kleintjes f J I1 VAN DEN BERG BOTER JAN HAGEL Een nieuwe discobar: droom of werkelijkheid? AFSCHEID DS. J. HARTEMAN uw warme bakker MOERKAPELLE WEEKEND RECLAME: Die heerlijke 250 gram van 4,50 voor ƒ3,50 Maatje Johanna van den Boogaart Fa. K.A. Havelaar&Zn. Moerdijkstraat 19 - Moerkapelle Verf en behang nodig dan naar de speciaalzaak! SCHILDERWERKEN HUISMAN B.V. BEHANG Rath en Doodeheefver Goudsmit-Hoff Sanders Eijffinger VERF Tokion Histor Wijzenol Kleurcopperartt GEREEDSCHAPPEN enz. Ook voor: Glas-, behang- en schilderwerk Moerk. Zijde 4 - Tel. 01793-2929 - Moerkapelle koopt bij onze adverteerders....! Ben Verburg ziet zijn weg niet geplaveid met rozen. Bloemrijk waren zijn gedachten om tegen de dijk van de Zuidplasweg een nieuwe discobar te bouwen, doch dit lijkt alleen nog maar een idee-fixe te zijn, vanwege de doornen en distels op zijn pad. Eensluidend zijn immers de bezwaren van de op enige afstand gelegen Dorpsstraat bewoners, wiens tuin aan de Ringvaart gelegen is. "Geluidsoverlast vooral op het tijdstip dat de op deze plaats te vestigen discotheek zijn deuren sluit. Massaal starten de auto's en brommers die de stilte van de nacht wreed zullen verstoren." Als tekst voor zijn prediking tijdens de stampvolle afscheidsdienst in de Hervormde Kerk van Moerkapelle jl. zondagmiddag, koos ds. J. Harte- man: Deut. 33:27a: "De eeuwige God zij u een woning en van onder eeuwige armen." Hij splitste zijn preek in drie punten, nl. 1. de afscheidszegen; 2. de inhoud van deze zegen; 3. de kracht van deze zegen. Leggen we onze oren in de dorps kern en op de in- en uitvalswegen te luisteren, dan klinken er gelui den als "het is voornamelijk jeugd van buiten de gemeente die ook bij ons 's nachts de rust verstoort en hier en daar vernielingen toe brengt aan gemeentelijke en par ticuliere eigendommen." Waarschijnlijk daarom zijn iet alle bezwaarden «omwonenden van de mogelijk te bouwen nieuwe dis cotheek van Ben Verburg.... De ca. 20 indieners van bezwaar schriften zijn onlangs hun motie ven toe wenzen lichten tijdens een commissievergadering. Wat er verder gaat gebeuren is iets wat de tijd zal leren, Ben Verburg ziet de toekomst een beetje somber in. "Aan het bezwaar van Garage Schmidt ben ik al tegemoetgeko men. Het is namelijk verboden om een gebouw waar veel men sen komen, binnen een cirkel van 80 meter van een gastank te bou wen. Nu het gebouw op de teke ning wat verschoven is naar de wegzijde zijn de bezwaren van garage Schmidt uit de weg ge ruimd, doch dit komt voor mij op méérkosten van 20.000,-, aan gezien het gebouw nu boven op een waterleiding komt. Om die te verleggen is eerder genoemd be drag nodig. Aan de bezwaren van de Dorpsstraatbewoners van mo gelijke geluidshinder wil ik tege moet komen door het planten van een heesterschutting die vrijwel geluiddicht is. Onlangs kwam zo iets op televisie. Trouwens ik denk dat het met de geluidsoverlast reuze zal meevallen. Ten eerste is er de dijk die veel geluid absor beert en ten tweede zit er altijd nog de Ringvaart tussen. SLUITINGSTIJD Doordat de sluitingstijd om twee uur 's morgens is, gaan vrijwel alle bezoekers gelijktijdig de deur uit. Zoiets brengt geluiden met zich mee. Door het wijzigen van de plaatselijke politie-verordening om de sluitingstijd vrij te geven, zoals in Zoetermeer, voorkom je dit lawaai. In Zoetermeer blijkt dit goed te functioneren. Iedere ho- reca-gelegenheid bepaalt nu zelf z'n sluitingstijd. Daardoor verla ten de bezoekers in kleine groep jes die gelegenheden." En de vernielzucht, heb je daar een oplossing voor? "Nou dat valt geweldig mee. Moet je eens in Waddinxveen kijken wat daar vernield wordt. Wat je er ook over leest. In een half jaar was daar voor 500.000,- (een half miljoen!) schade. Er is daar geen discotheek dus loopt men zich te vervelen en gaat dan op zoek naar vertier...Hier hoor en lees je nau welijks over vernielingen. En als het gebeurt krijgt de discobar de schuld, wat niet altijd terecht is. Er komen ook best anderen in de nacht door Zevenhuizen, op thuis reis vanuit de stad." Wie zijn de bezoekers van de discobar? "Voornamelijk jonge ren van 15 tot 20 jaar. De gemid delde leeftijd ligt op 17 jaar. Vroe ger kwamen er veel ouderen, die zien we niet meer, omdat de slui tingstijd van twee uur strak ge handhaafd moet worden. De ou dere jeugd vindt dat veel te vroeg. He tuitgaansleven begint tegen woordig pas om 12 uur 's nachts. Als ik zelf ga stappen in de stad dan ga ik ook pas tegen midder nacht weg. Het is wel jammer dat deze groep wegblijft. Dat was ei genlijk de oude groep..." Er wordt weieens gesteld dat de discotheek geen plaatselijke voor ziening is, maar meer een regio nale, klopt dat? "Het is ongeveer half om half. De helft van de be zoekers komt uit Zevenhuizen en de rest uit omliggende plaatsen. Het is een redelijk vast publiek, dat in een goede verstandhou ding De Schuur bezoekt. In een weekeinde tel ik zo'n 1200 bezoe kers. Daarvan komen er 6 a 700 uit Zevenhuizen 3 dagen is De Schuur geopend: vrijdag, zater dag en zondag). We werken met z'n vieren in deze discotheek. Straks, als de nieuwbouwplan- nen onverhoopt niet door moch ten gaan door de bezwaren, ko men er vier zonder werk. De laat ste vijf jaar heb ik elke keer tegen de tijd dat het huurcontract van deze tijdelijke plaats op het indus trieterrein werd verlengd met een jaar, best erg in de rats gezeten, dat het voor de laatste keer zou zijn, omdat de gemeente het no dig zou kunnen hebben. Nu is het zover dat ik nog tot eind decem ber hier mag blijven zitten. Daar na is het afgelopen. Misschien is de bouw van de nieuwe disco theek aan de Zuidplasweg dan al begonnen, maar ik zie er op dit moment een zwaar hoofd in. Ik ben al op zoek geweest naar al ternatieve plaatsen, b.v. aan kop- einden van weilanden of bouw land van buiten de bebouwde kom gelegen landerijen, maar ik kreeg bij elke boer die ik bena derde, nul op het rekest. Drie jaar. geleden ben ik ook al op tien plaat sen aan het zoeken geweest en tenslotte vonden we deze lokatie. Plannen die ik een paar jaar gele den zo optimistisch lanceerde, hangen nu aan een zijden draad je. En de kosten stijgen de pan uit. De grootste moot is de grondprijs. Uiteraard hanteert de gemeente Zevenhuizen dezelfde richtlijnen als voor de verkoop van grond voor het industrieterrein. Ik ben tenslotte ook ondernemer. Maar het is wel een ontzettende hoe veelheid geld die met het plan ge moeid is. Wat dacht je, het totale plan komt op zo'n anderhalf mil joen....Het zou toch belachelijk zijn als de bouw niet door kon gaan, we aan 't eind van 't jaar niet weten waar we naar toe moeten. Ook al zou het gebouw niet klaar zijn en pas later opgeleverd wor den, zou het al een gemis aan jeugd betekenen, omdat die hun heil elders gaat zoeken en mis schien niet meer naar de nieuwe discotheek komt. Echt, ik wil er al les aan doen om de bezwaarden tegemoet te komen opdat zij geen hinder van de nieuwe discotheek ondervinden. Vijf jaar heb ik in onzekerheid verkeerd vanwege de tijdelijkheid van de huisves ting. Nu hoopte ik eindelijk zeker heid te hebben en nog heb ik twijfels...." aldus een wat triest ge stemde eigenaar van de Zeven- huizense discotheek "De Schuur" SCHAATSEN slijpen v.a. 6,50 Verhuur Machines Gereedschap Fa. K.A. Havelaar, Moerkapelle Ned. taal bij het WICOM Achter de computer werkstukken, brieven en opstellen schrijven. Ook voor verbetering van de spelling TEL. 01802-1886 SPEYERTHERAPIE tegen stress, depressies, psychosomatische klach ten, relatieproblemen en angsten. Inl: J. v. Gooien, 01828-14117. Toyota agent verkoop en repa ratie van alle merken auto's. APK II keurstation GARAGE C. VAN DER KNIJFF Bredeweg 31 - Moerkapelle TEL 01793-1728 Wij ontdooien uw waterlei ding. Buisisolatie voor ver warming en waterleiding 1 5, 22. 2B en 34 mm. FA. K.A. HAVELAAR Moerkapelle Na afloop van de dienst hield hij een toespraak tot de aanwezigen, waarin hij zijn ruim zesjarige pe riode in Moerkapelle memoreer de. Hierin werd ook de dank aan God en de kerkelijke gemeente verwoord. Namens de burgerlijke gemeente sprak burgemeester A.W. Lips een dankwoord. De predikant van de Geref. Gem., ds. D. Rietdijk, stelde dat het woord "jammer" de laatste weken hon derden keren geklonken heeft, vanwege het vertrek van het pre dikantengezin Harteman naar Wijk bij Heusden. Ijzerwaren Gereedschappen Sleutelservice Reparatie Sanitair - c v. Tuingereedschappen Dorpsstraat 28 Moerkapelle TEL: 01793 - 1307 op de leeftijd van 83 jaar. Moerkapelle Hattem Zevenhuizen Gouda Waddinxveen Hij voegde er nog een "jammer" aan toe, vanwege de goede onder linge verstandhouding en de col legiale samenwerking, waar het kerkelijke ontmoetingen waren, (zo organiseren beide Moerkapel- se kerken o.a. een Hervormings- dienst en de Jeugdweek in au gustus). Dominee P. Teeuw sprak een afscheidswoord namens de ring van predikanten, waarna ou derling R. de Gooyer de gevoe lens van de kerkelijke gemeente verwoordde. Tenslotte werd ds. Harteman psalm 121:3 en 4 toee gezongen, waarna deze de spre kers bedankte. Te koop: TOYOTA TERCEL de Luxe. Bouwjaar nov. '79; 2 deurs; TEL. 01802-1916 Engelse conversatieles. Makkelijk voor op vakantie/zakenreis. Bevoegd engels docent geeft thuis en aan huis conversatieles en bijles aan kinderen. TEL. 01802-1029. BEDANKT - langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de bloe men, cadeaux, de kaarten, de hand jes. de kusjes, voor alle belangstelling bij het verblijf in het ziekenhuis en de geboorte van onze dochter Myrthe. Conny en John Mebius M.J. Hage C.C. Hage N. Hage-de Knegt E.J. van Hanswijk-Hage M. van Hanswijk M.A. Vergeer-Hage A.C. Vergeer M.J. Hage C. Hage-Radder Klein- en achterkleinkinderen 24 januari 1987 Wilde Veenen 63 2751 EH Moerkapelle geen bloemen Mijn vrouw en onze moeder is opgebaard in de aula van Huize Beth-San, Kerk plein 1waar gelegenheid is tot condoleren op woensdag 28 januari tussen 19.00 en 20.00 uur. D.V. donderdag 29 januari zal er om 11.00 uur een rouwdienst worden gehouden in voornoemde aula, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats Moerhage te Moerkapelle. Heden behaagde het de Heere na een ernstige ziekte van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder echtgenote van M.J. Hage

Dorpskrant | 1987 | | pagina 6