DE GEMEENTE Mj MOERKAPELLE BIJ U THUIS burgerlijke Hoe verdraagzaam zijn we eigenlijk? VERDRAAGZAAMHEID Afgegeven bouwvergunningen Hinderwet Kennisgeving en Bekendmaking Beschikking Sluiting gemeentehuis Vergadering woonruimte adviescommissie Hinderwet kennisgeving en bekendmaking aanvraag STAND: Ontwerp- Kampeerveror- dening Ned. kampioen schap tang-soo-do S.G. Studievereniging In het kader van de verdraagzaamheid wordt op dit moment op landelijk niveau de samenleving betrokken in een campag ne van de overheid: "Hoe verdraagzaam zijn we eigenlijk." Deze campagne wijst alle Nederlanders erop dat allen die zich in Nederland bevinden, in gelijke gevallen een gelijke behan deling dienen te krijgen. Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of welke andere grond dan ook is niet toegestaan. Ter ondersteuning is een bundel columns verschenen van een aantal bekende Nederlanders. Onderstaand treft U de tweede column aan: door Ton J.M. Triesscheijn "Waarom ik dit doe? Mijn kamer afstaan aan mijn broer die gaat trouwen? Ach, met wat minder ruimte, met een kleiner kamertje om in te slapen red ik me ook wel." Het Turkse meisje dat dit zegt doet dit op een manier van 'moet je over zoiets drukte maken'. Voor haar is het normaal dat haar broer die trouwt met zijn vrouw komt'inwonen'. Dat hij daarmee tevens beslag legt op de slaapkamer van zijn zuster, is niet iets om je druk overte maken. Heel gewoon, alsof dit de gewoonste zaak van de wereld is, gaat dit meisje het slaapkamertje van haar broertje delen. Zij is 24, het broertje 17. Het meisje kan dit opbrengen omdat ze eerst aan het geluk van haar broer en zijn vrouw denkt. Ook aan dat van haar ouders Die het heel natuurlijk vinden dat hun zoon die gaat trouwen zijn vrouw mee naar huis brengt'. Net zoals dat gebeurt bij de familie in Turkije. De grootfamilie is daar nog altijd heel sterk in zwang. In Ankara bouwde de oom van dat Turkse meisje steeds ®w-n .u. ie aan Zljn huis als er weer een kind ging trouwen. ind jij het gewoon dat zo'n meisje haar slaapkamer afstaat aan een broer en schoonzus? Ik vind het een onfrisse bedoe ning dat zon meisje daardoor bij haar broertje in de kamer moet slapen, die met zijn 17 jaar toch eigenlijk al een man is merkt iemand op die ik vertel wat ik van dat meisje hoorde. Waarom onfris? Wat stel je je bij zo'n situatie voor," vroeg ik. Nou ja dat zo n jongen en zo'n meisjebroer en zus.... beiden de een helemaal, de ander bijna volwassen....ik vind het vreemd dat die beiden in een kamer slapen, want...." vergeet iets als je daarbij 'iets denkt of vermoedt'. Namelijk ™'Sje haar intiemste vrouw zijn afschermt voor elke man. Althans tot de man komt met wie zij gaat trouwen." Zijn er dan zulke meisjes?" "Ja, dit meisje is er een uit een groep van Turkse meisjes. Die allemaal intieme relaties met mannen afwijzen. Laat staan met een broer. Het is het recht van dit meisje en van al die andere Turkse meisjes die zo zijn, zo te willen leven. Ook al begrijp ie niet dat dit kan." "Ik vind zoiets maar raar. Het mag dan zijn dat iets dergelijks in Turkije heel gewoon is, hier is dat niet zo. Is het wel te verdra gen dat zo'n meisje en ook haar ouders in Nederland iets goed vinden wat dan misschien in Turkije gewoon is, maar waar wii van zeggen dat het maar raar is." "Dat wat dit meisje wil en wat haar ouders goed vinden is niet raar. Voor ons misschien wel. Maar niet voor dat Turkse aezin Weet je waarom niet?" "Geen idee." "Omdat het past in de cultuur van die mensen. Ook al wonen die mensen nu hier, zelfs al jaren, daarom kun je wat ze gewoon zijn, wat je ook hun cultuur kunt noemen, er niet uitsnijden." Maar dat geeft toch praatjes. Als de buren er achter komen dat zo n meisje met haar broertje op een kamer slaapt dan wordt er toch al vlug gezegd...." c'a^ z0 'e*s raar 's- Dat weet ik. Misschien worden er zelfs nog veel krachtiger opmerkingen over gemaakt. Maar dat is niet juist. Je hebt het recht nietom je daarovereen oordeel aan te matigen." "Kan wel zijn, maar ik vind toch dat die Turken gewoonten hebben die ik niet kan goed praten." Dat hoeft ook niet. Jij hoeft de gewoonten van mensen die in een andere cultuur leven niet goed te praten. Maar je moet ze ook niet veroordelen." "Waarom niet?" 'Omdat je dan de gewoonten van mensen uit een andere cultuur afmeet aan jouw maatstaven." "En dat kan niet?" "Nee, dat is onmogelijk omdat je in dat geval patronen door elkaar haalt. Het cultuurpatroon van veel Turkse mensen en van Nederlanders. Het over en weer waarderen van culturen, dus zonder de ene in de andere te mengen, daar gaat het om Dat is toch wel moeilijk Voor de een wel, voor de ander niet. Punt is dat we elkaar ruimte moeten laten voor die eigen cultuur. Daar draait het om Daar houd je de vrede mee in huis." "Dat wil ik wel geloven, maarmaarhet blijft toch wel moeilijk." Burgemeester en wethouders hebben op 26 november 1986 bouwvergunning afgegeven aan: - Regeer Meubel B.V., Hoge Rijndijk 94-96 te Leiden, voor het veranderen van een magazijn aan de Bredeweg 43; - De heer F.A. Pieters, Oranjestraat 41, voor het bouwen van een berging bij voormeld perceel; Burgemeester en wethouders van Moerkapelle; gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalinqen milieu hygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 25 no vember 1986 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van H. Blonk c.v. te Moerka pelle, Bredeweg 35 voor het in gebruik hebben van een aftap- punt voor autobrandstof (benzine pomp) gelegen aan de Bre deweg 35. De beschikking van alle ter zake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Moerkapelle ter inzage en wel van 26 november 1986 tot'27 december 1986 elke werk dag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne staat beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te bren gen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden ingezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouders, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Op 3 december a.s. is het gemeentehuis vanaf 12.00 uur gesloten. Vanaf dat tijd stip is het gemeentehuis ook niet telefonisch bereik baar. Het openbaar spreekuur van de woonruimte-advies commissie wordt gehou den op 1 december 1986 van 19.30-20.00 uur in het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalinqen milieu hygiëne; maken bekend, dat op 24 oktober 1986 bij hen een aanvraaq is ingekomen van Marfix B.V. te Waddinxveen voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het produceren van marse peinfiguurtjes en -vormen al dan niet in combinatie met choco ladeglazuur en/of -poeder en aanverwante zoetwaren en/of suikerwerken voor menselijke consumptie in een inrichtinq gelegen aan de Nijverheidstraat te Moerkapelle. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Moerkapelle ter inzaqe en weftot 27 december 1986 elke werkdag van 8.30 uur tot 12 00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichtinq op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degene die bezwa ren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, <je burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. GEBOREN: Frederik, zoon van: Hofman Bastiaan J. en: Sjoer, Corne' lia L.T., op 13 november1986 GEHUWD: Oudijk, Jan en: van der Spek, Paula A., op 20 novem ber 1986. Burgemeester en wethou ders van Moerkapelle maken op grond van artikel 10, lid 2, van de Kampeerwet bekend! dat vanaf 26 november gedu rende 30 dagen voor een ie der ter gemeentesecretarie de ontwerp-Kampeerverorde- ning voor de gemeente Moer kapelle ter inzage ligt. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder bezwa ren maken tegen de ontwerp verordening bij de gemeente raad. Burgemeester en wethou ders voornoemd, de wethouder, Jac. van der.Spek. de burgemeester, A.W. Lips. Leden van sportschool timmers hebben een prima prestatie neer gezet bij het Ned.Kampioen- schap tang-soo-do, gehouden in Waddinxveen op 16 november. Perry Timmers behaalde het kam pioenschap in de senioren 'rode band' klasse tot 64 kg. Richard Hoogland deed hetzelfde in de A- categorie bij de jeugd tot 60 kg. In de B-categorie was het de witte band Bac v.d. Vorm, die veel hoge re banden verslaande, de eerste plaats bezette in de categorie bo ven de 60 kg. Tweede plaatsen waren er voor Maurice Gans en voor Nikos v.d Berg. Een heel mooi bevochten derde plaats was er voor Okke Meijer. Op donderdag 4 december komt de studievereniging bijeen. De ver gadering begint om 19.30 uur en zal worden gehouden in één van de zalen van het kerkgebouw van de Ger. Gem. in Moerkapelle, Kerkstraat 12. Op deze avond komt de heer J. Kol, jeugdvoorlichtervandeSGP. een lezing houden. De heer Kol zal een toelichting geven op het "Program van Begin selen" van de SGP. Onder meer zal hij ingaan op het ontstaan en de betekenis van de SGP-begin- selen voor de praktische politiek Ook zal hij aandacht geven aan de realiteit en de actualiteit van de principiële politiek die de SGP voorstaat. Na deze oriëntatie in het licht van het beginselprogram is het de bedoeling om volgend jaar meer praktische onderwerpen aan de orde te stellen. Globaal wordt daarbij gedacht aan onderwerpen als: Vrede en Veiligheid. De Ne derlandse rechtstaat Onderwijs politiek. de EEG en het Land bouwbeleid enz. Deze uitdieping van actuele politieke thema's wor den gedaan aan de hand van hel SGP-verkiezingsprogramma voor 1987-1990.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4