De specialist in kattevoedsel gaat unïkatfnatuurlijk' verwennen! FA.KADIKS f 999,- 't Wapen van Moerkapelle ,,Puur natuurlijk kattevoedsel zonder kleurstoffen" "CONCORDIA" WCll[00| Bosch afwasmachine EETCAFÉ - SNACKBAR 2 pakken Dokat- Knabbeltjes van 800 gram voor f 5,95 01793-1528/1205 Corrie Wolff TWEE VRIJWILLIGERS (m/v) VOOR EEN BORREL - MAALTIJD OF SNACK kunt U bi] ons de gehele week terecbll iss-wf iw s5SRssar,«2«aB|BSir Algemene ledenvergade ring onderlinge brand- waarborgmij: 1986 goed jaar! Leden profiteren: 20% restitutie premie op ledenrekening... "De Eendragt" naar Radio Zoetermeer Afscheid nemen van... Op hartelijke wijze is donder dagmorgen 14 mei afscheid ge nomen van mevrouw Corrie Wolft. Dat gebeurde tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de Moerkapelse Ouderenbond, uit gaande van de stichting Welzijn in dorpshuis Op Moer. Namens de ouderen sprak de heer Lindhout een dankwoord en overhandigde bloemen. Een cadeaubon en een envelop met inhoud waren de stof felijke blijken van waardering om .hetgeen mevr. Wolft gedurende 13 jaar voor de ouderen heeft ge daan. Niet alleen was het afscheid hartelijk, ook ontroerend...De ken nismaking met de nieuwe leidster van ouderenochtenden, mevr. Ria Vermeulen, was ook op deze ochtend. De maandelijke bijeen komsten zijn ontstaan vanuit de stichting Welzijn die in febr. 1975 is opgericht. Wijlen de heer Sol richtte hiertoe een verzoek aan de stichting die was opgezet voor het verrichten van hand en spandien sten. Mevr. Wolft is de enig over gebleven leidster uit die tijd, toen er met een aantal gestart werd. De bijeenkomsten worden in dorps huis Op Moer gehouden en heb ben ten doel de ouderen gezellig bezig te houden en een ontmoe ting te creëren. De ene keer ligt het accent op een spel: sjoelen, bingo of quiz, een andere keer op een spreker. Zo kwam onlangs de politie van Moerkapelle en kwam de inbraakpreventie aan de orde. Het Rheumafonds biedt ook wei eens een ochtend aan. Een glas blazer verzorgde een ochtend en op een andere keer werden de da mes en heren aan het werk gezet om tegeltjes te schilderen. De be zoekers zijn in de leeftijd v.a. 55 jr. Het gemiddelde aantal ligt op ca. 30, dit is minder dan aan het begin toen er ruim 40 maande lijks naar de bijeenkomsten kwa men. Door overlijden en verhin dering zijn er diversen afgevallen. De leiding wisselde eveneens door verhuizing of door drukke andere bezigheden. Zo werd me vrouw Wolft de laatste tijd bijge staan door de dames Huurman en De Mooy. Deze ochtend was de laatste van het seizoen. De 2e donderdag in september is de eerste ochtend van het nieuwe type S 210 brutoprijs f 1.349,- nu voor: Stichting Openbare Bibliotheek Zevenhuizen Zijde 12 - Moerkapelle - Tel. 01793-1666 In ons "EET"-CAFÉ serveren wij tot 21.00 uur een: varkens schnitzel malse biefstuk varkens haasje kip schnitzel karbonade shoarma plate uitsmijter speciaal overheerlijke kip saté kalfs schnitzel loempia speciaal kipstukjes in knoflooksaus In de SNACKBAR kunt U terecht voor een: - heerlijk frietje - super kroket - frikandel - kip-crum stick (nieuw!) - saté - halve kip - bal gehakt - loempia - shoarma - slaatje enz. grotere salades van tevoren bestellen! HET AFHALEN VAN MAALTIJDEN IS MOGELIJK! In overleg kunnen ook bestellingen worden gebracht. Wij verzorgen eveneens gaarne Uw RECEPTIE, BROOD MAALTIJD, KOUD BUFFET bij u ter plaatse of bij ons in de zaal OPENINGSTIJDEN: EET-CAFE SNACKBAR: Sfeervolle feestgelegenheid in 't hart van de regio Bruiloften en partijen van 30 tot 250 personen Koffiemaaltijden, koufbuffet, diners, verenigingen, uitvoeringen etc. Wij kunnen alles voor u verzorgen want service staat bij ons voorop! Bel of kom eens langs! HoMiaptM yn>;pfrtia." utrecht 0 Moordrecht N.euwertrerlt Toos en Auke v.d. Plaats Bredeweg 66, Zevenhuizen Dorpsstraat 110 - Zevenhuizen In zijn welkomstwoord in het Her vormd Centrum in Nieuwerkerk a.d. IJssel waar de algemene leden vergadering van de Onderlinge brandwaarborgmij. vorige week maandagavond werd gehouden, stel de voorzitter W.A. Hardijzer dat 1986 voor de 'onderlinge' een goed jaar is geweest. "Wij zijn niet op winst uit, maar in onze opzet probe ren wij u mee te laten profiteren, door u de laagste premie te laten be talen." Spreker deelde mede dat op het kantoor van secretaris Van Vliet in de loop van 1986, een derde me dewerkster gekomen is en dat men tracht iedere klant c.q. lid, persoon lijk te benaderen, wat nog optima ler kan, nu het kantoor aan de Groe- neweg 14 in Zevenhuizen, beter be zet is. Voorts stelde hij Arjan Noor- lander voor, die namens de Stichtse Onderlinge brandverzekering aan gesteld is om de brandblusappara- ten aan huis te controleren. De jaar lijkse controle-mogelijkheid ten kan tore van de Onderlinge, komt hier mede te vervallen. Na het lezen van de notulen door secretaris Jo v. Vliet liet deze het jaarverslag over 1986 de revue pase- seren. Uit zijn betoog viel het stij gende ledental en aantal polisnum mers te beluisteren. Tevens gaf hij een opsomming van de zaken waar mee het bestuur van de 'onderlinge' zich het afgelopen jaar bezig heeft gehouden, naast de gebruikelijke... Een greep hieruit: - de nieuwe wet op het schadeverzekeringsbedrijf; - herbelegging van de reserves: - uitbreiding van de kantoorbezet ting: - het herverzekeringscontract; - fusie OTOS - O.B.F. naar Avero schade en leven. Inzake de kantooruitbreiding met een nieuwe medewerkster (Carlise Timmerman), merkte secretaris v. Vliet op dat deze verantwoord is vanwege de omzetstijging op brand, maar vooral op varia-gebied nl. totaal ca. 30%. Bovendien ligt het in de bedoeling de kantoorwerkzaam heden geheel geautomatiseerd te gaan verrichten. Verzekerde bedragen De stijging van leden, het aantal po lisnummers en de mutaties hebben ook gevolgen voor de verzekerde be dragen. De landbouwrisico's stegen met 9,08%. De burgerrisico's met ge middeld 16,1%. Hettotaal verzeker de kapitaal onderging een stijging van 12,18%, (t.o. 1985: 11.72%). 'Deze ontwikkeling was te voor zien en zet zich voort" aldus de sec retaris. SCHADES 1986 was een goed jaar voor de On derlinge, dit bleek ook uit de scha des. Het totale schadebedrag was lager dan in 1985. De schade op de brandpremie bedraag plus/min 22%. Dit is een zeer gunstig per centage. De secretaris schetste verder de (goede) verhouding tot de herverze keraar en de onderlinge maatschap pijen waarna hij de problematiek van de ziektekosten aansneed, waar van de premies, mede als gevolg van de vergrijzende samenleving, niet alleen stijgende zijn, maar waar door er begin 1987 op alle nota's voor ziektekostenpolissen een nieuw fenomeen: de verplichte toe slagen, opdook. Omdat de zieken fondsen met tekorten kampten moesten de ziektekosten verzeke ringen dit mede helpen oplossen. Door de commissie Dekker ligt er een voorstel op de regeringstafel voor een vorm van volksverzeke ring met de mogelijkheid om aan vullend particulier te verzekeren. Of dit haalbaar is, is zeer de vraag en of dit wenselijk is, voor de zelf standige verzekerden nog meer. Spreker zegt toe allert te blijven op deze zaak om de onderlinge relaties juist te kunnen adviseren. Het financiële verslag gaf een goed positief resultaat te zien. Het voorstel van het bestuur voor een premie-restitutie van 20% werd met algemene stemmen aanvaard. Voor zitter deelde mee, dat dit reeds voor het 10e achtereenvolgende jaar was. Bestuurslid: Vanwege het aftre den en zich niet meer herkiesbaar stellen van bestuurslid Adr. de Groot uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, moest een nieuw bestuurslid wor den gekozen. Dat werd de heer H. Oudijk uit Zevenhuizen. Na de pauze volgde een leerzame en interessante uiteenzetting over de 'fiscale oudedagsreserve' door de heer D.K. Stas, leveninspecteur. Op de basisschool De Eendragt stond in de week van 13-21 mei alles in het teken van communica tie. In groep 7 kozen ze in het ka der van dit projekt voor radio en tv. En wat is er dan leuker om een live-radio-uitzending bij te wonen en er zelfs aan te mogen mee werken! Die kant kregen ze van Arie Boertje, die bij Radio Zoeter meer wekelijks een programma presenteert. Vrijdag 15 mei waren ze te beluisteren op Radio Zoeter meer. Het programma is nu nog te beluisteren vanaf een bandje op de kijkavond op donderdag 21 mei bij De Eendragt (lokaal groep Elektrotechnischburo - Sanitair Dorpsstraat 30 - Moerkapelle tel. 01793-1357 b.g.g. 2286 vraagt wegens vertrek van twee van haar bestuursleden voor de funkties van sekretaris en penningmeester Beide bestuursleden zullen deel gaan uitmaken van het dagelijks bestuur en bepalen hierdoor mede de koers van de bibliotheek. Daarnaast maakt de sekretaris o.m. de notulen van de vergade ringen van het bestuur en voert hij/zij de correspondentie. De penningmeester is belast met het beheer van de geldmid delen van de stichting. De financiële administratie wordt in de toekomst verzorgd door de Provinciale Bibliotheek Centrale (P.B.C.) te Schiedam. Voor verdere informatie: Mevr. Daals, voorzitter van het bestuur. TEL. 1153 X maandag t/m zaterdag: 11.00-24.00 uur. zondag: 16.00-24.00 uur maandag/dinsdag: 12.00-21.00 woensdag/donderdag: 12.00-23.00 vrijdag/zaterdag: 12.00-24.00 zondag: 16.00-20.00 uur.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 7