1 wenst u en een Rabobank f3 M. GROENEVELD H.J. ESHUIS Voor begrafenissen C.H. DE VRIES Gemeente Zeven huizen bepaalt keus Herstel Loonbedrijf Grondverzet Wij wensen u Goede Kerstdagen en een Voorspoedig Nieuwjaar! Volleybal BROODen BANKETBAKKERIJ M Bloemsierkunst HENK SOL en medewerkers wenst iedere cliënt een gezond en bloemig 1987! Bloemsierkunst HENK SOL eerste aanzet nieuwe sporthal "Swanla" Wij zijn ook zaterdag 27 december de gehele dag geopend. Nrd. Dwarsweg 86 2761 GD Zevenhuizen. De algemene voorkeur van de leden van de Zevenhuizense ge meenteraad gaan uit naar de nieuwbouw van een sporthal aan het bestaande dorpshuis-com plex (aan de huidige sportzaal). Dat bleek tijdens een speciale raadsvergadering maandag avond 15 december waarin slechts één zaak speelde: de keus bepaling. Doch dit was voor de meeste frakties aanleiding om toch nog in de finesses te treden, waar het zaken betreffen, die nog als voorstel aan de orde moeten komen in de toekomende raads vergaderingen. ALTERNATIEVEN Er lagen drie alternatieven, het eerste plan A, was de keus van al le frakties. Een wens waarvoor de inwoners van Zevenhuizen geen offers behoeven te brengen, om dat de gelden die voor de nieuw bouw en verbouw, uitgetrokken moeten worden, uit de reserves komen, kan in vervulling gaan. De eerste aanzet, om te voorzien in een behoefte, zo blijkt uit het rapport van de werkgroep, die een inventarisatie hield en een wensenpakket samenstelde, is ge daan! Al een zestal jaren kampt het dorpshuis met ruimtegebrek, en voldoet de culturele afdeling niet meer. Waar het de sporthal be treft is bekend dat deze geen mo gelijkheid biedt tot het beoefenen van zaalsporten, waaraan ook hier ter plaatse behoefte bestaat, zoals b.v. zaalvoetbal. Een bekend feit is dat ere-divisionist Heren 1 van volleybal Zevenhuizen naar Moerkapelle uitwijkt omdat het hier geen wedstrijden mag spelen omdat de zaal niet aan de wed strijdvoorschriften voldoet. Daar naast dient het culturele-, sociale gedeelte en de bar, grondig aan gepakt te worden. Dat vindt niet alleen de PvdA, maar ook de christen democraten. Socialist Pouw Hofman vroeg zich in een overweging waarin nij alle plus punten opsomde die een verbou wing van het dorpshuis rechtvaar digen, af, of bouwbedrijf "De Pe likaan" uit Tilburg ook de totale plannen voor de bouw gaat uitwer ken. Misschien ook de realisering van de bouw. Zouden er ook niet eens andere deskundigen in de arm worden genomen?" Met be langstelling ziet deze fraktie een compleet plan - waarvoor maan dagavond 22 december een voor bereidingskrediet werd gevoteerd - met belangstelling tegemoet, "compleet met cijfers en voorstel len" Gemeentebelangen stelde bij monde van de heer H. Sleeu- wenhoek vragen over de zaal grootte en hoogte vereist voor wedstrijdsport in het zaalgebeu- ren. Ook wees hij op de moge lijkheid om boven de kleedruim ten een tribune te creëren. Hij ging, evenals de andere sprekers, dieper in op bepaalde zaken die nog een nadere invulling behoe ven. C.D.A.: De heer H.G. v.d. Akker hoopte op een goede exploitatie met een berekening van kosten en baten vooraf (begroting). Dit blijkt niet mogelijk vanwege de tarievendifferentiatie. "We zijn op de goede weg" zo sprak hij. De heer D. Zwerus S.G.P. weer op parkeerplaatsen, in- en uitritten en vroeg zich af of er niet meer dere offertes door architecten kun nen worden uitgebracht. Hij vond het ietwat onjuist dat het college van B. en W. slechts één bedrijf betrokken heeft bij de voorberei dingen. Hij stemde tegen het voor stel als zodanig, omdat bij de nieu we opzet, ook team en recreatie sport op zondag in de nieuwe sporthal zullen plaatsvinden. De heer F. kerkhof VVD wees ook op het feit, dat er geen kostenverge- lijking is. Dat het plaatje van 1,9 miljoen gulden hem wel juist voor komt, maar attendeerde tevens op de mogelijkheden van terugga ve van B.T.W. Hij berekende dat 1,4 miljoen voor de uitbouw van de sportaccomodatie nodig is en 500.000,- voor de culturele- en baraccomodatie. De voorzitter stelde dat de gemeente geen be paald bedrijf wil promoten maar dat B. en W. door architecten op de deskundigheid van bouwbe drijf Pelikaan is gewezen, dat er varing heeft in de bouw van sport hallen. Daardoor kan ca. 50% op de architectenkosten worden be spaard, omdat er geen architecten honorarium wordt berekend. Ook voorzitter Nico Roest van het Stichtingsbestuur van dorpshuis Swanla beaamde dat, maar vroeg zich af of dit bouwbedrijf ook des kundig genoeg ik om het sociaal culturele gedeelte van het dorps huis onder handen te nemen. Het totale Dagelijks bestuur - alsmede Bou Nobel,die nog niet naar Alge rije was vertrokken, had zitting aan de raadstafel. Zij gaven, waar nodig, toelichting en op verzoek, commentaar op bepaalde vraag stellingen. Tel. 01 828-1 471 9 - Tesselschadelaan 20 - Waddinxveen Voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel. zevenhuizen 01802-2344 moerkapelle 01793-1577 "U heeft een lelijke fout gemaakt in uw artikel! In plaats van 4 klein kinderen heeft u er 2 vermeld in de krant". Dat zei een dochter van het diamanten bruidspaar Van Tol, toen we in dorpshuis Swanla 'even' de bruine zaal binnenwip ten om dit bruidspaar geluk te wensen op 17 december. Deze re ceptie is voor het echtpaar Van Tol een onvergetelijke geworden mede dankzij de vokale bijdrage van het bejaardenkoor en de se renade van De Kleine Trompet ter. Zij vierden het feest temidden van hun twee kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen, aanver wanten en anderen Bericht van de fanclub We wensen je veel succes in de twee de helft van dit seizoen. Tot nu toe had je ups en downs maar we weten dat het al weer beter gaat. Zoals de baanwedstrijd in Den Haag waar je vele ronden alleen reed en wat je toch een 5e plaats opleverde. De Heineken 6 daagse, in Eindhoven viel je in de finale, jammer! Je ontsnapping in Amsterdam, waar we getuige van mochten zijn via de t.v. En dan de finale in Heerenveen waar 13 jongens 1 ronde voor sprong hadden toen jij uit het pele- ton ontsnapte en Jan Kooyman mee sprong, wat hem uiteindelijk een 14e plaats opleverde en een 15e plaats voor jou. De aktiefoto was nog niet klaar! PIET SUCCES!!!! Je fans "Knibbelweg 48 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1824 Volleybal Zevenhuizen organi seert voor haar leden een mix- tournooi op 29 december in Swanla. Aanvang 18.45 uur. Ook houdt zij een niewjaarsre- ceptie bij "De Telstar" in de Dorpsstraat op zaterdag 3 ja nuari, vanaf 20.00 uur. De algemene ledenvergade ring wordt gehouden in de soos van dorpshuis Swanla op dinsdag 3 februari. Aanvang 20.00 uur. Dorpsstraat 34 - Moerkapelle OLIEBOLLEN per stuk 0,70 (met krenten en rozijnen) 10 voor 6,50 APPELBEIGNETS per stuk 1,25 ANANASBEIGNETS per stuk 1,25 OLIEBOLLEN (zonder krenten en rozijnen) per stuk 0,65 LET OP!! Vanaf 29 DECEMBER: Dagelijks verse oliebollen en appelbeignets!! Zaterdag 27 december geopend van 9.00-13.00 uur. Alleen voor brood - gebak alleen op bestelling!

Dorpskrant | 1986 | | pagina 7