&Tpt£ 3 SA 90 oootiok W &TDK SIERVISHANDEL VERLOOP OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN w LET OP: ER KOMT GÉÉN DORPSKRANT in de voorjaars vakantie!!!!! Politieberichten TYPE- Moerkapellenaren in Boskoop Per stuk Moerdijkstraat 39 Moerkapelle Tel. 01793-1762 Uitvoering De Kleine Trompetter Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen TEL. 01802-1918 Aanbieding geldig t/m 25 febr.1987. SUPER AVILYN CASSEJTE HIGH RESOLUTION LABORATORY STANDARD LASSE T It MtCHANISM "Onze advertenties in de Dorpskrant hebben vooral respons uit Moer- kapelle. Juist op de inwoners van die plaats hebben we ons gericht, omdat het maar een wip is van Moerkapelle, via de Onderweg, naar het Noordeinde in Boskoop..." Aan het woord is mevrouw Verloop, die samen met haar man een siervishandel runt. Ze was de afspraak die we met haar maakten op een woensdag middag, bijna vergeten. Meneer Verloop is in ieder geval even af wezig. Hij komt in de loop van ons gesprek binnen. Ook vanuit Ze venhuizen is de rit naar de siervis- handel bij de Boskoopse waterto ren, via de Plasweg en het Wad- dinxveense Noordeinde, in een mum van tijd gemaakt. Zes-jarige Rutger mag, met zijn moeder en schrijfster dezes, mee om een paar visjes uit te zoeken. Twee dagen heeft hij er met ver langen naar uitgekeken Bij zijn keus - na afloop van ons interview - wordt hij uitstekend geholpen door de heer Verloop. 'Nee, die vis kan niet tegen koud water. Je hebt toch een koude bak. Zou je die niet nemen? En ver geet geeng roen als je lang plezier van je visjes wilt hebben. Dan krij gen ze zuurstof." Hoe moeilijk het houden van goudvissen en ande re koudwatervissen is komt dan ook ter sprake, evenals de hard heid van het water, waartegen in het aquarium, iets te doen valt: men gebruike enkele druppels van een bepaalde vloeistof, na het verschonen van de glazen bak of kom.... Het hoe en waarom van Sier vishandel Verloop Wanneer bent u met de siervis- handel begonnen? In 1981, zes jaar geleden. M'n man was toen 40 jaar en werd ge deeltelijke afgekeurd vanwege er ge rugklachten. Z'n beroep van groente- en boomkweker kon hij toen nauwelijks meer uitoefenen. De tuinen - we hebben twee stuk ken land, één aan de Onderweg in Moerkapelle en een ander hier in Boskoop - hebben we wel aange houden. Ik ben, bijgestaan door m'n kinderen, nog wel met hier en daar wat lichte hulp van m'n man, met het groente en boomkweken doorgegaan. Gelukkig is dat nu verleden tijd. Eén van onze zoons heeft het bedrijf overgenomen. Toen m'n man zo met z'n rug tobde kreeg hij via een kennis de tip eens met het kweken van zoet watervissen te beginnen. De ruim te hadden we hier, naast ons in de garage. M'n man haalde het speci alistendiploma en ik ben toen een drie-jarige cursus voor het vakdi ploma voor de detailhandel gaan volgen. Natuurlijk hoorde daar ook een inschrijving van de Ka mer van Koophandel bij. van KWEKERIJ tot WINKEL Toen er naast kweken ook ver koop kwam, bleek algauw dat de sierviswinkel bij de Boskoopse wa tertoren in een grote behoefte voorzag. "Natuurlijk verkopen die renspeciaalzaken ook aquarium benodigdheden, maar ze hebben veel minder tijd om klanten te woord te staan. Juist omdat wij specialisten zijn kunnen we ieder een ook advies geven. Over tem peratuur, planten, verdraagzaam heid, voortplanting enzovoort. Komt iemand om een aquarium en hij wil er geen geplastificeerde rand op, dan kunnen we aan zijn wens voldoen en zorgen voor houten rand. Zo ook met kasten en tafels. We hebben connecties met meubelmakers. Zeker 30 mo dellen aquaria staan er in de show room. Ook Engelse, ronde. Die zijn haast nergens te koop." Hoeveel vissoorten en aqua ria heeft u? "Ongeveer honderd van beide" Om de totale siervis- handel waartoe ook een collectie vijverplanten (in het seizoen van mei tot oktober) en vijvervissen behoort (glibberige karpers die je moet beetpakken om te verko pen!) te herbergen was de oor spronkelijke huisvesting te klein. Zo werd er voor uitbreiding de keuken opgeofferd, een magazijn en showroom aangebouwd, waar door er een ruime winkel ont stond. In die winkel heerst een constante warme temperatuur en de vochtigheidsgraad is er, vanwe ge de aquaria, hoog. De talrijke aquaria zijn een lust voor het oog. Er in zitten zoetwatervissen en cycliden. Van klein tot groot. Som mige vissén zitten - vanwege hun ruzieachtige aard - in een apart glas...Maar het mooiste van alles vinden we het zoetwateraquari um in de huiskamer van de fami lie Verloop vanwege de levende vegetatie.... "Maar we besloten om geen zout watervissen te verkopen....Het houden van een zee-aquarium is een erg dure hobby. Wij h'ouden het bij zoetwatervissen." lacht mevrouw Verloop. Rest ons nog de openingstijden te vermelden: ma, di, do. vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, woensdag morgen gesloten en zaterdag tot 17.00 uur geopend. Men is - be halve op zaterdag - tussen de mid dag gesloten. De jeugdafdeling in het Harmonie-orkest Het fanfarecorps De Kleine Trompetter geeft zaterdag 21 februari in dorpshuis Swanla de jaarlijkse uitvoering. Het totale Harmonie-orkest staat onder leiding van diri gent R. den Hertog. Het tamboers en lyrakorps o.l.v. in structeur J.G. Verheuvel. Jeugdleiders zijn: mevrouw A. Koster: fluiten; tamboers: Klaas v. Weringh; klarinetten: Mieke de Witt; koper: Johan de Witt. AANVANG 20.00 UUR! ZEVENHUIZEN - 9 februari: Aan het volkstuinencomplex aan de Wollefoppenweg is in twee huisjes ingebroken, één huisje is geheel doorzocht doch daar werd niets weggenomen, het andere huisje werd eveneens doorzocht en daar werd een regenpak weg genomen. 9 februari: Door de politie werd geconstateerd dat de parallelweg van de Zuidplasweg behoorlijk vervuild was. Het spoor werd ge volgd en de vervuiler werd gesom meerd de weg schoon te maken, waaraan hij voldeed. 11 februari: De bouvier, welke al enkele weken rondloopt rondom de Zevenhuizerplas en daar ach ter schapen en hazen aanzat is door een bewoner van Zevenhui zen gevangen en door de Dieren ambulance afgevoerd. 13 februari: Aanrijding zonder letsel. Een geparkeerd staande be stelbus, welke aan het uitladen was werd door een andere auto aangereden, waardoor lichte scha de ontstond. Er ontstond onenig heid over de schadeafwikkeling, waarbij de politie bemiddelde. 13 februari: Aan de Kratonlaan, achter een aldaar staande bouw keet had een klein brandje ge- .woed. Dit brandje was reeds ge blust toen de politie ter plaatse kwam. De bouwkeet had zelf geen schade opgelopen. 14 februari: Een bromfiets, wel ke reed over het Zuideinde werd uit het verkeer genomen terzake opgevoerd rijden. Tegen de be- stuuder/eigenaar zal proces ver baal worden opgemaakt. 15 februari: Omstreeks 0.15 uur ging het alarm af van de voetbal kantine van V.V. Groeneweg aan de Knibbelweg. Ter plaatse bleek dat er een deur geforceerd was en dat men binnengeweest was. Er werd niets weggenomen. 15 februari: Omstreeks 02.30 uur werd een inwoner van Oud Verlaat aangehouden terzake het rijden onderinvloed. Zowel blaas- als bloedproef waren 'positief. Te gen de man zal proces verbaal op gemaakt worden. 15 februari: Meldde een be woonster van de Nrd. Dwarsweg dat men afgelopen nacht voor de vierde maal in successie een band van haar auto leeg had laten lopen. 15 februari: Een inwoner van Waddinxveen deed aangifte van diefstal van zijn jack. Het jack was weggenomen vanuit discobar "De Schuur." GEVONDEN: horloge, polo, bandje en zwarte linnen tas. VERLOREN: broche, zilveren ring, 1 autosleu tel. 18 februari 1987 9e jaargang nummer 216 Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat en Moerka pelle. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 4.000 exemplaren. REDACTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Ze venhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren

Dorpskrant | 1987 | | pagina 1