DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Gemeente Moerkapelle steunt financieel acties Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters Verkeersmaatregel Julianastraat (gedeeltelijk) Ophalen huisvuil Kerstboomverbranding Verkiezing van de leden van de provinciale staten KANDIDAATSTELLING Inlichtingen kie zersregister Nieuwjaars receptie BURGERLIJKE STAND ViVXWS Burgemeester en wethouders der gemeente Moerkapelle herin neren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 15 van het Besluit bevolkingsboekhou ding en brengen als voornaamste bepalingen ter openbare kennis: 1. Behoudens afwijkingen, moet ieder, die in Nederland nacht rust geniet, zijn opgenomen in één van de persoonsregisters. 2. leder behoort te zijn opgenomen in het persoonsregister van de gemeente waar hij zijn nachtrust geniet en duurzaam of voor onbepaalde tijd in de regel zal genieten. 3. Bij adresverandering binnen de gemeente moeten de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister worden aangebracht. Voorts is in verband met het bovenstaande het volgende van belang: 4. Aangifte van vertrek uit de gemeente dient mondeling of schriftelijk te geschieden op de dag van of uiterlijk vijf dagen na het vertrek met opgave van het laatste adres, de naam van de vestigingsgemeente en het adres aldaar. 5. Aan de aangever van een vertrek wordt, behoudens in bijzon dere gevallen, een verhuiskaart toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen na dagtekening moet worden ingeleverd bij het bestuur van de gemeente in welker persoonsregisters de persoon moet worden opgenomen. 6. leder, die in de gemeente in welker persoonsregister hij is opgenomen, verhuist of van adres verandert, is verplicht niet eerder dan vijf dagen voor en niet later dan vijf dagen na de verhuizing of adresverandering mondeling of schriftelijk aan gifte te doen bij het gemeentebestuur, met opgave van het oude en het nieuwe adres. 7. leder, die in Nederland nachtrust is gaan genieten en voorop- neming in een van de persoonsregisters in aanmerking komt, moet zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in Nederland in persoon aanmelden bij het gemeentebestuur met overleg ging van een paspoort of een ander identiteitsbewijs. 8. Hoofden van inrichtingen, zoals verpleeg- en bejaardente huizen, rusthuizen e.d., moeten tenminste éénmaal in de veer tien dagen o.a. mededeling doen van de (geslachts)naam, voornamen, geboortedatum, geboorteplaats, datum van aan komst, gemeente van herkomst en laatste adres aldaar van ieder persoon, die langer dan dertig dagen in de inrichting nachtrust zal genieten of inmiddels heeft genoten. 9. Overtreding van de voorschriften worden gestraft volgens de wet. 10. Voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister wordt gelegenheid gegeven van maandag tot en met vrijdag, van 8.00-12.00 uur, ter gemeen tesecretarie (afdeling bevolking), adres, Raadhuisplein 1. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 16 decem ber 1986 besloten heeft tot plaatsing van het bord volgens model 49 van bijlage II behorende bij het Reglement Verkeers regels en verKeersxeKens aan ae noorazijae van ae junana- straat tussen de huisnummers 30 en 66, waardoor aan die zijde een parkeerverbod wordt ingesteld, zulks met uitzondering van de parkeervakken. Het betreffende besluit ligt vanaf 29 december 1986 voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Moerkapelle, 24 december 1986. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Beroep: Tegen dit besluit kan door iedere belanghebbende beroep worden ingesteld bij de Kroon binnen 30 dagen na dag tekening van deze bekendmaking. Het beroepschrift moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland wor den ingediend. In verband met de komende feestdagen zal de datum waarop het huisvuil en grof vuil en oud-ijzer wordt opgehaald worden gewijzigd. Het betreft de volgende datum: donderdag 1 januari 1987 wordt: woensdag 31 december 1986. Wij verzoeken de inwoners van het bovenstaande goede nota te nemen. Hv t einde van het jaar nadert met rasse schreden en dan dient gewoontegetrouw aandacht te worden geschonken aan de jaar lijkse kerstboomverbranding. Dit evenement zal plaatsvinden op 5 januari a.s. om 18.30 uur langs de Akkerweg. De bomen kunt U dezelfde dag, dus 5 januari 1987, inleveren van 16.00 uur tot 17.30 uur op het terrein ten noorden van de Akkerweg. Natuurlijk krijgt U daar voor iedere boom die U inlevert een ont vangstbewijs. Met dit ontvangstbewijs heeft U kans op één van de drie waardebonnen ter waarden van f 15,-, f 25,- en f 35,- te winnen, die door het gemeentebestuur beschikbaar zijn ge steld. Voorts is er door de Fa. Kadiks een transistorradio be schikbaar gesteld als hoofdprijs. Al met al een goede reden om uw kerstboom in te leveren. De burgemeester van Moerkapelle brengt het volgende ter openbare kennis: 1Op dinsdag 3 februari 1987 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de provinciale staten plaats hebben. 2. Op die dag kunnen ter secretarie van de gemeente Gouda bij het daar gevestigde hoofdstembureau van 9.00 tot 17.00 uur lijsten van kandidaten (model G 5) worden ingeleverd. 3. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model G 5) - de verklaringen van bewilliging van de kandidaten in hun kandidaatstelling (model G 12) - de machtigingen tot gebruik van de naam of aanduiding van de politieke groepering (model G 2-2) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling ter secretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezer verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betref fende de inlevering van kandidatenlijsten worden ter gemeen tesecretarie verstrekt. Moerkapelle, 24 december 1986. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De burgemeester van Moer kapelle brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister kun nen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een anderdaarin al dan niet of niet behoorlijk is opgeno men. Op grond van artikel D 6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan burgemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vra gen. Moerkapelle, 24 december 1986 De burgemeester voornoemd A.W. Lips. Het gemeentebestuur van Moerkapellle wenst al zijn in woners goede Kerstdagen toe en hoopt dat 1987 voor een ieder een gelukkig Nieuwjaar mag worden. Uiteraard wordt U in de gele genheid gesteld uw nieuw jaarswensen te wisselen tij dens de nieuwjaarsreceptie, die gehouden wordt op woens dag 2 januari 1987 's-avonds van 7.30 tot ca. 8.30 uur in het ge meentehuis. U bent van harte welkom. GEBOREN: Margje Adriana dochter van: Zuidbroek, Arie W. en: Vis ser, Geertruida J., op 16 de cember 1986. De gemeenteraad van Moerkapel le ging vorige week dinsdag ak koord met het verlenen van een extra bedrag van 6.000,- voor het fonds 'ontwikkelings samen werking'. Dat betekent dat de door de diverse comité's gehou den acties ten bate van minder be deelden in andere landen, boven hun opbrengst nog eens een bij drage van de gemeente krijgen, die 50% bedraagt van de op brengst van hun actie. Dit bete kent dat het comité 'Moerkapelle helpt Polen" 4.258,13 (actie opbrengst 8.516,25). voor het comité Woord en Daad 5.503,78 (acties opbrengsten 11.007,55) en voor "Draagt elkanders las-ten' van de Herv. Vrouwenvereniging 1.839,81 (opbrengst 3.679,61): dit is bestemd voor een project in Kenia). Vorig jaar december nam de Moerkapelse gemeenteraad een besluit om het bedrag voor 1986 vast te stellen op f 6.000,-. Door de diverse eenmalige acties komt dit bedrag voor één keer op het dubbele. Alle frakties betuig den hun instemming met deze ex tra subsidieverstrekking doch het lokte de heer Lindhout (SGP) de opmerking dat - als er geen raads commissies zouden worden inge steld, er altijd nog drieduizend gulden overblijft(de extra kos ten die o.m. door bijstand van ambtenaren en presentiegelden van raadsleden bij het instellen van commissies, wordt nl. ge raamd op 15.000,-) RAADSCOMMISSIES De SGP in Moerkapelle si duide lijk tegenstander van het instellen van raadsfrakties. Desalniettemin behaalde een voorstel hiertoe met de overige negen raadsleden als voorstander een ruime meer derheid. Vaststaat dat er drie com missies worden gevormd waarin naast alle raadsfrakties ook B. en W. vertegenwoordigd zullen zijn. Als steekhoudend argument om tegen te zijn stelde SGP-er Lind hout dat hem uit informatie bij an dere gemeentes waar men al ja ren met commissies werkt, ner gens ter ore gekomen is dat men deze zo goed vindt functioneren. "Als raadsleden worden we altijd van bepaalde zaken door uw colle ge op de hoogte gesteld in een informatief kwartierje na afloop van een raadsvergadering. Eigen lijk weten wij van alle lopende za ken, omdat Moerkapelle toch niet zo' n grote gemeente is." De heer Verweij (RPF) vroeg zich af, waarom het college zo be ducht is voor het instellen van commissies. Hierop reageerde christen democraat C. Wolff dat beduchtheid het CDA niet vreemd is doch dat alles wat bij draagt tot vergroting van de be stuurskracht de instemming van de fraktie heeft, alhoewel hij het voorstel het voordeel van de twij fel meende te moeten geven. "Laten we het functioneren een jaartje aanzien en ons afvragen: heeft het zin? Dus met een proef tijd". Dit ontlokte de voorzitter de opmerking: 'het is toch geen ge vangenisstraf?' Algemeen Belang is een voor stander van raadscommissies, of schoon onze fraktie een wethou der heeft. Wij vinden dat, door de raadscommissies, de diverse frak ties, in een eerder stadium bij be paalde zaken betrokken worden. De heer R. Fransen vroeg zich af of de ambtenaren extra beloond zullen worden en was zich terde ge bewust van het extra werk. Graag wilde hij wat meer verne men over het financiële plaatje. "Maar" zo stelde hij "als alles in de commissievergaderingen uitge breid behandeld wordt behoeft dat niet nog eens in de raads vergadering te worden gedaan om de pers te halen." Spreker dacht bovendien dat het aantal raadsvergaderingen verminderd zal worden. Het laatste beaamde de voorzitter alsmede de kosten- vermeerdering. De Partij van de Arbeid is bijzon der verheugd over de taakstelling van de commissies, vroeg zich af hoe het met de inspraak zit of spreekrecht van niet commissie leden. Bovendien zijn de socialis ten benieuwd op welke termijn een voorstel tot instelling van een arob-commissie (beroep- en be zwaarschriften) wordt ingesteld. De voorzitter antwoordde dat de Arob bij één van de commissies wordt ondergebracht en dat er om deel uit te maken van deze commissie toch sprake zal zijn van een zeker specialisme. Inder daad bestaat de mogelijkheid om bij commissievergadering met be trokkenen overleg te plegen. Met betrekking tot de beduchtheid van het college waarvan het RPF melding maakte, merkte burge meester Lips op dat er in het ver leden ook al commissies zijn ge weest en dat het college daarom afgewacht heeft hoe de gevoelens van de raad zijn, opdat men hier aan tegemoet kan komen. "Als we zo de opmerkingen van de heer Fransen horen, dan neemt onze beduchtheid alleen nog maar toe" stelde de heer Lindhout (SGP). We moeten nu in de raad stommetje spelen." Fraktiegenoot De Gooyer had een wat onduidelijke voorstelling van de gang van zaken en vroeg zich af of de commissie een eer dere betrokkenheid heeft. Hij was bang dat een commissielid - on der invloed van de mening van zijn fraktie - in de raad een ander standpunt inneemt dan in de com missie. De heer Fransen meende dit te moeten ontzenuwen door te stellen dat voorafgaand aan de commissievergadering al met de achterban bepaalde zaken moe ten worden doorgesproken. Dat de commissie geen echte stem heeft, maar advfseert aan het col lege welke hier naar aanleiding van, pas de raadsvoorstellen aan de leden van de raad.... In de gemeenteraadsvergadering van 27 januari worden de com missies benoemd. Aan de frak ties werd gevraagd kandidaten aan te geven

Dorpskrant | 1986 | | pagina 5