SALON VERHEUL kleintjes FA.KADIKS Coen Schiereck Moerkapelle in beweging »\\v»\ViV.y.y.y.v.v.\v,VAVV>VA\WAW Fa. K.A. Havelaar&Zn. DE GAANDEN Jeugdweek bouwkundige werk zaamheden en adviezen Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2761 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 DRAAGBAAR MIDISET 2x15 WATT met dubbele cassette nu f 399)" Draagbare KLEURENTELEVISIE 37 cm beeldbuis nu 5495" Philips draagbare KLEUREN TELEVISIE 37 cm beeldbuis - zilvergrijs adviesprijs 999,- nu 649,- en dan kom je in het Moerkapelse gemeentehuis burgemeester Lips tegen die nieuws te melden heeft. Ongetwijfeld zouden we de hierna volgende za ken in de laatste raadsvergadering voor de vakantie vernemen. Doch, omdat deze gisteravond plaatsvond kon er geen verslag in de krant. Moerkapelle's eerste burger greep de gelegenheid wel even aan om daarop vooruitlopend, speciaal voor de Dorpskrant enkele zaken nader toe te lichten PARFUMERIE KAPSALON SCHOONHEIDSSALON Dorpsstraat 33 2751 BB Moerkapelle Tel. 01793-1428 WONINGBOUW "Na de vakantie wordt er begonnen met de bouw van het door de rijks overheid toegekende contingent wo ningen. Te weten: 8 zgn. HAT- woningen op de plaats waar voor heen de chr. kleuterschool stond en 17 premie-woningen aan de Akker- weg. De HAT-woningen bevatten 2 kamers en zijn huurwoningen. Van de woningen aan de Akkerweg zijn er 7 premie-A en 10 premie-C wo ningen. De koopprijs van de premie A ligt rond de 130.000 gulden en die van de premie C rond de 136.000" De heer Lips deelt mede dat de wo ningen van hetzelfde type zijn als eerder aan de Akkerweg gebouwd en die dezer dagen door de (nieuwe) bewoners zijn betrokken. "De wo ningen komen vanaf de Herenweg gerekend, na het speelterrein, te genover het eerste gedeelte van de reeds gebouwde woningen aan de Akkerweg." Zo spoedig mogelijk na de bouwvakvakantie begint A.R.W. Bouwbedrijf B.V. te Waddinxveen met de bouw van het totale plan. Vier aannemers waren voor de aan besteding uitgenodigd. ARW-bouw bedrijf was de laagste inschrijver. Bovendien heeft men een positieve ervaring met dit bedrijf dat ook het vorige plan woningen aan de Akker weg realiseerde. De woningen die aan de Akkerweg verrijzen zijn zeer gewild vanwege de grootte en de in deling: naast 3 slaapkamers op de le verdieping ook nog een vaste trap naar de zolderverdieping waar een grote slaap- of hobby kamer gecree- erd kan worden." Heeft Moerkapelle veel woning zoekenden? "Als woningzoeken den worden verstaan zij die op de woninglij st vermeld staan als wo ningzoekende. Op dit moment zijn dat er 120. Moerkapelle hanteert geen verdeelsleutel, maar heeft als criterium voor de toekenning, "de periode" van inschrijving. In ande re gemeenten gelden doorgaans an dere voorwaarden, zoals b.v. leeftijd Doordat mensen van een huurwo ning naar een premie-koopwoning verhuizen, ontstaat er een door stroming. De laatste keer waren daardoor 3 huurwoningen te verde len. Door gesprekken die we voeren met a.s. echtparen die een huis wil len huren, dus op de wachtlijst staan, gebeurt het nogal eens dat men toch kiest voor een premie woning in plaats van een huurwo ning. Op die manier kunnen er ook woningzoekenden van de lijst wor den afgevoerd." NAAMGEVING BEGRAAFPLAATS Westhage zou de naam van de nieuwe begraafplaats weieens kun nen worden. Al was daar dan ook nog het voorstel om Moerakker als naam te kiezen. De oude begraaf plaats draagt de naam Moerhage. Westhage past daar goed bij...ter wijl Moerakker overigens ook niet onaardig klinkt. Gistermorgen vond de aanbesteding plaats van de aula die op de nieuwe begraafplaats wordt gerealiseerd. Voor deze aan besteding was een viertal aanne mers uitgenodigd in te schrijven, (de laagste inschrijver was bouwbe drijf GJ Bakker Zn. te Moerkapelle) Met de bouw kan snel begonnen worden, daar het krediet onlangs al door de raad gevoteerd werd. Archi tect Willem Koetsier uit Zevenhui zen heeft gehoor gegeven aan de wensen van enkele raadsleden om de opbaarruimte iets te vergroten, zonder het uiterlijk van het gebouw te wijzigen. VERBOUWING I.J.P. KEIJZERSCHOOL "De burgemeester I.J.P. Keijzer- school krijgt er een lokaal bij aan het bestaande gebouw. Zoals be kend is één groep in dislokatie in het voormalige kleuterschoolgebouw aan de Jhr. v.d. Weistraat. Als je bij het ministerie van Onderwijs (Kun sten en wetenschappen) aan kunt tonen, dat die dislokatie voor een langere periode een noodzaak blijft, aan de hand van berekeningen ge baseerd op de bevolkingsaanwas, kan het ministerie gevolg geven aan het verzoek een dergelijke disloka tie op te heffen. Dit is gebeurd en nu mag er aan het gebouw aan de Bea- trixlaan een lokaal gebouwd wor den." (dan wordt de IJP Keijzer- school eindelijk een complete basis school: alles in één gebouw) "In het kleuterschoolgebouw aan de jhr. v.d. Weistraat blijft peuterclub Het Hobbelpaard gehuisvest. Wat er met de overige ruimte gebeurt is nog niet duidelijk. Het is niet een voudig om deze lokaliteit ergens voor te laten dienen. Er is ooit wei eens de gedachte gelanceerd om er een bibliotheek in te huisvesten als dependance van Zevenhuizen. Maar misschien leven er nog andere ideeën." FIETSPAD BREDEWEG Ligt er nog een strohalm in de weg of zijn het voetangels en klemmen? "We praten op dit moment met het Hoogheemraadschap van Schie- land en met de gemeenten Zeven huizen en Waddinxveen over de aanleg van een fietspad aan de Moer kapelse/Waddinxveense zijde van de Bredeweg. We willen proberen het fietspad zo snel mogelijk aan te laten leggen, doch niet alleen de drie gemeenten, maar ook Schieland mee te laten doen. Het Hoogheem raadschap is voornemens de Brede weg in 1989 te reconstrueren. Als wij nu eerder, hopenlijk het volgen de jaar, een rijwielpad aanleggen waardoor wat ongemak door bewo ners en gebruikers van de Bredeweg wordt ondervonden, dan gebeurt dat een jaar later weer als Schieland de weg verbetert. Daarom wordt er overleg gevoerd met Schieland om die reconstructie naar een eerder tijdstip te verplaatsen, zodat én de aanleg van het rijwielpad én recon structie van de Bredeweg, in één fase kunnen worden uitgevoerd. O- verigens is het voor het publiek ook niet te verkopen dat je twee jaar achtereen met de Bredeweg bezig bent." HERVORMDE KERK BEWEEGT "Doordat het dak van het monu mentale Hervormde kerkgebouw wemelt van 'boktorren' die zich een weg vreten in de houten kap, moest er raad verschaft worden door des kundigen. Het kosters-echtpaar Broer ontdekte de bezige beestjes die uit de kap op de vloer vielen. Bij inspectie werd bovendien geconsta teerd dat dit ongediertje de kap dus danig aangevreten had dat er maat regelen getroffen moesten worden. Dus stapte de her Broer naar de on gediertje bestrijdingsdienst van de gemeente. Toen men vooraf een onderzoek instelde werd ook nog eens ontdekt dat de toren en de kerkzaal iets aan het wijken waren. Dat moest een oorzaak hebben. Dus kwamen er deskundigen van Monumentenzorg naar het monu mentale gebouw kijken. Overigens kwamen medewerkers van Monu- mentenwacht jaarlijks een inspectie verrichten in en om het kerkgebouw dat in 1955-1956 gerestaureerd werd. Bij die inspectie kwamen mee stal kleine dingetjes aan het licht. Echter het grootste mankement: de slechte fundering, kreeg niet vol doende aandacht. Nu gelukkig wel. Bij de grote restauratie in de vijfti ger jaren was de fundering niet meegenomen in de reconstructie werkzaamheden. Er werd destijds veel meer op het uiterlijk van het gebouw gelet, maar in mindere ma te kreeg de fundering de aandacht. Het blijkt nu dat op meer plaatsen in Nederland, kerken die in de jaren 50 werden gerestaureerd, een niet deugdelijke fundering hebben. Eén van de oorzaken is vermoedelijk een verandering van de waterhuishou ding in de loop der jaren (eeuwen). Door de uitbreiding van de (woon) bebouwing in Moerkapelle en het feit dat het grondgebied voor de rest grotendeels voor een akkerbouw ge bruikt wordt is het grondwaterpeil steeds verder omlaag gebracht. Om de heiplaten, de zgn. 'slieten' van de kerk goed te houden moeten ze voch tig zijn. Door een laag grondwater peil zijn ze uitgedroogd en vergaan. Om de kerk als monument te behou den voor het nageslacht, zullen er maatregelen moeten worden getrof fen. Daarom is het noodzakelijk dat het gebouw op de Monumentenlijst voor een gesubsidieerde restaura tie in de jaren 90, geplaatst wordt" aldus burgemeester Lips. IJ zer waien Gereedschappen Sieuieiseivice Reparatie Sanitair - c v Tuingereedschappen Dorpsstraat 28 Mo*rkap«M« TEL: 01793 - 1307 SPORTMASSAGE Lid N.G.S. behandeling volgens af spraak. Marja Clazing, Bierhoogt weg 5, Zevenhuizen, 01802-1815 Langs deze weg wil ik, mede namens mijn vrouw, allien hartelijk bedanken voor de vele cadeaux, bloemstukken, felicitaties en welgemeende woorden t.g.v. mijn 25-jarig jubileum op De Eendragt. Het was voor ons een on vergetelijke dag. G.L.A. JANSSEN Voor de lekkerste kersen, aardbei en en bessen naar Fruitbedrijf "Swanla-Hoeve", Knibbelweg 27. Zevenhuizen. FflSTO keukengeizerü van f 496,- nu f 385,-. VAILLANT keukengeizerü van f 468,- nu f 349,-. Fa. K.A. Havelaar, Moerkapelle Tel. 01793-1307 En dan ben je bij architect Willem Koetsier en ontdek je aan de hand van een tekening van een prachti ge woning plus kantoorpand, dat deze aan hem verleende op dracht, een Zevenhuizens echt paar betreft, dat naar Waddinx veen verhuisde. Rob en Winnie Sierenberg van de Boslaan 35 verhuisden dezer dagen naar Waddinxveen, na 17 goede jaren in Zevenhuizen te hebben ge woond. Ze wonen nu vlak achter de tennisbaan nabij de Plasweg. "Moet dat nou?" vraagt mevr. Sie renberg als we haar opbellen. "Ach, zo opvallen waren we niet in Zevenhuizen. We hebben ge tennist, waren lid van de bridge club en ik ben nog invalster op de peuterclub geweest. O ja, we wa ren ook nog met andere bewo ners van de Boslaan, betrokken bij de oprichting van de badmin ton. Zo belangrijk waren we niet hoor" lacht ze. "Leg het accent maar op Willem Koetsier. Die zorgde ervoor dat we een plaatje van een huis kregen. Helaas staat het in Waddinxveen. We waren veel liever in Zevenhuizen geble ven, maar daar konden we geen woning annex kantoorpand naar ons zin krijgen. We waren daarom in Waddinxveen op zoek gegaan en vonden een pand waar het nodige aan verbouwd moest wor den. De burgemeester van Wad dinxveen gaf ons toen de top om bouwgrond te kopen, waarop we onze plannen konden verwezen lijken. En dat is gebeurd." Rob en Winnie Sierenberg groeiden uit hun Zevenhuizense woning, dat Hydraulische slang stuk? Wij maken direkt een nieuwe! Garage C. van der Knijff, Bredeweg 31, Moerkapelle TEL. 01793-1728 NEL en NORINE van harte gefeliciteerd met het behalen van jullie costumière-diploma.J KRANTENBEZORGSTER(STER) gevraagd voor de zomervakantie! Bellen na 19.00 uur. 01802-1307 JABÉ - ook voor U de Winkel van Sin- kel....Loop ook eens binnen; er is elke week wel wat anders! Jabé, in- en ver koop rest. en 2e hands art. Dorpsstr. 222, Do, vrij en zaterdag open. Tel. 01802-3281/2271/2157 TURBO-WASH straalpistool van f 79,50 nu f 64,95. Heteluchtpistool 2-standen van f 109,- nu I 69,50. Fa. K.A. Havelaar, Moerkapelle. tel. 01793-1307 Morgen surfen? op een stabiele familie-surf plank merf 'Favorite', compleet met 2 surt- pakken, vervoersmiddelen enz. t.e.a.b. boven f 600,-. 01793-2917 na 19.00 uur Te koop: 4 stuks 3 weg luidsprekerboxen 4 ohm x 50 W.; 2 stuks ophang ventilator kachel 2000 W.; 8 inbouwspots. Te bevr. (na 16.30 uur): G. Hol, Een- drachtsdijk 3, Zevenhuizen. Jong, werkend stel zoekt WOON RUIMTE in Zevenhuizen of omge ving. (na 18.00 uur) tel. 01891-2997 als kantoorpand dienst deed, voor de uitoefening van hun werkzaamheden in het geven van bedrijfsadviezen en ontwikkeling van software. Met hun partner is hun officiële zakennaam Sieren berg en De Gans B.V. Van de 3 MOERKAPELLE - Van maan dag 10 t/m vrijdag 14 aug. wordt de jaarlijkse jeugdweek in Moerkapelle gehouden. Een week waarin bezinning en ont spanning voor de jeugd elkaar af wisselen, georganiseerd door de Hervormde en Gereformeerde Gemeente. Er is dagelijks een och tendprogramma voor de jeugd van ca. 6 t/m 12 jaar, dat om 8.30 uur begint. Voor de jeugd van 13 jaar en ouder is er dagelijks een avondprogramma, dat om 20.00 uur begint. De zaal is open v.a. 19.30 uur. Alle aktiviteiten, dus ook de avonden, zullen worden gehouden in of vanuit dorpshuis Op Moer. Dat ook de avonden in Op Moer worden gehouden komt doordat de vorige ruimte de grote opkomst van de afgelopen jaren niet meer kon verwerken. De toe gang is voor ochtenden en avon den gratis. Voor het traditionele pannekoekenfestijn op vrijdag ochtend 14 aug. worden evenals vorige jaren weer enthousiaste pannekoekenbak(st)ers gevraagd Gaarna aanmelden bij mevr. De Gooyer, 01793-1292 of mevr. Van Dam, 01793-2602. Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. dochters van het echtpaar ver huisde de jongste, Myra, mee. Nicole is getrouwd en Karin woont op zichzelf. Elektrotechnischburo - Sanitair Dorpsstraat 30 2751 BA MoerkapelleTel 01793-1357b g g 2286

Dorpskrant | 1987 | | pagina 14