Hz FQJcJÖ^© P300AF CAMCORDER OP LEND GOED IN VERZEKERINGEN de Jeugdbrand Damesvoetbal Assurantiekantoor "AKKOORD" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen TEL. 01802-1918 Moerkapelle toneel van jeugdbrandweerwedstrijden If Vraagt vrijblijvend demonstratie! Moerdijkstraat 39 2751 BE Moerkapelle ULAl/LIOrV Tel. 01793-1762 wetenswaardigheden weer Moerkapelle ATTENTIE!!!!! Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zeven huizen, Oud Verlaat en Moerka- pelle. Verschijnt éénmaal per week in een oplage van 4.000 exemplaren. REDACTIEADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Ze venhuizen, tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de Dorpskrdnt stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant staande advertenties. Rovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van reden, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren jan bus eerbosch Brood 01802-2462 .slechts 1,98 BROOD: Volkoren Mik KOEK: Roomboterspritsies. 250 gr. van 4,- voor 2,98 Heerlijke zachte Cocosmacronen - van 0,55 voor 0,45 ELKE MAANDAG EN DONDERDAG: 5 KRENTENBOLLEN van 2,60 voor 2,35 5 EIERKOEKENvan 2,60 voor 2,35 VRIJDAG EN ZATERDAG: DEENS KOFFIEBROODJE „van 1,40 voor 1,25 P.S. wilt U a.u.b. uw PAASBESTELLIJST invullen, zodat wij ongeveer weten wat wij met de pasen voor u moeten bestellen Programma zaterdag 11 april jeugdbrandweerwedstrijden 9.30 uur: start adspiranten (Kerkstraat). 10.10 uur: start junioren "Op Moer". 12.00-13.15 uur: Lunchpauze. De wedstrijden zijn om ca. 16.00 uur afgelopen. Burgemeester A.W. Lips reikt om ca. 16.30 uur de prijzen uit in het dorpshuis. De wedstrijdduur van iedere ploeg bedraagt 15 min. speeltijd, 5 min opruimen, in totaal dus 20 minuten. Al vroeg zullen er op zaterdag 11 april brandweerwagens door Moerka- pelle's bebouwde kom rijden. Niet met zwaailichten of sirenes, maar rustig, op weg naar het wedstrijdterrein of het verzamelgebouw: de brandweergarage. Moerkapelle is a.s. zaterdag het centrum van Jeugdbrandweer wedstrijden, georganiseerd door bet Algemeen brandweerwed- strijdcomité, in samenwerking met de Moerkapelse brandweer. Zowel de senioren als de jeugd- brandweerleden zijn deze dag be hulpzaam. Het seniorencorps maakte de objecten van de brand haard, o.a. een levensgroot hou- ten huis, waarbij vlammen boven het dak uit kunnen slaan. Door een bepaalde taktiek (met aan de achterzijde emmertjes die zakken als er goed gespoten wordt) kan he vlammenzee bedwongen wor den. Hoeveel vuurhaarden er pre cies zullen zijn, mag niet verklapt Worden, dat is trouwens ook de 'aak van de jeugdbrandweercorp- Jen om dat aantal op te sporen. Er bomen maar liefst 27 corpsen aaar Moerkapelle, van dichtbij tot "erder weg. We zien op de deel nemerslijsten jeugdcorpsen van ma.: Papendrecht, Oudewater, bliedrecht, Gorinchem, maar ook verder weg, zoals Wageningen, Middelburg enz. "Er worden over al in het land regelmatig jeugd brandweerwedstrijden gehouden Als je gastheer bent kun je niet mee doen. Dat betekent dat Moer kapelle op een andere datum naar een andere plaats gaat om mee te doen. Ons jeugdcorps gaat op 25 april naar Ouddorp, Nu bij ons, nemen er ook diverse corp sen deel bij wie in de woonplaats een wedstrijd werd gehouden.' al dus brandweercommandant Lind 9e jaargang nummer 222 kunnen zijn bewezen tijdens een wedstrijd in het gebouw De Blin- kert in Capelle a.d. IJssel, waar de Moerkapelse groep als tweede ein digde...Echter werden er toen lou ter behendigheidswedstrijden in de vorm van een Zeskamp ge daan. DOORSTROMING Jeugdleider Fijan: "Gerrit Bakker b.v. komt uit het jeugdcorps en neem nou Rien Boonen, die is na de jeugdbrandweer bij de Rotter damse brandweer gekomen als beroepskracht. Maar toch valt het aantal dat doorstroomt nog een beetje tegen. Van deze jongeren verwachten we wel meerderen straks in het grote corps te zien." Commandant Lindhout vertelt dat er destijds bij het begin zo'n tien jongeren in het jeugdbrand- weercorps zaten, waarna Zwarte- veld nog een poos leider is ge weest. Fijan: "Nu zijn er zeven ju nioren en zes adspiranten. We hebben een eigen brandweerwa gen, naast het uitrukvoertuig van de 'grote' brandweer. Uiteraard wordt dat door de leider of door een lid van de senioren brand weer bestuurd. Het oefenen gaat in een prima sfeer. Jaarlijks heb ben we ook onderlinge contacten zoals b.v. tijdens pakjes-avond. De jeugd betaalt elke maand een rijksdaalder, bestemd om te spa ren voor Sint Nicolaas...." touwtrekken tijdens een zeskamp in capelle. 8 april 1987 lat jeugdbrandweercorps in Moerkapelle bestaat 21 jaar. Het lerd destijds door het toenmalige loofd van de openbare lagere Ichool, de heer Dewald, opgericht 'firn precies te zijn op 4 februari 1966, vanuit het grote brandweer iorps, omdat er vraag naar was. be jeugd kon gaan oefenen, o.l.v. Ie heer Dewald, maar nooit inge- let worden bij het verlenen van Assistentie bij brand en andere ca- Rmiteiten. De heer Lindhout: "Ze Éiogen niet bij de vuurhaard ko llen en geen slachtoffers afvoe- jfen. Het is alleen maar oefenen en puiten. Eigenlijk een spel waar- lij de grondbeginselen van het nerk van de grote brandweer, pelenderwijs geleerd worden. \ls de jongeren 18 jaar zijn en er plaats voor hen bij het grote :orps, dan is doorstroming moge- ijk. Een voordeel is dan dat de jon beren hetaflegsysteem al kennen, Eigenlijk alle kneepjes, ieder kent |'n plekje en weet hoe hij of zij poet handelen, zoals b.v. ook hoe een ladder moet beklimmen, iet hanteren van kleine blusmid delen enz." Dat ze één en ander boed onder de knie hebben zou MATIG DUEL HAASTRECHT -GROENEWEG-DAMES De voetbaldames van Groene- weg speelden op 5 april uit tegen Haastrecht. Er heerste een ge spannen sfeer bij beide ploegen. Groeneweg nam het initiatief en ging gelijk in de aanval, maar zag enkele kansen onbenut. Pas in de 20e minuut was het Groeneweg die de leiding nam. Wilma Zij derhand liep met de bal naar de achterlijn en legde de bal terug op Tosca van Vliet die beheerst de bal in het doel schoot: 0-1. In de tweede helft ging Haastrecht in de verdediging om via counters op gelijke hoogte te komen. Slechts tweemaal werd Haastrecht ge vaarlijk voor het doel van Groe neweg maar de verdediging hield stand. Ook Groeneweg kreeg di verse kansen om de voorsprong uit te breiden, maar ook dit lukte niet. Groeneweg trainer Jac. v. Dalen wisselde Nathalie Hoog werf en Tosca van Vliet voor 2 jeugdspeelsters, t.w. Leontien Nieuwland en Tineke Krijgsman. In de laatste minuut van de wed strijd kreeg Haastrecht de kans op de gelijkmaker, maar dit mislukte door een uitstekende redding van keepster Wil van Kralingen.- De eindstand bleef 0-1 voor Groene weg. Dames 2 van Groeneweg heeft de thuiswedstrijd tegen W.S.E. ge wonnen door een penalty van Nelleke Noorlander: 1-0. In de Paasvakantie, gg 22 apr. a.s., verschijnt er GEEN Dorpskrant! Kopy voor deze week na Pasen a.s. vrijdag en ui terlijk maandagmorgen 10.00 uur inleveren (voor in de krant van 15 april!) VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS-VCC-BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671. Geopend ma. t/m vrij. 13.00-21.00 uur, zat. 9.00- 17.00 uur. Nu ook verhuur videorecorders! Bijzonder compacte Video-8 camcorder. Weegt slechts 1,4 kg! Erg een voudige bediening. Automatische belichting en autofocus scherpstelling Super-gevoelige CCD-chip voor haarscherpe beelden. Unieke kleuren- processor zorgt ook bij weinig licht voor levensechte kleuren. Rechtstreeks aansluitbaar op elke TV. Ingebouwde microfoon. Lichtsterk 1.6/12- 30 mm zoomobjectief met macro. Inclusief accu, acculader en TV-adapter. Aantrekkelijke prijs. WW hout, die belast is met de 'papier molen' rond de organisatie. De heer Fijan is jeugdleider en betrok ken bij het 'doe-werk' van de voorbereidingen. Hij timmerde en schilderde, samen met enkele anderen van het corps, hjet object van de wedstrijd: een huis. De junioren vinden hun wed strijdterrein bij dorpshuis Op Moer op het trapveld en de adspi ranten op een perceel bij Have- laar aan de Kerkstraat. Naast het deelnemen aan de wedstrijd zijn er ook jongeren die een toets af kunnen leggen die dag. Zeven corpsen, met in totaal 53 jonge ren, hebben die wens te kennen gegeven Zij moeten bepaalde han delingen individueel uitvoeren, zoals het hanteren van een lad der, slang afrollen enz. De wed strijd bij Op Moer omvat o.a. 100 meter hardlopen en er wordt ge keken hoe men zuigstangen aan koppelt. Bovendien krijgt ieder een ook-theorie: vragen over het hoe en waarom. In wedstrijdver band wordt er bovendien geke ken hoe de jongeren samenwer ken." Lovend laten beiden zich uit over de twee handige meisjes in het adspirantencorps. Beiden zijn 16 jaar en nog maar ruim een jaar bij de jeugdbrandweer.Ze zijn tij dens de oefening niet te onder scheiden van de jongens vanwege hun uitrusting. Allemaal dragen ze overalls, helmen en laarzen. Naar een wedstrijd toe of er van daan gaat de jeugd sinds kort in een bijzonder leuke out-fit, ge schonken door het gemeentebe stuur. Een prachtig sweatshirt met opdruk, waarvoor het corps de gemeente bijzonder erkentelijk is. "Wat dat betreft hebben we hier een geweldig gemeentebestuur. Als we iet snodig hebben hoeven we maar te kikken of het komt er" lacht de commandant.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 1