DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Vergaderingschema Vergaderschema Vergadering woonruimte- adviescommissie Vrijstellingen bestemmingsplan Landelijk Gebied Afgegeven bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Meerjarenplan sociaal cultureel werk Collecte-schema Bestrijding iepenziekte Verklaring geen bezwaar methyl bromide Hoe herkent men de lepeziekte? Hoe kunt u helpen? zes «eken geen DO RPS KRANT VAKANTIE!!! C2? C2? C2? Alarmering Brandweer b g g Politie b g g Ongevallen 2666 Medische hulp Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding 01736 - 6940 C A i 01828 - 17613 Milieuklachten 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00 - 9 00 uur 1940 Openingstijden Gemeentesecretarie elke werkdag van 8 00 - 12.00 uur Politiepost maandag en woensdag van 16 00 - 18.00 uur en zaterdag van 10 00 - 12.00 uur 17 auaustus 1 987: Vergadering commissie Openbare Werken te 19.30 uur; 19 augustus 1987: Vergadering commissie Welzijn c.a. te 19.30 uur; 24 augustus 1 987Vergadering commissie ABZ/Financiën te 19.30 'uur; 8 september 1987: Vergadering gemeenteraad te 19.30 uur. Bovenstaande openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het be paalde in artikel 19A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat bij burgemeester en wethouders van deze ge meente verzoeken zijn ingekomen om vrijstelling van het be stemmingsplan Landelijk Gebied. Het betreffen de volgende aanvragen: 1. de he^r J. Huurman, Westland 24 te Moerkapelle voor het bouwen van een kleindieren verblijfplaats nabij de woning Westland 24; 2. de heer H. Lagendijk, Moerkapelse Zijde 96 te Moerkapelle voor het bouwen van een dierenverblijfplaats. Aangezien de beide bouwwerken beperkt in omvang zijn - zo genaamde kruimelgevallen-zijn burgemeesteren wethouders voornemens met toepassing van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de gevraagde vrijstelling te verlenen Beide verzoeken liggen vanaf 1 juli a.s. gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie ter inzage, gedurende deze termijn kan een ieder die bezwaren heeft tegen het verlenen van vrijstelling bij burgemeesteren wethouders van Moerkapelle schriftelijk bezwaren indienen. de burgemeester voornoemd A.W. Lips. Burgemeester en wethouders zullen op 8 juli 1 987 bouwver gunning afgeven aan: - C.A. Manteau, Westland 23, voor het plaatsen van een ber ging, plaatselijk bekend Westland 23, - M.D. de Groot, Bredeweg 57, voor het plaatsen van een tuin bouwkas, plaatselijk bekend Bredeweg 57; - Gemeentebestuur Moerkapelle, voor het oprichten van een aula, plaatselijk bekend Akkerweg; - B. IJzerman, Julianastraat 5, voor het plaatsen van een dak kapel, plaatselijk bekend Julianastraat 5; - J. Teeuw, Hollevoeterlaan 26, voor het vergroten van een bergruimte en garage, plaatselijk bekend Hollevoeterlaan 26; - Energiebedrijf Rijnland te Leiden, voor het plaatsen van een - hoogspanningsstation, plaatselijk bekend Bredeweg 57; - Energiebedrijf Rijnland te Leiden, voor het plaatsen van een hoogspanningskast, plaatselijk bekend Zuidplasstraat 1a; - M. Lindhout, Nassaustraat 12, voor het vergroten van een dakkapel, plaatselijk bekend Nassaustraat 12. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen inge volge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Moerkapelle. Het openbaar spreekuur van de woonruimte-adviescom missie wordt gehouden op 3 augustus 1987 van 19.30- 20.00 uur in het gemeente huis. GEHUWD: van den Bos, Nicolaas en: de Graaft, Bastiana, op 25 juni 1987. van Leeuwe, Jan en: van Dijk, Adriana C., op 26 juni 1987; Cammeraat, PieterM. en:de Wilde, Monica R., op 30 juni 1987. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend, dat gedurende één maand vanaf 1 juli 1987 ter gemeen tesecretarie ter inzage ligt een ontwerp-meerjarenplan sociaal cultureel werk. Dit plan bevat de namen van verenigingen/instellingen die in het kader van het sociaal cultureel werk voor een subsidie in aanmerking worden gebracht in de jaren 1988 en 1989. Gedurende de tervisielegging kunnen bezwaren tegen het ontwerp-meerjarenplan bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Moerkapelle, 1 juli 1987, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Reeds vele jaren wordt door de Plantenziektekundige dienst de bestrijding van iepeziekte ter hand genomen De resultaten die zijn bereikt zijn goed te noemen. Het beleid is er de komende jaren op gericht waardevolle iepebeplantingen te beschermen. Deze bescherming wordt gerealiseerd door het gefaseerd opruimen van bedreigde veldiepen. Ook de hulp van de inwoners van onze gemeente mag hierbij niet ontbreken Hoe iepeziekte wordt herkend en hoe U kunt helpen is hieronder aangegeven Tot en met 23 augustus 1987 worden er geen inzamelingen gehouden. De Hoofdingenieur-Directeur voor de Bedrijfsontwikkeling in de provincie Zuid-Holland heeft ingevolge de "Beschik king vrijstelling methylbromi de" verklaring van geen be zwaar afgegeven voor het ge bruik van methylbromide aan: - P. Houweling, Julianastraat - 74 te Moerkapelle Bovengenoemde beschik king ligt gedurende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inza ge. Een boom met iepeziekte kan men herkennen aan het in de zomermaanden verdorren en afvallen van de bladeren in ae boven ste takken Wanneer de ziekte zich verder verspreidt, gebeurt dit in een steeds groter deel van de kroon. Kenmerkend zijn ae z g vaan tjes: kale takken met nog een of twee verdorde eindblaadies. Met een scherp mes Kan me een deel van een aangetaste tak af snijden. In geval van iepezieKte ziet men op het snijvlak donkerorui- ne of zwarte stippen in de buitenste jaarringen, die tot een ring aan eengesloten kunnen zijn. Snijdt men ae tak n de lengte aan dan toont de verkleuring zich als donkeroruine strepen, Hebt u zieke iepen gezien die nog niet met een gele stip gemerkt zijn, neemt u dan contact op met de gemeentelijke plantsoenen dienst van uw woonplaats of met het provinciaal kantoor van het Staatsbosbeheer (vraag naar de contactambtenaar iepeziekte- bestrijding). Hebt u een open haard, bewaart u daar dan nooit ongeschild iepehout voor. In geval van twijfel over de houtsoort kunt u ook hiervoor contact opnemen met de gemeentelijke plantsoenen dienst, Plantenziektekundige Dienst of Staatsbosbeheer. Hieronder het leven van de iepespintkever in beeld gebracht De houtvaten raken verstopt, hetgeen te zien is aan een don- kever vliegt naar gezon- kere (bruinigei de iep en vreet de bast verkleuring weg in de oksel van twij gen (meestal 2 a 3-jar gen) keve- 3;: carve verDop tot kever Kever vliegt naar kwijnende iepen om eieren te 'eggen werkelijke grootte De boom sterft Twijfen sterven at Larve 3x werkelijke grootte j Larve ontwikkelt zich Patroon van de larvegangen ondery de bast ■1/12 werkelijke Kever legt eieren in grootte ander dood iepehout Ook in openhaardhout van ongeschilde iepen Ziekte verspreidt zich verder over de boom maar we olijven bereikbaar voor nieuws BEL GERUST alleen s middags: 01892-1653 Oeze laatste OORPSKRANT voor de zomervakantie biedt genoeg te lezen! VEEL PLEZIER ERMEE! en verder een ontspannen plezierige zonnige

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4