DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Damesvoetbal TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Verkeersmaatregel HINDERWET Kennisgeving en bekendmaking aanvraag Geldzorgen en zorgen voor geld Afgegeven bouwvergunningen Voorbereidingsbesluit Vrijwilligerswerk Vergaderschema Sluiting gemeentehuis Collecte-schema BURGERLIJKE STAND Plattelandsvrouwen BEROEP Th» Alarmering Brandweer bg.g. Politie bg.g. Ongevallen 2666 Medische hulp Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 Milieuklachten 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00 - 9.00 uur 1940 Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur Politiepost maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. Burgemeesteren wethouders van Moerkapelle maken bekend dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 15 april 1987 besloten heeft tot: a. plaatsing van het bord volgens model 49 (parkeerverbod) van bijlage II behorende bij het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens aan de zuidzijde van de Raadhuisstraat vanaf de kruising van deze weg met de Herenweg tot aan perceel huisnummer 12; b. het instellen van een parkeerverbod voor een gedeelte van de Kerkstraat voor wat het gedeelte aan de oostelijke zijde van de tennishal betreft tot aan huisnummer 17, zulks door het aan brengen van de gele streep; c. tot intrekking van het besluit van 28 januari 1986 waarbij voor een gedeelte van de Raadhuisstraat een parkeerverbod is ingesteld. Het betreffende besluit ligt vanaf 6 mei 1987 vooreen iederter gemeentesecretarie ter inzage. Moerkapelle, 29 april 1987, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Beroep: Tegen dit besluit kan door iedere belanghebbende beroep worden ingesteld bij de Kroon binnen 30 dagen na dag tekening van deze bekendmaking. Het beroepschrift moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland worden ingediend. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne: maken bekend, dat op 16 februari 1987 bij hen een aanvraag is ingekomen van Ottevanger Machinefabrieken B.V. te Moerka pelle voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het inwerking hebben van een inrichting voor het fabriceren van machines, apparaten en konstrukties alsmede de verwerking van staal, hout en kunststoffen gelegen aan de Moerkapelse Zijde 32 te Moerkapelle. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Moerkapelle ter inzage en wel tot 29 mei 1987 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uuren van 13.30 uur tot 15.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aan vraag, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die be zwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Moerkapelle, 29 april 1987, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Het komt steeds vaker voor in clubs, verenigingen en stichtin gen dat er een goed idee is, maar geen geld om het uit te voeren. De overheidssubsidies lopen terug, reserves zijn er meestal niet en het aanschrijven van een fonds betekent het begin van een lange weg. Wanneer het geld na vele maanden wel of niet is toegezegd, zijn de enthousiastelingen die er mee zouden gaan werken allang verdwenen. Wat nu? In de ons omringende landen is men al jarenlang met veel succes bezig het benodigde geld via allerlei akties bij elkaar te verzamelen. In de gids "Geldzorgen en zorgen voor geld" zijn de buiten landse ervaringen voor zover relevant gebundeld en de erva ringen uit Nederland hierin verwerkt. Het is uniek dat er een handzame gids verschijnt omtrent geldinzameling! In totaal worden 40 ideeën aan de hand ge daan om aan geld te komen en er worden vele praktische tips gegeven. Het bijkomende voordeel van de verschillende akties die door de gids onder de aandacht worden gebracht is het verschijnsel dat clubs, verenigingen e.d. nieuw leven zal worden inge blazen. Met een aktie mobiliseert U de leden en hebben zij het gevoel weer zinvol bezig te zijn. Belangstellenden kunnen in het bezit van de gids komen door f 12,50 over te maken op giro 3718603 t.n.v. de Stichting Publikaties en Projecten Mensen zonder werk, onder vermel ding van de titel. Burgemeester en wethouders hebben op 29 april 1987 bouw vergunning afgegeven aan: - D. van Elleswijk, Raadhuisstraat 6, voor het bouwen van een aanbouw, plaatselijk bekend Raadhuisstraat 6; - E.M. van der Meer-Doesburg te Berkel en Rodenrijs, voor het vernieuwen van een bedrijfsloods, plaatselijk bekend Juliana- straat 78; - P. Verweij, Bredeweg 15, voor het bouwen van een garage/ berging, plaatselijk bekend Bredeweg 15; - D.B. van Vliet, Julianastraat 48, voor het bouwen van een garage/schuur, plaatselijk bekend Julianastraat 48. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen inge volge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Moerkapelle. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het be paalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der gemeente Moerkapelle in zijn verga dering van 15 april 1987 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied vallende binnen het bestemmingsplan Dorp '77, gelegen aan de Raad huisstraat ten noorden van het kerkgebouw van de N.H. Gemeente Moerkapelle, een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf heden ten gemeentehuize voor een ieder ter inzage. Moerkapelle, 29 april 1987, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Door de Stichting Natuur-en Landschapsbeheer Zuid-Holland wordt de aandacht gevestigd op vrijwilligerswerk bij het onder houd van natuur- en landschapselementen. Dit werk bestaat uit het knotten van wilgen, onderhouden van houtkaden, maaien en hooien van graslandjes e.d. Door genoemde stichting wordt dit vrijwilligerswerk gecoördi neerd en worden o.a. gereedschappen beschikbaar gesteld. Door vrijwilligers wordt op twee a 4 dagen per week gewerkt, meestal door personen met behoud van uitkering. Het wordt toegejuicht dat op deze wijze een bijdrage wordt ge leverd aan het leefbaar houden van Nederland en vinden wij het nastrevenswaardig de vrijwilligersprojecten te steunen. Wanneer er bij inwoners van onze gemeente belangstelling be staat voor deze vorm van vrijwilligerswerk, dan kan men kontakt opnemen met de Stichting Natuur- en Landschaps beheer Zuid-Holland te Gouda, tel. 01820-24500. 29 april 1987: Vergadering commissie Wel zijn c.a. te 19.00 uur; 4 mei 1987: Vergadering commissie ABZ/ Financiën te 20.30 uur; 19 mei 1987: Raadsvergadering te 19.30 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. De inwoners van onze ge meente maken wij er op at tent dat het gemeentehuis op vrijdag 1 mei en maan dag 4 mei a.s. is gesloten. Dit houdt in dat vanaf don derdag 30 april a.s. t/m dinsdag5meia.s.alledien- sten niet bereikbaar zijn. Het bureau burgerlijke stand is op vrijdag 1 meia.s. geopend van 11.00 uur tot 11.30 uur, voor het aange ven van geboorten en over lijden. 27 april t/m 3 mei 1987: Epi lepsie Fonds; GEBOREN: Wendy, dochter van: Boer man, Johan P. en: de Knegt, Jannetje, op 2 april 1987; Maartje Bouwina, dochter van: Perdijk, Pieter en: Hoo- gendoorn, Bouwina M., op 9 april 1987; Shirley, dochter van: van der Poel, Maarten C. en: Ramke- ma, Sylvia, op 18 april 1987; Emily Fiona Ariëlle, dochter van: van 't Wout, Willem en: Verbeek, Lena C., op 20 april 1987. MOERKAPELLE - De slotavond op woensdag 29 april (heden avond) van de Plattelandsvrou wen afd. Moerkapelle wordt ge houden in "Concordia" aan de Bredeweg 66a. Het Ned. Mario nettentheater van Joost Brugman geeft een opvoering van de ope rette "lm Weisse Rössl" in 3 bedrij ven. De operette wordt in het Duits gesproken en gezongen. Daarom wordt aangeraden een programma te kopen en de korte inhoud van de 3 bedrijven van te voren door te lezen. Gasten zijn op deze avond van harte welkom. De entreeprijs voor de gasten is 2,50. De zaal is groot genoeg om veel leden en gasten te ontvan gers De Kerkeraad van de Hervormde Gemeente Moerkapelle heeft een beroep uitgebracht op Ds. A. Vis ser te Wierden. Ds. Visser is 33 jaar, gehuwd en heeft 5 kinderen in de leeftijd van 3 tot 11 jaar. Ds. en Mevr. Visser hopen vrijdag 8 mei de gemeente te bezoeken en kennis te komen maken. klasse-overwinning Groeneweg-dames Een goed begin van Groeneweg. waarin ten onrechte een doelpunt wegens buitenspel werd afge keurd in de 10e minuut. Een kwar tier later werd er echter wel ge scoord door Connie Baas, na een schitterend genomen vrije trap: 1- 0. Hierna kreeg Groeneweg nog wel enkele kansjes, maar bleven onbenut. Na de rust kwam een sterker Celeritas dat zich enige kansen creeërde. Zeven minuten voor tijd scoorde Celeritas de ge lijkmaker. Groeneweg zette een slotoffensief in, waarin Connie Baas scoorde uit een schitteren de voorzet van Tosca v. Vliet: 2-1 Zo speelde Groeneweg met nog 3 minuten te spelen de wedstrijd routineus uit. Dames 2 van Groeneweg heeft de thuiswedstrijd tegen Nieuwer- kerk met 7-0 gewonnen.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4