Gemeente Zevenhuizen Bibliotheek Koffiebar Fa. J.v.d. Jagt en Zn. Hengelsport Verleende bouwvergunningen Verkeersmaatregelen ten tijde van de autocross op het Zuideinde (rectificatie) Meldingen dood vee 03404-22076 Collecteschema Inspraakronde bestemmingsplan Landelijk Gebied "Gemeenschappelijke Regeling Regionale Brandweer Midden- Holland" Openbare vergaderingen Ophalen huisvuil Landelijk Gebied Gemeentehuis gesloten BURGERLIJKE STAND WORDT VERVOLGD! I door de heer Miedema I I Bouw berging De Fazant 29 al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. In de periode van 6 tot 13 mei 1987 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het verbouwen van opstallen tot pannekoekrestaurant op het perceel Wollefoppenweg 79a; - het bouwen van een bedrijfsruimte op het perceel Brede- weg 32a; - het plaatsen van twee dakkapellen op de woning De Fuut 2; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de ver lening van één van de bovenstaande vergunningen, kan bin nen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Op 28 mei a.s. (Hemelvaartsdag) organiseert het bestuur van het Fanfarekorps "De Kleine Trompetter" de jaarlijkse auto cross. Traditiegetrouw vindt dit evenement wederom plaats op het land van de familie Lekkerkerk aan het Zuideinde 26-30 te Zevenhuizen. In verband met de in het verleden meermalen gehoorde klach ten van de bewoners van het Zuideinde, is ook dit jaar weer be sloten om voor dit gedeelte van Zevenhuizen tijdelijke ver keersmaatregelen te treffen. Deze maatregelen houden in, dat het die dag verboden zal zijn het Zuideinde vanaf de Groeneweg en de Zuidelijke Dwarsweg in te rijden, terwijl er die dag tevens een parkeerverbod zal geldeir Naar het gemeentebestuur hoopt, zal door deze maatregelen de overlast voor de omwonenden tot een minimum worden beperkt. Met ingang van 13 mei 1987 wordt de kadavermelding ge centraliseerd. Meldingen van dood vee kunnen dat niet meer aan de gemeente wor den doorgegeven. Vanaf bo vengenoemde datum dienen de meldingen te geschieden op één telefoonnummer De meldingen kunnen dank zij de aanwezigheid van een band-opname-apparaat 24 uur per dag plaatsvinden, (voor eventuele klachten kan tijdens kantooruren worden gebeld: 03404-13807). 18 tot 24 mei 1987: AVO Nederland. 25 mei tot 7 juni 1987: Ne derlands Rode Kruis. Het gemeentebestuur is voor nemens het bestemmings plan Landelijk Gebied in het geheel te herzien. Ten behoe ve van de te houden inspraak ronde is vorige week een in spraakfolder huis-aan-huis verspreid. Mocht U deze fol der gemist hebben dan zijn ter gemeentesecretarie, Dorpsstraat 144, bureau Ruimtelijke Ordening e.a., nog exemplaren verkrijgbaar. De inspraakreacties moeten vóór 15 juni a.s. bij het college van burgemeesteren wethou ders worden ingediend. Burgemeester en wethou ders van Zevenhuizen maken bekend, dat door Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land bij besluit van 26 februari 1987 is opgelegd de "Ge meenschappelijke Regeling Regionale Brandweer Mid den-Holland", welke in de plaats treedt van de regeling van 1973. De regeling ligt ter secretarie, Dorpsstraat 125, vanaf 22 mei 1987, gedurende de kan tooruren voor een ieder ter inzage. Donderdag 21 mei 1987 Gemeenteraad (zie agenda) Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. In verband met de Hemel vaartsdag zal het huisvuil in het buitengebied niet op don derdag 28 mei worden opge haald maar op vrijdag 29 mei. Op vrijdag 29 mei a.s. zullen alle gemeentelijke diensten gesloten zijn. Het bureau Bur gerlijke Stand zal op die dag geopend zijn van 08.30 tot 09.00 uur, uitsluitend voor de aangifte van geboorten en overlijdens. GEBOREN: Hvirring, Hans Jjórgen, zoon van: Hvirring, Claus en: Dek ker, Jacoba N., op 11 april 1987. Pietens, Laura, dochter van: Pietens, Jelte en: Roos, Mar jan, op 18 april 1987. de Hoog, Johannes, zoon van: de Hoog, Johannes en: van der Stoep, Neeltje H., op 21 april 1987. Colijn, Pieter Jonathan, zoon van: Colijn, Marnix W. en: Heemsbergen, Aukje C., op 24 april 1987. OVERLEDEN: Tuinzaad, Gerrit, oud 93 jaar, op 13 mei 1987. Door de heer C.J. Sleeuwen- hoek, De Fazant 29, is ver gunning gevraagd voor de bouw van een schuur/berging naast zijn woning. Het bouw plan is in strijd met het be stemmingsplan, maar het col lege van burgemeester en wethouders overweegt hier van een vrijstelling te verle nen op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt het bouwplan vanaf donderdag 21 mei 1987 ge durende 14 dagen ter ge meentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening, Dorps straat 144, ter inzage gelegd. Gedurende deze termijn kan een iederbij burgemeesteren wethouders bezwaar aante kenen tegen het verlenen van de vrijstelling. NIEUWE AANWINSTEN ROMANS: Berkhof, A: Dag boek van een missionaris; - Dood slag; Canetti, E: Het ogenspel: Dahl, R: Solo: 1938-1941; De Blasis, C: De roep van de wilde zwaan; Deveraux, J: Bruid in de wildernis; Dickens, CH: Olivier Tiwst; Garcia Marquez, G: Lief de in tijden van cholera; Morrell, D: Genootschap van de steen; Poe, E.A: Edgar Allan Poe com pleet; Rubinstein, R: Toekomst muziek; Singer, I: Shosha; Van Paemel, M: De confrontatie. Informatief volwassenen: - Catalogus van de postzegels van Nederland, Nederlands Indië, In donesië etc. ENGELS: Christie, A: - The body in the library; - A carribbean mystery; - Death on the Nile; - Hercule Poirot's last Christmas; - Partners in crime; - Passenger to Frankfurt; Cook, R: Mindbend; MacCulIough, C: A creed for the third millennium; MacLean, A: The lonely sea: Murdoch, I: The nice and the good; Shaw, I: Acceptable losses; Theroux, P: The black house; Tyler, A: Din ner at the homesick restaurant; Wouk, H: Inside, outside; JEUGD: Kyijer, G: De jonge prinsen; Lobel, A: Kikker en pad zijn vrienden. INFORMATIEF JEUGD: Tjon- A-Ten, V: Anansi komt naar Ne derland. Vrijdagavond 22 mei is er op de koffiebar een koffieavond. Op de ze avond zal er gepraat en ge zongen worden en ook zullen er spelletjes worden gedaan. Ieder een van 16 jaar en ouder is wel kom op deze avond om 20.00 uur in het Hervormd Centrum. Het zal U duidelijk zijn dat de zich vlak bij onze grenzen afspelende oorlogshandelingen en de mobilisa tie van de vaderlandse strijdkrach ten het leven in ons land op allerlei gebied hebben beinvloed. En ook in Zevenhuizen is dat natuurlijk het geval geweest. Het vertrek van dienstplichtige mannen naar hun militaire bestem ming en de vordering van paarden ten behoeve van het leger vergden aanstonds het nodige van het aan passingsvermogen van de boeren en de andere werkgevers, maar ook van de gezinnen die tijdelijk van hun kostwinner werden verlost. De aanvankelijk strenge oproepings maatregelen werden overigens wat later enigszins verzacht zodat de genen die 'onmisbaarheid in het al gemeen belang" konden aantonen met werk- of landbouwverlof naar huis konden terugkeren. En hoewel men ook in ons dorp uiteraard wel te kampen heeft gehad met de door de oorlog gestoorde ontwikkeling van handen en industrie, met de ernstige beperkingen die ontston den voor de import en de export en met de schaarste aan allerlei artike len, daar is het in die dagen toch wel zo geweest dat uitgesproken agrari sche gemeenten zoals Zevenhuizen minder overlast hebben ondervon den dan op vele plaatsen elders het geval is geweest. De vóór de oorlog goed op gang ge komen ontwikkeling van weten schap en techniek en ook de in die tijd reeds sterk toegenomen politie ke bewustwording van grote bevol kingsgroepen - het socialise was in opmars - hadden verwachtingen ge wekt op een spoedig beter leven voor velen en op vooruitgang van allen in de ruimste zin. Maar de rea lisering van een en ander werd door de ingetreden oorlogstoestand uiter aard sterk afgeremd en kon pas na de beëindiging van de oorlogshan delingen in 1918 weer goed op gang komen. Hoewel ik gedurende de mobilisa tieperiode, waarbinnen de eerste drie jaren van mijn lagere school tijd vielen, stellig te jong ben ge weest om de ontwikkeling der ge- beunenissen nauwgezet te volgen, zijn er toch wel bepaalde dingen die ik mij nog zeer wel herinner. Daartoe behoren onder andere de distributie van levensmiddelen en andere zaken die al spoedig op de BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806. bon kwamen; de schaarste aan brandstof en de daarmee samen hangende komst van de hooikistjl voor het warm houden van het voed I sel; de in gebruik zijnde surrogaten voor bijvoorbeeld koffie en zeep; de weinig smakelijk kuch die diendei als dagelijks brood. Voorts het in ons dorp goed te horen gebulder van de Duitse kanonnen die Antwerpen bestookten, de nood landing van een Engels militair vliegtuigje op een weiland nabij del Groeneweg, de smokkelarij en zwar te handel die ook in Zevenhuizen op H ruime schaal werd beoefend; de ver-1 I halen die de ronde deden over heilsjr kommervolle bestaan voor velen., en, wat later, over de geweldige oor-1 logswinsten van sommigen die als; O.W.-ers werden aangeduid. De gemeente Zevenhuizen, zo'n 2800 H.A. groot en, naar mijn schat ting, destijds in de verhouding 2 op] 1 bestaande uit bouw- en grasland. zal in die dagen een kleine 3000 in-1 woners hebben geteld. De kleinste helft ervan was in het eigenlijke dorp woonachtig. Het resterende aantal woonde verspreid over de ge meente en in de buurtschappen die ook toen als Groeneweg en Oud Verlaat bekend stonden. Het eigenlijke dorp bestond uit wei nig meer dan de ca. 750 m. lange straat die in het noorden begon waar toen het toenmalige pad naar de Rotte, thans Tweemanspolder weg geheten, aansloot op het Noord einde. En de straat eindigde op het punt waar het Kanaal, na achter het dorp te zijn langs gelopen, het Zuid einde nadert om evenwijdig daar aan zijn weg in de richting Groene weg te vervolgen. En voorts waren er de Lange en de Korte Zijde, haaks op de dorpsstraat evenwijdig lopend met de oevers van de Hen- nipsloot en die, hoewel voorzien van enige bebouwing, door hun smalte en door ontbrekende weg verharding meer het karakter droe gen van paden dan van straten. De dorpsstraat in wat engere zin be vond zich tussen de helaas vervan gen ouderwetse en voor ons dorp karakteriestieke ophaalbrug over de Hennipsloot en de afslag die toe gang gaftot de Nrd. Dwarsweg in de j richting Waddinxveen. En in de I breedte gezien werd het dorp om-1 sloten door de Bosgracht aan de ene en het Kanaal aan de andere kant. 1 Hoewel de dorpsstraat nergens een pleinachtige verbreding had werd toch door de inwoners van toen, ver moedelijk mede door de ruimtelijke werking van het Kerkplein en de na bijheid van het café Hof van Hol land het stuk straat tussen dit oud ste dorpscafé en het Gemeentehuis min of meer als kom van het dorp beschouwd, behandeld en benut. Daar voltrokken zich de belangrijk ste gebeurtenissen waarbij de straat betrokken was; de Oranjefeesten op de 31e augustus ter gelegenheid van de verjaardag van de toenmalige Koningin Wilhelmina, de Paarden markt annex kermis die in de regel in de tweede week van de maand september werden gehouden. WORDT VERVOLGD De 4e wedstrijd van de voorjaars kompetitie werd gehouden in de Vlaardingse Vaart. Het water en het weer waren mooi, maar veel vis werd er niet gezien. De wedstrijd werd gewonnen door H. v. Zwienen met 1200 gram. Daarachter kwam al een diep verval. Nr. 2, L. d. Zwart bracht het niet verder dan 625, C. de zwart op nr. 3 600 gram. In de to taallijst gaat H. v. Zwienen nog ruim aan kop, gevolgd door L. d. Zwart en A. v. Erk. De grootste spanning heerst nog rond de vierde en vijfde plaats. Een felle strijd tus sen D. Bazen en C. d. Zwart is daar aan de gang die in de laatste wed strijd belist zal worden. Beiden staan momenteel op 5550 gr. De voorjaarskompetitie, die andere ja ren 4 wedstrijden lang was, en nu voor het eerst 5 wedstrijd, is tot nu toe goed verlopen. Na 4 wedstrijden is er al 2,5 keer zoveel gevangen als vorig jaar. TUSSENSTAND: 1. H. v. Zwie nen; 2. L. de Zwart; 3. A. v. Erk; 4. D. Bazen en C. d. Zwart; 6. J. Wier- sma; 7. T. Verwev; 8. C. Brands; 9. F.. Breedijk; 10. M. Huisman. De 5e en laatste wedstrijd van deze kompetitie is op 23 mei in de Leidse Vaart, ofals alternatiefde Hevmans wetering (onder voorbehoud). Ver trek om 7.00 uur Hotel Vos.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 2