OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN KERST- en NIEUWJAARS GROETEN IN DE DORPSKRANT....! Swanla-agenda Sint Nicolaas leed bijna schipbreuk in de Ringvaart....! Welfare Bazar Egelander kapel Kerstvieringen verenigingen Politieberichten MOERKAPELLE Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen TEL. 01802-1918 26 november 1986 farecorps van de Trompetter deed goed z'n best...Ja en toen was er ook nog iets op het dak van de postkantoormeneer. Die kreeg van Boerepiet een cadeau door de schoorsteen, maar dat bleef steken. De meneer van het post kantoor is 40 jaar bij de PTT en gaat straks van z'n rust genieten. Het volgende jaar is hij dan niet meer in het postkantoor. Helaas was het pak te groot. Die boere piet kent niet zo goed Nederlands en moest door de burgemeester en mij in het Spaans van het dak af worden geroepen. Op de bega ne grond pakte de heer Hogenes zijn pakje uit met een kleiner pak je erin...De kinderen hebben dat vast gezien. En er kwam toen een gebruikte postzegel uit, die het begin kan zijn van een leuke hob by: postzegels verzamelen. Zater dag opent meneer Hogenes een postzegeltentoonstelling in het dorpshuis. Tja en toen hebben de vaders en moeders me weg zien rijden in de koets, beladen met prachtige tekeningen waarmee ik m'n werkkamer ga behangen, want er kwamen er nog honder den bij...Na een kopje koffie in dorpshuis, stonden de Pieten me op te jutten want we moesten spoorslags naar Moerkapelle in de koets. In Moerkapelle stond er ook een muziekcorps ons op te wachten. Inmiddels was er één Piet bijgeko men, dat was wel fijn want ze kwa men handen tekort om tekenin gen in ontvangst te nemen. Na dat burgemeester Lips me ontvan gen had en aardige woorden ge sproken bij het raadhuis, gingen we nog een kleine rijtoer maken. Gelukkig was het goed weer. In het Moerkapelse dorpshuis zaten vreselijk veel kinderen op me te wachten. Daar mochten enkele kinderen naar voren komen. Hun namen stonden in m'n boek. De luisterpiet had al een paar weken lang overal in Moerkapelle geluis terd wat voor soort kinderen daar woont: en hij stelde: Aardige kin deren! net zoals in Zevenhuizen. Na een uurtje moest ik nodig weg naar het volgende dorp. Ik werd ook een beetje vermoeid. De kin deren hebben me hartelijk uitge leid..zingen dat ze deden. Dat ging ook goed dankzij de me vrouw die piano speelde. De kin deren kregen tenslotte nog een zakje lekkers mee naar huis. Hun cadeau krijgen ze op 5 of 6 de cember als ik jarig ben....Intussen hoop ik dat ze niet alleen nu, maar het hele jaar door lief zijn...." VOOR DE VADERS EN MOE DERS (niet voorlezen!): De intochten in Zevenhuizen en Moerkapelle werden door de resp Middenstandsverenigingen geor ganiseerd. In beide dorpen wordt een Sint Nicolaas- en Kerstaktie gehouden. Dank zij die Midden standers kon Sint Nicolaas ko men.. .U koopt dan toch zeker ook uw cadeautjes in eigen dorp! Vrijdag 28 november 19.30 uur: Jeugdsoos. Entree 1,50. Vrijdag 28 november: 22.00 uur: Live music rondom de bar. Gratis entree. Zaterdag 29 november: 10.00 uur: Postzegeltentoonstelling. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat en Moerka pelle. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 4.000 exemplaren. REDACTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Ze venhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Rovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren 9e jaargang nummer 206 Ook dit jaar kunt u uw Kerst- en Nieuwjaars groeten in de Dorpskrant plaatsen, in de speciale Kerst- en Nieuwjaarseditie van 24 december. Als u vorige jaren ook al meedeed, komen wij één dezer dagen bij u langs. Mocht u tot dusver nooit meegedaan hebben, maar dat nu wel wenst, ver zoeken wij u contact met ons op te nemen tijdens kantooruren: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen - Tel. 01802-2289. Hoewel Sint Nicolaas niet meer zo jong, is kwam hij zonder een nat pak aan wal in Zevenhui zen. In Moerkapelle kwam hij met de koets aan en ging van het raad(es)huis naar het dorpshuis. Voor de jongste lezers van de Dórpskrant en alle kinderen die nog niet kunnen lezen maar voorlezenae moeders en vaders hebben, volgt hier zijn relaas Ondanks de slechte weersomstan digheden en de (tijdelijke) ver plaatsing van de ingang van het bejaardentehuis, vonden velen woensdagmiddag 19 november de weg naar de recreatiezaal van De Zevenster. Daar werd de jaar lijkse verkoopmiddag van het plaatselijke Welfarewerk van het Rode Kruis gehouden. Mevr. J.M. van Gent-Kelderman verrichtte de officiële opening door een kruis door te knippen dat de toe gang tot de zaal versperde. Hier aan vooraf complimenteerde zij de leidsters en handwerksters. De opbrengst van deze middag be droeg 5126,30. De naam van de pop van Christientje. Het aan tal pepernoten in de pot was 159. uitslag verloting: de winnende nummers zijn gevallen op: oranje 3: 50; 71; 92; 110; 149; 159; 162; 198; 200; 243; 260; 265; 269; 281; 286; 294; 334; 339; 341; 379; 398; 423; 439; 461; 464; 504; 550; 555; 582; 595; 611; 613; 758; 767; 771; 776; 824; 827; 828; 853; 878; 885; 918; 932; Blauw: 106; 108; 141; 170; 360; 372; 387; 399; 459: 461; 491; 493; 515; 537; 539; 542; 545; 582; 639; 646; 667; 672; 673; 674; 681; 719; 733; 739; 766. De prijzen kunnen afgehaald wor den op dinsdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur in "De Zeven ster". De welbekende Egelander kapel - bekend van uitvoeringen van De Kleine Trompetter, geeft op vrij dag 19 december a.s. een uitvoe ring in samenwerking met het ensemble "die lustige Hollander Deze van walsen doorspekte a- vond wordt gehouden in Hotel Vos en begint om 20.30 uur. Alhoewel Sint Nicolaas voor lopig nog niet uit het land is en zijn verjaardag nog gevierd moet worden, zijn wij al bezig met de voorbereidingen voor de kerst. U ook? Geef daarom OP TIJD, liefst voor 5 december uw KERST VIERING - zo die voor de Kerst plaatsvindt - aan ons door. Wij vermelden in de kranten van 10 en 17 decem ber de vieringen die vooraf gaand aan Kerst georgani seerd worden. Opgeven schriftelijk aan druk kerij elgersma, dorpsstraat 62a of Noordeinde 17. MOERKAPELLE - Op donder dag 20 november werd bij de politie aangifte gedaan van ge pleegde vernielingen aan een per sonenauto die stond geparkeerd op de Klaproosstraat. De politie stelt een onderzoek in. In de nacht van 20 op 21 novem ber werd getracht 4 kratten weg te nemen bij het café aan de Moerkapelse Zijde. De kratten werden klaargezet om mee te ne- m,en doch dankzij een tip kon de politie de kratten veilig stellen. Op zaterdag 22 november werd door de bewoner van de Be- atrixlaan aangifte gedaan van een poging van diefstal van benzine uit een personenauto. De benzi nedop lag op straat doch voor zo ver kon worden bekeken was er geen benzine weggenomen. VERLOREN: dameshorloge, kleur goud met ro se leren bandje; holster van een kinderdolk. Dag Sint Nicolaas, hoe maakt u het? "Uitstekend mevrouwtje, ik heb een fijne dag gehad. Het was een dag vol emoties" Maar u bent zeker wel moe? "Nou, zeg dat wel, maar ik had de ontmoeting met al die kinderen niet willen missen" U trof het wel met het weer! "Nou, en dat na twee nachten storm op zee met pepernoot acht stormkracht. Het was ook een ver ademing in Zevenhuizens wate ren te varen, maar ik ben wel ont zettend geschrokken. De eerste keer dreigde de boot nabij de Cat- gesbrug vast te raken, maar de tweede keer was het echt raak. De waterstand van de Ringvaart was wat aan de lage kant. Zo moest ik voortijdig van het schip af met m'n vijf zwarte Pieten. Ik had er maar vijf bij me omdat de andere Pie ten op de boot achter moesten blijven (de grote stoomboot) in Zutphen, waar ze alle pakjes moesten sorteren die door de storm in de war zijn geraakt. Ge lukkig was er een goede loop plank aanwezig en met hulp van de mensen van de watersportve reniging, die goede navigators zijn, kwam ik droog aan wal. Al leen op een plaats die niet als aan legsteiger bestemd was voor de ontvangst. Het fanfarecorps stond een eind verder. Maar kin deren kunnen hard lopen dus die stonden me op de wal op te wach ten. Het zag werkelijk bont van de kinderen...Met die grote kinder schare om me heen ben ik met de Pieten, die rijkelijk strooiden en trakteerden naar het dorpsplein gereden in een fraaie koets met twee paarden. Daar stonden de burgemeester met zijn vrouw me op te wachten. Ik heb nog gezegd dat ik bijna de weg kwijt was, maar dat de koetsier die gelukkig wist, want ik miste een aanknopings punt in de Dorpsstraat: het ge meentehuis is er niet meer. De burgemeester zei tegen me dat hij hoopte dat volgend jaar het nieu we gemeentehuis gereed is zodat ik daar ontvangen worden...ik ben benieuwd....kinderen. Ik kreeg van burgemeester van Gent een prent van het oude gemeente huis. Die zal ik bewaren.... DAKPIETEN Eu de kinderen maar zingen, ook nieuwe liedjes, die moet ik ook nog eens gaan leren op m'n oude bag, maar ook bekende, je weet wel van de stoomboot....Het fan-

Dorpskrant | 1986 | | pagina 1