OP 22 APRIL A.S. (na pasen) verschijnt er GÉÉN Dorpskrant! Voor begrafenissen C.H. DE VRIES MODESHOW BAC Hartstichting Politieberichten HOGENDOORN ROTTA Informatiedag VOLLEYBAL MODESHOW VOOR DAMES EN HEREN Twee Houdt u hier rekening mee met kopy en advertenties!!!!!!! Bevrijdingsherden king in de St. Janskerk te Gouda Het orgel van de Geref. kerk in slechte staat ACTIE voor SAHELP - hongerende Sahel- landen en kerkorgel ooooooooooooooooooooooe Patiëntenplatform Gouda en omstreken KINDERSHOW - De Kindermodeshow bij modezaak Bac in Moerkapelle was een groot succes. Tien kinderen in de leeftijd van 4 - het jongste dochtertje van het echtpaar Bac - tot 11 jaar showden kinder kleding in de maten 116 tot en met maat 164, tijdens een show voor leeftijdgenootjes en hun ouders in de winkel in Moerkapelle. Deze bood daar voldoende ruimte voor. Desondanks zaten er nog heel veel kinde ren op de grond, maar dat had iedereen er graag voor over. In Zeven huizen zou zoiets, vanwege de beperkte ruimte, onmogelijk geweest zijn. Mevrouw Bac fungeerde zowel op deze show, als op de show voor dames en heren jl. maandag, als lady-speaker. Als debutante ging haar dat uit stekend af. De Kindermodeshow was hartveroverend. En de ontvangst was er dan ook naar: bijzonder enthousiast. De jongeren paradeerden over het plankier of ze het de gewoonste zaak van de wereld vonden. Leuke kinderliedjes zetten hun optreden extra luister bij. Mevrouw Bac had samen met haar medewerksters een collectie samengesteld die hele maal opliep in het seizoen. Geopend werd er met sweatshirts, truien en lange broeken, rokjes, waarna de joggingpakken aan bod kwamen. Van maart tot augustus van lente tot hoogzomerkleding, Bermuda plus shirts en verder shorts met zonneblouses. Alle kinderen kregen tot besluit van de gezellige middag een paasei mee naar huis. Hun moeders een waardebon van vijf gulden die bij aankoop van 100,- aan kleding, ingewisseld kan worden en als reductie geldt. Deze actie loopt tot zaterdag voor Pasen. heren en negen dames toonden de nieuwe collectie lente- en zomermo- de die Bac zowel in Zevenhuizen als in Moerkapelle verkoopt. De show vond uiteraard in de 'grote' winkel in Moerkapelle plaats, die voor één voorstelling ook te klein bleek. Drie voorstellingen had de modeshow, waar als mannequins en dressmen verkoopsters en andere medewerkers van de fa. Bac fungeerden. Het ging hen voortreffelijk af. Van regen mantels, pantalons, truien, rokken, ensembles, broekrokken van sportief tot gekleed getoond, japonnen en veel afgestemd op de college-style en op het Africa thema, khaki, terwijl ook aqua, turqoise en pasteltinten het verlangen naar de zomer opriepen. Niet alleen de jeugd: teeners, vanaf maat 34, kan bij Bac terecht ook de volslanke vrouw, want men heeft ook maat 48 in huis. De Ver. Prot. Ned. afd. Gouda e.o. belegt op 5 mei a.s. een samen komst ter herdenking van de be vrijding. In deze samenkomst zal spreken ds. D. Rietdijk uit Moer kapelle over "Bevrijding; vroeger, nu en straks". Muzikale medewer king wordt verleend door de Chr. Gem. Zangver. Jubilate Deo te Woudenberg met het jeugdkoor, beiden o.l.v. Addie de Jong. Aan het orgel Herman van Vliet. Een declamatie door Mies Vreugden- hil. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. DINSDAG 14 APRIL 20.00 UUR: Dorpshuis Op Moer Voorlichting Brand wondenstichting Belangrijk voor huisvrouwen! De kollekte in Zevenhuizen en Oud Verlaat voorde Hartstichting heeft 4.262,90 opgebracht. Het is een meeropbrengst van 1.340,80 t.o.v. vorig jaar. Een ieder dit meehielp dit bedrag tot stand te brengen wordt van harte bedankt. ZEVENHUIZEN - 30 maart: Aanrijding zonder vond plaats op de Moerkapelse Zijde, nabij de Dorpsstraat. Een bestuurder van een truc met oplegger wilde v.a. de Bredeweg de Dorpsstraat in rijden. Hij moest daartoe de bocht ruim nemen. Een achter hem rij dende bestuurder van een perso nenauto dacht tussen de truc met aanlegger en het trottoir, dus bin nendoor, de Dorpsstraat in te kun nen rijden. De ruimte was daar voor echter te klein: Materiële schade. 1 april: aanrijding met vond plaats op de kruising Zdl. Dwars weg/1 e Tochtweg/Zuidplasweg. Een bestuurder kwam van de Zdl. Dwarsweg en wilde de Zuidplas- weg oprijden. Uit, voor hem, te genovergestelde richting kwam echter een andere personenauto. Deze moest rechtdoor. Nadat die personenauto de kruising was o- vergestoken dacht de eerste be stuurder dat de Zuidplasweg vrij was. Hij reed de Zuidplasweg op, waar op dat moment echter een auto reed. Gevolg: zware materië le schade en één bestuurder ver moedelijk gebroken ribben. 5 april: gevallen fietser: Een Zevenhuizenaar was met zijn dochtertje aan het fietsen. Nabij de Huijsmansweg kwam hij ten val. Hij moest voor EHBO naar het ziekenhuis, maar mocht na behandeling weer naar huis. 6 april: aanrijding zonder vond plaats p het fietspad langs de Bre deweg. Een fietser keek naar twee politieauto's die daar met werk zaamheden bezig waren. Daar door kwam die fietser op de ver keerde weghelft. Hij zag uit tegen overgestelde richting een brom fietser aankomen. De fietser stuur de weerterug naar zijn 'eigen' weg helft, maar die bromfietser reed daar al om die fietser te ontwijken. Materiële schade. VERLOREN: goudkl. dameshorloge; 2 sleutels aan hanger; cassettebandje zon der opbergdoosje; GEVONDEN: fietssleutel; knipport., leesbril met bruin rriontuur. Een comité treft voorbereidingen voor een grote manifestatie op Konin ginnedag rond de Geref. kerk in Zevenhuizen, waar tijdens dit gedeelte Zevenhuizen een Frans accent krijgt. De opbrengst van de Franse activi teiten komt voor 50% ten goede aan de hongerenden in de Sahellanden, aan de organisatie Sahelp, die ervoor zorg draagt dat alle voedsel op de bestemde plaats komt en daadwerkelijk hulp biedt. De andere helft is be stemd voor het Orgelfonds van de Gereformeerde kerk. Amalia v. Solmstr. 31 SCHILDERSBEDRIJF Waddinxveen Telefoon 01828-12520 De meeste weidevogels zijn weer te ruggekeerd van hun overwinteringge- bieden. Sommige vogels hebben hun legsel voltooid en zijn al met broeden begonnen, andere moeten nog met hun eerste ei beginnen en zijn met de paarvorming bezig. In ieder geval heb ben de meeste weidevogels hun ge biedje, hun territorium in het weiland al veroverd en afgebakend. De maand april is dan ook een zeer geschikte tijd om het gedrag van weidevogels te be studeren en er het meest van te genie ten. Daarom organiseert Natuur- en Vogelwacht Rotta komende zaterdag 11 april een speciale weidevogelwan deling. De wandeling voert o.a. over de zgn. kerkepaden in het weidevogel gebied ten noorden van Zoetermeer, oftewel het Noord-Aa gebied. Tijdens de wandeling zullen enkele Rotta- leden allerlei interessante wetens waardigheden vertellen over de vo gels die we zien. Dat zullen zeker de Kievit, Grutto, Scholekster, Tureluur en Veldleeuwerik zijn, maar ook vele andere soorten zijn zeker niet uitge sloten. De wandeling op 11 april start om 7.00 uur vanaf het parkeerterrein bij het restaurant Aa-zicht aan de surf- plas van Zoetermeer. Stevig schoei sel, we wandelen enkele uren, en war me kleding, het kan goed koud zijn 's ochtendsvroeg, is aan te bevelen. Voor informatie kan men eventueel bellen naar: 01891-6411. Het orgel dat het soms af laat weten- Organist H. Vos, één van de vier vaste organisten, naast J. v. Zan ten, C. Breedijk en Van Rijs jr., is bereid iets meer over de kwaliteit en de leeftijd van het orgel te vertellen. Via een steile trap be reiken we de orgelruimte, boven in de kerk. "Het orgel zoals het hier staat dateert uit 1963. Het is een samenraapsel van onderde len van andere orgels o.a. van een orgel uit een kerk uit Moordrecht, welke voor het symbolische be drag vanéén gulden werd gekocht Orgelbouwer Fontein heeft z'n best gedaan om er een bespeel baar orgel van te maken, want ook een gedeelte van het oorspronke lijke 80 jaar oude orgel bleef in tact. Dat is inmiddels antiek, ooit was de fa. S. de Wit uit Badhoeve dorp de bouwer. In 1978 is erop verzoek van de Gereformeerde orgelbouw-adviescommissie door de bekende organist Van Dommele een beoordeling uitge bracht over de staat waarin het verkeerde." Hij toont een brief waarin het navolgende valt te le zen: "Het toegepaste systeem is verouderd en op een onbetrouw bare manier toegepast. De ge bruikte materialen en houtsoor ten zijn niet van beste kwaliteit. Het pijpwerk is een allegaartje, bij elkaar gescharreld en amateuris tisch vermaakt en gesoldeerd, sommige zelfs van dakgotenlood. De warboel aan pneumatiekbui- zen achter het front vraagt ge woon om storingen" aldus de be oordeling. "Inderdaad treden er al lang storingen op. Je moet best over wat improvisatietalent be schikken om het bij de ere-diens- ten te kunnen gebruiken. Vooral de harde mixture klinkt vals" De heer Vos zet zijn beweringen kracht bij door iets voor te spelen. Luid kan dat niet, omdat elders in de kerkzaal de kerkeraad verga dert. Als lid van de liturgiecom missie stelt hij bovendien dat het moeilijk is om liturgische kerk muziek met begeleiding van dit orgel, goed tot z'n recht te laten komen. "Af en toe krijg ik er een ander geluid uit als dat ik bedoel de." Het tien stemmige orgel met volledig pedaal en electro-pneu- matisch aangedreven heeft een bijzonder storingsgevoelig sy steem en is nauwelijks te stem men door het verouderde pijpen- materiaal. Het vereist - zo blijkt uit de woorden van de heer Vos - heel wat stuurmanskunst om het te bespelen. Het 'goed' wordt hier bij maar achterwege gelaten. De Geref. kerk heeft een Orgelfonds. Dat fonds beschikt nu over ca. 30.000,-. De aanschaf van een nieuw orgel zou ca. 150.000,- bedragen. De helft van de op brengst van Koninginnedag zou een flinke financiële injectie voor het fonds betekenen, maar mis schien ook een overweging om te proberen ergens een tweede hands orgel over te nemen Onder het thema "Patiënt en Zorg in de Krimpenerwaard" organi seert het Patiënten Platform Gou da en omstreken op 14 april a.s. in het zalencentrum 'Het Bastion' te Schoonhoven een grote mani festatie, waaraan veel patiënten verenigingen zullen deelnemen. De opening zal plaatsvinden om 14.00 uur. Het middaggedeelte zal in het teken staan van de zorg in verpleeg/verzorgingstehuizen. Tijdens het avondgedeelte zal de individuele en collectieve patiën tenparticipatie de aandacht krij gen. Zoals men weet, krijgt de overheid steeds meer oog voor het belang van de stem van de patiënt, de gebruiker van de ge zondheidszorg zelf. In de commis sies van de gezondheidszorg is daarom plaats ingeruimd voor ver tegenwoordigers van de patiën tengroepen en verenigingen. Tel. 01 828-14719 - Tesselschadelaan 20 - Waddinxveen Voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJesel. spanning stijgt bij dames 2! Voor de dames van het tweede team is de spanning nu bijna te snijden. Afgelopen zaterdag wis ten de dames met een 3-1 zege weer op gelijke hoogte te komen met Be Fair uit Waddinxveen en zullen de dames het a.s. zaterdag wederom moeten waarmaken en winnen van Spanning uit Bleis- wijk. Wanneer Be fair hetzelfde resultaat als Zevenhuizen weet te behalen, dan komen de dames gelijk te staan en zal er een be slissingswedstrijd nodig zijn om het Kampioenschap te vergeven van deze eerste klas. De wed strijd van de dames begint om 17.30 uur in dorpshuis Op Moer. LAATSTE COMPETITIE DAG Zaterdag a.s. is de laatste compe titiedag en kan Zevenhuizen niet beschikken over dorpshuis Swan- la, zodat er een vol programma in Moerkapelle gepland is. Om 16.00 uur spelen de dames Zeven huizen 4 tegen Vires 1 en de he ren van Zevenhuizen 5 tegen Vi res 2. Om 17.30 uur de belangrij ke wedstrijden van dames 2 tegen Spanning; om 18.00 uur: heren 4 tegen Spanning en om 19.00 uur: dames 4 tegen DVC 3. In het gymnastieklokaal spelen om 13.00 uur: heren 8 tegen VOY 4 en om 14.30 uur dames 4 tegen Radius 6.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 8