'I Wapen van Moerkapelle PENNING VOOR E.H.B.O.-er.... EETCAFE - SNACKBAR Fa. J.v.d. Jagt en Zn. VOOR EEN BORREL - MAALTIJD OF SNACK kunt U bij ons de gehele week terecht! JM Haarmode Koninginnedag Zevenhuizen RINGSTEKEN Dit jaar zal de ponyclub van "De Een- drachtruiters" tijdens het Oranjefeest weer in aktie zijn. De ponyruiters orga niseren het ringsteken in de Burg. Boer straat omstreeks 13.00 uur. Kom je uit Zevenhuizen e.o. en heb je zin om mee te doen met je pony, meid je dan om 12.30 uur bij de organisatie in de Burg. Boerstraat. Zorg ervoor dat je pony er verzorgd en feestelijk uitziet. Er worden voor de winnaars enkele leu ke prijzen beschikbaar gesteld. Koninginnedag Zevenhuizen HONDSGEZELLIG Op Koninginnedag zal de Politiehond vereniging De Verdediger, die dit jaar 20 jaar bestaat, een hondenkeuring voor de jeugd tot 16 jaar houden. Er zijn daarbij prijzen te winnen voor de ge hoorzaamste, de liefste, en meest ver zorgde hond; ook wordt er een prijs be schikbaar gesteld voor de leukste com binatie van baas of bazin en hond. Het geheel vindt plaats naast het post kantoor om 11.30 uur. Opgave kan ook morgen nog. Informatieve raadsvergadering Raad Moerkapelle Collecte Volleybal al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Zijde 12 - Moerkapelle - Tel. 01793-1666 In ons "EET"-CflFÉ serveren wii tot 21.00 uur een: varkens schnitzel malse biefstuk varkens haasje kip schnitzel karbonade shoarma plate uitsmijter speciaal overheerlijke kip saté kalfs schnitzel loempia speciaal kipstukjes in knoflooksaus In de SNACKBAR kunt U terecht voor een: - heerlijk frietje - super kroket - frikandel - kip-crum stick (nieuw!) - saté - halve kip - bal gehakt - loempia - shoarma - slaatje enz. grotere salades van tevoren bestellen! HET AFHALEN VAN MAALTIJDEN IS MOGELIJK! In overleg kunnen ook bestellingen worden gebracht. Wij verzorgen eveneens gaarne Uw RECEPTIE, BROOD MAALTIJD, KOUD BUFFET.:.... bij u ter plaatse of bij ons in de zaal.....! EET-CAFE maandag t/m zaterdag: 11.00-24.00 uur. zondag: 16.00-24.00 uur OPENINGSTIJDEN: SNACKBAR: maandag/dinsdag: 12.00-21.00 woensdag/donderdag: 12.00-23.00 vrijdag/zaterdag: 12.00-24.00 zondag: 16.00-20.00 uur. Tijdens de algemene ledenvergadering van de afd. Zevenhuizen van de E.H.B.O. in het promotiegebouw van de koninklijke AJM van Well, kreeg Piet Rietveld de dr. Tilanus draagpenning. Deze penning werd hem opgespeld door de voorzitter van het kringbe- stuur Gouda, de heer D. Bos, omdat hij 25 jaar lid is van de EHBO. "Je bent gek als je zolang bij de EHBO bent....want het is gezegd, toch wel gek dat je cursussen moet volgen die je zelf moet beta len om andere mensen te helpen. En heb je dan je diploma, dan moet je het elk jaar bijhouden door het volgen van herhalings cursusavonden. Thuis heb je een EHBO-tas, waaruit je verband mag gebruiken om een ander t ehelpen. Privé mag je er niets van gebruiken" merkte de heer Bos gekscherend op. Hij complimen teerde de heer Rietveld voor zijn toewijding êrïtrouw als lid en voor de periode van vier jaar dat hij bestuurslid is geweest. De heer Rietveld had destijds de functie van penningmeester. Duidelijk kwam tot uiting dat het niet al leen bij EHBO-lessen en wedstrij den alléén gaat. Ook wordt er vaak door verenigingen en instel lingen een beroep om assistentie van de EHBO gedaan: schaatsen, voetbal, bedrijfsvoetbal, grote ma nifestaties zoals Autocross enz. Voorzitter A. de Vos stelde dat het vandaag aan de dag niet eenvou dig is om als hulpverlener paraat te zijn, mede vanwege de ophef fing van de BB, waarvoor nu de EHBR in de plaats is gekomen. Bloemen waren de blijk van waar dering van de vereniging.... Rietveld en de EHBO 25 jaar hield hij het vol: elke 2 jaar toch maar liefst 16 cursusavon den volgen.Wat dat volhouden betreft denkt hij aan de anderen die dezelfde teamgeest hebben om samen te werken. Toen hij op 32-jarige leeftijd in 1963 in het Groene Kruisgebouw aan de Vliet kade in Oud Verlaat één van de 22 cursisten was, had hij niet kun nen bedenken de EHBO zo trouw te blijven. Velen haakten in de loop der jaren af, afgelopen jaar zelfs een paar van de lichting van 22 man die gelijk met Piet begon. Het ene jaar werd vroeger de cur- sis in Oud Verlaat gehouden en het volgende in het Groene Kruis gebouw in Zevenhuizen. Sinds een tiental jaren heeft men de be schikking over een eigen gebouw, dat thans met de brandweergara- gebouw, moeilijk gebruikt kan worden Daarbij werd op proef gebruik ge maakt van een geluidsinstallatie van Philips, die door de fa. Ben- ning was geïnstalleerd. Die was op deze avond geen overbodige luxe vanwege de 'gehorigheid' van dorpshuis Swanla en de storende achtergrondgeluiden vanuit an dere lokaliteiten. Juist die gehorig heid moet bij de renovatie van het bestaande cultyrele-sociale ge deelte van het dorpshuis aange pakt worden. Hierbij stelde bouw bedrijf Pelikaan uit Tilburg, die tij dens de vergadering een ontwerp van de nieuwe sporthal, waarvoor reeds in december een keus was gemaakt, uitgebreid toelichtte, dat de kosten voor een geluids- wand tussen de bestaande sport zaal en de bruine zaal, op ca. tien duizend gulden komt. De voorzit ter stelde bij de aanvang van de behandeling van de dorpshuis uitbreiding het voorbereidingskre diet om nadere plannen voor de uitbreiding uit te werken, op 27 januari door G.S. is goedgekeurd. Pas een maand later vernam het gemeentebestuur dit schriftelijk van G.S. Inmiddels zijn er voorbereidende besprekingen geweest met het bouwbedrijf dat de ontwerper is van een nieuwe sporthal, die, ach ter de bestaande accomodatie komt, en het stichtingsbestuur van het dorpshuis. Dat stichtings bestuur is, zo bleek aan het eind van de avond, nog lang niet tevre den met de invulling van de lokali teiten en vindt dat er te weinig re kening is gehouden met de wen sen en eisen die een speciale werk groep namens gebruikers en be stuur, hebben geuit. "De tweede bar, een exploitatiepunt wat heel belangrijk is in de totaalopzet, is van tafel geveegd. Dat gebeurde ook in een vorig overleg. Omdat sommige wensen veel te duur zijn, begrijpen we dat niet alle wensen en eisen ingewilligd kun nen worden, maar we moeten wel constructief denken. Het is goed om binnen het budget prioriteiten te stellen, die dan ook gehono reerd moeten worden" aldus stich tingsbestuurder Ginus Aalderink. De voorzitter vond het een sterk overdreven voorstelling van za ken en ontkende dat er dingen van tafel zijn geveegd. "We moe ten het eindbedrag in het oog hou den, dat is wel degelijk het motief' Spreker ontkende dat er geen rekening met de wensen van het dorpshuisbestuur wordt gehou den en bracht hen een wijziging van de entree, vijf dagen ervoor tijdens een bespreking totstand gekomen en snel ingetekend, in herinnering. Hij noemde een be drag van ca. 2 miljoen gulden no dig om de uitbreiding en verbou wing van het dorpshuis te realise ren terwijl anderen van 1,8 mil joen uitgaan. Bijkomende kosten zoals grondverwerving voor een parkeerterrein en een volledige herinrichting ervan met beplan ting raamde hij bovendien nog eens op twee ton. Burgemeester Van Gent hoopte dat in de ge meenteraadsvergadering van 21 mei a.s. een voorbereidingsbesluit kan worden behandeld, waarna in de vergadering van 2 juni een kredietvoorstel zal worden be handeld. "Eén en ander onder druk, zodat we hopen dat op 1 september 1988 de hele zaak afgerond is." Spreker stelde dat het overleg voortgaat en dat op korte termijn er bepaalde keuzes gemaakt dienen te worden. De bouw wordt gefinancieerd uit fondsen van de gemeente en ko men niet ten koste van de kapi taalsuitgaven. Tenslotte sprak hij zijn verbazing en teleurstelling uit over het geringe aantal belangstel De lente- en zomermode 1987 brengt de kapper weer terug naar de essentie van het kappersvak: het knippen. De coupes zijn ontworpen vanuit een mannelijke lijn. De oren worden vrijgelaten, de achterpartij is kort. Het voorhoofd open. Gezicht en nek kunnen weer gezien worden. Jacques Meibergen Lange Zijde 1 a - Zevenhuizen - Tel. 01802-1579 ZEVENHUIZEN - Om drie redenen kwam de Zevenhuizense gemeente raad voor een informatieve vergadering bij elkaar in dorpshuis Swanla. NI. voor een verslaggeving over het verloop van de bouw van het raad huis en daarbij een verhandeling over de meer- en minderkosten, en de stand van zaken omtrent de voorbereidingen voor de uitbreiding van dorpshuis Swanla, c.q. de sporthal. Woordspelingen van raadsleden maken het bijwonen van een ver gadering van de Moerkapelse ge meenteraad, niet tot een last maar haast tot een lust. Dit keer waren we niet zelf getuige van het optreden van de diverse welbespraakte en humoristisch ge aarde Moerkapelse bestuurders, omdat Zevenhuizen op hetzelfde tijdstip een vergadering plande. Maar één en één is twee, dus ging de wederhelft naar Moerkapelle. Helaas kun je de sappige dialogen dan niet zo verwoorden als b.v. in de Goudsche Courant is gedaan. Het bijft een signalering. LANTARENPAAL Zo blijkt de heer R. de Gooyer het spits afgebeten te hebben, waarbij hij zich tot de voorzitter van de raad, burgemeester A.W. Lips wendde: "Stel, u bent raadslid en u stuurt het college van B. en W. een brief dat er een lantaarnpaal aan de Hollevoeterlaan moet ko men. En stel dat de burgemeester u de toezegging doet dat dat licht er komt, maar u verhuist, wordt raadslid elders en keert twee jaar later terug in Moerkapelle. En nog steeds brandt er geen licht op de Hollevoeterlaan. Een tweede toe zegging volgt: eerst deze laan, dan pas gemeentehuis. En dan komt er wel verlichting bij het gemeen tehuis (gevaarlijke achtergang met opstapje) en nog steeds is het donker bij de Hollevoeterlaan. Burgemeester, als u nou raadslid was en u kreeg zoveel toezeggin gen, wat zou u dan doen?" De voorzitter - geen moment aarze lend - "Mijn vertrouwen in het da gelijks bestuur zou ernstig zijn be schaamd. Dit werk zal de komen de week zijn voltooid. Al zou ik het zelf moeten doen." De collecte t.b.v. het werk van de Nederlandse Brandwonden Stichting te Beverwijk, gehou den in de gemeente Moerkapelle, heeft een bedrag van 2073,- opgebracht. Zonder de inzet van coördinatoren en collectanten zou deze collecte niet tot dit resul taat hebben geleid. Een ieder die hieraan heeft meegewerkt, wordt hartelijk bedankt. De Nederland se Brandwonden Stichting ziet hierin een stimulans haar activi teiten voort te zetten in het belang van de Nederlandse bevolking. Dames junioren A2 kampioen B-klasse Gouda De Zevenhuizense dames junio ren A2 hebben vorige week zater dag door een sterke 3-0 overwin ning het kampioenschap van de B-klasse van Gouda weten te be machtigen. Dit team wordt door Joke Veerman getraind en be staat uit: Bianca Dullaart, Marian Everaart, Diana Heemskerk, Ma rian Heemskerk, Karin Hey, Clari de Jong, Helene Minnee en Elly Segaar. .v5W BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806. X lenden op de publieke tribune; slechts bestuurders en betrokke nen bij het dorpshuis

Dorpskrant | 1987 | | pagina 8