Gemeente Zevenhuizen u i I CONTACTLENZEN BDd MUIL 8 Hans en Tineke de Oude Verleende bouwvergunningen Verkeersmaatregelen ten tijde van de autocross op het Zuideinde Bouwplan Zuidplasweg 25a Collecteschema Ophalen huisvuil Landelijk Gebied Gemeentehuis gesloten Op vrijdag 29 mei a.s. zullen alle gemeentelijke diensten gesloten zijn. Het bureau Bur gerlijke Stand zal op die dag geopend zijn van 08.30 tot 09.00 uur, uitsluitend voor de aangifte van geboorten en overlijdens. Kerkdiensten MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN Verplaatsen kasje BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Oud Papier joh.m.vander Spek b.y Wij feliciteren hierbij onze ouders Mocht u hen ook willen feliciteren, de receptie is op 30 mei van 17.00 uur tot 19.00 uur, in het dorpshuis "Swanla", Zevenhuizen met hun 25-jarig huwelijk. COMMUNICATIE op "De Eendragt" Geraniums vanaf 8 voor f 10,- PERKPLANTEN. Postduiven n de periode van 13 tot 20 mei 1987 zijn door burgemeester ?n wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven en voor: - het bouwen van een kas op het perceel Bredeweg 32b; - het vervangen van een berging op het perceel Rottekadé 2a; - het verbeteren van de woning Zuideinde 8; - het bouwen van een dakkapel op het pand Hazeveld 29; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen doorde ver lening vanéén van de bovenstaande vergunningen, kan bin nen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Op 28 mei a.s. (Hemelvaartsdag) organiseert het bestuur van het Fanfarekorps "De Kleine Trompetter" de jaarlijkse auto cross. Traditiegetrouw vindt dit evenement wederom plaats op het land van de familie Lekkerkerk aan het Zuideinde 26-30 te Zevenhuizen. In verband met de in het verleden meermalen gehoorde klach ten van de bewoners van het Zuideinde, is ook dit jaar weer be sloten om voor dit gedeelte van Zevenhuizen tijdelijke ver keersmaatregelen te treffen. Deze maatregelen houden in, dat het die dag verboden zal zijn het Zuideinde vanaf de Groeneweg en de Zuidelijke Dwarsweg in te rijden, terwijl er die dag tevens een parkeerverbod zal gelden. Naar het gemeentebestuur hoopt, zal door deze maatregelen de overlast voor de omwonenden tot een minimum worden beperkt. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat vanaf maandag 1 juni 1987, gedurende veertien dagen ter gemeen tesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer J.D. Bos, wonende Zuidplasweg 25a, om een vergun ning voor het uitbreiden van een bestaand kassenbedrijf aan de Zuidplasweg met 0,259 ha. glasopstallen. Het college van burgemeester en wethouders overweegt de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om gedurende de termijn van tervisielegging van het bouwplan bezwaren in te dienen tegen de voorgenomen vergunningverlening. 25 mei tot 7 juni 1987: Ne derlandse Rode Kruis. 8 tot 21 juni 1987: Prins Bernhard Fonds. In verband met de Hemel vaartsdag zal het huisvuil in het buitengebied niet op don derdag 28 mei worden opge haald maar op vrijdag 29 mei. HEMELVAARTSDAG 28 mei Zevenhuizen: Herv. kerk 10.00 uur ds. Chr. v. Andel, Berg- schenhoek. Oud Verlaat 10.00 uur ds. E. Bouman. Geref. kerk 9.30 uur ds. J. Tevel, Den Haag. ZONDAG 31 MEI Herv. kerk 10.00 uur ds. J. En- derlé. Harderwijk; 19.00 uurkand Malderijen, Bergschenhoek. Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaasbeek. Geref. kerk 9.30 uur dr. D. Bak ker, Oegstgeest; 18.30 uur dr. R. Fernhout, Alphen a.d. Rijn. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. A.J. Utenweerde, Naaldwijk. Hemelvaartsdag 28 mei Herv. kerk 9.00 uurds. C. Treure Elspeet. Geref. Gem. 9.30 uurds. D. Riet dijk. Zondag 31 mei Herv. kerk 9.30 uur ds. W. Vroeg indewij, Voorthuyzen; 18.30 uur ds. W. v. Gorsel, Gouda. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 28 mei: dokter W. Vroegindeweij Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 30 mei: dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, tel. 01802- 1783. 31 mei: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b. Bleiswijk, tel. 01892-15241. Door de heer L. van Zuijlen, Burg. Klinkhamerweg 6, is vergunning gevraagd voor het verplaatsen van een tuinkasje achter zijn woning. Het bouw plan is in strijd met het be stemmingsplan, maar het col lege van burgemeester en wethouders overweegt hier van een vrijstelling te verle nen op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt het bouwplan vanaf maandag 1 juni a.s., geduren de 14 dagen ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelij ke Ordening, Dorpsstraat 144 ter inzage gelegd. Geduren de deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethou ders bezwaar aantekenen te gen het verlenen van de vrij stelling. GEBOREN: Paul, Hendrik, zoon van: Paul, Frank en: Molenaar, Helma M., op 7 mei 1987. van der Wilt, Arco Herman, zoon van: van der Wilt, Paulus en: Sterkenburg, Jozijntje, op 7 mei 1987. Leenheer, Michael John, zoon van: Leenheer, John C.H.C. en: Straver, Clementi ne A.M., op 13 mei 1987. OVERLEDEN: van der Stouw, Hilda, wedu we van: K. Vente, oud 77 jaar, op 12 mei 1987. Rietveld, Cornells, oud 71 jaar, op 17 mei 1987. Woensdag 10 juni 1987 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Donderdag 11 juni 1987 Commissie Openbare Wer ken en Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 20.00 uur in het dorpshuis Swanla. Maandag 15 juni 1987 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Donderdag 2 juli 1987 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in dorpshuis Swanla. het De chr. nat. basisschool "De Een dragt" houdt op 11 juni een oud- papier-aktie. Bijkantoor: Zaagmolenpad 6 Zevenhuizen 01802-3161 Hoofdkantoor Rotterdam 010 - 476.21.88* (dag en nacht) Leerlingen en onderwijzend per soneel van de chr. basisschool De Eendragt zijn de afgelopen tien dagen intensief bezig geweest met 'communicatie'. Dit thema was verweven in het totale pro ject. De jongsten - de kleuters - hielden zich bezig met: de P.T.T. in z'n algemeenheid - er werd ge zamenlijk een brief gepost - en het 'telefoneren'. Groep 3 oefende in gebarentaal en maakte kennis met het braille schrift. Hoe je signalen kunt stu ren werd de leerlingen van groep 4 duidelijk. Zij spraken en werk ten over 'het seinen vanuit een vuurtoren' en de 'seinen' langs de weg: verkeersborden. Ook groep 5 hield zich met braille bezig, terwijl groep 6 de dienstver lenende P.T.T. als onderwerp had filatelie: postzegels, telegram men enz. Uiteraard lag hierbij het accent op 'communicatie'. Een bezoek aan het distributiepost kantoor te Waddinxveen behoor de hierbij. De oudste groepen lieten van zich 'horen'. Groep 7 had 2 onderwer pen: nl. radio en televisie. Men maakte zelf een radio-opname en woonde een LOZ uitzending in Zoetermeer bij. De krant en de ra dio stonden centraal in de hoog ste groep. Zij maakten zelf een krant, na de gemeente in getogen te zijn voor enkele interviews, o.a. van burgemeester A.H. van Gent. Vroeger wilde de meneer van Gent geen burgemeester worden, vroeger wilde hij buschauffeur worden" zo luidt de inleiding van het artikel onder het thema 'klok slag 13'. Deze krant werd uitgereikt aan de talrijke bezoekers die de gemaak te werkstukken kwamen bekijken tijdens een 'open huis' op don derdag 21 mei. In de desbetref fende klaslokalen trof men uitge stalde werkstukken en b.v. in dat van de achtste groep, diverse op gemaakte kranten-pagina's van Rijn en Gouwe. Omdat de Dorpskrant niet bij drukkerij Elgersma bedrukt wordt en de ruimte te beperkt is kon er door de oudste leerlingen geen bezoek worden gebracht aan dit bedrijf. Daarom ging men naar Zoeterwoude naar de N.D.R.- drukkerij. Hier worden bladen als b.v. 'Ons Vorstenhuis' vervaar digd. Ook ging een vertelling over Dorpse' krant, wegens een te vol beladen programma van de leer lingen en leerkrachten, niet door. Gelukkig was er wel plaats voor een radio-opname van radio Gou westad op de markt in Gouda. Helaas zijn zowel radio Gouwe- stad als de Loz niet in Zevenhui zen te beluisteren. Toch kon dat tijdens het open huis wel gedaan worden omdat men er een casset te bandje van heeft. Afrikaantjes 8 voor f 2,- - Tuinkruiden, groente zaden en -planten, o.a.: komkommer, sap-, vlees- en kerstomaten, broccoli, sprui ten, koolrabi, bleek-, snij- en knolselderij, kroten, ijssla, an dijvie, herfstprei. Grote collectie KAMERPLANTEN, BLOEM BAKKEN en -HAKEN, Chrysantenstekken, bonen- stokken, potgrond, tuinaar de, meststoffen, graszoden etnz. enz. Vrijdagavond koopavond. Kwekerij VAN OOSTEN 1e Tochtweg 78, Nieuwer- kerk a.d. IJssel, TEL. 01802-2430. Vanwege mist en regen boven Bel gië werden de duiven zaterdag niet gelost. Zondag over de gehel e vluchtlijn goed weer met noord oosten wind is het een mooie vlucht geworden. Nu kwamen echt goede duiven op de uitslag voor. Diverse liefhebbers die vorm op het hok hebben draaiden wel meer dan de helft in de prij zen. De beste was wel Joh. Hey- koop: 11 prijzen van de 16 dui ven. E.P. Verschoor: 8 v.d. 12. De Comb. C.B.J, begint laat maar 11 van de 16 is mooi! Ook R. de Rui ter gaat het nu beter en zal de ko mende weken wel van zich doen spreken. De beruchte 866 van KL Koppenaal wint de le prijs en zal in de afd. Gouda e.o. ook waar schijnlijk de le winnen. Joh. Hey- koop wint de 2e met een jaarling nog wel en is ook zo trots als een pauw. De 3e is voor C. de Graaf met z'n aangewezen duif en zal ook z'n voer voor van de week ver diend hebben. Wie het klasse ment aanvoert is moeilijk te bepa len. Volgende week is de laatste vitesse vlucht, dan wordt beslist wie kampioen wordt. C. Zweere staat voorlopig op kop met 6 pun ten voorsprong op Smaal en 30 op KL Koppenaal. Een duivenliefhebber De contactlens-specialist van Dijkshoorn vertelt u Qraag alles over verschillende eigenschappen van harde- en zachte- contactlenzen, over het gebruik van vloeistoffen en het onderhoud. I Dijkshoorn heeft ItnS 0udervvefs' "ia voor u VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE.. v Lldui"a8'raat0,° 26.76.49. Schiedam. Hol van Spaland 5, tel. 010 - 70 17.30 Rotterdam, V.erambachtsstraat 73. tel. 010 - 77.25 45 Maassluis, NoordvMel 25, tel. 01899 - 1 22 88 Zevenhuizen. Burg, Boerstraat 2. tel 01802 - 3050

Dorpskrant | 1987 | | pagina 2