VER BEIJ "CONCORDIA" Gebr. Bakker Zn Hanneke Almarza-Brink uit Venezuela op verlof in Zevenhuizen Gert Janssen 25 jaar 'meester' in Zevenhuizen WIJ ZiJM fyiET VAKANTIE VAN 01793-1528/1205 GROTE PARTIJEN NIEUWE MEUBELEN! Bankstellen, klein meubelen, kasten, eethoeken, slaapkamers, enz. wat u maar zoekt! En...bij aankoop van nieuwe meubelen ruilen wij uw oude meubelen in, NACHT VAN ZE VENHUIZEN Kleding voor Suriname voor de laatste mode-trends voor HAAR en voor HEM BAKKERIJ 27 julit/m 15 aupstus color-spray in alle kleuren! Vrijdag 26 juni is voor de heer G.L.A. Janssen en zijn vrouw, een onvergetelijke geworden. Die dag werd er op de chr. basisschool 'De Eendragt' uitgebreid stilgestaan bij zijn 'zilveren jubileum' in Ze venhuizen. 1 augustus is het 25 jaar geleden dat hij onderwijzer werd aan de christelijke lagere school. Eerder herdacht de jubila ris dat hij 25 jaar bij het onderwijs was. STOET Om één uur na de middag werd hij samen met zijn vrouw door alle leerlingen van zijn groep zes. ver gezeld van schooldirecteur Fr. Wit te. zingend afgehaald van zijn wo ning aan de Rozenstraat, waarna het echtpaar nog steeds zingend, door hen geëscorteerd, richting school ging. Deze optocht had vee. bekijks. In school wachtte het echtpaar in elke klas een ont vangst, te beginnen bij de eerste groep van de basisschool en te eindigen bi zijn eigen groep. In elk lokaal werden zij met een lied of een voordracht onthaald. RECEPTIE s Middags na schooltijd was er in De Eendragt een drukbezochte receptie. De voorzitter van het schoolbestuur de heer P Hoogen doorn, sprak een. felicitatie- woord. Hij had in oude notulen boeken, de vereniging heeft ze vanaf 1898 - zitten spitten en kwam aan de weet dat het echt- paai Janssen 8 maanden nadat h i benoemd werd, bij de geboorte van hun tweede kind, van be stuurslid V.d. Eijk een knotje wol gekregen had. Hij berekende dat er in de 25 jaar 'Zevenhuizen' ca. 750 tot misschien wel duizend Zevenhuizenaren, bij 'meester Janssen' in de klas moeten heb ben gezeten, die goed onderwijs kregen. "U gaf ze ook christelijk onderwijs en hebt ze Bijbelse ver- -ellingen meegegeven" Het cade au van het bestuur vormden twee tuinstoelen plus kussens en een tafel. Van de leerlingen kreeg het echtpaar eveneens twee stoeien met; toebehoren en een parasol. Van het team leerkrachten kreeg de jubilaris een draagbare radio. Directreur Fr. Witte feliciteerde zijn college, die hij nog maar een aar kende. Bijzonder origineel was het op de computer vervaar digde kwartetspel over het leven van Gert Janssen, zes thema's plus een kaart waarop de spel regels. vormden een kwartetspel met 25 kaarten. Al spelend werd het hem namens de ouderraad aangeboden. Feestavond: in besloten kring werd met ouderraad, bestuur en collega s een feestavond gehou den in de school. Ook college Sjaa'k van Zanten werd door de voorzitter in het zonnetje gezet omdat hij per 1 augustus 25 jaar in het onderwijs zit. Hij kreeg een enveloppe met een extra maand salaris, zoals gebruikelijk in het onderwijs. Van Zanten hoopt per 1 januari 25 jaar in Zevenhuizen bij het onderwijs te zijn. Dorpsstraat 163 Zevenhuizen Tel. 01802-1335 Sfeervolle feestgelegenheid in 't hart van de regio Bruiloften en partijen van 30 tot 250 personen Koffiemaaltijden, koufbuffet, diners, verenigingen, uitvoeringen etc. Wij kunnen alles voor u verzorgen want service staat bij ons voorop' Bel of kom eens iangsi 10.000 m2 MEUBEL SHOWROOM Toos en Auke v.a P;aats Bredeweg 66. Zevenhuizen WADDINXVEEN: tel: 01828 15722 Noordkade 157 eiken en modern Noordkade 92a slaapkamerltapijthuis ALPHEN A/D RUN: tel: 01720 92850 Witte Meubelhal, Raadhuisstraat meubelspecialtst Vorige zomer wijdden we een artikei aan de Zevenhuizense Hanneke en Venezolaanse Miguel, die elkaar in een kibboets in Is'aël ontmoetten, verliefd wer den en eind van de zomer 1986 in Zevenhuizen trouwden. Hanneke is te'ug in Neder land maar niet om er te blijven KOE HET HAAR VERGING Het echtpaar Almarza-Brink vertrok per vliegtuig m september naar het ge boorteland van Miguel, nadat zijn moe der en een vriendin, die voor de bruiloft over waren geweesi, al eerder vertrok ken waren. Zij en nog veel meer familie, wachtten hen op 17 september cm vijf uur 's morgens op het vliegveld van Caracas op. Hanneke en Miguel had den er toen een vliegreis van 16 uur op zitten. Van hel vliegveld naar de ouder lijke woning in Maracay. was twee uur rijden. Zelfs in die vroege ochtend was het al erg warm. We waren bij aan komst in Maracay zo moe van de reis en hel tijdsverschil dat we direct naar bed gingen...en bijna opgegeten wer den door de muggen. De volgende keer dat we gingen slapen maakten we een klamboe. Lang zijn we daar niet geble ven want we wilden naar onze eigen plantage, bij de oma van Migue:. drie uur noordelijker in Guama Oma had een gedeelte van haar huis voor ons klaargemaakt. Miguel en ik zijn jaar toen 2000 m2 tomatensUkken gaan planten. Ertussen - eigeni il: niet go?d - plantten we paprikastek Van de op brengst kun je van zon kein stukje grond nauwelijks leven. Hei was dan ook de bedoeling dat Miguel, die in Is raël een agrarisch technische opleiding kreeg, een baan zocht. Toen dat niet zo snel lukte - nu lijkt dat inmiddels bijna een feit - heeft hij met een vriend 3 ha grond gehuurd om zoete aardappelen op te verbouwen. Die vriend heeft een tractor. Wij niet. Nog meer dingen ont breken. Ons huisje wordt over een paar weken gebouwd. Het zat wat tegen met ailerlei voorwaarden waaraan voldaan moest worden. Huizen worden daar snel neergezet. Vanwege de warmte: gemiddeld 27 graden C maar ook wel warmer, hoeft er geen verwarming noch een warmwatervoorziening in. Ze fs glas komt e' niet voor de ven sters. alleen een houten latwerk. Drie slaapkamers, een woonkamer en een keuken en als vloerbedekking gewoon de stenen ondergrond. Zo houd je alles hel beste schoon, omdat hel daar ver schrikkelijk stoffig is met die hitte. In Je regentijd is hel er erg broeierig. Dat is nu, dan wordt alles klam. Je kunt dan eigenlijk niet met vakantie, want als je lerugkomt ruikt alles muf." Hanneke lacht. Ze vertelt dat ze heimwee heeft naar Miguel. Dat ze van plan was maar een uaar weken over te komen naar Nederland omdat haar broer en haar zus gingen trouwen. Haar broer is in middels getrouwd en zus jeanet trouwt binnenkort. Hanneke ;s dan getuige. Zodoende moet ze blijven De helft van haar verlof is om. Ze heeft niet stilgeze ten, maar keihard gewerkt in een tuin derij Ze hoopt het nog twee maanden vol behouden, om zoveel mogelijk gele te verdienen Dan kunnen ze als ze te rugkomt een ,eep kopen. Die kost daar, omgerekend in Hollands geld ca. ander half duizend gulden. Tweedehands nan Verder wil ze nog een wasmachine. Nu gebruikt ze die van oma Meubels heb ben ze al gekocht, die zijn daar me! duur. Wel levensmiddelen en kleding. LEVENSSTANDAARD "De munteenheid is de Bolivar. Van 60 Bolivars per dag kan een gezin met vier kinderen leven, al es inbegrepen ook electriciteit en water.' Maar als we gaan rekenen blijkt dat 1 ei, 1 Bolivar kost, een kilo vlees 40 Bolivar, kaas 60 Bolivar en jam 13 Bolivar. 13 Bolivar staan tegenover een gulden. Daarom is het wel handig dat HanneKe in Neder- and wa. centjes ging verdienen, want het hoekje grnd dat ze van oma huren evert veel te weinig op. Eén kilo toma ten brengt 4 Bolivar op. Eén kilo papri ka's 8 Bolivar. Ze worden aan huis ver kocht, maar ook op grote markten afge nomen door de groothandel. De op- bre igst van de zoete aardappelen moet voor het levensonderhoud zorgen. Die worden overigens niet als hoofdmaal gegeten. Meestal bestaat het ontbijt uit cornflakes, is de lunch een warme maaltijd met rijst of pasta en zwarte boren of groenten, of gewoon een Hol landse pot, met daarbij wat harde broodjes, 's Avonds kookt Hanneke voor de tweede keer. "Je werkt daar 's morgens vroeg vanaf zes uur tot tien uur dan wordt het te heet. Dan ga ik boodschappen doen en eten koken. Van één tot drie uur is het siesta. Dan is het zo heet dat je niet buiten kunt blijven. Tegen de avond nemen we de draad weer op Gaan Miguel en ik weer op het land werken." De taal, had je geen moeite met Spaans? "Ja hoor, aan het begin heel erg. Ik nad 'hoog Spaans' geleerd op cursus Nu hoorde ik dialecten. Ik luister de goed, maar sprak nauwelijks. Elke dag ging de taal een beetje beter. Alleen de kerkdienst volgen kan ik nog niet zo goed. Als eruit de Bijbel gelezen wordt pak ik mijn Hollandse Bijbel en iees mee..." We praten nog wat over ae mentaliteit var de Venezolaan: kooplustig, vooral luxe artikelen. Een video behoort tot de standaarduitrusting. "Soms is er geen geld voor voedsel, kunnen de kinderen niet naar school, maar wel een video. Men maakt alles op. Is niet spaarlus- tiq: integendeel! Daarom is de spaar- rente daar ook zo hoog." Wat vindt je een nadeel van het land? 'De msekten. Veel mieren die echt bij ten. Hei vriest daar niet. dus blijven alle soorten in leven en vermeerderen zich steeds. Een keer ben ik erg geschrok ken. Door een gat in de dakgoot kwam een groene slang...ik gillen. Bleek hei een onschuldige leguaan. Overigens: er zijn wel slangen, vooral op de koffie plantages in hoog gras en achter struik jes kun je ze tegenkomen. Een slang beet pas de hond van ae buren dood. Ik vind het jammer dat ik ze nog steeds nie' vind. Miguel wijst meer wel op" Bij de gedachte eraan huivert ze een beetje... Hanneke telt de dagen af die haar schei den van net weerzien in Venezuela, zo- a.is ze hel anderscm voordat ze met ver lef ging. ook een beeije deed, maar dan anders Hef miezerde toen Jan v.d. Horst het startschot loste voor de der tiende nacht van Zevenhuizen' georganiseerd door watersport vereniging Zevenhuizen. Hem vie! deze eer te beurt als oud-lid van de wedstrijdcommissie. Erbij tegenwoordig waren burgemees ter en mevrouw Van Gent en oud voorzitter J. Huldy. Zij hadden een goed overzicht vanaf 'boei 7' het startschip van de watersport vereniging. De motregen ging al spoedig over in een flinke plens bui. doch de klimatologische om standigheden waren dusdanig, dat zelfs zoiets geen echte kou bracht. Het waren temperaturen die het verblijf op het water niet onaangenaam maakten. Nog be ter werd het toen het droog werd met een flink briesje, waardoor velen toch wel de 33 ronden haal den. De 49 deelnemers voeren direct na de start richting Oud-Ver laat. waar één boei gerond werd. Het konvooi bood een fraai aan blik. Deze monstertocht van 18 uur. had slechts een tweetal uit vallers. Rond middernacht werd er weer vuurwerk afgesto ken. hetgeen sfeerverhogend wer kte. Sommice deelnemers waren weer uitzonderlijk uitgedost en maakten er een gezellige boel van. Heb je t v. aan boord, dan kan dat tevens de tijd doden... Optimaal was de stemming te noemen, terwijl lovende woorden klonken aan het adres van de wed -strijdcommissie, voor de prima organisatie. Bij de prijsuitreiking na afloop, op zondagmiddag, werd medegedeeld dat de prijs voor de jeugd door het gemeen tebestuur van Zevenhuizen be schikbaar werd gesteld. De burge meester was helaas verhinderd deze uit te reiken. Uitslagen: 1 J. Metselaar Zevenhuizen 2. Peter de Lang, 3. J.B. v. Nieu- wenhoven. KAJUITJACHTEN. I6m2 1. René Bonemeijer, 2 E. Willemsen 3 Martin Heijkoon JEUGD P 1. Yorick de Graaf, 2. Dennis v. Noort 3. Arnoud Blommen (De jeugd vaart van 's avonds 7 tot 11 uur en s morgens (zondag) van 8 tot 1 uur. In totaal een halve nacht. EENMANSBOTEN 1 Joop Koole. 2. Hans v.d Pijl, 3. Patrick Wissink. SW LAAG SNEL 1 Willem v.d Velden. 2. Mare Ouwerkerk, 3 Martien v. Vliet SW HOOG LANGZAAM 1 Eddy Binneveld, 2. H. Kortman, 3. Ad Eekhof. Maarliefst 14 grote dozen kleding en speelgoed zijn naar Suriname verscheept. N.a.v. de oproep in de Dorpskrant ontving de familie Bot van de Lange Zijde veel goede zomerkleding. Dankbaar is dat in ontvangst genomen. De Liones- sen van Paramaribo-West zullen voor verdeling van de inhoud van de dozen zorgen. MEUBELKOOPJESHAL HEEFT ZOMERKOLDEE Grote partijen gebruikte meubelen: bankstellen v.a. 350, bergmeubelsv.a. 350, eethoekenv.a. 150 slaapkamers v.a. 250, Salontafelsv.a. 75,' Nieuwe slaapbanken v.a. 360,- MEUBELKOOPJESHAL Noordkade 92a Waddinxveen O1 802 J 579 -

Dorpskrant | 1987 | | pagina 12