VERLOOP VAKANTIETUD Voetbalvereniging Groeneweg in de schijnwerpers IDEE FIX OF TE REALISEREN????? begrafenisv/erzorqing T. den Hollander Ontdek hoe voordelig Onderling verzekeren is Geef uw AQUARIUM of VIJVER eens een beurt, ook nu hebben wij volop vissen, planten, pompen enz. SlERVISHANDEL Het voetbalseizoen '86-'87 is bij v.v. Groeneweg vreugdevol afgesloten. Groeneweg 1 promoveerde naar de derde klas van de KNVB; het vierde elftal werd kampioen evenals het tweede damesteam. Dit en nog veel meer wordt besproken tijdens een ontmoeting met voorzitter Adriaan Roos en secretaris Jan Boere van de Zevenhuizense voetbalvereniging, in de bestuurskamer van het clubgebouw. Wat is een voetbalvereniging zonder trainers? Wel, die worden zonder tekort te willen doen aan het legioen vrijwilligers en spelers even bij name genoemd. Trainers bij v.v. Groeneweg zijn: le elftal: Hans v.d. Winden uit Gouda, hij blijt na dit eerste jaar nog twee jaar, omdat hij weer een contract voor twee jaar getekend heeft Hij traint ook het 2e elftal. Het 3e t/m 7 elftal wordt voor het derde jaar door oud-speler Jood Boerop getraind. Jeugdtrainer Hans v.d. Toorn uit Rotterdam, die drie jaar bij Groene weg geweest is. verlaat de club. Nieuw te verwelkomen is le elftal speler en gediplomeerd trainer van Soccer Boys. Bert Kouer. De dames worden getraind door Jack van Dalen uit Rotterdam. Drie jaar is hij de dames al trouw. Opnieuw tekende hij voor twee jaar erbij Bij de pupillen is een vakature. TERUGBLIK... stilstaan en vooruitzien We beginnen met de blik gericht op de toekomst, omdat het 60-ja- rig bestaan van Groeneweg na dert. ..Alhoewel de datum: 28 mei 1989 nog twee jaar in het ver schiet ligt. wordt er door een spe ciaal jubileumcomité van 12 le den, vergaderd over een mogelijk toernooi en een groots feest... Er is" stelt Jan Boere "uitgere kend dat jij» Adriaan Roos, dan 25 jaar in het bestuur zit."(Jan Boe re schiet al aardig naar de 30 jaar op) Roos haalt z'n schouders op, lacht: "twee jaar lijkt nog lang." En dan komt er een terugblik, waar van af en toe ook bestuurslid Theo Baars getuige is...Hij houdt het oog gericht op het spektakel buiten: de wedstrijden van het be drijfsvoetbal.... LAATSTE 11 JAAR Er is de laatste 11 jaar verschrik kelijk veel gebeurd bij v.v. Groe neweg" concludeert voorzitter Roos. "In 1977 hebben we zelfs nog in de Bekerfinale van het district West II van de KNVB ge speeld op het Olympiaterrein te gen Xerxes. 2500 toeschouwers waren getuigen van de wedstrijd. Helaas verloren we de wedstrijd toch nog met 1-0, maar het feit dat we in de finale kwamen was toch wel heel wat." Een jaar ervoor was Groeneweg 1 gepromoveerd van de 4e naar de 3e klas van de KNVB. Een gewel dige gebeurtenis. En toen was daar in het seizoen '79-'80 de vlucht naar de 2e klas. "We had den toen spelers als Jan Monster, Hennie de Jong en Arie Kortlever Toen deze jongens het eerste elf tal verlieten konden we het wel schudden. Jan Monster naar F.C. Utrecht, Hennie de Jong werd trainer en Arie Kortlever stopte. Toen kwam de anti-climax. Twee jaar achtereen was er een degra datie. De seizoenen '80-'81 en '81-'82 waren bedroevend. Maar de moed verloren we niet. Einde lijk is Groeneweg I er weer boven op gekrabbeld, nu inmiddels met een nieuwe formatie. We hopen dat ons eerste elftal zich in de 3e klas zal handhaven. Ik verwacht niet anders dat, als we over twee jaar ons 60-jarig jubileum vieren, deze jongens nog in die klas spe len." (Jan Boere laat een nog op timistischer geluid horen, maar dat wordt weggevaagd door de voorzitter..."2e klas zeg, stel je voor...neen hoor dat verwacht ik niet.") Er wordt door beiden gesteld dat de spelers van het eerste elftal al een veelbelovende reputatie op gebouwd hebben. "Het zijn jon gens die vanaf de pupillentijd al hier spelen, echte Zevenhuizena- ren. Daarnaast is er de laatste 6 a 7 jaar naar gestreefd de jeugd op dezelfde wijze te trainen met een trainer op hetzelfde niveau voor de jeugd als de hoofdtrainer, qua diploma en ervaring. Dat resul teerde in deze afgeworpen vruch ten" lacht Roos. "De grootste kern bestaat uit jonge spelers, aange vuld door enkele geroutineerde spelers, zowel in het eerste als in het tweede team." GROENEWEG II Lovende woorden klinken er over het tweede team van Groeneweg. Dit elftal heeft ook een goede pres tatie geleverd, al kwam het één punt tekort om kampioen te wor den. Nu kwam het op de 2e plaats. Groeneweg II speelt in de reserve 4e klas KNVB West II, hetwelk dus betekent dat v.v. Groeneweg twee elftallen in de KNVB heeft spelen. GROENEWEG 3 en 4 Het vierde elftal bestaat uit spe lers die destijds bijdroegen aan de promotie van het eerste elftal: oude Groeneweg I spelers dus. Het agelopen competitie-seizoen werd dit elftal voor de 2e maal kampioen waardoor het 3e elftal promoveerde naar de le klas afd. Gouda. In het vierde elftal zitten bekenden als: Arie Kortlever (kwam terug), Piet Stuurman, Cor Wijnen, Ab Minée enz. DAMESVOETBAL De dames zijn een verhaal apart. Het le dames-elftal is koploper in Zuid-Holland, speelt in de hoog ste klasse, samen met Haastrecht en Nieuwkoop. Het 2e dames team is - zoals al in de aanhef ver meld - kampioen geworden. Dit speelde in de 2e klas en gaat nu naar de reserve le klas van de Goudse voetbalbond. Omdat er zoveel belangstelling voor dames voetbal is komt er een derde elftal bij. Men heeft nu ca. 40 dames speelsters. Alleen kost het wat moeite om een meisjesteam te formeren.... JEUGD Hart voor de toekomst En dan de jeugd - de toekomst van de vereniging. "We hebben een belangrijke maatregel geno men, nl. om tijdens de jeugdvoet balwedstrijden, voor de kantine bezoekers tot 12 uur geen alco holische dranken te serveren, (goed voorbeeld doet immers goed volgen?) Hetzelfde geldt voor de woensdagmiddagen als de jeugd tot 12 jaar traint. Er is bij ons hart voor de kinderen, maar ook voor de voetbal, om zelfs dejeugd al op een behoorlijk niveau te latenspelen. Dat doen de kleintjes inderdaad al kwalita tief hoog. We betreuren het dat Peter v.d. Niet, onderwijzer van de christelijke school, bij ons weg gaat, omdat hij een cursus gaat volgen. Hij trainde de pupillen buitengewoon goed, als opvolger van het voormalige schoolhoofd Bart Bruggeman. Nu zijn we weer op zoek naar iemand die goed voetbalt en net als Peter, ook les kan geven in voetballen. Niet al leen gaat het bij junior-voetballen om de trainer, ook om de begelei ding. Dat doen veel moeders en vrijwilligers. Toch komen we chro nisch mensen tekort. Eigenlijk op alle terreinen bij de voetbal. Na tuurlijk, er zijn ontzettend veel vrijwilligers bezig, maar het zijn meestal dezelfden" denkt Adri aan Roos. Jan Boere valt hem bij: "Maar er kan op iedere vrijwilliger altijd een beroep worden gedaan, hetzij voor de bar, voor de vel-den (lijnen trekken) schoonhouden kantine, kaartjesverkoop, het jeugdbestuur, mensen die bij het bedrijfsvoetbal paraat zijn en noem maar op" KETTING "Ja" lacht Roos "een lange ket ting met allemaal schakels die goed in elkaar passen. Grandioos! Dat moet ook om alles goed te laten functioneren. Weet je waar de mensen van Groeneweg ook erg goed in zijn? Wel, in iets heel snel organiseren. Improviseren. Zoals b.v. toen Groeneweg I kam pioen werd. Met Harry de Kooter kon er snel leverantie van het één en ander geregeld worden zodat er na de uit-wedstrijd in de kanti ne thuis, door velen gegeten en gedronken kon worden. En en passant had men ook nog even tijd om de kantine te versieren, zodat de jongens een warme ont vangst kregen. Zo spontaan is Groeneweg." "Maar" lacht Boere "het is wel heel goed voor de men taliteit van de verenigingsleden dat er weer iets bijzonders ge beurd is. Zijn er sportieve suc cessen dan wordt iedereen weer enthousiast. Men is ineens veel positiever in z'n denken" (zou dit wel specifiek voor de voet bal gelden? Ook bij de volleybal tref je dit aan Als 'Zevenhuizen' aan de verliezende hand is hoor je Zevenhuizenaren nauwelijks aanmoedigen. Of is het mis schien meer typisch Zevenhui- zens?, Grote hoogten, diepe da len....!?, red.) VOETBALLERS EN TOESCHOUWERS WIST U DAT: een belangrijke thuiswedstrijd zeker op zo'n 300 toeschouwers kan rekenen? de spanning voor de toeschouwers zo groot is dat het bijna je hart kost (vindt Jan Boere) Hans Hazebroek er wel van stond te kijken toen Groeneweg 1 net voor de winterstop tegen zijn club speelde: DSO Zoetermeer. De jon getjes van weleer, die hij ooit trainde, stonden hun mannetje, mis schien wel mede dankzij zijn training. Natuurlijk won Groeneweg met 0-3 en verloor DSO voor het eerst in de competitie thuis spelend. Dat was in 7 of 8 jaar niet voorgekomen! Bedrijfsvoetbal en Prestatieloop, twee grote evenementen, beide vanuit voetbalvereniging Groeneweg georganiseerd worden? er in de winter gezellige kaartavondjes in de katine plaatsvinden? het contact met het gemeentebestuur uitermate goed is? we tijdens ons gesprek vernamen dat Jan Boere de Dorpskrant naar zijn zus in Canada stuurt, waar 4 gezinnen reikhalzend naar uitkijken? veel A.O.W.-ers er niet van houden om thuis stil te zitten en daarom hand- en spandiensten PRO DEO bij Groeneweg verrichten? het bestuur één keer per maand vergadert, maar dat de bestuursle den doorgaans wel op dinsdag- en donderdagavond in de bestuurs kamer te vinden zijn? het dagelijks bestuur op donderdag vergadert (elke week)? alle 320 leden van deze bloeiende vereniging hun beste beentje voor zetten? het clubblad 'ons bulletin' door minstens 10 vrijwilligers (sters) in elkaar wordt gezet en bezorgd? Een wens die leeft bij het bestuur van v.v. Groeneweg is UITBREIDING VAN DE KANTINE. "We zouden graag een soort jeugdhonk voor de jeugd willen die ondergebracht kan worden in een gedeelte van de kan tine. In de huidige vorm leent de kantine zich er niet voor. Jongeren kunnen zich in zo'n jeugdhonk op verantwoorde wijze terugtrekken, met een spelletje tafeltennis of een voetbalspel." verzucht voorzitter Roos. De mogelijkheid zit er in dat het vanuit de gezonde exploitatie te verwezenlijken valt... 'We willen niet voor elke haverklap de gemeente lastig vallen, maar zoveel mogelijk zelfstandig functioneren." V.v. Groe neweg huurt de velden en accomodatie van de gemeente. Men komt aan financiën door het heffen van entreegelden, die echter vrij laag zijn, ca. 2,-. Verder worden er velden verhuurd aan derden, b.v. het on langs gehouden Frans Maastoernooi. Daarvan houdt men nauwelijks iets over. Wel van de bar. Door de organisatie van allerlei activiteiten haalt men publiek naar de voetbalvelden dat ook nog graag iets in de kantine drinkt of nuttigt. Omdat vrijwilligers de bar runnen hoeft men een financiële offers te brengen om de vereniging draaiende te ouden. Maar of uit die opbrengst ook een uitbreiding van de kantine te bekostigen valt is twijfelachtig....De gemeente int niet alleen, maar zorgt ook voor het onderhoud van de velden. Zo werd er dezer dagen maar liefst 65 m zand gebracht om op de velden aan te brengen, waardoor het vilttapijt beter wordt. Mensen van de voetbal stelden zich vrijwillig beschikbaar voor het opbrengen van de zandlaag. h RECO HANDELSONDERNEMING B.V. Hoogewaard 187 2396 AP KOUDERKERK A/D RIJN Tel.: 01714-2676 4898 In verband met toename der werkzaamheden als gevolg van de gestadige groei van ons klanten- potentieel, vragen wij op korte/lange termijn in diensttreding van: Een chauffeur met grootrijbewijs voor een 25 Ton's vrachtauto met een zware auto-laadkraan-f-hanger. Wij bieden U een prettige werkkring in een jong en dynamisch bedrijf, met max. 50 werkuren per week. Alsmede een goede salariëring en 27 vakantie dagen per jaar. Na een inwerkperiode van 1 jaar opname in ons pensioenfonds. Voor het maken van een afspraak c.q. het inwin nen van verdere informatie, gelieve maandag- en woensdagmiddag contact op nemen met R.J. Reigwein. Begrafenissen worden uitgevoerd door Schiedamseweg 162 3134 BV Vlaardingen Tel. 010-460 05 09 b g.g. 434 8313 Geen crematies Dag en nacht bereikbaar ONDERLINGE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ Nieuwerkerk a/d IJssel en omstreken w.a. GROENEWEG 4 - 2761 DD ZEVENHUIZEN Tel. 01802-1671. Neem vrijblijvend een kijkje in onze zaak en showroom.... Noordeinde 351 Boskoop, tel. 01727-5569 (vrijdag koopavond)

Dorpskrant | 1987 | | pagina 10