PfOttttrnVCtltrtt 'fmm KANTOOR A. VEERMAN A nê>M> '1=1 -A* Wij wensen u PRETTIGE KERSTDAGEN en een VOORSPOEDIG 1987 Herindeling Voorbrood weer groter Decembermaand gezelligheids- maand Zevenhuizensche IJsclub KERSTSHOW Prettige Kerstdagen en een tevreden 1987! Rondvraag Mededelingen Moerkapelle Knibbelweg 41 - Zevenhuizen - Tel. 01802-2201 nu nieuwe collectie hield algemene ledenvergadering Alle medewerkers(sters) van wensen u Evenals Zevenhuizen reageert ook de gemeente Moerkapelle op de ontwerp-regeling van G.S. die een samenvoeging van de ge meenten Moerkapelle en Zeven huizen bevat. Alle fracties lieten zich duidelijk uit 'tegen' samen voeging te zijn, waarbij enkelen te vens kanttekeningen plaatsen bij passages in de door B. en W. van Moerkapelle opgestelde brief. De heer De Gooyer (SGP): "De ge meente Moerkapelle heeft een ei gen identiteit. Door G.S.wordt ge steld dat bij samenvoeging ieder dorp de eigen identiteit houdt, doch wij vragen ons af of dat bij samenvoeging inderdaad het ge val zal zijn. Een gemeenteraad moet een afspiegeling zijn van de dorpsgemeenschap. Bovendien moet deze dicht bij de bevolking staan. Moerkapelle is wat ortho doxer dan Zevenhuizen; heeft een andere zondagsbelevenis. Bij samenvoeging zal er ongetwijfeld verandering optreden. Wie zal zeggen of er dan geen toernooien in het dorpshuis in Moerkapelle worden gehouden, immers Zeven huizen heeft een ander politiek klimaat dan Moerkapelle. Omdat Moordrecht, vanwege een beleid inzake de minderheidssituatie van de Molukse samenleving zelf standig mag blijven, hoeft dat voor Moerkapelle zeker ook niet uitgesloten te worden. Wij zijn bang dat er heel wat gaat veran deren en daarom willen we ten aanzien van de identiteit en om principiële redenen geen samen voeging." Spreker ging ook nog in op de overweging van G.S. dat de bebouwing van Zevenhuizen doorlooopt tot in Moerkapelle, om in plaats van een samenvoe ging een grenscorrectie te laten plaatsvinden. "Als de huidige noordgrens reden is voor samen voeging, dan liever een grenscor rectie" aldus de heer De Gooyer. Hij lanceerde het voorstel om actie te gaan voeren. Door middel van gezamenlijk overleg van alle frakties krachten te bundelen om de stam van Moerkapelle in de Eerste en de Tweede Kamer te la ten horen. De heer Doornhein (PvdA) sprak over 'lobby-en' van omliggende gemeentebesturen in zake de oorspronkelijke plannen van G.S. om de Abr. Kroesweg - thans Waddinxveen en Kruisweg thans Bleiswijk, bij de nieuw te vormen gemeente Zevenhuizen/ Moerkapelle te voegen. "Ineens blijken deze plannen van de baan en blijven deze twee woonkernen bij hun oorspronkelijke gemeen ten." De heer Doornhein dacht dat het verstandig zou zijn om via de politiek nog wat druk uit te oe- tenen bij de landelijke vertegen- woordigiging van ieders eigen par tjj, hetgeen de fraktie Algemeen oelang - zoals men het stelde - niet kan, omdat deze fraktie een achterban heeft die op olandelijk niveau op verschillende politieke partijen stemt. De heer Lindhoud CDA zag het al voor zich: de ge meentes opmarcheren en de Moerkapelse bevolking mobilise ren voor actie, maar vroeg zich af of het zinvol was. "Op 8 januari zal ons standpunt verwoord wor den op de hoorzitting". De heer Fransen Alg. Belang sloot zich aan bij de heren Lindhoud en De Gooyer, die een kritische opmer king plaatsen ten aanzien van het laatste gedeelte van de brief, vond ook dat die passage achterwege kon blijven, omdat eerder in de brief al van deze voorwaarde mel ding is gemaakt namelijk: "dat de gemeente Moerkapelle de samen voeging afwijst" (punt! en hier mee de brief te laten eindigen). En daarna nog: citaat: "De gemeen teraad tekent daarbij aan dat in dien de Staten Generaal toch de behoefte hebben de regeling vast te stellen, uitsluitend ae samen voeging met Zevenhuizen aan vaardbaar is, terwijl er voorts grenscorrecties dienen plaats te vinden voor de Kruisweg (ge meente Bleiswijk) en de Abr. Kroesweg (w'veen) en wel in dier voege dat het gebied van de nieu we gemeente Westerrotte dat gele gen is ten noorden van de rijks weg A 12 toegevoegd aan de ge meente Moerhuizen en dat de noordwestelijke grens van de ge meente Waddinxveen komt te lig gen ten zuid-oosten van het kas- sengebied Abr. Kroesweg.." einde citaat. De heer Fransen was het eens met de heer De Gooyer om de krachten te bundelen en uit de bevolking actie te laten onder nemen. Nadat de voorzitter duidelijk had gemaakt dat deze laatste passage als aanvulling op eenzelfde stel ling met een andere nuance in de ze brief, noodzakelijk is, konden de raadsleden zich ermee vere nigen. Spreker ging ook in hoe er op landelijk politiek niveau over samenvoeging en zelfstandig blij- -ven gedacht wordt. "Het prikt ons dat er geen heroverweging is geweest dat Kruisweg en Kroes weg ineens niet meer in de ont werp-regeling voorkomen, alhoe wel dat in eerste instantie wel zo was." aldus de burgemeester. Het beloven drukke dagen te wor den voor meubelcentrum Voor brood. Tweede Kerstdag kunnen de bezoekers namelijk kennisma ken met de nieuwe collectie meu bels die dit meubelcentrum in de Zevenhuizense Dorpsstraat in huis heeft. Een paar tips om het gezellig en leuk te houden; zet kaarsen in een stevige hou der op een vlakke ondergrond; plaats ze zö dat er oog op gehou den kan worden. zet de kerstboom in een emmer met vochtig zand of gebruik een speciale houder gebruik bij voorkeur electris- che verlichting in de boom en schakel deze 's nachts uit houd het snoer van de boom verlichting in de boom en schakel deze 's nachts uit houd het snoer van de boom verlichting, de electrische fondue pan, het gourmet/raclettoestel zo kort mogelijk zodat niemand er over struikelt voorkom bij het bakken van oliebollen oververhitting van de olie.schuif bij vlam-in-de-pan een deksel (van u af) op de pan en laat deze ter plekke afkoelen wees voorzichtig met vuur werk - houd u aan de gebruiks aanwijzing, lees die ook! vielig vuurwerk bestaat niet - je kunt er wel veilig mee omgaan, koud vuur bestaat al helemaal niet! Kijk naar de Socutera-uit- zending, 24 december (van avond!); 20.25 uur op Neder land 1!!!!! De nederlandse Brandwon denstichting wenst u fijne en veilige feestdagen. Voor meer informatie en speciale folders tel. 02510-29311 De Zevenhuizensche IJsclub hield vrijdagavond in café "De Roerdomp" de algemene leden vergadering. Hoewel de opkomst niet zo groot was, waarschijnlijk ten gevolge van de diverse activi teiten die elders in Zevenhuizen plaatsvonden, werd het toch een bijeenkomst waar enkele belang rijke besluiten vielen en de be stuursverkiezing plaatsvond. Een belangrijk besluit was de los koppeling van het Marathon-ge beuren van de Zevenhuizensche IJsclub. Jaap Eindhoven trad af als be stuurslid en stelde zich niet her kiesbaar evenals Jan Bazen. De heer A. Veerman was aftredend maar stelde zich, evenals Wim v.d. Kraan, herkiesbaar. Nieuw in het bestuur gekozen werden: Bas Dul laart en Anton Eikelenboom. Ter afsluiting van de vergadering vond er nog een verloting plaats van enkele leuke prijzen. Hoewel Recreatie Verweij beide Kerstdagen gesloten is, wordt er vanaf 27 december t/m 3 januari een SHOW in kerstsfeer gehou den. Openingstijden: 27 dec. en 3 jan. tot 17.00 uur. 29 en 30 de cember en 2 januari: tot 18.00 uur. Er staan 40 nieuwe show roommodellen te bezichtigen, ter wijl er ca. 30 mooie inruilcaravans uitgestald staan. Nieuw zijn de sta-caravans. Een ander nieuwtje is een Caravan vanaf ca. 5.000,- van het merk Predom, van Oost duits fabrikaat. Deze caravan, die licht in gewicht is en in het bijzon der trekbaar is voor kleinere wa gens, is leverbaar in twee, drie of vierpersoons. Uiteraard geldt ook voor deze caravan dezelfde garan tie als de andere modellen. Alle caravans hebben een betrekkelijk korte levertijd van ca. 14 dagen. Er zijn caravans die snel uitver kocht zijn. Eén model is zelfs al voor de Pasen uitverkocht. De no- vembershow van Recreatie Ver weij heeft een bijzondere respons gehad. Men heeft 30 tot 35% meer caravans verkocht dan vorig jaar in dezelfde periode. De heer Lindhout van het CDA vroeg zich tijdens de rondvraag van de Moerkapelse gemeente raadsvergadering af waarom de gemeente Moerkapelle geen me dedelingen in de Dorpskrant doet zoals Zevenhuizen, over mogelij ke subsidieverlening emancipa tie-zaken betreffende. Wethou der mevr. v.d. Feltz beloofde een onderzoek, terwijl de voorzitter stelde dat er in het verleden al gewezen is op de mogelijkheid van subsidie aan organisaties die zich met emancipatie bezighou den en dit voldoende bekend is. "Dat betekent niet dat een com putercursus van een vrouwenve reniging hier onder valt" zo lachte hij. Voorts vroeg hij zich af of er nog meer actie door de gemeente Moerkapelle wordt ondernomen inzake milieu-acties. Handhaving tarieven O.G. De onroerend goedbelastingen van Moerkapelle worden na her taxatie, waardoor er een vefmin- derde opbrengst van ca. 11,9% komt, niet verhoogd. In de aan biedingsnota schreven B. en W.: Berekeningen hebben aange toond dat de budgettaire positie van onze gemeente zodanig is, dat het verantwoord kan worden geacht om de tarieven van de o.g.b. te handhaven op het huidi ge niveau. De budgettaire conse quenties, welke ca. 38.500,- zullen bedragen, kunnen worden opgevangen binnen het kader van een sluitende begroting. Bij de afweging om de tarieven van de onroerend goed belastingen op het huidige niveau te handha ven hebben wij eveneens de hoog te van de andere heffingen in onze gemeente betrokken." Dit moeten heffingen zijn waarmee alle burgers te maken hebben en betreffen riool- en reinigins- rechten. Verlaging van dezetarie ven is niet gewenst, omdat de rijks overheid een 100% dekking van de uitgaven nastreeft en Moer kapelle op resp. 68,9% en 41,2% komt. De tarievenverordening voor 1987 bedraagt 2,- per 3.000,- ex. waarde voor de gebrui kers en 3,- per 3.000,- econo mische waarde voor de eigenaren Alle frakties betuigden hun in stemming met dit voorstel. Het aantal inwoners van Moer kapelle bedroeg op 1 december jl. 3114, te weten 1590 vrouwen en 1524 vrouwen. In 1987 zal wederom aan de Nationale Boomplantdag worden deelgenomen, welke op 25 maart wordt gehouden. Door het college is een aan vullende bepaling vastgesteld voor het verlenen van gemeente garanties, terzake de boetebepa ling in hypotheek-akten. Deze bepaling houdt in, dat zij een executoriale verkoop van een woning ex artikel 1223, lid 2 van het Burgerlijk Wetboek, waarbij een beroep op de garantierege ling wordt gedaan, de lening zon der boete voor vervroegde aflos sing geheel aflosbaar dient te zijn. Deze bepaling zal vanaf heden in alle garantiebesluiten worden op genomen. De nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur van Moerka pelle zal op 2 januari worden ge houden van 19.30-20.30 uur.

Dorpskrant | 1986 | | pagina 11