BRADERIE MOERKAPELLE DAVEREND SUCCES!!!!! T5TE H.J. ESHUIS 1 BOTERPAN Anjerfonds Mede door de financiële en/of daad werkelijke steun van onderstaande bedrijven is het mogelijk geworden om de braderie in Moerkapelle op zo'n grootse wijze te realiseren. Rabobank Zevenhuizen/Moerkapelle Dorpsstraat 12 - Moerkapelle BROOD en BANKETBAKKERIJ Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2761 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 van f 5,50 voor f 3,95 Axis aandrijvingen b.v. Coenecoop 133 Waddinxveen Bakker Zn. Bouwbedrijf Ambachtstraat 1 Moerkapelle Brand Installatietechniek b.v. Postbus 50 Moerkapelle De Fotoboetiek Moerdijkstraat 39 Moerkapelle D.d.Graaf b.v. aann.bedrijf Oranjestraat 16 Moerkapelle Hazebroek Tamerus b.v. Julianastraat 15b Moerkapelle Fa. K.Havelaar Kerkstraat 1 Moerkapelle Koster aannemersbedrijf Dorpsstraat 27 Moerkapelle Jan v.Kralingen Int.Transport Mauritsstraat 18 Moerkapelle Fa.v.Marle offsetdrukkerij Dorpsstraat 32 Moerkapelle J.v.d. Linden Auto's/Rijwielen Moerkapelsezijde 3 Moerkapelle S. Mok b.v. Zuidplasstraat 6 Moerkapelle Dick Pak Dorpsstraat 19 Moerkapelle Perdijk Makelaardij-verz. Tweemanspolder 11 Zevenhuizen Claes Oosterhoff wint Open C2-toernooi in Moerkapelle een bijzonder geslaagde dag Omstreeks 10.00 uur begon de brade rie met het REUZE-MIKADO voor kin deren. Vele waardevolle prijzen waren er te winnen en er was dan ook voor dit spel een overweldigende belangstel ling. Al vrij £n,el kwam er een grote mensenstroom op gang. De organisato ren hielden hun hart vast...blijft het droog of gaat het regenen. De gehele Dorpsstraat en de gehele Moerdijk straat waren bij de braderie betrokken. Een 45 deelnemers (bedrijven en vere nigingen) hadden inmiddels hun kra men of standplaatsen ingericht. Onderwijl was het Coca Cola Freestyle skiteam begonnen met het opbouwen van hun springschans. Iets later dan ge pland vond de eerste show plaats. Doodse stilte..., 1e sprong...enorm ap plaus!! Duidelijk was al direct dat deze jongens voor een perfecte show zouden gaan zorgen. Maar er was natuurlijk meer. Omstreeks half twaalf vond de eerste poppenkastvoorstelling plaats terwijl ook al de eerste kinderen keurig geschminkt over de braderie rondlie pen. Rond half één de tweede Coca Cola show. Inmiddels was de mensen menigte aangegroeid tot een massa hoofden. En de tweede sprong werd nog spectaculairder. De eerste 'kwar tiersaanbiedingen' kwamen uit de om roepinstallatie...en ook begonnen de eerste échte druppels te vallen! En dan rond 1 uur ongecompliceerde gezellige muziek. De Boerenkapel uit Moord recht ging er met z'n tienen eens even lekker tegenaan. Hier en daar een kleine 'stop' maken om op adem te ko men of om even bij te tanken. Tot vijf uren hebben zij gezorgd voor vrolijke klanten. Inmiddels werd er ook gestart met de kruiwagenrace. O.l.v. Jan van Kralingen werd er gerend, ge vallen, opgestaan en weer opnieuw meegedaan. Ook bij dit evenement vol op plezier en gezelligheid. En dan het overdekte springmatras. Een drukte van jewelste, Rijen van 30 kinderen waren niets...Binnen laten was geen kunst...maar probeer ze er maar eens uit te krijgen! Mede dankzij de hulp van een aantal medewerkers is ook dit eve nement gladjes verlopen en werden omstreeks vijf uur de laatste kinderen voor een sprongetje toegelaten. Inmid dels begonnen de skispringers aan hun derde sprong! Hadden we het daar straks over drukte .nu stonden de men sen vanaf de dranghekken tot aan de bar van Dick Pak en let op dat waren 41 rijen (werkelijk geteld!) Na iedere sprong ontstond hetzelfde pa troon...Een golf mensen ging richting kruispunt Dorpsstraat...een deel links af en een deel rechtdoor. En dat was ook de opzet van de braderiecommissie probeer zoveel mogelijk mensen op de braderie te houden, want dan ontstaat pas echte gezelligheid. Toch kan je gezelligheid niet alleen be reiken met een aantal aantrekkelijke evenementen. Het is een samenspel. Want wanneer je niet beschikt over een gevarieerd aanbod van deelnemers en ...over een Mister-Speaker als Arie Boertje, dan zal het verloop van de bra derie heel anders zijn. De tweede poppenkast-voorstelling werd gestart. Een drukte van heb ik jou daar; ruim honderd kinderen konden te gen een vergoeding van 1 gulden een prima verzorgde poppenkastvoorstel ling bijwonen. Al deze evenementen, het organiseren van het Mikadospel, het schminken en de 2 poppenkast voorstellingen werden uitstekend ver zorgd door een aantal medewerkers van de Peuterspeelgroep 't Hobbel paard. Alhoewel er officieel nog twee spron gen zouden worden uitgevoerd door het Skiteam werd besloten, mede door de weersonwikkelingen, om de laatste sprong rond half vijf te laten plaatsvin den. Hadden we het daarnet over druk te bij het skispringen, nu kon je bij wij ze van spreken over de hoofden lopen. Een gigantische mensenmassa, die al len van hun gezichten gezelligheid en tevredenheid uitstraalden. Wij vroegen Bram Noordam joe de braderiecommissie deze braderie heeft ervaren: "Laat ik om te beginnen een aantal be dankjes uitspreken: aan onze vaste braderiecommissie, Dick pak, Kuin Ha- velaar, Ton Scholten, Jan v.d. Linden, maar eigenlijk nog meer aan die 'wer kers' die nog niet genoemd zijn, maar toch in de uitvoering een groot aandeel hebben gehad: Koos v. Marie, John v. Marie, John Kadiks en niet te vergeten Beppie Roos, Jan v. Kralingen en Cor Bakker. En dan nu over de braderie zelf. Wat hij hadden gehoopt is voor het overgrote deel uitgekomen. Een groots opgezette GEZELLIGE braderie. Na tuurlijk hebben we weer een heleboel geleerd. Ondervinding die je voor een volgende keer weer goed kan gebrui ken. Waarom wij een Braderie organi seren? Op de eerste plaats om tenmin ste éénmaal per jaar de inwoners van Moerkapelle een gezellige dag te bezor gen. Een stukje GOODWILL dus. En la ten we nu gelijk even een misverstand je uit de weg ruimen. Neemt u nou maar van mij aan dat de meeste winkeliers uit Moerkapelle die aan deze braderie meedoen, het niet doen om te verdienen maar uitsluitend om u een gezellige dag te bezorgen. De Braderie volgend jaar? Inderdaad,die is al gepland....zaterdag 11 juni 1988! Wat dat gaat worden we ten we nog niet...wel hebben zich inmid dels al een aantal enthousiaste men sen aangemeld om volgend jaar déél uit te maken van de braderiecommissie en direct na de vakanties zullen wij met die verenigingen die belangstelling heb ben een avond beleggen en eens gaan praten over de braderie van volgend jaar.... Tot slot wil ik jullie als Dorpskrant bedanken voor de prima verzorgde aankondigingen en de royale aandacht die jullie aan onze braderie hebben be steed! bij inlevering van deze bon bij aankoop van een brood a.s. vrijdag en zaterdag: zolang de voorraad strekt Ook verkrijgbaar bij S.R.V. Ton Matze De Anjerfondscollecte heeft in Moerkapelle 1403,75 opge bracht. 1/3 van de opbrengst is be stemd voor gymnastiekvereni ging Tarzan, waarvan leden olv Gon Bakker de collecte organi seerden. Alle gevers en collectan ten worden hartelijk bedankt. Des tijds heeft het dorpshuis Op Moer 5000,- gekregen van het Anjer fonds voor de aanschaf van de ge luidsinstallatie. Onder redelijke weersomstandig heden heeft de tennisvereniging Love '70 zondag haar jaarlijkse Open C2 en Dl-toernooi afgeslo ten. Alleen tijdens de herendub- bel-finale viel er wat regen, maar verder kan de toernooicommissie bestaande uit Hans Zoethout maar, Janny v.d. Linde en Henny Barendregt, terugzien op een ge slaagde toernooi-week. Er wer den, keurig op tijdschema, zo'n 170 partijen gespeeld, waarbij er voornamelijkin de herenenkel/ dubbel Dl-categorie veel belang stelling was. Het C2-toernooi gaf mooie partijen te zien, waarbij de Moerkapellenaar Claes Ooster hoff als grote winnaar uit de bus kwam. In het enkelspel heeft hij niet meer dan 12 games tegen zich gehad. Ook in de finale won hij door subtiel spel vrij gemakke lijk van Erik v. Best uit Waddinx- veen. Ook de finale van het heren dubbel C2 was voor een deel een Moerkapelse aangelegenheid. Daar stonden wederom Claes Oosterhoff met de gerenomeerde Hans Bosman tegen de jeugdige spelers van tennisvereniging 'Segwaerth' uit Zoetermeer, die de finalepartij op hun naam wis ten te krijgen. Het toernooi ken merkte zich door een grote bedrij vigheid rondom het clubhuis en het gehele bargebeuren. Op meer dan voortreffelijke wijze hebben zo'n 8 leden van de vereniging er met elkaar voor gezorgd dat het de gasten en eigen leden aan niets ontbrak. Vooral het gehele 'eet'- gebeuren wekte bewondering. El ke dag/avond kon men voor wei nig geld heerlijke warme maaltij den krijgen, waar vooral de spe lers uit de omgeving gretig ge bruik van maakten. Er waren veel spelers, die alhoewel ze uitge speeld waren, elke avond terug kwamen voor het eten en de gezel ligheid. Ook tijdens de vaak schit terende finalepartijen, waren er weer de stokbroden met brie, kom kommer en tomaat, waar Love '70 zo langzamerhand bekend om staat. Tijdens de prijsuitrei king in het overvolle clubhuis me moreerde de voorzitter dat de ve reniging terug kan zien op een in alle opzichten geslaagd Open Toernooi

Dorpskrant | 1987 | | pagina 8