Gemeente Zevenhuizen BETER ZIEN m ALS JE HOBBY JE LIEF IS: STUDEREN Bestemmingsplan Swanla Verleende bouwvergunningen Openbare vergaderingen Collecteschema Geen spreekuur BURGERLIJKE STAND Kerkdiensten MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN de dorpskrant het best gelezen!!!!! Met de Rabo de Rotte rond GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN Automatisering bieb Mevrouw W. Voorwinden-Schotte De burgemeester van Zevenhuizen maakt ingevolge het be paalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf woensdag 10 juni 1987, ter gemeentesecre tarie, Dorpsstraat 144 te Zevenhuizen, gedurende één maand voor een ieder ter visie ligt het ontwerp-bestemmingsplan Swanla". Het ontwerp-bestemmingsplan bestrijkt een gedeelte van het gebied gelegen ten noorden van de Schoolstraat, tussen de Kmbbelweg en de Burgemeester Klinkhamerweg. Gedurende de termijn van tervisielegging kan een ieder bij de gemeenteraad schriftelijk bezwaren indienen tegen het ont werp. In de periode van 20 tot 27 mei 1987 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het tijdelijk plaatsen van een loods en twee tunnelkassen op het perceel naast Zuideinde 38; - het bouwen van een berging op het perceel Boslaan 71; - het vergroten van het winkelpand Dorpsstraat 186; - het bouwen van een woning op het perceel Noordei'nde 71b; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de ver lening van één van de bovenstaande vergunningen, kan bin nen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Woensdag 10 juni 1987 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Donderdag 11 juni 1987 Commissie Openbare Wer ken en Ruimtelijke Ordening e.a. Aanvang 20.00 uur in het dorpshuis Swanla. Maandag 15 juni 1987 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. Aanvang 21.00 uur in het dorpshuis Swanla. Donderdag 2 juli 1987 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. 25 mei tot 7 juni 1987: Ne derlands Rode Kruis. 8 tot 21 juni 1987: Prins Bernhard Fonds. De burgemeester zal op vrij dag 5 juni a.s. geen spreek uur houden. GEBOORTEN: Zijderhand, Denise, dochter van: Zijderhand, Martinus C. en: van Pelt, Carla C., op 11 mei 1987. GEHUWD: Hofman, Mark en: Clazing, Willeke, op 22 mei 1987. van Essen, Cornelis Johan nes en: Uiterwijk, Zia Sevina Emma, op 27 mei 1987. ZEVENHUIZEN - Pinksteren 7 juni: Herv. kerk 10.00 uurds. H. Gaasbeek; 19.00 uur ds. T.D. Soest, jeugddienst. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.P. Prins, Den Haag; 18.30 uur drs. K.J. Brist, Capelie a.d. IJs. Oud Verlaat 10.00 uur de heer D. Drijver. R.K. gemeenschap: 10.15 uur Pastor A. Bosman, dorpshuis Swawnla. Zondag 14 juni: Herv. kerk 10.00 uur ds. Batelaar; 19.00 uur ds. Chr. v. Andel, Bergschenhoek. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Da- vidse; 18.30 uur drs. J. Mondeel, Reeuwijk. Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gaasbeek. Vrijz. herv. 19.00 uur ds. C.W. Schlingemann, Den Haag. Pinksteren 7 juni: Herv. kerk 9.30 uur cand. J.J. Verhaar, Slie- drecht; 18.30 uur ds. J. Smit. Hilversum. Ger. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 2e Pinksterdag: Herv. kerk 9.00 uur ds. Joh. Verwelius, Vee- nendaal. Geref. gem. 8 juni: 9.00 uur ds. D. Rietdiik 14 juni: Herv. kerk 9.30 uur ds. H. v. Itterzon, Gouda; 18.30 uur ds. K. v. Meyeren, Ooltgensplaat. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 6 juni: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-15241. 7 en 8 juni: dokter R.P. Renssen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892-14085. 13 juni: dokter Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk, 01892-14085. 14 juni: dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. Wanneer u een specialist inschakelt hoeft een voordelige bril niet slecht te zijn. Dijkshoorn is zo'n vakman en heeft brillen in zijn kollektie voor ieder budget. VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE.... Schiedam, St. Liduinastraat 1. tel. 010 - 26.76.49. Schiedam, Hof van Spaland 5, tel. 010 70.17.30. Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 010 - 77.25.45. Maassluis, Noordvliet 25, tel 01899-1 22 88 Zevenhuizen, Burg. Boerstraat 2, tel. 01802 - 3050 Op zaterdag 13 juni a.s. wordt voor de 9e maal de inmiddels be kende en populaire fietstocht 'Met de Rabo de Rotte rond" ver reden. Wanneer echter door weersomstandigheden dit evene ment geen doorgang kan vinden wordt uitgeweken naar zaterdag 27 juni a.s. De vertrekpunten liggen bij de hoofdkantoren van de vijf organi serende banken. Deze banken zijn Berkel en Rodenrijn, Berg schenhoek, Bleiswijk, Nieuwer- kerk a.d. IJssel, Zevenhuizen en Moerkapelle. Om zelfstandig te kunnen deelne men moet men de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt. Beneden de ze leeftijd kan alleen worden deel genomen onder geleide van ten minste 1 volwassene. Het deelne men is geheel voor eigen risico. Het inschrijfgeld is gehandhaafd op 2,50 per persoon. Hiervoor ontvangt men zoals gebruikelijk een aantal konsumptiebonnen en aan het einde van de rit een aardi ge herinnering. INSCHRIJVEN Op zaterdag 13 juni kan men inschrijven op de hoofdkantoren van genoemde vijf banken. In schrijving in Moerkapelle is uit sluitend mogelijk tijdens de a- vondopenstelling op vrijdag 12 juni a.s. De bovengenoemde kan toren zijn tevens startplaatsen. Starten is mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. De deelnemerskaart, die men bij de inschrijving ont vangt bevat tevens een uitvoerige routebeschrijving. De gemeenteraad gaf'groen licht' voor een geautomatiseerde admi nistratie voor de Stichting Open bare bibliotheek. De naam is de zer dagen zonder de toevoeging 'NW' statutair gewijzigd. Voorlo pig werd een bedrag van 6750,- t.b.v. eenmalige kosten gevoteerd en 3000,- voor de exploitatie kosten 1987. De heer Hogenes vond de kostenlasten van de bi bliotheek wel wat bedenkelijk en vroeg om een sobere inrichting. Hij noemde het jaarlijkse kosten plaatje van 105.000,- best veel. "Er moet maar eens met een stof kam door de bibliotheekbegro ting" lachte hij. Spreker verzocht B. en W. het bestuur van de stich ting te verzoeken een pas op de plaats te maken en wat zijn fraktie betrof de mogelijkheid te onder zoeken of er geen contributiever hoging ingesteld kan worden. P. Hofman PvdA, noemde die contri butieverhoging een slechte zaak. Mevr. Parabirsing dacht dat er na een jaar pas een evaluatie ge maakt kan worden of er bezui nigd kan worden. Zij stond wei po sitief tegen een aanvulling van luis ter materiaal en dacht dat braille- boeken ook een must zijn. Alhoe wel wethouder Dorrestijn op de sprekers inging, kwam er tenslotte toch de opmerking van de voor zitter dat er geen cijfers veran derd kunnen worden, zonder dat het beleid veranderd wordt.... Melita Greeve en Janny Vermulm, resp. 53 en 41 jaar. Vriendinnen worden door.....HET GOUWE COLLEGE! Hebben dezelfde hobby's: interesses, dezelfde ijver, inzet een doorzetting, maar bovenal enthousiasmj Die werkt aanstekelijk..."Een ochtendje praten met hen, geeft ie direï weer energie", zou je kunnen stellen Deze 2 energieke vrouwen zijn uit stekende acquisitrices van het Gou we College. Zij gaan in Gouda naar 'school'. Hebben het HAVO-diplo- ma al op zak, maar willen meer... tekenen bijvoorbeeld. Zowel bij Janny als bij Melita hangen leuke aquarellen aan de muur. Stillevens ..Elke vrijdagmiddag oefenen zij hun bekwaamheid en verkrijgen ze meer kennis...Op de tekenlessen van het Gouwe College, op HAVO- niveau.... Melita Greeve begon op 40-jarige leeftijd aan de avondMAVO in Gou da: het volledige pakket van 6 vak ken. Deze avondmavo was een voor loper van het Gouwe College, in de Jan Luykenstraat. 's Avonds moest haar man haar altijd afhalen, omdat de bus net weg was. Tot ze - in de 2e klas - hoorde dat er in de eerste ook een Zevenhuizense zat. Dat was Janny Vermulm. Vanaf dat mo ment kon ze meerijden. Ook een meisje van Metselaar reed mee. In 1975 deed Melita examen. Ze wacht te een jaar tot er een HAVO-oplei- ding kwam en ging toen gelijk met Janny 3 jaar Avondhavo doen. In tussen was de opleiding al officieel 'het Gouwe College' geworden. Melita's motivatie om de lessen van de avondschool te volgen was ge woon "om algemene ontwikkeling op te doen. M'n kinderen gingen al lemaal naar school en ik wilde iets zinnigs doen. Ik was wel op het so ciale vlak bezig in de burenhulp organisatie, maar wilde meer. Ik kwam destijds uit Den Haag en had hier in Zevenhuizen geen aan spraak. Via een advertentie kwam ik op de Avondmavo. Vroeger was er nooit van gekomen om een oplei ding te volgen. Ik was de oudste thuis en moest meehelpen in het ge zin.' In 1980 hebben beiden exa men gedaan en zijn toen nog Mavo- Frans gaan doen, overdag. Maar omdat tekenen op hetzelfde viel en ze dat toch ook graag wilden, heb ben ze Frans laten schieten en zijn nog steeds ijverig aan het tekenen. Met de klas (opleiding Frans) gin gen ze 3 keer naar Parijs. Met teke nen naar Rome en Alelita ook nog eens naar Florence. Melita is vast voornemens, als ze bijgeschoold is in het Engels; in twee vakken het VWO te volgen. Ze wil dat versneld doen, zodat ze 6 vakken afwerkt in 3 jaar (per jaar in 2 vakken). Wat dat betreft kan ze nog even vooruit - als haar de gezondheid gegeven is. We wensen het haar toe! Janny Vermulm is niet meer van plan om verder te studeren. Vindt de hoeveelheid bezigheden die ze naast haar part-time baan (sinds 1 jaar) als acquisitrice in de verkoopl heeft, wel voldoende. Immers, in te-1 kenen gaat ook heel wat tijd zitten I "Ik zou zo m'n boel de boel kunne: I laten en uren tekenen en schilde-f ren" lacht ze. Samen met MelitaL trekt ze er daarom nog al eens, metl mooi weer, op uit op zoek naar eet I mooi plekje...Dat doen die twee ooi f in de zomer, als de bramen rijp zijn. vlierbessen, rozebottels, sleedoorn: enz. Van alles maken ze wijn...Bol vendien zijn beiden dol op handwerl ken en handenarbeid. Volgden daar I in ook allerlei lessen. Janny heeft als I vooropleiding 'Huishoudschool' en f toen ze Suzanne, haar jongste doch ter, naar de kleuterschool bracht. I ging Janny naar de Avondmavo. Overdag had zij alle tijd om i: studeren. Ook dat deed ze vee! I samen met Melita...Twee vrouwen I bruisend van levenslust, vol lofover I het Gouwe College; de mogelijkhe-1 den die daar geboden worden en de begeleiding. Die studeren eigenlijk ook een hobby vinden Gehoord dat...de heer A.H. van Gent, als wethouder van W'veen, net voor zijn vertrek om burge meestervan Zevenhuizen te wor den, in 1982 de eerste MAVO-di- ploma's van de Waddinxveenseaf f deling van het Gouwe College overhandigde o.a. aan één in woonster van Zevenhuizen, mevr. Boevé. In 1979 begonnen en in 1982 de eerste diploma's. Voorts vernamen we, dat wie ziek is, ook extra aandacht krijgt. Som mige docenten - als het in hun ver mogen ligt - zelfs bij de leerling j aan huis komen om de stof door te nemen als men langdurig ziek is. Ook horen we dat er op de zgn. 'opluchtingsavonden' leuke ge sprekken op gang komen. Moe ders die b.v. door hun kind gesti muleerd worden een les beter te leren, omdat het kind ook dezelf de stof krijgt om de middelbare school... ...En dan ken je iemand uitje naaste omgeving, die alles op al les zette om 3 jaar Nederlands op Mavo-niveau te volgen, zelfs ver jaardagen oversloeg om het deel certificaat te behalen. En diverse jaren later nog steeds dit certifi caat niet opgehaald heeft....!!!!! OM TE WETEN: Wie te weinig ondergrond heeft om hei Mavo-onderwijs op het Gouwe Colle-ge te volgen kan dit toch doen na een zgr. opstapcursus van enkele maanden. INFORMEER EENS! Waddinxveen: 01828-13352 (woens- I dagmorgen) of Gouda: 01820-25144. Graag willen wij allen bedanken voor de belangstelling, in welke vorm dan ook, getoond bij de 100ste verjaar dag van onze moeder en oma Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Rotterdam, mei 1987. i I I l i i i I i Vrije bar i Rijn. vana dere van 1

Dorpskrant | 1987 | | pagina 2