DE KOOTER Y ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER super f 18,25 f 17,95 f 13,95 f 18,95 f 14,75 f 14,95 UIT ONZE BAKKERIJ: Boerenbruin met zemelen Vruchtensleetje Weespermoppen 1,90 1,49 1,75 de dorpskrant wenst al haar lezers een PRETTIGE VAKANTIE Het Groene Kruis 100 jaar zondagsschool Postduiven Handelsonderneming Pimex B.V. POSTBUS 21,2750 AA MOERKAPELLE levert roestvrijstalen artikelen, hang- en sluitwerk, jacht- en scheepsbeslag. Gevraagd op ons kleine kantoor een voor afwisselende werkzaamheden Geen part-time. Vereisten: accuratesse, type-ervaring, beheersing Duits en mogelijk Engels, zelfstandig kunnen werken. Schriftelijke sollicitaties aan bovenstaand adres. Tei. inl: 01793-1777 na 19.00 uur: 01803-13461. Vakantiesluiting Bibliotheek BURG. BOERSTRAAT 22 - 24 ZEVENHUIZEN Z.H. reclames van 25 juni tot 9 juli Bols jonge jenever Olifant Vieux Boomsma vlierbessen jenever Boomsma jenever Pisang Ambon met gratis glas Boots Rum wit of bruin ÜPl _nu 2 ons «ALS JE HOBBY JE LIEF IS» en als je van je hobby je beroep gaat maken.... Richard Hoogendoorn bij de Tros NU INSCHRIJVEN VOOR ENGELS '87-'88 Een druk weekend voor de duivensporters. Zaterdag jonge duiven. Zondag oude duiven vanuit Noyon en maandag St. Vincent, ca. 1000 km. Voor de jonge duiven stond Rozendaal op 't programma. Altijd weer spannend zo'n eerste vlucht. Zijn ze gezond, hoeveel kwaliteit hebben ze?; altijd weer vra gen die door een vlucht realiteit worden; voor de één teleurstellend voor de ander een meevaller. Ons geduld werd lang op de proef gesteld, want ze gingen pas om 13.45 de lucht in en dan rekenen...tegenwind ca. 50 km. dus half drie kan, maar om kwart over twee al kijken en als dan de eerste duiven zich na een klein halt uur niet melden, heb je wel elke spreeuw en zwaluw zien vliegen. D. Kranenburg was de gelukkige die de 1 e prijs van ruim 1000 duiven in de wacht sleepte. Ton en Ank de 2e prijs en de 3e voor de Comb. Graaf v. Rijs. De absolute uitblinker was G. Brands die maakte de uitslag van z'n leven met de 4e te beginnen pakte hij er 18 van de 28 in de prijzen en verreweg de mees te punien. Ook C. Zweere pakte prima en Ton en Ank deden er weinig voor onder. Zondag leek het een gemakkelijke vlucht te worden. Om 7.15 uur gelost en het zonnetje aan de lucht, kalme Z.Z. westenwind, dat deed wel 100 km per uur vermoeden, maar door de toenemende bewolking en motregen werd dat 75 km en een traag verloop. Hier ging de 206 van C. Zweere voor de 2e maal dit jaar winnend over de streep, deze liefheb ber pakte ook de 3e prijs. Ook hier waren Ton en Ank 2e en maakten een geweldige uitslag, 5 van de 6 in de prijzen, houden zo jullie worden nog kampioen! De totaal-stand is door verschillende oorzaken nog moeilijk te overzien, maar C. de Graaf staatnog 1e met vlak erachter Ton en Ank en C. Zweere 3e. KI. Koppenaal mist met z'n oude totaal en met z'n jonge slecht en is hierdoor ver weg gezakt. Bij het aangewezen kampioen schap is C. Zweere ie gevolgd door C. No bel en bleef KI. Koppenaal nog net 3e. Bij het Ier perse gaan was in onze vereniging nog geen duif thuis van st. Vincent dus blijft voor die leden de spanning er nog een dag in. Tijdens de zomervakantie zal de bibliotheek be perkt open zijn. Vanaf maandag 6 juli t/m zater dag 15 augustus zult U alleen op de maandag- en donderdagavond van 19.30-21.00 uur in de bi bliotheek terecht kunnen. Let op!!! De week van 20 juli t/m 25 juli ZIJN WIJ GESLOTEN! Voor de vakantie mag u drie boeken extra meenemen en kunt U ze eventueel langer lenen. ..deze twee opschriften zou dit artikel over André Bil, het muzikale talent op het electronische orgel, kunnen dragen. Want André hoopt van zijn hobby zijn beroep te kunnen maken en musicus te worden. Vrijdagavond kan iedereen genie ten van zijn muzikale prestaties op keyboards tijdens de slota- vond van de Avondvierdaagse, op het dorpsplein. Musiceren, z'n lust en leven Echt ik zat vroeger vaak te huilen achter het orgel. Ik wilde niet. Vond het saai. Misschien had ik een heel andere voorstelling van orgelspelen" lacht de 21-jarige André Bil van de Swanlaweg uit Zevenhuizen. In de ouderlijke wo ning is het souterrain (geluids dicht) ingericht als muziek-stu- deerkamer voor André. Er staat een groot electroniscn orgel, 2 synthesizers, een keyboard en een piano. Verder muziekappara- tuur waarop bandjes beluisterd kunnen worden. Een noodzaak, want ook het luisteren naar mu ziek, is een wezenlijk onderdeel van de muziekstudie. André is op dit moment nog eerste-jaars stu dent aan het Rotterdams Conser vatorium. Het overgangsexamen speelt zich dezer dagen af. "Mu ziekstudie vereist discipline en doorzetting. Maar je moet ook mu zikaal zijn, anders kom je er niet." DE AANHOUDER WINT Dat André deze opleiding ooit °og eens zou kunnen volgen lag niet in de lijn der verwachtingen, want er kwamen diverse teleurstel 'ingen...Daarover is hij nu wat laco njek, maar destijds zouden z'n !dealen weieens helemaal over boord gezet kunnen zijn, ware het niet dat hij zo volhardend was met op de achtergrond ouders die hem in de 'aanhouder wint'-ge- dachte stimuleerden. "Sommige kinderen beginnen te vroeg met orgelles. Ik misschien ook, alhoewel 9 jaar best een goe ie leeftijd is. De eerste beginselen op het orgel werden me bijge bracht door Adriaan Verhoef. Nu kan ik zeggen dat hij bijzonder goed lesgeeft. Maar als kind zag ik dat niet zo. We hadden thuis een Thomas-orgel waar ik graag op improviseerde. M'n vader speelt ook een beetje. Jammer overi gens dat dat verkocht is, want van dat merk worden ze niet meer gemaakt. Omdat orgel-les meer een last was dan een lust besloot m'n vader een kennis van hem te raadplegen. Klaas v.d. Berg van de Wollefoppenweg ging me nu elke week lesgeven waarbij ik ple zier in het spelen kreeg. Moderne muziek, bekende songs die goed in het gehoor liggen. Klassieke muziek was er voor mij vanaf dat moment niet meer bij. Toch ben ik blij dat ik die ondergrond van Adriaan Verhoef wel heb. Dat bleek me pas veel later. Na twee jaar kon v.d. Berg me niets meer leren en daarom werd er een leraar in Ommoord geraad pleegd. Ik zat inmiddels al op de Havo en wilde hierna naar het con servatorium, moderne muziek gaan studeren. "Dat gaan we wel s. mwMimmffitnii w&m v - even regelen" zei die leraar. De man was al in de 60 en dacht nog aan zijn jonge jaren toen hij op het conservatorium studeerde. De thans geldende eisen kende hij niet...Maar om naar het conserva torium te gaan heb je veel meer kennis nodig dan goed noten kun nen lezen. Er komt een dosis theorie bij. Ik zakte voor het toe latingsexamen omdat m'n voor opleiding verkeerd was. Toen heb ik een jaar orgelles gehad van een meisje aan het conservatorium als leerling. Die 20 minuten per week waren veel te weinig, bleek een jaar later bij het toelatingsexamen 'Dus weer een jaar verspeeld' dacht ik, maar dat was eigenlijk niet zo, want ik bleef spelen. Toen ben ik me beter gaan oriënteren en heb privé-lessen muziektheo rie bij Els Vrolijk gaan volgen en solfiègelessen: dat is van bladmu ziek, dus muziekschrift nazingen en kreeg ritmische diktees onder wezen. Bovendien kreeg ik privé- orgelles. Ik heb dat laatste voor bereidende jaar keihard gestu deerd en was reuze blij dat ik toen voor het toelatingsexamen slaag de. Mijn studie is 'electronisch orgel', lichte muziek met als bijvak 'piano'. De opleiding 'electronisch orgel' gaat nu veranderen. Ik kreeg hier net een brief over. De synthesizers en keyboards gaan het electronisch orgel verdringen. Omdat ik aan de studie begonnen ben mag ik deze afmaken. Na 1990 verdwijnt de opleiding 'elec tronisch orgel', alles wordt op de electronica afgestemd, met com puter gestuurde programma's." STUDEREN Een studie aan het conservatori um is geen wassen neus. André studeert vele uren per dag. De col- lesges op het Conservatorium om vatten o.a. ritmische scholing. Daarin wordt hij bekwaamd door Peter Ypma van het trio Pim Ja cobs. Verder krijgt hij piano-les, met het accent op de techniek waarbij hij stelt dat organisten doorgaans een achterstand heb ben ten opzichte van pianisten. Dit jaar kreeg hij klassieke mu ziekgeschiedenis gedoceerd en het volgende jaar wordt dat de jazzgeschiedenis. Dit vak zal hem ongetwijfeld erg boeien, want An dré houdt van jazz. Hoort graag het trio van Jimmy Smith en mu ziek van Oscar Peterson. Moet ui teraard ook wel kennis hebben van klassieke muziek zoals Bach, maar daarbij ligt de nadruk op de tecniek. "Jazz en blues" hebben mijn voorkeur en waar het een orkestband betreft dan is Zuid- Amerikaanse muziek mijn favo riet. Niet alleen speel ik graag, ik programmeer ook de synthesi zers. Zo kun je op dit instrument spelen en daarbij als achter grondmuziek een stijlorkest met klavecimbel programmeren. Ook kun je zelf klanten samenstellen. Op de Braderie en vorig jaar bij de Avondvierdaagse en ook nu weer, speel ik geen jazz, maar populaire muziek b.v. uit de top 40. die goed in het gehoor liggen" vertelt An dré. Hij hoopt dat zijn wens in vervulling gaat om over 4 jaar afgestudeerd te zijn aan het con servatorium, zodat hij muziekle raar kan worden. Hij weet zich daarin gesteund door z'n ouders. "Het ligt in de bedoeling om aan cursisten orgelles te gaan geven. Dat is mijn ideaal. Op dit moment breng ik al enkele kinderen de eerste beginselen van het orgel spelen bij" lacht André. We wensen hem succes met z'n verdere studie Vrijdagavond is hij te zien in het programma Freewheelen van de Tros op de t.v. Richard Hoogen doorn is in de prijzen gevallen met zijn zelfgebouwde vehikel op wie len a la het echtpaar Tijsterman. Meer verklappen we niet..Kijk zelf maar! Eerste werd hij niet, maar een welverdiende vijde prijs is ze ker ook het vermelden waard. Gefeliciteerd! Max. 4 pers. per groepje waardoor optimale gelegenheid voor het oefe nen van de spreekvaardigheid. Gevorderden en beginners op 3 ver schillende niveaus. Lessen zowel 's avonds als overdag vanaf 17 au gustus '87. Mevr. Chambers, tel. 01828-15323 "BEJAARDEN THUIS" Er zijn bejaarden, die met voldoe ning terugkijken op hun leven en genieten van elke dag. Maar er zijn ook bejaarden, die de ouder dom niet zo positief beleven door ziekte, eenzaamheid, het overlij den van de partner of door het ge voel niet meer mee te tellen. Met beide groepen heeft de wijk verpleegkundige en/of wijkzie kenverzorgende contact. Tijdens dit bezoek wordt gepraat over het eten en slepen, eenzaamheid, de contacten in de buurt en eventu eel kleine hulpmiddelen die no dig zijn om zo lang mogelijk zelf standig te kunnen blijven wonen. De wijkverpleegkundige probeert een klankbord te zijn voor noden en vreugden. Namens de Kruisvereniging Gouwe- IJssel, afd. Zevenhuizen/Moerkapelle tel. 01802-1280/01793-1615. Generaties Zevenhuizenaren gin gen op zondag naar de zondags school. Vroeger was dat na de kerkdienst in de Hervormde ker, thans wordt er tijdens de ochtend samenkomst van de hervormde gemeente, zondagsschool gehou den in het Hervormd Centrum. Dit jaar is het 100 jaar geleden dat de Zondagsschool "Laat de kin deren tot Mij komen" werd opge richt door - en tijdens de periode dat ds. J. Hoek predikant van de hervormde gemeente van Zeven huizen was. Onopgemerkt gaat dit honderdjarige bestaan zeker niet voorbij. Op zaterdagmiddag 3 oktober wordt het 'eeuwfeest' gevierd in de Hervormde kerk. De kinderen van de zondagsschool zijn reeds begonnen met net instu deren van de musical "Rijdens op de beste weg". Aansluitend zullen Elly en Rikkert Zuijderveld optre den. Iedereen is hierbij van harte welkom. Na afloop is er een gezel lig samenzijn voor ouders en be langstellenden, terwijl er voor de kinderen in het Hervormd Cen trum een film vertoond zal wor den. Op 4 oktober zal er in de och tenddienst in de Hervormde kerk een themadienst gehouden wor den nav dit jubileum. De weken hieraan voorafgaand zal er door de kinderen actie gevoerd wor den om geld in te zamelen voor vakantieweken voor gehandicap te kinderen. De kinderen van de zondags school zullen zich qua kleding, aanpassen aan de tijd van 100 jaar geleden en in 'Ot en Sien-stijl' gekleed gaan: patronen verkrijg baar bij mevr. Den Hollander, tel. 1104. TENTOONSTELLING Oproep: Het ligt in de bedoeling om een tentoonstelling te houden over '100 jaar zondagsschool'. Wie iets uit deze periode heeft dat betrekking heeft op de zondags school kan even bellen naar mevr. Hoogendoorn, tel. 2357. Ook worden oud-leiders en leidsters verzocht contact op te nemen met eerdervermeld telefoonnummer.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 7