HOGE RENTE'S KANTOOR A. VEERMAN NMS Mededeling aan onze verbruikers Energiebedrijf Rijnland VIVE LA FRANCE "CONCORDIA" U KUNT TOT 2 MEI NOG PROFITEREN VAN ONZE I.V.M. DE SPAARAKTIE Uitslag Oranje Dubbel-Feest Win een geldprijs Marathon van Rotterdam PARIJS - ZEVENHUIZEN Koffiebar TOURCLUB Steek morgen de vlag uit!!! 9 looptijd van 1 jaar met rentevergoeding van 5.3% looptijd van IV2 jaar met rentevergoeding van 5.5% looptijd van 2 jaar met rentevergoeding van 5.7% looptijd 3 jaar met rentevergoeding van 6.0% looptijd 5 jaar met rentevergoeding van 6.3% (min. inleg 1000,-) Dorpsstraat 200 Zevenhuizen - telefoon 01802-1866 Puzzel: wie zijn de gelukkigen? met Touwtje Springen Geref. kerk in touw voor Sahel en orgel MmmkmBier l HET TAFELTENNIS VIP-TOERNOOI 01793-1528/1205 5 mei gesloten Spaarbank OP de puzzel die het Oranje Co mité beginapril in de Dorpskrant heeft geplaatst is goed gerea geerd. Na loting zijn de volgende prijzen toegekend: le prijs: het boek 'Juliana en Bernhard 50 jaar lief en leed' voor de fam. Terpstra, Schielandsingel 41; 2e prijs: gra tis kegelen in Op Moer met een gratis drankje voor de fam. Ver waal, Wilgenlaan 15; 3e prijs: een unieke verzilverde Iepen met inscriptie '1937-1987: Juliana Bernhard; voor de fam. Heems- bergen, Dahliastraat 9. Hoewel de 10 vragen niet gemak kelijk waren, konden velen toch met enig snuffelwerk in boeken, kranten, tijdschriften e.d. de goe de oplossing vinden: De ant woorden waren: 1. Prins Bern hard is verzot op Olifantjes (O); 2. De oorspronkelijke achternaam is Zur Lippe Biesterfeld (R); 3. De eerste ontmoeting was in februari 1936 (A); 4. Prinses en Prins trouwden op 7 januari 1937 (N); 5. 29 juni wordt ook wel Anjer dag genoemd (J); 6. Willen v. Buren deed mee aan de Elfste dentocht (E); 7. Lech in Oosten rijk is favoriet in de winter (L); 8. Prinses Christina heeft een doch ter Juliana (I); 9. Onze Koningin heeft géén kleinkinderen (N); 10. Toneelspelen is een hobby van Prinses Juliana (T). Het gevraag de woord was: Oranjelint. De winnaars worden van harte geluk gewenst en worden door het Oran je Comité benaderd. Zevenhuizen - Het Spel voor Vol wassenen dat op Koninginnedag in de loop van de middag ge speeld gaat worden kan zeker als 'ludiek' bestempeld worden. In navolging van de Nederlandse Hartstichting gaat het Oranje Co mité nl. een wedstrijd Touwtje Springen organiseren met een touw van tien meter lengte. De bedoeling is dat steeds groe pen van 5 man/vrouw/gemengd het touw zo lang mogelijk draai ende houden. Eén man/vrouw aan weerszijde, drie springende personen die elkaar mogen afwis selen. De teams kunnen gevormd worden door verenigingen, maar ook vijf losse personen kunnen zich als groep aanmelden. Let op: de tijd gaat in zodra het touw in beweging wordt gebracht en stop zodra er een fout wordt gemaakt en het touw niet verder kan draaien. Opgeven kan v.a. 15.30 uur bij het Oranje Comité op het Dorpsplein. Voor de win nende groep is er een flinke geld prijs! Op zaterdag 18 april was het dan zover voor een paar inwoners van onze gemeente. Bert de Graaf, Ad Willeboordse en Jan Ottevanger hadden er de nodige trainingskilo meters op zitten en waren klaar voor de grote dag. Zoals ook zou blijken tijdens de wedstrijd, was het ineens veel te warm, wat velen zou opbreken. Bij de start op de Coolsingen waar zo'n 4.500 lopers stonden opge steld, was het zo'n 25 graden C. Bij de start van zo'n groot evene ment kom je moeilijk op gang, wat ook bleek uit de tussentijden. Bert en Ad vertrokken op een schema van 3.30 uur en Jan op 3.15 uur. De tussentijden van Bert en Ad gaven al spoedig aan dat 3.30 uur te hoog gegrepen was. Jan lag tot 20 km. nog goed op schema, maar na zo'n 23 a 24 km. begon nen zijn nieren hem parten te spe len; zodat hierna niet meer gespro ken kon worden van een normale wedstrijd. Uiteindelijk bereikte Jan de finish in 3.40.50 uur, na dat hij over de laatste 7 km. ruim 3 kwartier nodig had!! Voor Bert en Ad kwamen ook de moeilijkheden op ca. de helft van de wedstrijd; ook klachten van darmen e.d. Bert staakte de strijd na ca. 27 km. en Ad kwam uitein delijk meer dood dan levend na 4.26.00 uur over de finish. Bij de finish was een goede opvang en het publliek was ook fantastisch, in de deelgemeenten was het com pleet een volksfeest vergelijkbaar met de braderie en Koninginne dag hier. Dus, ondanks het vele afzien, was het voor de jongens toch een onvergetelijke ervaring. Voor Ad Het programma van het actiecomité van de Geref. kerk: Vanonder de grote Are de Triomph richting kerkplein Geref. kerk vanaf 9.30 uur: Ontvangst bejaarden - ludieke markt en barbecue alles op z'n Frans. TERRASJES! Live muziek- accordeonnist van 11.00-12.00 uur. daarna Franse Muzette....viool, cello, dwarsfluit. Direct na de middag MODESHOW van Ria v.d. Klooster s boetiek Fashion Flair op het grote plankier...het bekijken waard! 15.00 uur: Franse veiling, uniek! LET OP: voor deze vieling dienen goederen uiterlijk 29 april ingeleverd te worden, tel. 2319 (S. Baar, voor informatie). Vanavond KIJKAVOND vanaf 19.00 uur. Iedere verkoper bepaalt zelf de prijs die hij/zij voor z'n antiekstuk of waardevol attribuut wil ontvangen. Na afloop afrekenen. Na deze Franse veiling, nog volop vertier voor jong en oud aan de voet van de EIFFELTOREN. 150 mannen en vrouwen zullen deze dag in touw zijn om er met de Hollandse slag op z'n Frans, geld in het laatje te krijgen voor de goede doelen Sahel - hongerlanden en het kerkorgel van de Geref. kerk. en Jan misschien wel een 2e keer; Bert had al een paar keer mee gedaan. Vrijdagavond 1 mei is er een thema-avond op de koffiebar. Het thema van deze avond is "Blijd schap". Aanvang 20.00 uur. DELTA-TOCHT Tourclub Zevenhuizen '80 orga niseert op 9 mei a.s. de Delta- tocht. Drie afstanden zijn er te gaan: 35 km (start: 10.00-14.00 uur); 100 km (start: 8.00-10.00 uur) en 200 km (start: 7.00-8.30 uur). Er wordt gestart bij café De Roerdomp. Alle routes zijn uitge- pijld. De 200 km. loopt via de van Brienenoordbrug, het mooie re creatiepark langs de oude Maas, Oudenhoorn, Haringsvlietsluit; de Brouwersdam, de Grevelingen dam, de Heinenoordtunnel en terug naar Zevenhuizen. De 100 km. gaat over de v. Brie nenoordbrug en loopt tot in Spij- kenisse, naar Nieuw-Beijerland, via de Heinenoordtunnel waar de v. Brienenoordbrug voor de 2e maal wordt aangedaan en dan te rug naar Zevenhuizen. De 35 km. loopt via de Ilssel- dijk langs Hitland terug via het fietspad langs het Kralingsebos, Hillegersberg en dan terug naar Zevenhuizen. Voor die fietsers die in het bezit zijn van een Mickey- brevet is het mogelijk deze af te laten stempelen voor de aange geven afstanden. was een geweldige happening zaterdag in het Zevenhuizense dorpshuis Swanla. Zevenhuizens burgemeester reikte een gedeelte van de prijzen uit. De Zevenhuizense VIP, Ad van Heijningen kon hierop niet wachten omdat hij naar een bruiloft moest. Dankzij de telefoon kon burgemeester Van Gent hem toch mededelen dat hij in de prijzen gevallen was. Tafeltennis op hoog niveau, een braderie en tot slot een grandioze feestavond met een sportieve discoshow met leuke sportprijzen van een bekende leverancier van sportkleding, maakten deze 25ste april voor de organiserende Zevenhuizense tafeltennisvereniging, de deelnemers en de bezoekers tot een onvergetelijke Op het randje van Koninginne dag wil het Oranje Comité ieder verzoeken om morgen de vlag met winpel uit te steken. Als U kijkt in het boekje "Zevenhuizen in oude ansichten" ziet U op pag. 24 wat een geweldig feestelijk ui terlijk aan ons dorp wordt gege ven. En met een tweeërlei doel: allereerst natuurlijk de blijheid die we delen met ons Oranjehuis, ten tweede zullen de vele wapperen de Driekleuren talrijke mensen van buiten aanlokken om.in Ze venhuizen Koninginnedag te vie ren. Want daar zal wel weer van alles te doen zijn.... Nou, of er wat te beleven valt. Dat heeft U al kunnen oipmaken uit het Oranjeboekje dat deze week huis-aan-huis is verspreid, me mét het geluksnummer. Mocht U het ongelukkigerwijze niet ontvan gen hebben, geen nood, ook in de Oranjekraam op het Dorpsplein zullen ze morgen gratis worden uitgedeeld. Een woord van dank van het Comité gaat hierbij uit naar de fam. Elgersma, die afgelo pen zaterdag de 2.000 exempla ren onder tropische temperatu ren heeft gefabriceerd en afgele verd. Puur vakmanschap! Tenslotte wensen wij ieder een plezierige, zonnige en ook vre dige dag toe. Het Oranje Comité Zevenhuizen: Diane Nigg, Marian Poorter, Marjon Verkaik, Arie Boertje, John Mebius en Jaap Zweere. Sfeervolle feestgelegenheid in 't hart van de regio Bruiloften en partijen van 30 tot 250 personen. Koffiemaaltijden, koudbuffet. diners, verenigingen, uitvoeringen etc. Wij kunnen alles voor u verzorgen want service staat bij ons voorop! Bel of kom eens langs! Moo'd'f Nie"j»«ecVeiii Too? en Auke v.d Plaats Bredeweg 6b. Zevenhulzen Dinsdag 5 mei zijn onze kantoren in Leiden en Ter Aar gesloten in verband met de viering van de nationale bevrijdingsdag. Alléén voor storingen kunt u ons bellen op nummer 071 - 25 29 11. Vrijdag 1 mei en maandag 4 mei (de werkdagen tussen koninginne dag en bevrijdingsdag) zijn onze kantoren in Leiden en Ter Aar alleen voor dringende zaken geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Leiden - Langegracht 70 Het Energiebedrijf Rijnland is een openbaar nutsbedrijf en verzorgt de distributie van gas en elektriciteit in 22 Zuidhollandse gemeenten. Dit gebied telt ca. 100.000 gecombineerde aanslui tingen. In de stad Leiden is het energiebedrijf tevens leverancier van warmte aan het stadsverwarmings- gebied en een aantal grote afnemers. Daarnaast is het bedrijf belast met de produktie van elektriciteit en warmte in de centrale aan de Langegracht.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 6