Wanneer trouwen Diego en Marcella 'ALS JE HOBBY JE LIEF IS en "VRIJWILLIGERS, NIET TE BETALEN M inferesiril drukkerij elgersma W. VAN VLIET Twee in één Bcjaardenreis Moerkapelle Gemeenteraad GYMNAESTRADA De nieuwe Lente- kleuren en collectie ...verrassend mooi! Uw drukker weet het antwoord, immers zij kozen bij ons een huwelijkskaart uit de Intercard-kollektie en als extra verrassing: een origineel huwelijkskado. een leuke verrassing. yy yy EEN PORTRET VAN GON BAKKER UIT MOERKAPELLE Een vrouw die haar leeftijd niet vermeld wil hebben, vanuit een besheidenheid die haar siert, immers ze wil er niet prat op gaan dat ze op haar leeftijd nog zoveel doet en ontzettend actief is.... Dat actief zijn vind ze "heel gewoon", turnen "erg gezond" en wat voor een ander over hebben een "natuurlijk iets!" "Mensen die helemaal geen vrij willigerswerk doen neem ik niets kwalijk, maar ik betreur het wel. Het is jammer dat velen zo met zichzelf bezig zijn. Ze zouden zich eens meer om anderen moeten bekommeren, zich wat socialer in moeten stellen." Aan het woord is tante Gon Bak ker, een juweel van een vrouw die "iets voor andere over hebben" de gewoonste zaak van de wereld vindt; ja, een plicht! Ze had daar bij een goed voorbeeld aan haar vader met wie zij vele jaren sa menwoonde nadat haar moeder overleed. Ook hij is uit de tijd... Eén keer in de vijf jaar vindt de Gymnaestra plaats. Een internationale turnmanifestatie, waarbij niet het wedstrijd-element centraal staat maar de flitsende demonstraties. Hieraan nemen zo'n 30.000 turners en turnsters uit dertig landen deel. Dit jaar wordt de Gymnaestrada van 5 tot en met 11 juli in Herning in Denemarken gehouden. Ook tante gon Bakker zal daar met drie van haar nichtjes aanwezig zijn om deel t enemen aan turndemonstraties. "We gaan op 4 juli weg en hopen op 12 juli weer terug te komen" vertelt mevr. Bakker. Er nemen 2200 turners en turnsters deel uit Nederland. Wij moet ons vieren van "Tar zan" uit Moerkapelle, zitten in een voorwerkgroep. Wij dat zijn Pamela korevaar-Bakker, Karin Vis, Bianca den Hertog en ik. We rijden altijd met elkaar naar de maandelijke training. Martine Hoogerdijk en Linda van Veen, allebei ook van Tarzan zitten in een damesturngroep en doen een vrije oefening, onder leiding van Lenie Lens. Zij oefenen in een gymzaal in Bleiswijk. Dat wij in een voorwerkturngroep zitten komt door Bep van Wijk, zij maakte onze oefening. JAZZ "Ik heb een poos bij Bep van Wijk in Schoonhoven op jazzgymnas- tiek op les gezeten. Het is een prachtige muzikale oefening, echt Hollands, op klompen, met em mers, bezems en schoonmaakat- tributen die doorgegeven moeten worden, met flink wat kniebui gingen. Er waren vrouwen die de ze oefening te moeilijk vonden. Kwats natuurlijk, Voor deze da mes is er een speciale senioren oefening ontworpen. Ik heb er we! op gereageerd bij het K.N.G.V. dat ik het onzin vond, de oefening is helemaal niet moeilijk." VOORWERKEN Wat voorwerken eigen is vragen we ons af? Mevrouw Bakker: "Wel het voordoen van de oefening. We hebben hem diverse malen vanaf maart 1985, toen we hem leerden, voorgeturnd voor regio nale groep, o.a. in Beekbergen. We zijn met een groep van 40 en trainen maandelijks in Schoon hoven. In april, mei en juni wordt er massaal met de totale groep ge oefend. Straks in Denemarken staan we als voorturnsters in de voorste gelederen van een massa le groep van 600 turnsters. Daar naast doen we een gedeelte uit onze oefening samen met een groep uit België. Een demonstra tie die een half uur duurt. 40 a 50 dames uit Nederland oefenen met evenzoveel Belgische dames op 2 mei in België en op 20 juni in Brabant. Voor wat de Nederland se deelname aan de Gymnaestra da betreft is er een jazzdemon- stratiegroep, een turnstersoefe ning, herenspring demonstratie, onze damesgroep met de Holland se oefening op muziek en een seniordamesgroep-optreden. Een gedeelte van de herenspring- groep oefent maandelijks in Wad- dinxveen. Er zijn geen Moerka- pelse heren bij. SPAREN De kosten voor deelname aan de Gymnaestrada zijn 750,-. Neem daarbij het zakgeld, Denemarken is een duur land (inbegrepen zijn de reis, onderdak en maaltijden. Bovendien krijgen alle deelne mers een turnpakje, voor de uni formiteit). Toen we ons dan ook aanmeldden ben ik gelijk met een spaarsysteem begonnen. Het was mijn wens dat er ook uit Moerka pelle meisjes aan de Gymnaestra da deel zouden nemen. Ik ben een bankrekening geopend en al twee jaar storten de meisjes maan delijks een bedrag op deze reke ning." Zo zorgt ze ervoor dat de termijnen afgedragen worden aan de Nederlandse organisatie van het KNGV. (op deze gymnaes trada komen we later nog eens te rug, als de meisjes hun turnpakje hebben beloven we een foto fe nemen van de zes Moerkapelse dames). Mevrouw Bakker - tante Gon - die zich inspant voor gymnastiek vereniging Tarzan is iemand die van aanpakken weet...Nergens te genop ziet. Daarom was het best lastig dat zij een blessure aan haar hand opliep en het een poosje rustiger aan moest doen... Wat ze allemaal wel doet?, zal menigëen zich afvragen... Wij ook, dus stapten we op haar af Haar woonkamer hangt vol met vaantjes: beloningen voor een dag of middagje jureren bij een gymnastiekvereniging: het zijn er vele.. Toen ze nog in functie was als lerares handvaardigheid en textiele werkvormen was ze be perkt in haar 'vrije tijd'. Toch maakte ze toen aliijd al vrij voor anderen en met name de gymnas tiekvereniging Tarzan. Vanaf haar 26ste jaar is ze actief turn ster. Vier jaar later kwam ze in het bestuur, waar ze nu bijna 40 jaar deel van uitmaakt. Uiteraard is ze hiervoor beloond met speldjes, want zo is het KNGV wel. Bij het jubileumfeest van Tarzan vorig jaar kreeg zij een gouden speld. Eerder ontving zij - niets vermoe dend daar ze inviel voor een zieke lerares - uit handen van burge meester A.W. Lips een koninklijke onderscheiding, nl. de ere-medail le in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. "En ik vergeet hem altijd te dragen tij dens officiële gelegenheden. Zo iets schijnt gebruikelijk. Onlangs werd ik er nog voor op m'n vin gers getikt." Dit karakteriseert mevr. Bakker. Een onderschei ding: leuk, maar ze zat er niet om te springen; ze hoeft niet beloond te worden. COLLECTES Als we over verdienen spreken, dan verdiende zij hem, want niet alleen in Tarzan, waar ze altijd in springt als er een zieke leidster is, allerhande zaken regelt enz. enz. steekt ze haar energie ook in de organisatie van collectes. Zo zorgt zij al 41 jaar voor de organisatie van de Kankerbestrijding-eollecte ca 15 jaar voor de Astmafonds-in- zameling, gehandicaptensport, ca. 8 jaar en het Anjerfonds ook zo'n 40 jaar. "Bij de Astmacollec te heb ik veel steun aan de onder wijzers van de 1JP Keijzerschool die zorgen ervoor dat kinderen me helpen met collecteren." Daar naast is ze lid van de jureerkring Gouda van het KNGV en is zo doende vaak in het weekeinde op pad hiervoor, verder geeft ze een maal per veertien dagen volks- danksles aan de Moerkapelse Plat telandsvrouwen, en brengt een maal per week de warme maaltij den rond vanuit bejaardentehuis Beth-San naar bejaarden die thuiswonen en niet meer kunnen koken. In Moerkapelle regelt de plaatselijke afdeling van de Plat- felandsvrouwen dit en is het vrij willigerswerk. Helaas zijn er wei nig dames die dit doen, zodat, als er één uitvalt, iemand meerdere keren per week deze taak te ver vullen heeft. Mevr. Bakker is dan ook nog maar net terug als we haar thuis opzoeken voor onze afspraak. "Ik ben ingevallen voor iemand die niet kon. Normaal doe ik het altijd op dinsdag" vertelt ze en passant als we proberen van haar een opsomming van haar ac tiviteiten in het vrijwilligersvlak te krijgen. Van haar hoeft het niet.... Ben je mal! Schrijf maar over de Gymnaestrada, dat vind ik leuk, maar voor de rest: laat maar zit ten hoor" lacht ze als we aarze- bedenken dat ze ook altijd bij de Zevenhuizense openbare basis school actief is bij toneelopvoe ringen. Ze is een kei in het schmin ken en ook op het gebied van danspasjes en kleding weet ze haar weetje...Dat zie je ook aan haar: altijd erg vlot gekleed. Wat dansen betreft...dat doet ze weke lijks: tape dance met meester Aad Broere. De jaarlijkse reis wordt dit jaar ge houden op donderdag 4 juni a.s.. Verdere gegevens kan men verwachten in deze krant! dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 tevens ontvangt u het verrassingspakket! Op juridische gronden had vol gens de Bezwaar- en Beroep schriftencommissie het door mevr. N. Slegtenhorst-Pijper bij de raad ingestelde beroep tegen het besluit van het college van B. en W. om geen vergunning te ver lenen voor de bouw van een be drijfswoning bij haar bedrijfsop- stallen aan de Bierhoogtweg, on gegrond moeten worden ver klaard. Alle frakties waren van mening dat er voldoende motie ven aanwezig waren om het be zwaarschrift 'gegrond' te moeten verklaren en een wijziging van het bestemmingsplan voor te berei den omdag een woning bij een bedrijf hoort. De WD stelde dat er redelijkerwijs door de gemeen te hieraan meegewerkt kan wor den. De heer S. de Jong (CDA) vroeg zich af hoe de situatie ont staan is er is in het verleden - de zaak loopt al vanaf 1978 bij de bedrijfsstichting of later al een be oordeling geweest, waardoor men minder vee nam. De heer P. Hofman PvdA, stelde dat er twee keer een heroverweging geweest is, dat het bedrijf, zonder een bedrijfswoning niet compleet is en dat het dan oneigenlijk gebruikt gaat worden. Hij vond dat er een gegrond verklaring moest komen, ondanks het negatieve advies van de agrarische commissie, waarna, met gebruikmaking van art. 19 van de wet op de ruimtelijke or dening, een voorbereidingsbe- sluit kan worden genomen. De heer Sleeuwenhoek, gem. bel., ging terug naar het begin van de 70-tiger jaren waar (in het alge meen) men eerst een woonhuis wilde bouwen en later zgn. een bedrijf ging stichten, maar de grond voordien duur verkocht. "Zo is de procedure ontstaan dat men eerst 3/4 van de bedrijfsge bouwen voltooid moet hebben al vorens er een vergunning voor de bouw van een woning wordt afge geven." Spreker dacht dat het col lege de bouwaanvraag - dat een totaal plan moet zijn geweest - ge splitst heeft. De heerZwerus, SGP die door ziekte de vergadering van de beroeps- en bezwaarschrif tencommissie niet 'voorgezeten' had, ging terug naar 1978, naar de toenmalige eigenaar en had de zaak goed bestudeerd. Ook hij vond dat de bezwaren gegrond verklaard moesten worden. Om dat dat volgens de voorzitter door wettelijke bepalingen niet kon, werd de vergadering geschorst. Wethouder Van Yperen had hier vóór het verwijt aan de leden van de raad gemaakt dat zij op de stoel van het college gingen zitten en er op de manier waarop de raad de zaak wil aanpakken geen toestemming door G.S. wordt ge geven, vanwege de negatieve advi sering van de agrarische commis sie. Om 'rode hoofden' en een kemphanengevecht te voorko men vroeg de heer Zwerus, voor afgaand aan de schorsing of - als de raadsleden het beroep onge grond verklaarden - door het colle ge wel positief wordt gereageerd als er een juiste procedure wordt gestart volgens art. 19 van de wet op de r.o. Dit zegden B. en W. toe. met uitzondering van Gem. bel. ging de raad tenslotte akkoord het beroep 'ongegrond' te verkla ren. De heer J. Hogenes verklaar de waarom hij tegenstemde 'er zijn procedurefouten gemaakt, waarvan mevr. Slegtenhorst de dupe is? Een zaak die in 1978 be gonnen is moet nu maar eens worden opgelost." - gezellige tassen - parapluie's - Byoux, oorbellen, kettingen e.a. - Decoratieve make-up - Haarstrikken - Zonnebrillen - Haarspelden, kammen - Badmutsen - Badtassen - Shawls Drogisterij - Parfumerie - Homeopathie Dorpsstraat 3 - 2751 BB MOERKAPELLE Tel. 01793-2873

Dorpskrant | 1987 | | pagina 9