GOUWE COLLEGE t Wapen van Moerkapelle ,JL Biljartcentrum Lsr Het Groene Kruis Avondvierdaagse Jeugddienst Elfstedentocht De Wijkverpleging Gospelgroep in Zevenhuizen? Zijde 12 - Moerkapelle - Tel. 01793-1666 Meldt u zich nu aan als lid van de BILJARTVERENIGING MOERKAPELLE. Degenen, die zich nl. VÓÓR 1 JULI 1987 als NIEUW LID aanmelden, krijgen op hun contributie voor 1987/1988 een korting van f 25HN Voor de nieuwe competitie kunnen nog biljarters worden ingeschreven voor "Libre" en "drie-banden". Iedere VRIJDAGAVOND kunnen de leden van de "biljartvereniging MOERKAPELLE" GRATIS gebruik maken van één van de twee aanwezige wedstrijdbiljarts BEL EVEN VOOR NADERE INFORMATIE: 01793-1666 OPENINGSTIJDEN: EETCAFÉ SNACKBAR: JÉ* Foto's nu gemaakt zijn later dierbare herinneringen! Voor een goede kwaliteitsafwerking kunt u uw volle fotorolletje het beste brengen bij de De conrectrix van het Gouwe College Anne Merison wees ons op twee Zevenhuizense dames die in Waddinxveen de lessen aan het Gouwe College volgen. Zij zijn uiteraard niet de enigen. Er moeten er nog meer zijnOok in Moerkapelle! EVEN VOORSTELLEN: Lydia Visser, 45 jaar en moeder van 2 kinderen. Als verpleegkundi ge kon ze haar werkzaamheden, van wege een rheumatische aandoening in haar rug, niet meer voortzetten en kwam thuis. "Het leek of de mu ren op me afkwamen. De dagen duurden zo lang..! Tot ik een keer in een regionaal huis-aan-huis-blad een advertentie van het Gouwe College zag staan. Ik had er nog nooit van gehoord. Omdat ik vroe ger op de Antillen wel 4 jaar MULO heb gevolgd, maar op een ander ei land dan het onze examen moest doen, én ook nog een jaar moest wachten, ben ik zonder diploma naar Holland gereisd om daar m'n verpleegsters-opleiding te volgen. Dat kon toen nog zonder diploma. Ik heb het altijd jammer gevonden dat ik geen diploma behaald heb. Daarom dacht ik nu een leuke gele genheid te hebben om b.v. naar het HAVO te gaan. Dat bleek, omdat er zo'n 25 jaar tussen m'n MULO en nu ligt, veel te moeilijk. Men raad de mij op het Gouwe College aan om naar de tweede MAVO-klas te gaan. Omdat ik vroeger nauwelijks tekstverklaren heb geleerd (was vroeger niet zo aan de orde) ben ik voor Nederlands het eerste jaar gaan volgen, evenals Duits, brrr, wat is Duits moeilijk! De overige 4 vakken volg ik in de 2e klas en daar in hoop ik volgend jaar examen te doen. Dan hang ik ook de vlaguit met een schooltas eraan" lacht ze. Ze is vast van plan om daaraan- sluitend HAVO te volgen. Drie och tenden gaat ze naar school. Ze vindt de sfeer in Waddinxveen uitstekend Het huiswerk komt bij haar niet op de laatste plaats, al gebruikt ze daar grotendeeld het weekeinde voor. Want ze moet ook nog wassen, strij ken, koken en haar boeltje bijhou den. Wel kan ze als het moet iets laten staan en het huiswerk voor laten gaan. Een voordeel bij haar studie is haar afsluitings- en con centratie-vermogen, waardoor ze met man en kinderen erbij, in de huiskamer kan studeren..."Verder speel ik graag piano, soms wel uren, en zit op badminton. Vervelen doe ik me niet meer en de muren komen niet meer op me af' lacht ze stra lend. Zij is overigens één van de weinigen in Waddinxveen die zes vakken doet - het volledige pakket. Lydia doet het met een grote dosis doorzettings en enthousiasme, gesti muleerd door haar man. Gerry op 't Veld is 41 jaar en moeder van 2 kinderen. Zij is door Lydia aangespoord om mee te gaan naar Waddinxveen. "Lydia wilde dat ik net als zij 6 vakken zou gaan doen, maar daar had ik geen zin in. Eén ochtend school vond ik vol doende. Ik wilde nog genoeg tijd overhouden om de dingen die ik altijd gewend was te doen, voort te zetten. Zoiets is b.v. tennissen. Ik speel in de competitie en kan soms niet op de donderdagmorgen naar school. Toch wordt er voor gezorgd dat ik niks mis, want Anne Merison (ook lerares Engels) steunt me. Neemt me - als ik een repetitie ge mist heb, vóór de les de repetitie af Ik ben in de eerste klas van het MAVO gekomen en volg de Neder landse en Engelse lessen voor het eerste leerjaar. Er wordt met een enorm tempo gewerkt, want wij doen in drie jaar, wat normale dag scholen in vier jaar doen en met veel minder lessen." Had je zelf wel zin om naar het Gouwe College te gaan, of was het echt een 'over de streep halen' van Lydia? "Nou ik wilde zelf ook wel. Ik heb vroeger 3 jaar MULO onderwijs gehad en heb er toen de brui aan gegeven. Ik zag veel meer in een opleiding tot costu- mière en coupeuse. Dat ben ik ge worden, alleen heb ik geen lessen kunnen geven omdat ik de MULO niet afgemaakt heb. Bij mij is het zo dat alles voor het huiswerk gaat. Ik naai erg graag, tennis en speel piano Daar besteed ik - naast m'n huis houdelijke werkzaamheden en de zorg voor m'n kinderen - waar een spelletje ook bij hoort - redelijk veel tijd aan. Het allerlaatste komt de studie, omdat ik alleen maar kan leren als ik een schoon en opge ruimd huis heb. Ook mijn man sti muleert me om door te zetten als ik tot de ontdekking kom dat ik nodig even moet studeren....Meestal is dat pas op het laatste nippertje" lacht Gerry. Zij zowel als Lydia, laten zich lovend uit over de begeleiding die men van de docenten en de decaan van het Gouwe College krijgt...Hopenlijk zijn de twijfels nu weggenomen bij hen die ook de krie bels krijgen nu hun kinderen naar school zijn, en graag hun kennis willen bijspijkeren. GEMEENTERAAD ZEVENHUIZEN Dorpscentrum De heer Sleeuwenhoek (gem. bel.) klom in de boom -die overi gens staat te verdwijnen, omdat het een lastig obstakel is en er niet zo best bij staat - om de raadsle den een rekensommetje voor te houden wat er allemaal op bestra tingswerkzaamheden bezuinigd kan worden in het dorpshart. Zo moet b.v. het terrein voor de Spar- winkel herstraat worden, omdat de bestrating die daar is aange legd, tijdelijk was. Ook op het par keerterrein bij het postkantoor en andere plaatsen. "Onnodig" en "verkwistend" vond hij. "Bij de Sparwinkel betekent het ook over last als daar de boel weer open gebroken moet worden." Zijn frak tie ging niet akkoord met het voorstel van B. en W. voor een kre diet van 598.000,- welk bedrag al in de exploitatie opzet (van het raadhuis) rekening was opgeno men. Hoe de bestrating en inrch- ting uitgevoerd gaat worden is nog niet bekend. Hofman (PvdA) pleitte voor een 'schoon' gemeen tehuisplein zonder geparkeerde auto's - alleen die van bezoekers aan het gemeentehuis. Hij zou een discussie en een inventarisa tie van het parkeren en de par keerruimte in het algemeen in de dorpskern, op prijs stellen. De so cialist pleitte voor het behoud van de boom. Ch. Sarneel, VVD, deel de die wens voor 'de gammele boom' niet. Wethouder B. van Yperen had de taak de vragen stellers te beantwoorden waar uit op te maken viel dat de inrichting van de dorpskern uitvoerig in de commissie besproken is doch dat de parkeerproblematiek be spreekbaar is. "We kunnen altijd nog overgaan tot het instellen van een blauwe zone" zo opperde hij. INGEZONDEN: Om wat meer bekendheid te gen- ven aan wat het kruiswerk precies inhoudt, starten we een serie arti keltjes onder de titel "Het Groe ne Kruis". Aan de orde komt voor al wat 'de zuster' (de wijkver pleegkundige of de wijkzienver- zorgende) allemaal doet. Daar naast wordt nog een aantal Kruis- verenigingsaktiviteiten belicht, zoals het consultatiebureau, het uitleenmagazijn, het geven van cursussen etc. Wat stelt U zich daarbij voor? "De zuster" die u komt helpen met was sen, als u dat door ziekte of een handicap zelf niet (meer) kunt. U hebt gelijk, maar dat is maar een klein gedeelte van het werk. Daar naast bestaat haar taak uit bv. het verbinden van wonden, opvang na een ziekenhuisopname, advies geven over aanpassingen in huis, i.v.m. een handicap en het werk op het gebied van de zuigelingen en kleuterzorg. U kunt met haar praten over allerlei zaken, die met ziekte en gezondheid te maken hebben, zo als voeding en dieet, medicijnge bruik, bepaalde behandelwijzen. De wijkverpleegkundige is ie mand, die naast haar verpleeg kundige opleiding (in een zieken huis) een opleiding in de maat schappelijke gezondheidszorg heeft gehad. Een andere moge lijkheid is de H.B.O.V. (Hogere Be roeps Opleiding voor Verpleeg kundigen). De wijkziekenverzorgende heeft haar opleiding in een verpleeg huis gehad en daarna een specia le cursus gevolgd voor het werken in de wijk, namelijk de applicatie cursus. Vaak komt men bij de wijkver pleegkundige terecht via het zie kenhuis. Maar u kunt ook zelf con tact opnemen door b.v. tijdens het dagelijkse spreekuur te bellen naar het wijkgebouw en/of er zelf heen te gaan. De wijkverpleeg kundige heeft op werkdagen spreekuur van 11.30-12.30 uur. In de Dorpsstraat 51 op maandag woensdag en vrijdag en de Heren weg 13 op dinsdag en donderdag. U kunt dan ook terecht voor het lenen of terugbezorgen van ver- pleegartikelen. Voor dringende zaken kunt u tussen 8.00-17.00 uur de wijkverpleegkundige be reiken viatel nr.01828-17377 en vanaf 17.00 uur tot 8.00 uur kunt u de dienstdoende zuster berei ken via het Bleuland Ziekenhuis, tel. nr. 01820-1955. Wie lid is van de Kruisvereniging hoeft voor de hulp niet te betalen. Namens de Kruisvereniging Gouwe IJssel afd. Zevenhuizen/Moerka- pelle, tel. 01802-1280/01 793-1615 Er leeft al geruime tijd het idee om in Zevenhuizen een Interkerkelij ke gospelgroep op te richten. Via de Dorpskrant wordt er een op roep gedaan aan hen die hiervoor belangstelling hebben. Iedereen die graag de Evangelische Bood schap zingend uitdraagt wordt uit genodigd zich aan te melden. De gedachten gaan uit naar een gos pelgroep waarvan de leeftijd vari eert van ca. 25 tot 50 jaar. Inl. mevr. F. Brands, tel. 01802-1207 maandag t/m zaterdag: 11.00-24.00 uur. zondag: 16.00-24.00 uur maandag/dinsdag: 12.00-21.00 woensdag/donderdag: 12.00-23.00 vrijdag/zaterdag: 12.00-24.00 zondag: 16.00-20.00 uur. Zevenhuizen - De a.s. Avondvier daagse in de week van maandag 22 tot vrijdag 26 juni komt ras naderbij. En dat is - letterlijk - ook te zien. Wellicht heeft men de mensen van de organisatie al op gemerkt in de straat met meetlin ten e.d. want de commissie wil na tuurlijk precies weten hoe ver er gelopen gaat worden tijdens dit wandelgebeuren voor jong en oud. Het rijtje sponsors dat de Avond vierdaagse financieel gaat onder steunen is aanzienlijk uitgebreid. Naast de al eerder genoemde Ra bobank en Fa. v. Rijs zijn daar nu nog bijgekomen Clips Haarmode, Abbekerk Snacks en Bloemen handel 't Pleintje. De commissie is hier ontzettend blij mee en kan dan ook de zeer lage inschrijfgel den van 2,50 volledig verant woorden. In andere gemeenten, zo is opgevallen, is deelname aan Avondvierdaagsen vaak 2 a 3x zo duur. Wat de routes betreft, deze zijn na de eerste keer vorig jaar nu nog mooier en beter uitgekiend. Zo zijn vooral de "Rotte noord", de Akkerbouw-route en de "Rotte zuid" dichter gebracht bij de na tuur die in onze regio zo overvloe dig aanwezig is. Als extra geste zal aan de wandelaars op enkele a- vonden een gratis verrassing wor den uitgedeeld en zal er elke avond een flinke Wandel-bonus- taart van bakker Verbeij worden weggegeven aan de 'opvallende' wandelaar. Kortom, het geheel wordt een feestelijk gebeuren voor inwoners van Zevenhuizen en daarbuiten. De voorinschrijving zal plaatsvin den op zaterdag 20 juni op het dorpsplein van 10.00-15.00 uur. Deelnemers betalen dan 2,50 p.p. en ontvangen direkt de deel nemerskaart. Tevens is het moge lijk op maandag of dinsdag aan de start in te schrijven. De kosten zijn dan 3,- p.p. Alle verenigingen van Zevenhuizen hebben inmid dels een brief ontvangen van de commissie waarin zij worden aan gespoord om de ca. 8 km per avond met een zo groot mogelijke groep te lopen en zo de Verenj- gingsprijs in de wacht te slepen. Vorig jaar ging die naar het perso neel van De Zevenster. Meer informatie over het één en ander leest u binnenkort in de Dorpskrant, maar voor vragen kan men nu al terecht bij de secre taresse: Hannie Verbakei, Burg. Boerstraat 25, tel. 01802-1913. Zondag 7 juni wordt er in de Her vormde kerk van Zevenhuizen de laatste jeugddienst van dit sei zoen gehouden. Deze dienst be gint om 19.00 uur. Thema: "Zet je wieken naar de wind". Voorgan ger: ds. T.D. v. Soest, Rotterdam. Muzikale medewerking wordt ver leend door de Zanggroep Zeven huizen. Na de dienst is er gelegen heid een kopje koffie te blijven drinken en na te praten. Iedereen is van harte welkom. gehoord dat: Boode sr. een alter natieve Elfstedentocht op de mo torfiets heeft gemaakt met de ve- teranenclub in Friesland. Als lo gies fungeerde z'n Camper. Foto Marri Krijgsman - Telf. 1834 Ontwikkelen en afdrukken fotorolletjes Trouwreportages, pasfoto's, portretten Alle inlijstwerk - familiedrukwerk Overzetten film op video Korenstraat 37 2761 XN Zevenhuizen

Dorpskrant | 1987 | | pagina 6