Glas, hup in de glasbak o.s.s. DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS <n Voorjaarsbingo Bedrijfsvoetbal |M»J| TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Alarmering Milieuklachten Politiepost Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand. Agenda raadsvergadering VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN PROVINCIALE STATEN STEMMING UITOEFENING VAN HET KIESRECHT DOOR PERSONEN DIE IN DIENSTBETREKKING ZIJN Oproepingskaarten verkiezingen Provinciale Staten BURGERLIJKE STAND Collecte-schema Gemeenschappelijke regeling Energiebedrijf Rijnland "De Stormvliegers" INGEZONDEN: Gemeentelijke Herin deling: wat is dat ei genlijk? Ti TAV» Brandweer 2666 b.g.g. 01820- 24255 Politie 1333 b.g.g. 01828- 13000 Ongevallen 1333 Medische hulp Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00- 9.00 uur 1940 Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Op 3 maart 1987 te 19.30 uur komt de gemeenteraad van Moerkapelle bijeen. Tijdens deze vergadering zullen de na volgende punten aan de orde worden gesteld: 1Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 27 januari 1987. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot wijziging van de Vergoedingsregeling voor de vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. 6. Voorstel tot ingebruikgeving van een perceel grond aan de Tennisvereniging Love '70. 7. Voorstel tot het verlenen van een jaarlijkse subsidie aan de Stichting Rioned. 8. Voorstel tot verkoop van grond aan de heren S. den Hartog en C. Hoogendoorn. 9. Voorstel tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan Wil de Veenen 3e fase. 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voorde reconstruktie van het openbaar groen nabij de Jhr. van der Welstraat/Klaverkamp. 11Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voorde aanleg van openbare verlichting langs een deel van de Julianastraat. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een trimbaan nabij dorpshuis "Op Moer". 13. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1985 van het gemeentelijk Woningbedrijf. 14. Comptabiliteit, waaronder kredieten voor: - opknappen raadszaal en een vergaderkamer; - aanleg speelterrein Julianastraat en Klaproosstraat; - aanpassing computerprogrammatuur; - attentie schooljeugd i.v.m. Gouden Huwelijk Prinselijk Paar; - aanpassen van keuken en toiletruimte van het gemeente huis. - bijdrage in kosten vervolgbegeleiding vooroud-leerlingen van het voortgezet speciaal onderwijs. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Dit jaar wordt de 5e glasinzamelingscampagne gehouden en willen wij graag onze medewerking aan de publiciteit hierom trent verlenen. De glasinzameling wordt in ons land op een juiste wijze aange pakt en wordt door veel inwoners van de geplaatste glascon tainers gebruik gemaakt. In ons land wordt 53% van het eenmalig glas ingezameld en weer hergebruikt. Dit percentage gaat ver uit boven het gemid delde voor Europa (27%). Op zich is dit een zeer goed resultaat te noemen. Wel blijft er toch nog 47% van het eenmalig glas over en komt op onjuiste wijze in ons milieu terecht. Dit is dan ook een reden om de glasinzameling onder de aan dacht van onze inwoners te brengen. Zoals bekend zijn in onze gemeente een 3-tal glasbakken ge plaatst, te weten: - Moerkapelse Zijde; - Moerdijkstraat en - Hollevoeterlaan. Laten wij gezamenlijk proberen ons milieu schoon te houden en trachten het percentage van inzameling te vergroten. De burgemeester van de gemeente Moerkapelle brengt inge volge artikel I 8 der kieswet ter openbare kennis, dat op 18 maart 1987 van des morgens acht tot des avonds zeven uurde stemming ter verkiezing van de leden van Provinciale Staten zal plaats hebben. Hij wijst op het bepaalde in artikel 1 28 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkie zing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. De burgemeester van Moerkapelle herinnert in verband met de op 18 maart 1987 te houden verkiezing van de leden van Provinciale Staten aan de onderstaande bepalingen van de kieswet. 1Volgens artikel 110 der kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerechtigde werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezingen deel te nemen, voorzover hij dat niet buiten zijn werkuren kan doen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die binnen de voor de stemming bepaal de tijd geen dienst verrichten in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangrenzende gemeente. Indien laatstgenoemde werknemers evenwel, om aan de stemming deel te nemen, niet langerdan twee achter eenvolgende uren behoeven te verzuimen, geldt voren genoemde verplichting van de werkgever wèl. 2. Op grond van artikel X 9 der kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem opgelegde verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijfenzeventig gulden. Moerkapelle, 25 februari 1987, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Binnenkort zullen de oproepingskaarten voor de verkiezingen van de leden van Provinciale Staten op 18 maart a.s. worden verzonden. Wanneer U op 3 maart a.s. nog geen oproepingskaart hebt ont vangen kunt U zich wenden tot de gemeentesecretarie (balie). GEBOREN: Nathalie Cornelia, dochter van: Hoogendoorn, Jacob en: de Vos, Trijntje C., op 16 februari 1987. Tot en met 11 maart 1 987 worden er geen inzamelingen gehouden. De burgemeester van Moerkapelle maakt opgrond van het be paalde in artikel 26 van de Wet Gemeenschappelijke Regelin gen bekend, dat de gemeenschappelijke regeling energie bedrijf Rijnland door de raad van de gemeente Moerkapelle is vastgesteld op 25 februari 1986 en bij besluit van 30 septem ber 1986, nr. B 22987 door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is goedgekeurd. Deze regeling heeft tot taak de instandhouding, het beheer en de exploitatie van een gemeenschappelijk bedrijf tot het produceren van elektriciteit en warmte alsmede tot het kopen, verkopen en distribueren van elektriciteit, gas en warmte in de ruimste zin van het woord, daaronder begrepen de aanleg, uitbreiding, wijziging en vernieuwing van voorde elektriciteits- gas- en warmtevoorziening nodige werken. Moerkapelle, 25 februari 1987, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Zaterdag 28 februari organiseert postduivenvereniging "De Storm vliegers" een bingo in haar lokaal aan de Zuidplasweg te Zevenhui zen. Aanvang 20.00 uur. algemene ledenvergadering Maandag 9 maart wordt de alge mene ledenvergadering van gym nastiekvereniging O.S.S. gehou den in dorpshuis Swanla. Aan vang 20.30 uur. 5 JAAR BEDRIJFSVOETBAL IN MOERKAPELLE In de maand mei organiseert de voetbalvereniging Moerkapelle voor de vijfde maal een zomer avondcompetitie. Veel bedrijven uit Moerkapelle en omstreken strij den hierin om de ereplaatsen. Er wordt gespeeld in twee poules van 7 teams, waarvan tenslotte de twee bovenste teams via een kruis finale moeten uitmaken welke teams om de eerste en tweede plaats zullen strijden. Vanwege dit eerste lustrum zal één en ander met wat extra allure gepaard gaan. Zo zal er niet alleen aan het einde van de competitie een feestavond worden georga niseerd, maar ook nog één halver wege de strijd, opdat men onder elkaar nog enige prognoses over de uitslag kan geven. De wedstrijden zullen worden ge leid door Bondsscheidsrechters, waarvan er enkele al vanaf het eerste uur in Moerkapelle geflo ten hebben. Omstreeks 15 maart wordt er in aanwezigheid van de Elftalverte genwoordigers in de kantine van V.V. Moerkapelle geloot voor de poule-indeling, waarna er zoals vanouds een programmablad met alle informatie zal worden samengesteld. Voor meer inlichtingen: de heer F. v.d. Berg, Jhr. v.d. Weistraat 19, Moerkapelle, tel. 01793-2288. EU Al maanden zijn de tongen in bewe ging over de gemeentelijke herinde- lling van Zevenhuizen en Moerkapelle De inwoners maken zich soms wei on gerust, de gemeenteraden zijn er niet voor, de naam Moerhuizen roept op z'n minst irritatie op of hoongelach. Maar de onduidelijkheid voor velen blijft, over wat nu de gevolgen zijn voor de inwoners van de betrokken gemeenten. "Verhuizen we nu naar een andere gemeente, wonen we nu niet meer in Zevenhuizen of in Oud Verlaat?" Heeft het wel zoveel voor delen? Is er nog iets tegen te doen? Wat is gemeentelijke herindeling eigenlijk? Er is sprake van gemeen telijke herindeling als er een of meer gemeenten samengevoegd worden met of opgedeeld worden over ande re gemeenten. Een dergelijk besluit wordt genomen door het aannemen van een wetsontwerp door de Tweede en de Eerste Kamer. De Provincie maakt het voorstel hiervoor. De be trokken gemeenten kunnen hierover hun mening geven. Dat hebben zij inmiddels gedaan. De gemeenteraad van Zevenhuizen heeft reeds uitge sproken het nut en voordeel van de herindeling voor Zevenhuizen te be twijfelen. Maar de landelijke en pro vinciale overheid zien dit nog steeds anders. Hoewel soms lijkt de mening wat in beweging! Gesprekken met de provincie hebben weinig verandering in de standpunten teweeg gebracht. Een brief van plaatselijke politieke par tijen aan de eigen fraktie in de Twee de Kamer heeft misschien meer suc- Wat betekent herindeling voor de burgers? De huidige gemeenteraden worden opgeheven en er wordt één nieuwe raad van 13 personen geïn stalleerd na nieuwe verkiezingen. Er komen dus in feite minder volksver tegenwoordigers dan nu. De burge meesters en de secretarissen van de betrokken gemeenten krijgen ontslag (en worden al dan niet in een nieuwe functie benoemd. De financiën van de betrokken gemeenten worden in een nieuwe begroting samengebracht. De inkomsten van de gemeente zullen er relatief wel op achteruitgaan. Het gemeentehuis kan slechts in één van de oorspronkelijke gemeenten komen, een deel van de inwoners zal derhalve voor een paspoort of rijbe wijs naar een andere plaats moeten reizen. De naam van de gemeente wordt bij wet geregeld. De woonplaats namen blijven hetzelfde, dus Zeven huizen blijft zo heten, evenals Oud Verlaat en Moerkapelle hun namen blijven houden. De gemeentenaam van nieuwe gemeente moet naar mijn mening Zevenhuizen zijn. Het is getals matig de grootste gemeente. Hans Brouwer K Dl Br Gi (in c tui \fgeli £te se: LAC lend ZTTC richtii amda ■vekei je re TTTC Hans c: Mt

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4