Gemeente Zevenhuizen begrafenis crematie Coen Schiereck Bouwplan discotheek Zuidplasweg Bouwplan Zuideinde Informatie-avond openbare basisschool 't Reigerbos" Gemeentehuis Theemutsen uit Kenya Paspoort tijdig aanvragen Openbare vergaderingen BURGERLIJKE STAND HOGENDOORN Hengelsport Volleybal Gemeentehuis gesloten Huisvuil buitengebied Geen spreekuur Postduiven Kerkdiensten MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN •lon.M.vwder Spek b.y De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van maandag 4 mei 1987, gedurende 14 dagen ter qe- meentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 144, ter inzage ligt: - de gewijzigde aanvraag van de heer B.J. Verburg, om vergun ning voor de bouw van een discotheek met woonhuis op een u 6 ®gen aan deZuidplasweg nabij nummer 12, kadas traal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie E nummer 482. Het college van burgemeester en wethouders overweeqt de iqVuan9H0e\A/et9Un?.m verlenen met toepassing van artikel V f H uw 0p Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Wonmgweg. Alvorens hieromtrent te besluiten wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van tervisie- egging van dit bouwplan schriftelijke bezwaren in te dienen bij digdevrUsteNing W6thouders tegen het ver|enen van de beno- Door de firma Velo is verzocht tijdelijk vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan voor het plaat sen van een sorteerloods ter grootte van ca. 50 m2 en twee plastic tunnelkassen ter grootte van ca. 45 m2, op het perceel gelegen naast Zuideinde 38 te Zevenhuizen voor een periode van ten hoogste drie jaar. Het college van burgemeester en wethouders overweeqt de gevraagde vrijstelling te verlenen op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt het bouwplan vanaf maandag 4 mei 1987 gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening, Dorpsstraat 144 ter inzage gelegd. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen tegen het verlenen van de vrijstelling. Op donderdag 7 mei 1987 is in de openbare basisschool 't Reigerbos (ingang Zaagmolenpad 1) een informatie-avond g speciaal is bedoeld voor ouders van kinderen die in 1987 en 1988 4 jaar worden. Er wordt op deze bijeenkomst, die om half acht begint informatie gegeven over de eerste jaren basisonderwijs. Tevens bestaat de gelegenheid om de hele school 1 tot en met groep 8) te bezichtigen en kennis te maken met verschil lende leerkrachten. Graag tot ziens op donderdag 7 mei a.s.l Namens het onderwijsteam van 't Reigerbos" N. Dirkzwager, dir. M.Y. Verkaik-Sturing, adj. dir. berichtgeving tijdens infor- matieve raad op 15 april Hoewel er ook kritische gelui den klonken, kregen de raadsle den en de toehoorders toch een positief beeld van de voortgang van de bouw van het nieuwe raad huis. Ondanks enkele tegenval lers, ook positieve geluiden, zoals een vermindering van de kosten van de P.T.T., en een teruggave van omzetbelasting bij de bouw van de bibliotheek, waardoor het evenwicht door b.v. de meerkos ten van het electriciteitsgebeuren en de brandweergarage hersteld werd. Zo blijft de bouw binnen het budget en..wat ook belangrijk is: binnen de gestelde tijdsduur, want de verwachting dat het nieu we raadhuis annex bibliotheek op 1 oktober in gebruik genomen kan worden, zal uitkomen. Op dit moment is de architect nog met een kleine aanvulling bezig zoals een rijwielberging en een plaats voor de vuilniscontainer. Dit valt niet onder het bouwkrediet. Er komen binnenkort voorstellen aan de raad voor inrichtingskre dieten voor de bieb en het ge meentehuis. Een deputatie van de raad gaat met B. en W. en ambte naren binnenkort hiervoor naar toonzalen etc. Nog steeds is het niet zeker of er een alarmering moet worden aangebracht en een bliksembeveiliging. Het laatste is een kostbare zaak. "Een peiling bij zes raadhuizen in de omgeving leverde als resultaat dat er niet één was aangebracht" aldus de voorzitter Men herinnert zich ongetwijfeld het onderwijzersechtpaar Noot, dat een jaar geleden naar Kenya vertrok. Onlangs was mevr. Noot voor een kort bezoek in Zeven huizen. Het bevalt de familie goed in Kenya. De natuur is er prachtig en het klimaat is heel plezierig. De meeste mensen zijn echter heel erg arm. Mevrouw Noot is als vrij willigster betrokken bij een pro- jekt van de Holy Cross Church. Aan hele jonge, ongehuwde moe ders (soms pas 14 jaar) wordt handvaardigheid geleerd. Ge hoopt wordt dat ze daardoor niet 'de straat' op moeten. Eén van de karakteristieke pro- dukten is een theemuts van patch work. De theemuts heeft de vorm van een keniaans huis met op de voorgrond een Kykuyu-vrouw. Uiteraard moeten die theemutsen verkocht worden, wil het projekt door kunnen gaan. Het zou leuk zijn als er vanuit Zevenhuizen een aantal bestellingen opgegeven zouden worden. Men kan de mut sen bezichtigen en bestellen 20,-) op Koninginnedag. Men vindt ze in de kraam van de vere niging Wereldkinderen. Men kan ze ook bekijken bij de fam. Blac- quière, Lange Zijde 39 te Zeven huizen. In uw eigen belang raadt de gemeente u aan een paspoort of een toeristen kaart tijdig, dat wil zeggen tenminste één maand voor de reisdatum, aan te vragen bij bureau bevolking, Dorps- SlfclclT 1 25. De Provinciale Griffie kan nog slechts in zeer dringende geval len (aantoonbare zakelijke belangen en familieomstandig heden) reisdocumenten afgeven. In alle andere gevallen is alleen afgifte volgens de normale procedure via de gemeente mogelijk. Paspoorten zijn geldig voor alle landen van de wereld qedu- rende vijf jaar. Na de vervaldatum zijn ze nog vijf jaar geldiq hn2L n0erftlSf|1ue ue,'Zen naar Andorra> België, Bondsrepu bliek Duitsland (behalve West-Berlijn), Frankrijk, Griekenland 'talie, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco, Oostenrijk Portu gal (geeft soms problemen), San Marino, Spanje, Turkije en Zwitserland. Toeristenkaarten zijn gedurende twee jaar geldig voor reizen u?ar*D ,°rr?kBelgië' Bondsrepubliek Duitsland (behalve West-Berlijn), Denemarken, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brit- tanie, Ierland, Italië, Liechtenstein, Luxemburg, Portugal e9neZwitserfand0b'ernen^ SaR Marino' sPanie> Turkije, Zweden Voor het opnemen van geld kunnen andere eisen aan het reisdocument worden gesteld. Informeer bij uw bank of post bank. Een paspoort voor personen van 16 jaar en ouder kost f 76 -■ een paspoort voor personen jonger dan 16 jaar kost f 41 50- een zakenpaspoort kost f 100,-; een toeristenkaart voor personen van 21 jaar en ouder kost o 1,25; een toeristenkaart voor personen jonger dan 21 jaar kost wijzigingen in een geldig paspoort kosten f 7,10; Voor nadere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met bureau bevolking, tel. 1644, toestel 14 en/of 39. Woensdag 29 april 1987 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Woensdag 6 mei 1987 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Donderdag 21 mei 1987 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. GEBOREN: van der Spek, Sanne Jaco- ba, dochter van: van der Spek, Arie en: Visser, Lyfke, op 11 april 1987; Alblas, Arend Willem Abra ham, zoon van: Alblas, Ba rend en: Glashouwer, Grietje A., op 18 april 1987. OVERLEDEN: Brands, Thomas, oud 79 jaar, op 10 april 1987. Klootwijk, Pieter Arie, oud 74 jaar, op 18 april 1987. Amalia v. Solmstr. 31 SCHILDERSBEDRIJF Waddinxveen Telefoon 01828-12520 A. v. Erk wint le wedstrijd! Zaterdagmorgen 18 april opende Hengelsportvereniging Zevenhui zen/Moerkapelle het visseizoen met de le wedstrijd van de voor jaarscompetitie in een stralend zonnetje aan de Rotte bij Oud Verlaat. Deze opening was fantas tisch. In vergelijking tot vorig jaar werd er in deze eerste wedstrijd meer dan lOx zoveel gevangen. Er was zelfs niet één visser die niets gevangen had! A. v. Erk werd winnaar van deze wedstrijd met 3200 gram. Nummer 2: H. v. Zwie nen volgde op luttele afstand met 2650 gr.; maar L. de Zwart (nr. 3 met 1525 gr.en iedereen daar achter lieten toch al een gaatje vallen, dat echter met nog 4 wed strijden voor de boeg. De derde wedstrijd zal op 2 mei plaatsvinden in de Schie met als alternatief de Rotte bij Bleiswijk; de vierde wedstrijd: 9 mei in de Vlaardingse Vaart (beide onder voorbehoud). Vertrek om 7.00 uur bij Hotel Vos. JEUGD STERK OP internationaal toernooi De heren jeugd tot 23 jaar van Ze venhuizen heeft in het paasweek einde meegespeeld op het 18e in ternationale jeugdtoernooi van de Rabobank/Krimpen en zijn op een tweede plaats geëindigd. De eerste dag sloten de Zevenhui- zense heren ongeslagen af en ook de tweede dag begon erg goed. Helaas in de finale-wedstrijd te gen het team van SSS uit Barne- veld kon niet hetzelfde resultaat als in eerdere ontmoetingen op de borden komen. Nu kon Zeven huizen de vermoeidheid niet de baas blijven en won SSS met 2-1 deze finale. Het team van Zeven huizen bestond uit: Bas Bloem. Ed Dukker, Patrick Strating, Brecht Rodenburg, Bert de Jager, Wilco Visser, Hans Lindhout, Mar co Hogenburg, Pieter Boersma en Bas Nobel. Zij werden die dagen gecoached door Bart Stolwijk en Peter Kool. Ook de dames junioren deden mee. Voor hen was slechts een 7e plaats weggelegd. Het team be- stond uit: Denise v.d. Dool, Anne- miek Everaart, Mariette Ensing Lisette Mulder, Astrid Poot. He- leen v.d. Wel, Eline Zielhuis, aan gevuld met Esther Brandse, Tanja de Oude en Mathilde v.d. Wel. Coach op die dagen was Jan v.d. Wel. Op donderdag 30 april, vrij dag 1 mei en op dinsdag 5 mei a s. zullen alle gemeentelijke diensten gesloten zijn. Het bureau Burgerlijke Stand zal uitsluitend op vrijdag 1 mei geopend zijn van 08.30 tot 09.00 uur. Het huisvuil in het buitenge bied zal niet op donderdag 30 april maar op vrijdag 1 mei worden opgehaald. De burgemeester zal op vrij dag 8 mei a.s. geen spreekuur houden. bouwkundige werk zaamheden en adviezen Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. Op 25 april werden 596 duiven gelost in St. Ghislain. UITSLAG: 1. L. v. Erk; 2. E. Strijdhorst; 3. JP Smaal; 4. T. en A. Looien; 5. J. Stofberg; 6. H. Brands; 7. A. Heeren; 8. J. Hoe- venlaken; 9. C. v.d. Graaf; 10. C. v.d. Graaf. Zevenhuizen zondag 3 mei: Herv kerk: 10.00 uur cand. Mulderije Bergschenhoek; 19.00 uur ds. Bouman, jeugddienst. Geref. kerk 9.30 uur cand. Boon stra, Amstelveen; 18.30 uur ds. J. Niemantsverdriet, Moordrecht. Oud Verlaat 10.00 uur de heer H. Bakker, Katwijk a. Zee. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J. Buitkamp, Rotterdam. Herv. kerk 9.30 uur cand. R W v Mourik, Bergambacht; 18.30 uur ds. W.M. de Boer. Moordrecht Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 2 mei: dokter R.P. Renssen, Hoef weg 74, Bleiswijk, 01892-14085. 3 mei: dokter W. Vroegindeweij. Beatrixlaan 7. Moerkapelle, tel 01793-1689. Bijkantoor: Zaagmolenpad 6 Zevenhuizen 01802 - 3161 Hoofdkantoor Rotterdam 010 - 476.21.88* (dag en nacht)

Dorpskrant | 1987 | | pagina 2