I I ƒ19,95 -ƒ3,95 VAN DEN BERG Jong en sportief Coen Schiereck J FRENTO VLOOIENBANDEN KONACORN DINER KATTEBROKJES AA. TOELICHTING op het ONTWERP BEGRAAF PLAATS - AULA door architect W. Koetsier Poppenspeler Aad Peters op het kerkplein! bouwkundige werk zaamheden en adviezen Verf en behang nodig dan naar de speciaalzaak! SCHILDERWERKEN HUISMAN B.V. BEHANG Rath en Doodeheefver Goudsmit-Hoft Sanders Eijffinger VERF Tokion Hist or Wijzenol Kleurcopperant GEREEDSCHAPPEN enz. Ook voor: Glas-, behang- en schilderwerk Moerk. Zijde 4 - Tel. 01793-2929 - Moerkapelle Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2761 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 Sportieve streeppullover in aktuele winterkleuren. Puur lambswool, opgestikte zakken, 98,-. mm rcXT'El-WONINCTEXTIEl MEUBELEN-ZONWERING hond of kat 7,95 10 kg. 1 kg Dl EXCMÓPEd IA AL2AAk^ Hét VOGDERSCHuuRTdG uw warme bakker WEEKEND-AANBIEDING: BOTERKOEK gevuld met amandelspijs R< MOERKAPELLE "Een begraafplaats is een gedenkplaats. Bij een gedenkplaats horen tekens. De tekens stimuleren het geden ken. GE-denken. ik kies dat woord hoewel het minder gebruikt wordt. Het is m.i. een meer aktiever begrip dan her-denken. Daar gaat het mij om. Want met deze gedachte in mijn achterhoofd heb ik mij rekenschap van de betekenis van een begraafplaats gebouw gegeven. De vraag was voor mij of zo'n gebouw duidelijk als teken 'aktief' aanwe zig moet zijn? Nu. mede vanwege de plaats die er voor gekozen is. was het antwoord niet moeilijk. Want die plaats is dicht bij de straat en vrij dicht bij de bebouwing. Omdat een duidelijk zichtbare plaats is gekozen, heb ik getracht ook een 'tekenend' herkenbaar gebouw te ontwerpen. Naar ik hoop ben ik daarin geslaagd. Enige meer specifieke toelichting: De openbare toegang is mede op aanwijzing van de Dienst O.W. gesitu eerd tussen de bouwdelen. Deze toegang heeft (op uw verzoek) een overdekking. Die overdekking heb ik gevormd tot een aandacht vra gend dak. waardoor deze toegang wordt tot een hoofdingang. Hoofd ingang. omdat niet alle begrafenissen via de Aula zullen plaatshebben. De ingang ook voor de stille bezoeker. Het Aula-komplex vraagt haar eigen aandacht, door middel van de transparante entree en de 4 kapjes die met de driehoekramen zorgen voor een passende belichting van de Aula-zaal. Het licht komt hoog binnen, waardoor de wanden kunnen zorgen voor de beslotenheid die ik gewenst acht, omdat het gebouw zo dicht bij de straat geprojekteerd is en voorlopig nog niet door groen omsloten zal zijn. Laatste hoofdelementen (waarna ik u de indelingen zal toelichten) zijn de links en rechts flankerende muren. Noodzakelijke elementen, ook vanwege de situatie van het projekt. De uitvaartdeuren worden er door aan het gezicht onttrokken, omdat die in de zijgevel zijn geplaatst. Groenvoorziening zou daar ook voor kunnen zorgen, maar het duurt jaren voordat de begroeiing hoog en dicht genoeg is. De ene muur schermt dus de lijkkist-uitgang af. maar kan tevens dienen voor de naamgeving. De muur aan de andere zijde is gedoeld om te dienen als rijwielstalling. Daar denk je misschien niet meteen aan. maar de Wejstandsadviseur meende dat het erg storend zou zijn als er bij grote belangstelling overal fietsen zouden worden neergezet Tenslotte kompleteren de muren het front voorlangs de begraafplaats en worden zij samen met de gebouwen vanaf de straat, tot een totale afscherming van de graven, terwille van de individuele bezoekers, die een zekere beslotenheid (het vanaf de overzijde niet zichtbaar zijn), zeker op prijs zullen stellen. Samenvattend: De verschijningsvorm is bewust, zelfs wat nadrukkelijk naar buiten toe. ontworpen met een herkenbaar karakter Naar binnen toe besloten en als totaal de begraafplaats achter zich hou dend. niet om te verstoppen, maar terwille van de privacy van de bezoekers Maar ook de natuur moet nog een handje helpen het beoogde beeld volledig te maken Zaterdag 29 augustus zullen alle aktiviteiten van de Herv. gemeen te op het kerkplein voor de Herv. kerk worden gepresenteerd, tij dens een 'gemeente-ontmoetings samenkomst'. Ds. Agtereek is 's middags gastspreker, terwijl o.a. de Zanggroep het 'samenzijn' op luistert met een vokale bijdrage, 's Avonds treedt Aad Peters met zijn poppenspel op. Zijn programma is afgestemd op de jeugd en de vol wassenen met een duidelijke boodschap. Aad Peters is vooral bekend door zijn medewerking aan het kinderprogramma van de E.O.: 'D'r kan nog meer bij'. Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. Jaarverslag Vrijbaan: "Alle werklozen moeten kans krijgen" ''De vermindering van de werkloosheid zal voor de jeugd van nu minder moei lijk worden dan voor de jeugd van zo'n 5 a 8 jaar ge leden. Voor die laatste groep worden de problemen juist groter. Met andere woorden: wel beweging maar onvol doende verandering. Het werk van Vrijbaan verandert er wel door." Een citaat uit het onlangs verschenen Jaar verslag 1986 van de vereni ging Vrijbaan, een organisa tie voor mensen zonder baan die in heel Zuid-Holland ac tief is. Omdat de regering steeds nieuwe doelgroepen' tot speerpunt uitroept wor den grote groepen werklo zen 'vergeten' en rest hen slechts langdurige werkloos heid. Vrijbaan roept in het Jaarverslag op alle werklo zen te bereiken, en uit de werkzaamheden in het afge lopen jaar blijkt deze organi satie daar zeer goed in te sla gen. "Het gepraat over de vermin dering van de werkloosheid, die gedeeltelijk slechts schijn is. verhult een groter aantal problemen die bij onderzoe ken thans geleidelijk boven water komen. Eén daarvan is natuurlijk de grote kern lang durig werklozen, maar be langrijk zijn ook: het gebrek aan opnamebereidheid en/ of capaciteit bij het bedrijfsle ven (enkele uitzonderingen daargelaten), de enorme toe name van de los-vaste baan (op tijdelijk contract, op af roep of via een uitzendbu reau). het gebrek aan kennis bij werkgevers over de finan ciële tegemoetkoming bij in dienstneming van langdurig werklozen (b.v. via de wet Vermeend-Moor), de scho lingsmogelijkheden etc De strakke vinger die Vrij baan hier o de flinke wond legt maakt duidelijk dat deze organisatie nog jaren werk voor de boeg heeft. Vrijbaan houdt zich bezig met werk projecten. leerwerkprojecten sociaal-culturele projecten, vrijwilligerswerk, belangen- behartigingsorganisasties. scholingsprojecten en ande re ondersteuningsorganisa ties. Heel belangrijk is in 1986 de steun en begelei ding van startende onderne mers en aan vrouwenbedrij- ven en -projecten geworden. - Daarover in het Jaarverslag een uitgebreid hoofdstuk, waarin het werk van de 2 spe ciale consulenten voor star tende (vrouwen)bedrijven ruim aandacht krijgt. Het hoofdstuk Publiciteit geeft aan dat Vrijbaan veel aan voorlichting doet op di verse terreinen. Brochures, boekjes, folders, verslagen en kranten zorgen ervoor dat Vrijbaan alle werklozen kan bereiken en hen in heldere taal voorlicht over de moge lijkheden om scholing te vol gen, werk te krijgen of erva ring op te doen. Aan de lan delijke, provinciale en ge meentelijke overheid wordt ook veel informatie gegeven en Vrijbaan heeft regelmatig overleg met ministeries, de provincie en gemeenten. Wat Vrijbaan betekent voor Zuid-Holland kan men op heldere wijze lezen in het overzichtelijke Jaarverslag 1986. Belangstellenden kun nen het bestellen door over making van 4,25 per ex. op giro 18.79.724 van Vrijbaan in Den Haag, o.v.v. "Jaarver slag 1986" /::M&Sss6Sm Dorpsstraat 1 Raadhuisstraat 19 - Moerkapelle - Tel. 01793-1421-2358. Dorpsstraat 45-47 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1238. Raadhuisstraat 19 - Moerkapelle - Tel. 01793-2772 Moerdijkstraat 19 Moerkapelle Wij zijn weer terug van vakantie en bakken ze weer bruin als vanouds! Bij aankoop van een brood tegen inlevering van deze bon: van 7.50 voor 5,75 Vri tuu De na1 hei ter bel

Dorpskrant | 1987 | | pagina 10