DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS H. Moeller BV JONGE FAKTURISTE Naar Diever TOURCLUB tï» TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Milieuklachten Uitwerkingsplan Wilde Veenen, 4e fase" Verklaring geen bezwaar methylbromide REISDOCUMENTEN BEKENDMAKING INSPRAAK NIEUWBOUW IN MOERKAPELLE Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2761 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 ÏH heeft werk voor een Wij denken aan een jongedame van 16 a 17 jaar of schoolverlaatster met type-diploma op ons verkoopkantoor te Moerkapelle. Voor verdere informatie: 01793-1714 Avondtweedaagse Willem Meijer Alarmering Brandweer b.g.g. Politie bgg Ongevallen 2666 Medische hulp Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C.A.I. 01828 - 17613 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00- 9.00 uur 1940 Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur Politiepost maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. 5 J De burgemeester van Moerkapelle maakt bekend, dat met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, burgemeester en wethouders van Moerkapelle voorne mens zijn een gebied met de bestemming "Woondoeleinden" van het bestemmingsplan "Dorp '77" nader uit te werken. Het ontwerp van het uitgewerkte plan dat "Wilde Veenen, 4e fase" wordt genoemd ligt met ingang van 15 juni 1987 gedu rende 14 dagen ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen be langhebbenden schriftelijk bezwaren tegen dit ontwerpplan bij burgemeester en wethouders indienen. Moerkapelle, 3 juni 1987 de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. De Hoofdingenieur-Directeur voor de Bedrijfsontwikkeling in de provincie Zuid-Holland heeft ingevolge de "Beschikking vrijstelling methylbromide" verklaringen van geen bezwaar af gegeven voor het gebruik van methylbromide aan: - I.A. van der Spek, Herenweg 40 - P. Houweling, Julianastraat 74 Bovengenoemde beschikkingen liggen gedurende drie maan den voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Nu de vakantieperiode weer aangebroken is neemt de drukte omtrent de aanvragen en afhandeling van reisdocumenten zeer toe. Wij moeten u er op wijzen, dat in verband met decentralisatie de afhandeling van aanvragen aan de provinciale loketten niet meer kan plaatsvinden. De aanvragen dienen doorde gemeente te worden ingenomen en naar de provincie gestuurd. Slechts in zeer bijzondere zakelijke omstandigheden, onder overlegging van een werkgeversverklaring, kunnen aanvragen aan de provinciale loketten wordena afgehandeld. Daarom: controleer uw reisdocument tijdig! Burgemeesteren wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan het gemeentebestuur van Moerkapelle, voor het bouwen van acht gestapelde wonin gen nabij de Raadhuisstraat kadastraal bekend gemeente Moerkapelle sectie B nummer 532. Bovengenoemd plan ligt vanaf 15 juni 1987 gedurende 14 da gen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar in dienen bij ons college. Moerkapelle, 3 juni 1987 Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. v.d. Spek. a.W. Lips. Sedert de inwerking treding van een wijziging van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in 1986 bestaat voor ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke rechtsperso nen ruimere inspraakmogelijkheden op het gebied van de ruimtelijke ordening. De gemeente Moerkapelle bereidt op dit moment op een twee tal plaatsen nieuwbouw van woningen voor. Het betreft hier een gebied ten noorden van de Akkerweg en een gebied aan de Raadhuisstraat op het terrein waar de voor malige chr. kleuterschool heeft gestaan. Alvorens daadwerkelijk met de bouw kan worden aangevan gen, dient het bestemmingsplan de bouw van woningen moge lijk te maken. Voor de projekten is een wijziging c.q. uitwerking van het bestemmingsplan in voorbereiding. Op 11 juni aanstaande wordt in het gemeentehuis van Moer kapelle inspraak gegeven over de plannen. U kunt dan kennis nemen van deze plannen en eventueel vragen/opmerkingen stellen/maken. Om 19.30 uur vangt het gedeelte aan dat betrekking heeft op de nieuwbouw langs de Akkerweg en om 20.30 uur het gedeel te nabij de Raadhuisstraat. Wij wijzen u er nadrukkelijk op dat de inspraak voornamenlijk betrekking heeft op het bestemmingsplan/uitwerkingsplan; en niet concreet handelt over het soort woningen dat mogelijk gebouwd zal kunnen worden. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, Jac. v.d. Spek A.W. Lips. De oudste leerlingen van de IJP Keijzerschool te Moerkapelle had den voor hun vierdaagse school reis vorige week weer Diever als einddoel Zoals gebruikelijk werd er halt gehouden in Nulde. In Die ver wachtten hen om 11.30 uur - van de regen schoongespoelde - caravans. Een huifkartocht viel bij de jeugdigen - waarvan er 21 wa ren - bijzonder in de smaak. Tij dens de tocht viel de regen met bakken uit de hemel, maar de huif van de kar was paraplu. Na de war me maaltijd volgde een tocht per veewagen voor een dropping, die koud maar droog was. De andere ochtend hebben ze weer fris als een hoentje midget-golf gespeeld en ververvolgens op de fiets naar Diever voor een bezoek aan de glasblazerij. "Reeën bespieden" stond er op het avondprogramma waarvoor men erg stil moest zijn. De laatste dag nog een fietstocht naar Vledder en na de lunch naar Appelscha voor een bezoek aan het pretpark aldaar. De totale fiets route van die dag was 70 km. On danks de vermoeidheid was de slotavond toch een geweldige, met bingo, rad van avontuur en disco. De laatste dag viel er een stil te want de vierde dag was een dag van schoonmaken, pakken en huiswaarts keren: gezond en wel, maar wel erg moe! GEMEENTERAAD MOERKAPELLE Restauratie Hervorm de kerk?! Het college van burgemeester en wethouders van Moerkapelle is, n.a.v. hun brief over de bouwkun dige staat van de Hervormde kerk van Moerkapelle, in contact getre den met het college van Kerkvoog den van de hervormde Gemeente Omdat het noodzakelijk blijkt dat er een grondige restauratie moet plaatsvinden is het college van B. en W. voorbereidingen gestart die moeten leiden tot plaatsing van het kerkgebouw op het meerjaren programma i.v.m. de Rijkssubsi dieregeling Restauratie Monu menten. De heer H.Doornhein (pvda) dacht dat de restauratiekos ten wel 2 miljoen zouden belopen en vroeg zich af waarom het man kement aan de kapcontructie niet eerder ontdekt is. "Hierdoor had den de restauratiewerkzaamhe den gefaseerd uitgevoerd kun nen worden. Is de verzakte funde ring die ook hersteld moet wor den te wijten aan de verandering van het grondwaterpeil?" zo vroeg hij zich af. De voorzitter ant woordde dat het de bedoeling is dat er een voorstel tot de aanzet voor plaatsing op de monumen tenlijst, in de juni vergadering zal worden gedaan. Mogelijk zal een restauratie dan in de 90-ger jaren uitgevoerd kunnen worden mits er subsidie verleend wordt. Hij dacht dat de slechte staat van de fundering inderdaad een gevolg van het waterpeil is. "Het is een zaak van tientallen jaren. In de ja ren 50 is de kerk gerestaureerd en sindsdien heeft de kerkvoogdij, Monumentenwacht jaarlijks con trole laten uitoefenen in de veron derstelling alle mogelijke proble men voor te zijn. De kerkvoogdij is onthutst dat ondanks een jaar lijkse reportage nu ineens blijkt dat er zoveel te restaureren valt. Was de slechte staat eerder ont dekt dan zou een restauratie-aan vrage eerder op de lijst hebben kunnen worden geplaatst. Als er maar een signaal van monumen tenwacht was geweest. We kun nen ons nu afvragen wiens ver antwoording het is....maar het be langrijkst is de restauratie nu op de Tijst te krijgen" aldus de heer Lips. Tourclub Zevenhuizen '80 organi seert op dinsdag 9 en woensdag 10 juni de Avondtweedaagse. Beide avonden wordt er gestart bij "De Roerdomp" tussen 18.00 en 19.00 uur. De routes zijn uitge- pijld (25 km.). De eerste avond loopt de route via Waddinxveen, Moordrecht, bij de Oase-bar stem pelen en dan terug naar Zeven huizen. De tweede avond loopt de route via Bleiswijk, Bergschen- hoek, bij Berghonk wordt gestem peld en dan via de Rottemeren weer naar huis. Zijt getrouw tot den dood, en Ik zal u geven de kroon des levens. Openbaring 2:10 Met diepe droefheid geven wij u kennis dat, na een liefde volle verpleging in het bejaardentehuis "Beth-San", de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader weduwnaar van Aaltje de Visser op de leeftijd van 89 jaar. Moerkapelle: Zevenhuizen: Bleiswijk: Gouda: Hillegom: Moerkapelle: Zoetermeer: J.C. Meijer M.M. Meijer-Pruijsen C.H. Hogeburg-Meijer J.J. Hogebrug C.N. van der Heiden-Meijer N. van der Heiden A.M. Meijer J. Meijer-den Otter C.W. Meijer A. Meijer-Hertog N.A. Kraal-Meijer C. Kraal kleinkinderen en achterkleinkinderen 26 mei 1987 Bejaardencentrum "Beth-San", Kerkplein 1, Moerkapelle. Correspondentieadres: J.C. Meijer, Wilde Veenen 103, 2751 EJ Moerkapelle. De begrafenis heeft plaats gehad zaterdag 30 mei j.l. op de algemene begraafplaats Moerhage te Moerkapelle.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4