IJSCLUB VERGADERING NA 100 MTR: VERZORGING RECREATIE VERWEIJ VEERMAN VERZEKERINGEN ZEVENHUIZENSCHE IJSCLUB Op vrijdagavond 19 december 1986 om 20.00 uur houdt de 17 februari 1985, 4 dagen vóór de Elfstedentocht, de derde grote race op de Rottemeren. Uitslag: le: Jos Niesten, 2e: Lubbert v.d. Molen, 3e: Henry Ruitenberg. 1986 was een gunstig jaar voor de ijsliefhebbers. De (prilste) jeugd leerde schaatsen op natuurijs. Er zouden 85 marathonwedstrijden worden verreden, tegen 60 vorig jaar op natuurijs. Tevens zouden er, naar later bleek, 1,2 miljoen Neder landers deelnemen aan toertochten. Op donderdag 20 februari 1986 werd de Rottemeren afgesloten voor individuele rijders, 's Nachts om 3 uur reed Bas van Vliet zijn laatste ronde met de borstelmachi ne, om het traject van 10 kilometer te perfectioneren. De baan lag er schitterend bij. «soot Zevenhuizensche IJsclub - opgericht 20.11.1880 - haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. De ruim 800 leden tellende vereniging staat er financieel weer prima voor. Het enthousiasme van alle bestuursleden, hulpen, niemand uitgezonderd, en in het bij zonder zij nog vermeld de vanouds enorm goede samenwerking en hulpvaardigheid van de Groep Zevenhuizen van de Rijkspolitie, hebben de vereniging tot één van de popu lairste ijsclubs van de Nederlandse Schaatsnatie opgewerkt. De korte en lange-baan-wedstrijden trekken altijd goede rijders en rijdsters. Op de ver lichte baan 's avonds is altijd wel wat te doen. De Molentochten zijn tot in alle uithoeken van ons land bekend. Zelfs uit België en Duitsland komen er liefhebbers van het natuurijs naar de Rotte. Op 27 januari 1979 werd, zonder toestemming van de KNSB, de eer ste Marathon over 200 kilometer gereden, op initiatief van onze sec retaris Klaas Verwey. Op het jour naal van 8 uur zei Marga van Arn hem: nu zijn de rapen gaar, dames en heren, vanavond moet u beslist kijken naar het sportprogramma om half elf, dan krijgt u schitteren de plaatjes te zien van de Rotteme- ren. De Zevenhuizensche IJsclub kreeg een proces aan haar broek, hetgeen de voorpagina's haalde. Resultaat: 7.000,- kosten aan de advokaat en een symbolische boete van 100,- werd ons opgelegd door Mr. Röder, de oud-president van de Rechtbank te Rotterdam, omdat we ontdeu- gend waren geweest; overigens had hij er volledig begrip voor, want zelf reed hij in vroeger jaren ook graag op de Rotte. De winnaar was Dries van Wijhe (Dolle Dries) uit het Kerkdorp die tijdens zijn race krentebrood en ho ning at; één van de weinige rijders, die principieel niet op zondag rijdt. 2e werd Jos Niesten en 3e Jeen van de Berg. Op 26 januari 1982 werd de twee de race gehouden. Ie: Jos Niesten, 2e: Co Gieling en 3e: Cees Vermeu len. Op 21 februari, 4 dagen later, werd Nederland, met 8.000.000 kijkers aan de buis gekluisterd. Er werd al leen nog maar gesproken over de Elfstedentocht en wat er enkele da gen tevoren gebeurde tijdens de Monsterrace op de Rottemeren. Evert van Benthem won de Elfste dentocht 1985. Henry Ruitenberg werd 2e en Jos Niesten 3e. De Rottemeren - Zevenhuizen werd voorgoed aan de Elfsteden tocht gekoppeld. Het is beslist niet alleen aan het be stuur te danken, en alle 100 mensen die beslist nodig zijn om de strak en perfect georganiseerde wedstrijd feilloos te laten verlopen, maar ook aan de sponsors, die altijd royaal klaar staan om de ca. 30.000,- kostende Monsterrace te kunnen la ten verrijden. Het had die middag een half uurtje gesneeuwd. De andere morgen, vóór de aanvang van de wedstrijd, zo tussen 7 en 8 uur, alléén rijp aan de bomen. Adembenemend mooi. De molens werden in de zeilen gezet, met medewerking van de Provincie en het Hoogheemraad schap Schieland. De eerste monstertocht 1986 over 200 kilometer - Zevenhui zen had de primeur op 21 fe bruari. Evert van Benthem was opper machtig. Op de dag af een jaar na zijn zege in de Elfstedentocht 1985, won hij de Rottemerentocht. Wat was hij trots. Jos Niesten werd 2e en Wim Vos 3e. Ingrid Paul, nationaal kampioene natuurijs, won als veruit de sterkste de 100 kilometer voor dames. Allen die deze vierde Monsterrace op de Rottemeren hebben meebe leefd en aanschouwd, met de draai ende molens, schitterend weer en een sfeer als nooit tevoren, zullen het niet gauw vergeten. Jos Niesten - Teun Busser -Evert van Benthem- Wim Vos, op volle snelheid (ca. 40 km/uur) in de 200-km Monsterrace op de Rotte- Bij de eerstvolgende Elfstedentocht komt dit bord weer op diverse punten langs het 200-km-trajekt te staan, om de rijders te verzorgen. Het sportiefste gezin uit Moerkapelle van les v/d Spek en Alie Oudijk: Martin, Hans, Anthony Iven, Gerry en Ada v.d. Spek-v.d. Wilt, die alle het zo begeerde Elfstedenkruis hebben behaald. Links op de foto Ton van Helden. De Zevenhuizenaren die het Elfstedenkruis hebben behaald, met links en rechts de 2 schaats- enthousiasten Klaas Verwey en Bram Veerman. De voorzitter Bram Veerman bespreekt met Jac. v.d. Voorn van de AVRO t.v. de te maken opnamen in de molen van Jan Ottevanger. Op 26 februari 1986 de 14e Elfste dentocht. Een Titanenstrijd. Na 6 uur 55 minuten en 16 seconden, slechts 8 minuten langzamer dan in 1985, gleed de man uit Sint Jans klooster, een gewoon veehouder, over de verlossende eindstreep op de Bonkervaart. Het doet thans opgeld, dat wanneer de Monsterrace op de Rottemeren wordt verreden, de Elfstedentocht op komst is. Dat de Zevenhuizensche IJsclub haar lustrumtocht in dit seizoen, onder de allerbeste omstandigheden mag verrijden, is de wens van uw voorzitter A. Veerman van GR( REI WIJ SL4 -Spe Mat Voo dage KOC Teve en et

Dorpskrant | 1986 | | pagina 6