OUD EN NIEUW Commissievergaderingen werpen hun vruchten af Egerlander muziek Oogstpad My.; Goede voornemens 4* De gemeenteraad van Zevenhuizen werkte zich in een record tijd door een 19 punten tellende agenda, waaronder zich boven dien zeker nog zo'n viertal zeer belangrijke zaken bevond. de opening zei de voorzitter dat in commissievergaderingen van in totaal zo'n 12 uur, in het openbaar over de diverse onder- pen uitvoerig van gedachten is gewisseld. Voorts deelde hij mede dat bij heroverweging de heer Zwerus zijn functie van voorzitter van de commissie beroeps- en be waarschriften blijft bekleden. Met ingang van 1 april zal een bibliotheektechnische kracht door de 'stichting openbare NVV bibiotheek' kunnen worden aan gesteld. De gemeenteraad gaf maandagavond haar fiat aan het verlenen van een subsidie van 125,- zijnde de personeels kosten voor deze kracht die 28 uur per week voor de bibliotheek werkzaam zal zijn. Bij de behan deling van het voorstel kwam, evenals dat al in de commissie vergadering het geval is geval is geweest, de naam ter sprake. De heer Ch. Sarneel is was van mening dat de naam NW uit de süchtingsnaam moet en er een al gemene naam moet komen, oma- dat de doelstelling 'algemeen' is. De heer H. Sleeuwenhoek, Gem. bel., betrokken bij de oprichting van de bibliotheek die voortvloeit uit een echte NW-bibliotheek, stelde dat de aanduiding NW in openbare bibliotheek destijds een voorwaarde is geweest dat boekenbestand en stellingen, van de opgeheven NW biblio theek geschonken werden aan de nieuwe openbare bibliotheek. Hijvond de opvatting van de WD 'bekrompen' omdat de biblio theek wel degelijk een algemeen karakter heeft. Pouw Hofman (PvdA) was de me ning toegedaan dat de naam ter nagedachtenis zo moet blijven en steunde het voorstel van B. en W. Gemeentebelangen bleef bij haar standpunt dat 20 uren voldoende was. De heer Zwerus (SGP) had Seen probleem met het behoud van de naam, evenals de heer V.d. Akker, C.D.A. De voorzitter stelde tenslotte nog dat de bibliotheek een particulier initiatief is. Het bestuur is samengesteld uit scha keringen van de samenleving zo dat er een zeker aantal groepe ringen met name het onderwijs, in is vertegenwoordigd. Spreker stel de dat het particulier initiatief hoog gehouden dient te worden en dat daarom een te sterke druk zou worden uitgeoefend om op voorhand van subsidietoeken ning een naamwijziging te ver langen. "Het bibliotheekbestuur is helemaal niet vrij, maar heeft zich te voegen naar de biblio theekwet. Dat komt tot uitdruk king in de bestuurssamenstel ling" (tijdens een commissiever gadering had mevrouw Loes Daals - voorzitter van de stich-ting openbare NW bibliotheek - al medegedeeld dat er in het be stuur momenteel al een discussie gevoerd wordt over de naam. Zij vertelde dat er in de stichtings akte geen voorwaarde staat ten aanzien van de naam NW). Vooral in die commissievergade ring klonken complimenten aan het adres van het koor van vrij willigers dat reeds vele jaren de bibliotheek 'vakkundig' runt.... DORPSHUIS SWANLA Zoals al in een ander artikel ver meld over de extra raadsverga dering van vorige week maandag, besloot de gemeenteraad tot het beschikbaarstellen van een kre diet van 50.000,- om plannen uit te werken voor de "aanbouw van een nieuwe sporthal van 42x22 meter, renovatie van het sociaal-culturele gedeelte. De heer Zwerus wilde aanteke ning hebben tegen te hebben ge stemd. Het bedrag komt ten laste van het Fonds dorpsuitleg. De heer P. Hofman achtte het raadzaam een tijd-stelling te be palen, omdat sommige verenigin gen i.v.m. het opstellen van een wedstrijdschema weten kunnen wanneer zij van de nieuwe sport hal gebruik kunnen gaan maken. De voorzitter antwoordde dat het in dit stadium nog erg moeilijk is. Hij vroeg ook nu weer aandacht voor de mogelijkheid van jeugd- activiteiten. Vrijdagavond was het eerste con cert van de Egerlander kapel in Zevenhuizen. Deze 15 man tellen formatie die zelfstandig func tioneert onder leiding van dirigent Joop Peters, genoot al wat be kendheid door optredens tijdens uitvoeringen van "De Kleine Trompetter". Hotel Vos was mud- vol van belangstellenden die niet alleen uit Zevenhuizen, maar vooral ook uit omliggende plaat sen kwamen. Na afloop regende het complimentjes in de vorm van telefoontjes aan het adres van de leiding: de heren G. Abbekerk, J. van Rijs en B. Poot. "Voor her haling vatbaar" was de mening van bijna iedereen. Het was dan ook een luisterrijke en sfeervolle avond, waarbij Tirolermuziek de hoofdmoot vormde. Naast walsen Polka's, mazurka's, klonken ook marsen: Echte Egerlander muziek |0et muzikanten in echte Eger- jander kostuums. Het duo Die Lustige Hollander zorgde voor oen aanvulling op het programma Pen leuk intermezzo vormde de Loutzaagwedstrijd die gewon den werd door de voorzitter van Ge Kleine Trompetter. co Perdijk fungeerde als cere moniemeester. In Zevenhuizen, onder de rook van Moerkapelle, ligt een weg, waaraan de bewoners allemaal hetzelfde beroep hebben, nl: tuin der, of om het in vaktermen te zeggen: kweker. Er zijn er die groenten telen, zoals b.v. kom kommers en tomaten, maar de meesten houden zich met de sier teelt bezig; kweken bloemen. Aanvankelijk zijn ze allemaal be gonnen als groente-kweker. Dat waren ze contractueel verplicht, omdat het land waarop de mees ten zo'n jaar of 11 geleden be gonnen, gekocht werd van de vei ling Gouda. 17 ha. grond, dat vrij wel tegenover het tuinbouwcen trum ligt dat de gemeente Capel- le a.d. IJssel voor de uit deze ge meente verdreven tuinders: Abra ham Kroesweg. Een jaar later is er nog ca. 6 ha. bijgekomen. Het tuin bouwgebied dat veiling Gouda kocht werd aangelegd ter weers zijden van een speciaal hiervoor gecreeërde weg, nl. het Oogst pad. Er wonen thans 'gezinnen' aan deze weg in het tuinbouw gebied Zevenhuizen/Moerkapel- le. Deze komen niet allemaal uit dezelfde gemeente. Er komen er uit Rotterdam-Kralingen, Stomp- wij, Den Hoorn, Pijnacker, Berkel, Leidschendam en Bleiswijk. In maart jl. werd het 10-jarig be staan van het Oogstpad gevierd. Mevrouw Ineke Breugem stelde ons hiervan op de hoogte, maar op de één of andere manier is het er die maand niet van gekomen om melding te maken van de fees telijkheden. We bleven het in ons achterhoofd houden voor de Ou dejaarskrant! Zodoende stapten we onlangs bij enkele van de elf gezinnen binnen. Wim en Jannie Oosterom kwa men van de Kralingseweg, net na de kerst 11 jaar geleden, naar dit tuinbouwgebied met vijf kinderen Hun zesde telg werd hier geboren Eerder waren al kassen gebouwd en een gewas geplant. Vrijwel te gelijkertijd werd met de bouw van hun woonhuis begonnen. Dit is het 1 e huis links op het Oogstpad. Het is de tweede tuinder die zich in een eigen huis vestigde. De familie Koolhaas betrok hun wo ning voor de Kerst; helemaal aan het eind van het Oogstpad, ter wijl de familie de Hoog al even in de schuur van hun bedrijf woon de. Later bouwden ook zij een huis. Hun zoon vestigde zich ook met zijn vrouw aan het Oogstpad. Ineke en Jo v.d. Vlugt kwamen met drie dochters uit Pijnacker. De vierde werd vorig jaar gebo ren. Terwijl buurman Oosterom nog komkommers teelt, zijn zij op bloemen overgeschakeld: gerbe- ra's en orchideeën: venus- schoentjes. Het laatste is een gemakkelijk gewas en niet zo ar- beids-intensief. De twee oudste dochters werken mee in het be drijf, terwijl Ineke ook van aan pakken weet. Bij de buren is het zelfde het geval met de oudste zo nen. Van de vijf denken er min stens drie over om ook tuinder te worden. De familie v.d. Vlugt heeft eerst ook enige tijd in de schuur gewoond, alvorens hun woning voltooid was. In die schuur werd het lustrum-feest van het Oogstpad gevierd. Alle bewoners hielpen bij de voorbe reidingen. Er werd een koud buf- OEr zijn weieens mensen - misschien ook u - die het pijnlijk vinden als ze via, via iets horen wat hun bezeert Misschien is het een goed voornemen om iemand - met tact - eens recht streeks te benaderen dan via een omweg "Au, m'n teen, zeg die is raak dat was een flinke echte trap, rechtstreeks een goede zaak in plaats van 'n averechtse" Geen stoot onder de gordel dus waar je het van die en die moet horen "die heeft gezegd, gedaan zoiets en zus" een roddelpraatje is geboren. U kent ze ook wel "men zegt" "ik heb gehoord van iemand" soms ook nog anders uitgelegd geklets, gezwets, achter de hand. Als tussenpersoon voor deze klanten kies je iemand uit die weet van wanten die zorgt wel dat 't op bestemming komt 'men zegt' heeft vele varianten. Dit is een stelling in het algemeen het is ook geen echte rechtstreekse bedoeld voor ons, voor u, voor iedereen een ordinaire door-de-weekse Als je niet direct benaderd wordt door hem of haar die 't zegt dan vis je en dan is het sport maar vaak ook anders uitgelegd. Soms heb je de verkeerde voor je hebt zo je gedachten contacten breng je wrokkend door en hebt ook slapeloze nachten. Ziet u een feit, een ak'lig ding maak melding aan de dader men praat erover, treft een regeling, zo komt men elkaar NADER! -W fet klaargemaakt en de schuur werd sfeervol aangekleed. Ter ver hoging van de gezelligheid wer den er spelletjes gedaan zoals b.v. een fotoquiz en Bingo. Beide wa ren zeer origineel. De Bingo han delde op cijfers over het wel en wee van het Oogstpad. Enkele huisnummers fungeerden als nummer. De jongste bewonertjes van het Oogstpad kregen poppenkast voorgeschoteld en deden spelle tjes, zoals sjoelen. Het geheel verliep in een bijzonder amu sante sfeer, zodat op een geslaag de lustrumviering teruggezien kan worden. Mevr. Oosterom: "Hier aan het Oogstpad wonen is geweldig leuk. We hebben een goede onderlinge band, terwijl we bij bijzondere gelegenheden al tijd iets samen organiseren." Mevr. v.d. Vlugt: "Er wonen hier ook bijzonder enthousiaste men sen die altijd voor elkaar klaar staan. Een keer komen we zeker bij elkaar. Nieuwjaarsnacht is het vaste prik dat we 'ergens' aan het Oogstpad allemaal tegelijk elkaar ontmoeten. Zo gaan we met el kaar het nieuwe jaar in." de overige, niet genoemde be woners van het Oogstpad zijn fam. v.d. Velden, Breugem, Hoo- gendoorn en zoon Hoogendoorn met zijn gezin, Meewisse, Treur niet en V.d. Velden.) wmmm

Dorpskrant | 1986 | | pagina 19