DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Hoe verdraagzaam zijn we eigenlijk? Het kleine meisje in de tram TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand. Gebruik vuurwerk BURGERLIJKE STAND Ophalen huisvuil Volleybal Plattclandsvrouwer Kerstfeest De Christenvrouw Kerstbingo duivenvereniging In het kader van de verdraagzaamheid wordt op dit moment op landelijk niveau de samenleving betrokken in een campag ne van de overheid: "Hoe verdraagzaam zijn we eigenlijk." Deze campagne wijst alle Nederlanders erop dat allen die zich in Nederland bevinden, in gelijke gevallen een gelijke behan deling dienen te krijgen. Discriminatie wegens godsdienst, levensovertuiging, politieke gezindheid, ras, geslacht of welke andere grond dan ook is niet toegestaan. Ter ondersteuning is een bundel columns verschenen van een aantal bekende Nederlanders. Onderstaand treft U de vijfde column aan: door Bert Klei Neem jij brood mee?, hadden ze thuis gevraagd. Dit doen ze wel vaker, omdat vlak bij de krant waar ik werk, een bakkerij is waar ze 't lekkerste volkorenbrood van de hele stad verkopen. In de winkel was het niet druk, ik had maar één klant voor me. Het was een vrouw van een jaar of veertig die druk stond te re deneren tegen het meisje achter de toonbank. Ze hield even op toen ik binnenkwam en bekeek me van top tot teen. Blijk baar kon ik er mee door, want ze betrok ook mij in het gesprek: -Kijk meneer, ik zeg net tegen de juffrouw hier....Nee, laat ik eerst weer bij 't begin beginnen. Ik kom net van mijn moeder vandaan, ik doe twee keer in de week de boodschappen voor haar. Ze is niet meer zo goed ter been en mijn vader leeft allang niet meer. Ja, die is vroeg gestorven. Enfin, vandaag was het weer zover en ik sjouw met een volle boodschappentas naar m'n moeder. Ik ga altijd met de tram, dat vertelde ik al aan de juffrouw, en nu mag u raaien wat me daar overkomen is! Ze zweeg en keek de winkeljuffrouw en mij om de beurt aan. Tegelijk zeiden we: Nou...? Na deze aanmoediging vervolgde ze: -Ik ga de tram in met die zware tas. Het was nogal vol en ik dacht: meid, dat wordt staan de hele rit! Maar opeens zag ik toch nog een leeg plekje...Tenminste, dat léék zo omdat ik geen hoofd boven de leuning uitzag steken. Ikstiefeldeeropaf en toen merkte ik dat er een klein meisje zat, van een jaar of vier, ouder niet. Ze zat naast haar moeder en 't waren buiten landers, dat zag je zo. Zo van die donkere typen en die vrouw had zo'n hoofddoekje om. Goed, ik ga naast hun bank staan, ze zien me zeulen met die tas en wat denk je dat er gebeurt...? Opnieuw onderbrak ze haar verhaal en keek ons doordringend aan. Ditmaal zeiden de verkoopster en ik niets, we trokken alleen de wenkbrauwen een beetje op. De vrouw ging verder: -D'r gebeurde niemandal! In plaats dat dat mens haar kind even op schoot neemt, blijven ze allebei breeduit zitten en laten mij voor gek staan! En nou zul je van mij geen kwaad horen over al die buitenlan ders, ze zijn hier per slot ook niet voor hun lol, maar de halve tram zit er soms vol mee! Ik vind dat ze hun plaats moeten we ten. Die tram is uiteindelijk van ónze belastingcenten betaald enne.... Ze hapte kwaad naar adem, het duurde even voordat ze de draad weer opnam: -Begrijp me goed, ik wil ze niet wegjagen, 't zijn ook mensen, nietwaar. Maar het minste wat je toch mag verlangen is dat we in onze eigen trams behoorlijk kunnen zitten! Als dit zo door gaat zijn we straks nergens... 't Valt soms niet mee!, zei de verkoopster neutraal en ik hield het op: Tja... Of had ik soms een preek moeten houden? De vrouw rekende af en ik bestelde twee broden. Eén ervan kon dan zolang in de diepvries. Omdat mijn fiets lek stond, had ik die morgen de tram genomen en daarmee moest ik nu dus ook terug. Er kwam er al gauw een, ik stapte in en met mijn broden onhandig onder de arm...ik had een plastic tas moeten vragen...schoof ik naar voren om een zitplaats te zoeken. Wacht, daar was nog zo'n éénzitsbankje leeg... Nee, toch niet, er zat een klein meisje en ze praatte tegen de vrouw die achter haar zat. Zeker haar moeder. Het waren buitenlanders, dat zag je zo. Van die donkere typen... Waarom neemt die moeder haar kind niet bij zich!, dacht ik nijdig, het is hier geen....Opeens schoot de vrouw uit de bakkerswinkel me te binnen, dat mens met haar discrimine rend geklets. En wat deed ik nou zelf...? Ik tikte het meisje zacht op de schouder: Mag ik hier gaan zitten? Dan kun jij mooi op mijn knie! Het kind gleed snel van de bank en kroop bij haar moeder. Ik ging zitten en keek even achterom. Over de zwarte krullen van het meisje heen glimlachten haar moeder en ik naar elkaar. Alarmering Brandweer b.g.g. Politie b.g.g. Ongevallen 2666 Medische hulp Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 Milieuklachten 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00 - 9.00 uur 1940 Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur Politiepost maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Met het oog op de komende jaarwisseling en het daaraan verbonden gebruik van vuur werk, worden hieronder nog eens de bepalingen genoemd die in deze gemeente met be trekking tot verkoop en afste ken van vuurwerk gelden: 1. De verkoop van vuurwerk mag uitsluitend plaatsvin den op de laatste twee werkdagen van het jaar. 2. Vuurwerk mag slechts wor den verkocht aan perso nen van 18 jaar en ouder. 3. Uitsluitend tijdens de jaar wisseling tussen 23.00 en 1.30 uur mag er vuurwerk worden afgestoken. 4. Slechts tijdens de jaarwis seling tussen 22.00 en 2.30 uur en tijdens het ver voer van de winkel naar huis is het toegestaan vuurwerk bij zich te heb ben. Een ieder, maar vooral ouders van opgroeiende jeugd, wordt verzocht er op toe te zien dat bovengenoemde punten wor den nageleefd. De overlast, welke ieder jaar weer wordt veroorzaakt door het vroegtij dig afsteken van vuurwerk zal hiermee kunnen worden te ruggebracht. De politie zal tegen overtre ders streng optreden. GEHUWD: Blommaert, Elmert D. en: Breedijk, Jacoline, op 12 december 1986. In verband met de komende feestdagen zullen enkele data waarop het huisvuil en grof vuil en oud-ijzer wordt opgehaald worden gewijzigd. Het betreft de navolgende data: - donderdag 25 december 1986 wordt: dinsdag 23 december 1986; - donderdag 1 januari 1987 wordt: woensdag 31 december 1986. Wij verzoeken de inwoners van het bovenstaande goede nota te nemen. heren in halve bekerfinale! Het eerste herenteam heeft afge lopen week een prachtig resultaat neergezet door voor de tweede maal van PZ/Dynamo te winnen. Deze wedstrijd was in het kader van de nationale Beker (kwartfi nale) en Zevenhuizen kon weer beschikken over spelverdeler Pe ter van Jaarsveld, wat duidelijk te merken was. In deze wedstrijd bediende hij de aanvallers goed en deze konden dan ook keer op keer de verdediging van Dynamo tot wanhoop brengen. Vooral Brecht Rodenburg stond een klas se-wedstrijd te spelen. Met de set standen 11-15, 7-15 en 1-15 werd dus een duidelijke overwin ning behaald. Hierdoor staat Ze venhuizen voor het eerst in zijn bestaan in een halve bekerfinale om de Nationale Beker. De te genstander zal het Amstelveense Deltalloyd/AMJV zijn. In deze hal ve finale spelen de teams een uit en een thuis-wedstrijd. De loting heeft uitgewezen dat AMVJ als eerste thuis speelt. De planning is om deze twee wedstrijden in de weken van 28 jan. en 4 febr. te spelen. eerst competitiehelft zit erop! Zaterdag jl. speelden de heren van Zevenhuizen in Sneek tegen het team van R'Kemper/Animo de laatste wedstrijd van de eerste helft en van het jaar. De Zeven- huizense heren begonnen goed aan deze wedstrijd en lieten al spoedig de gastheren tegen een achterstand aankijken. Maar de ze toch geroutineerde ploeg wist langzaam maar zeker in hun spel te komen en kon de achterstand 8-14 wegwerken en een 15-14 voorsprong nemen. Toch kon Ze venhuizen in deze fase het goede spel vervolgen en met 15-17 de set afsluiten. In de resterende sets nam R Kempers het heft meer in handenen kon via 15-11,15-8 en 15-13 de wedstrijd met 3-1 win nen, waarbij Zevenhuizen in de laatste set heel dicht bij winst kwam. De Zevenhuizense heren spelen a.s. zaterdag in Belgie- een oefenwedstrijd en zullen dan wat rust nemen. De le competitiewed strijd is op zaterdag 10 jan. in Moerkapelle tegen Sudosa/As sen. regelmatige winst heren 2 Zaterdag jl. speelden de heren van Zevenhuizen 2 in Rijswijk te gen het team van Riva/VSC en wist daar met 3-0 de volle winst te apkken. Het team van trainer Pe ter Kool moest het in deze wed strijd doen zonder spelverdeler Hans v. Veen.die als toeschouwer tegen een vuist was opgelopen MOERKAPELLE - Hedenavond vindt de kerstavond van de afd, Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen plaats in dorpshuis Op Moer. Aanvang 19.00 uur. De avond, met een kerstdiner, wordt opgeluisterd door samenzang en een solo optreden van mevr. G. Blok. Het kerstevangelie wordt voorgelezen door mevr. J. kadiks, terwijl mevr. J. Everaart een kerstverhaal ver telt. Mevr. J. v.d. Kley vertelt een kort verhaal. Het openings- en slotwoord wordt uitgesproken door de presidente mevr. P. Buk man. KOFFIEOCHTEND Op 6 januari is er een nieuwjaars koffieochtend. Aanvang 9.30 uur in Op Moer. Vereniging de Christenvrouw uit Moerkapelle houdt op dinsdag 23 december haar kerstfeest. De broodmaaltijd begint om 18.45 uur en daarna zal een kerstlitur gie worden gevolgd. Opgeven voor de maaltijd is nog mogelijk t/m 17 dec. (vandaag!) via tel. nr 01793-3059, b.g.g. 2149. Degene, die niet aan het eten deel neemt is om 20.30 uur welkom. Op dinsdag 23 december wordtin het duivenlokaal "De Stormvlie- gers" een Kerstbingo gehouden. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Tevens organiseert deze vereniging een tentoonstelling op zaterdag 3 januari 1987 's Avonds om 21.00 uur is er een grote Bonverkoop. Ook is er Rad van Avontur. De zaal gaat 's mid dags om 14.00 uur open. Voor informatie: tel. 01802- 2637. een een gebroken neus daaraan overhield. Bert de Jager, de debu tant in het tweede team, wist het in deze wedstrijd tegen de hekkeslui ter goed te doen. Alleen in de eerste set liep alles stroef, wat lo gisch is en met 15-13 won Zeven huizen deze set. In de tweede en derde set kwam Zevenhuizen sterk voor de dag en kon met 6-15 de beide sets winnend afsluiten. Zaterdag a.s. krijgen de heren oir. 14.30 uur debutant Molenwiek '74 op bezoek. dames hebben het moeilijk! De dames van Zevenhuizen heb ben het in deze competitie erg j moeilijk. Ze staan nu op de 1 ste plaats en hebben slechts uit zicht op een mogelijke PD-wed- strijd-plaats. Zo ook afgelopen za-1 terdag in Rijswijk tegen het team van Riva/VSC, bestaande uiteen aantal jeugdige speelsters, kregen de dames het moeilijk. De Zeven huizense dames wisten in de eer ste set het team van Riva bij te I houden tot 10-10, mdaar moest daarna toch afhaken en zoezien dat met 15-11 de set verloren ging. In de tweede set leek het erop dat Zevenhuizen zich zou herstellen en een set zou winnen, maar bij 13—13 hield het ineen: op. In de derde set was Zever huizen uitgeblust en kon Riva me: 15-8 te set winnen. De mede-de gradatie kandidaten wisten tot ge-1 luk van Zevenhuizen ook geen punten te behalen zodat de kar.: op PD-wedstrijden nog steeds aanwezig blijft. Zaterdag speler de dames in eigen huis om 17.00 uur tegen de ex-koploper v. San ten-Haag uit Voorburg. Dit team zal erop gebrand zijn het verlie: van afgelopen zaterdag goed te maken en voor Zevenhuizen wordt het dus een zware wedstrijc dames 2 in verval! Het tweede damesteam van Ze venhuizen heeft de afgelopen we ken het moeilijk gekregen. Speel den de dames eerst al gelijk teger ACCO/DOS. nu moesten de dae- mes een 1-3 verlies incasseren te gen Be Fair 2. Hierdoor staat de koppositie in de eerste klasse var (I het rayon Gouda toch we! te wan kelen. In het nieuwe jaar kunnen de dames de draad weer oppak ken en trachten kampioen te wor den.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 4