete bestemming aan te ge ven, b.v. ter dekking van promotiekos- ten voor het aantrekken van nieuwe werkgelegenheid via nieuw te vestigen bedrijven of als startbijdrage voor een te starten nieuwe jonge ondernemer. Ouderen: Positief staat deze fraktie t.o. de ingediende projectaanvraag een beperkte uitbouw en bijdrage van ge meentewege waar het gaat om ouderen die uitsluitend van hun AO.W. moeten leven. Te denken valt aan een extra bus reis. Ruimtelijke ordening: Ondanks de dreigende signalen van provinciezij de dat de woningcontingenten (de toe gestane aantallen te bouwen woningen per jaar) drastisch omlaag zullen moe ten gaan, ziet u toch de kans voortva rend verder te gaan. De WD vindt dat waar gesubsidiëerd contingent ont breekt, naar extra mogelijkheden moet worden gestreefd om ongesubsidieerde bouw c.q. vrije sector-bouw te plegen. Meer nadruk op de koopsector leggen, gezien de relatief grote behoefte verge lijkbare grondprijzen voor gesubsidieer de bouw in de koop- en huursector. "Aan de aanpak van het nieuwe plange bied Swanla moet voortvarend worden gewerkt Wij rekenen erop dat dit een ruim opgezet plan wordt, vergelijkbaar met de eerste fasen in plan West!" driemansfraktie Gemeentebelangen is van mening dat de Raad zich harder moet opstellen om te pleiten voor het zelfstandig blijven van de gemeente Zevenhuizen. Ambtenaren: "Er staat een druk jaar voor de ambtenaren te wachten" zo con cludeert deze fraktie, omdat er een ver huizing plaatsvindt, automatisering en het vroegtijdig gereedhebben van de be groting. Dit laatste als voorwaarde om mee te doen aan de proef van repressief toezicht op de gemeente in het kader van de wijziging van de gemeentewet. "Kan dit allemaal in hetzelfde jaar? Bezwaar en beroepschriftencom missie: N.a.v. een situatie dat iemand een ander standpunt als raadslid tijdens de vergadering dan als lid van voormel de commissie innam stelt deze fraktie grote waarde te hechten aan de ingenomen standpun ten en adviezen van deze commissie, die zo onafhankelijk mogelijk tot standko- men. Deze mogen in wezen niet meer ge torpedeerd worden in de Gemeenteraad door een tegenovergesteld stemgedrag Gemeentehuis: "Van gemeentewege is een bouwteam benoemd, waarin ver tegenwoordigd de gemeente - als op drachtgever en de aannemer. De ge meente moet hierin tegenspel geven aan personen die een minimale ervaring heb ben op dit gebied, terwijl ervaring en ken nis van zaken juist vereist zijn voor een dergelijk bouwwerk" zo concludeert de ze fraktie, die tevens concludeert dat de Raad hierover geen inspraak heeft ge had en slechts incidenteel geïnformeerd wordt over de gang van zaken. Verkeersveiligheid: Gemeentebe langen vraagt zich af wat de gemeente Zevenhuizen in 1986, het jaar van de Verkeersveiligheid, hieraan gedaan heeft. Verkeer: Ook deze fraktie acht het verantwoord om medewerking te ver lenen aan de poging van B. en W. om een omleidingsweg gerealiseerd te krijgen. Wegdek: De kwaliteit van het wegdek van de toegangsweg naar plan West vindt men te wensen overlaten alsmede de omgeving van de Kratonlaan. Ook wil men meer betrokken worden over de wijze van bestrating. Kabel: "Aansluiting op de kabel mag niet meer verplicht worden, wat blijkt uit een arrest van de Hoge Raad" zo concludeert G.B.e "Gemeenten mogen kopers van bouwgrond niet dwingen een aansluiting op de CAI te nemen, de aan sluiting kan alleen op de gebruikelijke voorwaarden gebeuren. Omdat geen ver betering in het signaal te verwachten is en de kosten per maand onaanvaard baar vraagt G.B. artikel 265 vanfde bouwverordening te wijzigen zodat ie dereen weer een antenne mag plaatsen. Jeugdwerk: G.B. vindt dat enige be geleiding van jeugdwerk tot een onmis baar goed moet worden gerekend. Bo vendien zal de jeugd, volgens deze frak tie, een eigen plaats moeten krijgen. Bibliotheek: "Een pasje op de plaats moet er gemaakt worden. Met maximaal 20 uren per week voor een part-time bibliotheekkracht, moet o.i. worden volstaan. Dorpshuis: G.B. vindt dat alle nood zakelijke gegevens om tot een verant woorde beslissing te komen, hen tijdig dienen te bereiken. Nu reeds zijn zij van mening dat een jarenlange kapitaalslast voor de gemeente vermeden moet wor den. De wijze waarop het dorpshuis thans geëploiteerd wordt, rechtvaardigt een beslissing op korte termijn.;"Het ge voerde beleid van de nieuwe beheerder heeft zijn uitwerking niet gemist." Maatsch. dienstverL: Een voorstel tot uitvoering van de 7x24 uur bereik- baarheidsduur waarvoor een extra bij drage nodig is van 50 cent per inwoner ziet deze fraktie met belangstelling tegemoet. Ouderen: Woontussenvoorzienin- gen, het liefst onder één kap met het ver zorgingstehuis alsmede een wooncen- trum voor ouderen in of nabij Swanla komt deze fraktie gewenst voor. Woningbouw: G.B. constateert dat de thans in aanbouw zijnde premie C- woningen kleiner zijn dan de vorige se rie, al was dit wel afgesproken. Vast staat nog niet helemaal of de huur wer kelijk - zoals afgesprken - 50 gulden la ger ligt dan de vorige serie. Voorts wordt betreurd dat de gemeente aan het Raad huishof de laatste kans heeft laten liggen om bejaardenwoningen in het centrum te realiseren. Bezwaar- en beroepschriften: N.a.v. bezwaarschriften voor twee gepro jecteerde HAT woningen aan het Raad huishof heeft G.B. gevraagd of het een aanvaardbaar compromis zou kunnen zijn wanneer ade 2 HAT woningen niet gebouwd worden; b. de bezwaarden zou den worden betrokken bij de invulling van het gebied. "Dit bleek in grote meer derheid het geval te zijn. Helaas was het op grond van de verordening van deze commissie, niet toegestaan beleidsmatig in het advies op het vorenstaande in te gaan. Gehoord de meerderheid van de beroep en bezwaarschriftencommissie stellen wij u voor de bezwaarden toch in hun bezwaren te ontvangen en overeen- komstig te besluiten: dus hierover de gemeenteraad een voorstel te doen!" S.G.Péénmansfraktie de heer D. Zwerus aan het woord: Spreker wijt het aan de hoeveelheid dat de honore ring van de alg. besch. van vorig jaar, de mist is ingegaan. Nu spreekt de SGP de wens uit dat de raadsfrakties gehoor heb ben gegeven aan het verzoek v.d. voor zitter om in 'grote lijnen' op de diverse aspecten van de begroting in te gaan. "Spreker uit de wens dat God Zijn zegen niet onthouden zal aan de gemeente en over het werk van het gemeentebestuur. Ook hij memoreert de plotselinge ziekte van weth. Dorrestijn. "De WD en CDA-wethouders mogen hun taak afma ken - geen originele opmerking maar wel met in achtneming van de toevoeging 'bij leven en welzijn'. De betrekkelijk heid van menselijke berekeningen is ook in onze gemeente van toepassing." Herindeling: Verrast is de SGP over de nieuwe ontwerp-regeling voor samen voeging van gemeenten. Thans beperkt men zich tot de naamgeving Moerhui zen,die ook voor deze fraktie niet accep tabel is. "Waarom niet gewoon gemeen te Zevenhuizen, waarin zich meerdere woonkernen bevinden met name Zeven huizen, Moerkapelle en Oud Verlaat. Dit is nog besparend ook" zo conclu deert hij. Politie: de toename van criminaliteit baart ook de SGP zorg en men hoopt op een spoedige realisatie van een automa tische telefonische doorschakeling van het politiebureau. Fietspad: De SGP juicht de aanleg van een fietspad over de spoorwegover gang toe, maar zeker ook langs de Brede- weg in samenwerking met de gemeente Moerkapelle "Wij betreuren het dat on ze gemeente zich niet wat actiever heeft opgesteld t.o.v. het voorgelegde plan van Moerkapelle, want hetbetreft ook de vei ligheid van onze inwoners, vooral de schoolgaande jeugd. Gaarne zouden wij inzage hebben van het plan, omdat wij begrepen hebben dat er zich daar levens gevaarlijke omstandigheden voordoen Ec. zaken: B. en W. wordt voorge steld de overeenkomst met discobar De Schuur per 1 jan. te beëindigen, i.v.m. de 2 gegadigden voor een perceel grond op het industrieterrein, waardoor de disco moet verdwijnen. "Voor wat de nieuwe lokatie van de disco betreft, hebben wij begrepen dat er veel bezwaren zijn inge diend. Kunt u ons op de hoogte stellen over de stand van zaken?" zo vraagt de heer Zwerus. Voorts vraagt hij een uit breiding van het industrieterrein in het komende begrotingsjaar te bezien. De aanschaf van een personal compu ter voor de openbare basisschool acht de SGP een goede zaak, om leerlingen van de hoogste groepen vertrouwd te maken met de computer. "Wij wachten een voorstel terzake af, alsmede een financi eel plaatje." "Huisvesting: Niet geheel duidelijk is het de SGP waarom het bestaande schoolgebouw aangepast moet worden. De gedachte leefde dat er juist enkele schoollokalen beschikbaar waren voor andere doeleinden. Al zal op termijn hieraan niet te ontkomen zijn, kunnen wij ons niet verenigingen met uw voor stel de bezuinigingen in de welzijnssec tor, m.a in het sociaal-cultureel werk, niet te laten doorwerken in de subsidies. De teruggang zal in een latere fase mis schien nog groter zija..Schokeffecten dienen voorkomen te worden" Bibliotheek: Hoewel de SGP de aan stelling van een part-time medewerker in de bibliotheek vermoedelijk onder steunt op grond van het educatieve ka rakter, toch blijven de bezwaren die zij heeft tegen de inhoud van vele boeken, recht overeind staan. Jeugdwerk: Het verhogen van de sub sidie voor dit onderdeel vindt deze frak tie niet juist: Gelet op de bezuinigingen moeten er prioriteiten gesteld worden. "Voor wat de discobar betreft, hebben wij reeds in een eerder stadium een vraag geformuleerd. We willen er nog maals op wijzen dat de disco geen goeaf opvang voor de jeugd is en dat er publiek wordt aangetrokken dat wij het liefst uit onze gemeente willen weren." Bejaarden: Verheugd is de SGP over de actieve opstellen van het overlegor gaan Be jaarden werk Zevenhuizen, inza ke het flankerend ouderenbeleid. Wij verzoeken u onze complimenten aan dit orgaan te doen toekomen. De SGP betreurt de regionale aanpak inzake het vestigingsbeleid huisartsen. Er is een commissie van het Interge meentelijk samenwerkingsorgaan Mid den Holland aangesteld. "Als wij voor een gemeentelijke aanpak hadden geko zen, zouden wij meer greep op vestiging van huisartsen hebben gehouden. De ontwikkeling binnen de medische we reld, baart ons grote zorgen. Wij vragen ons af - als God het niet verhoedt - waar zal het eindigen. De verschuiving van de normen in een a-christelijke richting tekent zich stteds meer af Tenslotte willen wij verzoeken de leden van de eerder genoemde commissie kenbaar te maken. Complimenten aan het adres van B. en W. inzake hun voortvarend woning bouwbeleid waarbij het accent in de toe komst zou moeten liggen op eengezins woningen in plaats van 2-persoons-huis houding-woningen, omdat deze -vaak te kleine woningen - als doorgangshuis fun geren.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6