5: A. VEERMAN Coen Schiereck Met een NMS spaar rekening altijd op kop! De gemeente Moerkapelle bouwt aan haar toekomst DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Volleybal ZEVENHUIZEN OP DE RADIO Voor begrafenissen C.H. DE VRIES Specialisten in Sparen. TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Alarmering Medische hulp Milieuklachten Gemeentelijke diensten Openingstijden Politiepost Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand. Verkiezing Provinciale Staten stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Maatregel langdurig werklozen Afgegeven bouwvergunningen JkJdwiveg Ub eigav Jilfamaaê te^eüjk. Vakantiespreiding Het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen Collecte-schema BURGERLIJKE STAND algemene ledenverga dering zevenhuizen bouwkundige werk zaamheden en adviezen Dorpsstraat 200 2761 AJ ZEVENHUIZEN TEL. 01802-1866 Brandweer b.g.g. Politie b.g.g. Ongevallen 2666 01820- 24255 1333 01828 - 13000 1333 Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 01820-28011 Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00- 9.00 uur 1940 Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag De burgemeester van Moerkapelle brengt in verband met de op 18 maart 1987 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland ter openbare kennis,«dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebruik wenst te maken, dient uiterlijk op 4 maart 1987 daarvan schriftelijk mededeling te doen aan de burgemeester der gemeente, waar hij op d^tiag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenómen. Voor deze mededeling dient gebruik te worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Een mondeling verzoek kan geschieden uiterlijk 13 maart 1987 ter secretarie der gemeente waar de kiezer op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. De kiezer legt bij dit verzoek over de hem toegezonden oproe- pingskaart. Wanneer het verzoek door de burgemeester is ingewilligd heeft de kiezer de keuze aan de stemming deel te nemen in een stembureau naar keuze in de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (3 februari 1987) in het kie zersregister is opgenomen of in een stembureau naar keuze in een andere gemeente in deze provincie. 28 januari 1987 De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De terugkeer van zeer langdurig werklozen in het arbeidspro ces vergt een inspanning van meerdere partijen. Gemeenten worden vaak aangesproken stimulerend op te tre den om de kans opeen geslaagde werkhervatting te vergroten. In dit verband is door de rijksoverheid de maatregel langdurig werklozen in het leven geroepen. Deze maatregel is met ingang van 1 oktober 1986 van kracht. Er wordt beoogd werk te bieden aan personen van 21 jaar en ouder, die langer dan drie jaar ononderbroken werkloos zijn geweest. Wanneer een werkgever bereid is een werklozen, die aan vorenstaande voorwaarde voldoet, ten minste 2 jaar in dienst te nemen, staat daar een tegemoetkoming in de kosten van plaatsing tegenover: - gedurende maximaal 4 jaar vrijstelling van werkgeverspre mies AAW/AKW/AWBZ/ZFW en WW; al met al komt dit neer op een loonkostensubsidie van ruim 90%; - een eenmalige subsidie van f 4.000,-ten behoeve van detrai ning en begeleiding. Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot de afdeling sociale zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders hebben op 28 januari 1987 bouwvergunning afgegeven aan: - de heer H. Roest, Maasdijk 152 te 's-Gravenzande, voor het verbouwen van de woning Raadhuisstraat 37. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrifi indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. m Steeds meer mensen keizen voor een vakantie in eigen land Als we niet allemaal gelijk op vakantie gaan is er ruimte er akkommodatie voor iedereen. De mensen met schoolgaande kinderen hoeven beslist niet allemaal tegelijk met vakantie. Ons land kent namelijk drie verschillende schoolvakantie perioden voor drie verschillende gebieden. Voor Moerkapelle geldt het volgende vakantie-rooster: 4 juli t/m 23 augustus 1987 voor het voortgezet onderwijs! en 4 juli t/m 16 augustus 1987 voor het basis-onderwijs. Door het Nationaal Bureau voor Toerisme wordt geadviseerd om uw vakantie in de eerste 3 weken van de maand juli tel plannen. De burgemeester van Moerkapelle brengt in verband met de op 18 maart 1987 te houden stemming ter verkiezing van de leden van Provinciale Staten ter openbare kennis, dat gelegen heid bestaat tot het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mogelijk voorde kiezer, die niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift wordt uiterlijkop 4 maart 1987 ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar de verzoeker op de dag van de kandidaatstelling (3 februari 1987) in het kiezers register is opgenomen, indien schriftelijk een gemachtigde wordt aangewezen. Ter secretarie van elke gemeente zijn formulieren voor het verzoekschrift kosteloos verkrijg baar; worden nadere inlichtingen verstrekt. de burgemeester, A.W. Lips. Tot en met 4 februari 1987 worden er geen inzamelingen gehouden. GEBOREN: Wouter Jacob, zoon van: Van Leeuwen, Marinus en: VanderBeek, Lena,op4janu ari 1987. Anouk, dochter van: Bakker, Gerard J. en: Van Vuuren, Ma ria, op 12 januari 1987. Remmer Jacob, zoon van: Remmers, Ronald D.L. en: Noordegraaf, Anna M., op 22 januari 1987. De gemeente Moerkapelle mag in 1987 een leuk aantal wonin gen bouwen. Vorige week maakte de staatssecretaris van VROM de contigenteringen voor de gemeenten in Midden-Holland bekend. Moerkapelle kan in de sociale sector bouwen: 7 premie Awoningen; 7 woningwetwoningen en 8 premie Cwoningen. Met het totaal is het gemeentebestuur best tevreden. Tevens kwam er een toewijzing van subsidies voor woningverbetering. 14 Wo ningen aan de Julianastraat worden verbeterd a 11.034,- en 18 woningen aan de Prins Willemstraat en Mauritsstraat, resp. elk voor 4.000,-. COMMISSIES De gemeenteraad van Moerkapel le heeft nu ook commissies. Het besluit hiertoe werd in de laatste raadsvergadering van 1986 geno men. Gisteravond werden de raadsleden ingedeeld in de diver se commissies. In de commissie Openbare Werken, Grondbedrijf, Woningbedrijf en Centraal An tennesysteem hebben zitting: de heren D. de Leeuw, J.C. Lind- houd, M. Lindhout, A. Verweij en R B. Vis. De commissie woonruimtezaken, Onderwijs, Sociale zaken, Sociaal Cultureel werk en sport en re creatie hebben zitting: de heren H. Doornhein, R.H. Fransen, R. de Gooijer, J.C. Lindhoud, A. Ver weij. In de commissie Brandweer, Politieke representatie, Financi ën, Ruimtelijke Ordening, Wo ningbouw, Personeelszaken en Al gemene zaken: de heren H. Doornhein, D. de Leeuw, A. Ver weij en C. Wolff. Dinsdag 3 februari houdt de vol leybalvereniging Zevenhuizen haar algemene ledenvergadering in dorpshuis Swanla. Aanvang 19.00 uur A.s. vrijdag tussen-de-middag komt Radio West van 12.00 tot 13.00 uur voor een reportage en life-opname naar Zevenhuizen Op met marktplein zullen enkele Zevenhuizenaren worden geinter viewd. Radio West is een regiona le (legale) omroep, die vanaf 1 ja nuari uitzendt en gesubsidieerd wordt, net als Radio Rijnmond De ontvangst kan geschieden als men op de kabel aangesloten is op Radio I en anders op de FM naast de politiezender 884. Tel. 01 828-14719 - Tesselschadelaan 20 - Waddinxveen Voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. iJssel. Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. Spaarbank Overbodige spullen op zol der gevonden?????????? PLAATS EEN KLEINTJE IN DE DORPSKRANT!!! - V."'*

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4