Voor de allerliefste moeder van de wereld GROTE OCCASION-SHOW op 30 april 1 en 2 mei! U zitgped meteen auto van een vertrouwd bedrijf. GRATIS!!!!! Kledinginzame- ling voor inwo ners Suriname J. PIGMANS J. V.D. LINDEN BIJ AANKOOP VAN EEN NIEUWE OF GEBRUIKTE AUTO: Eeti radio-cassette-recorder Circus Renz Jeugddienst Alvast een klein stukje van haar allergrootste wens. Uw fietsenspeciaalzaak heeft een heleboel grote en kleine cadeau-ideeën voor moeders verjaardag, voor kleine en grote verwenners. Handige sterke lichtgewicht-fietstassen, een mooie nieuwe belof meteen maar een hele nieuwe fiets, een Gazelle natuurlijk. Verwen moeder maar eens goed met een Gazelle Door aankoop van veel nieuwe wagens: Zijde 3 - Moerkapelle - Tel. 01793-1378 Bij de BOVAG-vakman bent u zeker! "De toestand is nu in Suriname niet best. De meest elementaire produkten voor levensonder houd zijn niet of nauwelijks te krij gen. Voor brood, melk, rijst, olie en andere levensbehoeften staan de mensen uren in de rij en wan neer ze aan de beurt zijn, wordt de winkel gesloten met de medede ling, dat men uitverkocht is. En dat bij een temperatuur van ca. 30 gra den en een hoge vochtigheids graad. We kunnen hier voor de be woners van Suriname nog wel iets doen, wiens lot door de huidige toestand daar van dag tot dag on zeker is. Zo wordt onder de bevol king tweedehands kleding verza meld. die tegen een geringe ver goeding vooral aan de Bosnegers wordt verkocht. Deze kleding wordt door de Lionessen van de Lions Club Paramaribo-West ver zorgd. Dit zijn de echtgenotes van Lions van de Lions Club aldaar." Aan het woord is mevr. Meintje Bot van de Lange Zijde in Zeven huizen. Haar man is destijds, toen het gezin gedurende een drietal jaren in Paramaribo woonde, Li on geweest van de Lions Club Pa ramaribo-west. Een service-club, die vooral daar veel goed werk ver richt en altijd bezig is om iets voor de arme bevolking te doen. "Neem nou de jaarlijks terugke rende Kerstbroden-actie" vertelt de heer Bot, "een gigantisch pro ject, dat vele duizenden Surinaam se guldens opbracht. Iedere Lions Club heeft jaarlijks wel een groot project, dat veel geld oplevert, om andere projecten te kunnen fi nancieren. Het geld komt van de bevolking en is weer bestemd vor de bevolking. Van alle bedrijven en instellingen in en om Parama ribo werden dan de bestellingen van de Kerstbroden opgenomen om uiteindelijk op de afgespro ken datum, enkele dagen voor Kerstmis, de Kerstbroden bij de klanten af te leveren. Voordat het zover was, hielpen alle gezinnen van de Lions bij het inpakken en verzendklaar maken van de bro den. Enkele projecten uit de afge lopen jaren, die door de Lions Club Paramaribo-West zijn gefi nancierd zijn b.v. rolstoelen voor de Methylschool en braille-machi nes voor de blindenschool. De overzeese contacten bleven ge handhaafd. Zo hebben Surinaam se Lions in Nederland de hoofden bij elkaar gestoken en besloten zomerkleding vanuit Nederland te laten verschepen naar Surina me. Normaal gesproken zou dit onbetaalbaar zijn geweest, maar nu er zo goed als niets te krijgen is, loont het de moeite de Surina- mers te helpen. We willen met el kaar iet sdoen: Kleding inzame len. Iedere ex-Lion, niet alleen van Lions Club Par. W., maar ook van andere Surinaamse Lions Clubs, heeft het initiatief geno men om in zijn omgeving tweede hands kleding en speelgoed te ver zamelen. We zijn blij, dat we via de Dorpskrant hier in Zevenhuizen en omgeving mensen mogen op roepen om nette gereinigde zo merkleding en speelgoed in goe de staat bij ons af te leveren (Lange Zijde 40, tel. 1633) (stroomt al binnen!, red). Deze kleding en dit speelgoed worden dan per schip vervoerd om in Suri name door de Lionessen van Li- onsclub Par. W. in ontvangst te worden genomen. Zij zullen zor gen, dat deze kleding op de juiste plaats terecht komt dmv een jaar lijks terugkerende verkoping aan de Waterkant voor de Lutherse Kerk te Paramaribo. Het speel goed wordt verzameld tbv. de kin dertehuizen. Op 5 dec. zal dat speelgoed op 'Kinderdag' aan de kinderen worden gegeven. Surina me heeft sinds de onafhankelijk heid in 1975 Sinterklaas afge schaft. Hoe de fam. Bot betrokken raakte bij Suriname. Omdat het echtpaar Bot kennissen had in Suriname en veel over het land hoorde, bestonden er in de begin jaren '70 plannen om eens op va kantie te gaan naar Suriname. Dat kon toen de twee dochters niet meer zulke handenbindertjes wa ren. In 1974 woonden zij gedu rende 6 weken in een door vrien den gehuurd huis in een buiten wijk van Paramaribo en genoten van het klimaat, de bevolking en Tel. 01802-1275 Dorpsstraat 39 - Zevenhuizen Zijde 3 - Moerkapelle - Tel. 01793-1378 GAZELLE fietsen rijden op VREDESTEIN banden 'xL. ,x m de tradities; kortom van de rijke folklore en schoonheid van het land. Het gezin maakte daar de laatste Koninginnedag voor de Onafhankelijkheid mee. Toen de mogelijkheid zich voordeed om te solliciteren naar een functie bij de Stichting Planbureau Suriname, die te maken had met de begelei ding van de ontwikkelingsprojec ten in het kader van de Ontwikke lingssamenwerking Nederland- Suriname na de Onafhankelijk heid in 1975, besloot Aad Bot in 1977 te solliciteren. Zijn werk kring, die hij na zijn opleiding als civiel h.t.s.-er al vele jaren had, kon hij voor enige jaren vaarwel zeggen en na verloop van drie jaar weer terugkomen (1978- 1981). ZO kwam hij in samen werking met de nederlandse re gering onder minister De Koning, die toen Ontwikkelingssamen werking als portefeuille had, in Suriname terecht. Uiteraard met andere technici zoals bouwkun digen en landbouwkundigen. Het gezin vertrok naar Suriname met meubilair en inventaris. De kinde ren moesten er naar een particu liere school, omdat men te laat was om de kinderen voor een 'Lanti-school' op te geven. Vader ging naar kantoor en moeder hield zich bezig met vrijwilligers werk. Nauwelijks woonden ze in Paramaribo of Meintje werd be trokken bij de therapie van oude re blinden bij de Nationale Stich ting Blindenzorg Suriname en la ter werd ze als Liones actief voor liefdadige doeleinden; Aad kwam in het bestuur van genoemde stichting. Hij werkte op kantoor van S.P.S. Van Surinaamse zijde werden hier de ontwikkelingspro jecten begeleid en gecontroleerd. Hij werkte daar als Nederlander aan de Surinaamse kant, terwijl andere Nederlanders de ontwik kelingsprojecten controleerden namens de Nederlandse regering. Zij waren gehuisvest op de Am bassade van het Koninkrijk der Nederlanden. ALles ging daar z'n gangetje tot aan de revolutie op 25 febr. 1980, die ze van dichtbij met alle gevolgen van dien: zoals een avondklok meemaakten. Ook veel militair vertoon met op het eerste gezicht veel sympathie ke beweegredenen. De heer Bot werd werd o.a. gedurende het laat ste jaar toegevoegd aan de dstaf van het Ministerie van Binnen landse Zaken en Districtsbestuur. Hij kreeg vanaf dat moment de gelegenheid een kijkje te nemen in het binnenland van Suriname, bij de Bosnegers en Indianen. La ter veranderde de situatie in Suri name in negatieve zin zoals een ieder bekend is. Na terugkeer in Nederland bleven de contacten met Suriname bestaan en het ge zin leeft nog elke dag met de men sen uit Suriname mee (zeker 40 stuks) (Koninginnedag), hii: jRn u.aunDEn Achter iedere BOVAG-vakman staat een grote organisatie. Daar zit u goed mee, dat geeft zekerheid. Uw BOVAG- autobedrijf kent bijvoor beeld uitstekende rege lingen voor financiering, leasing en verzekering Het is een allround vakbedrijf, dat u deskundig adviseert Van onderhoud en reparatie wordt veel werk gemaakt Altijd met de bekende BOVAG-garantie. Veilig idee is dat Ga gerust even langs voor een gesprek. Schreven we in de vorige Dorps krant dat de Rabobank 1400 in woners van Zevenhuizen en Moer kapelle op een gratis voorstelling van Circus Renz trakteerde, dan was dat slechts het bezoekersaan tal van één voorstelling. Meer dan het dubbele aantal mensen ge noot van dit circus tijdens twee gratis voorstellingen: ca. 3000! Zondag 3 mei wordt er in de Hervormde kerk van Zevenhui zen een jeugddienst gehouden met als thema "Zijn we werkelijk vrij?" De dienst begint om 19.00 uur en staat o.l.v. ds. E. Bouman uit Scheveningen. Muzikale mede werking wordt verleend door 'Re joice". Na de dienst is er gelegen heid nog een kopje koffie te blij ven drinken en wat na te praten. Iedereen is van harte welkom.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 9