Gemeente Zevenhuizen Verleende bouwvergunningen HINDERWET Bouwplan Bierhoogtweg 21 De provinciale en gemeentelijke regelingen scholings-/studiebijdragen op een rijtje gezet r Bouwplan Hazeveld 34 Openbare bekendmaking Collecte-schema In de periode van 1 juli t/m 12 augustus 1987 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - de bouw van een woning op het perceel Zuideinde 1; - het vervangen van een schuur op het perceel Vlietkade 11 d; - het verbeteren van de dakconstructie van het pand Dorps- - straat 1 63; - het verbeteren van het pand Noordeinde 47a; - de bouw van een werktuigenloods op het perceel Twee- - manspolder 2; - de bouw van een veldschuur op het perceel Bierhoogtweg 3; - de bouw van een boogkas op het perceel Burg. Klinkhamer- - weg 47; - het uitbreiden van het pand Dorpsstraat 151; - het uitbreiden van een sorteerloods op het perceel Middel- - weg 8; - het realiseren van een overkapping tussen de uitbouwen - van de panden Hazeveld 18 en 20; - het plaatsen van een berging nabij het pand De Fazant 39; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de ver lening van één van de bovenstaande vergunningen, kan bin nen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat zij voornemens zijn op de aanvraag van de heer A.G.H. Neet, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprfchten en in werking houden van een servicebedrijf voor agrarische machines en automobielen aan het adres Brede- weg 144, positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage van 19 augustus 1987 tot 3 september 1987, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de gevraagde beschik king, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat bij hen een aanvraag is ingediend door: - Mevrouw N. Slegtenhorst-Pijper, Wollefoppenweg 65, om een vergunning voor de bouw van een woning op een perceel grond, plaatselijk bekend Bierhoogtweg 21, kadastraal be kend gemeente Zevenhuizen, sectie B bis, nummers 614 en 1180. Het bouwplan is geprojecteerd op gronden, gelegen in het be stemmingsplan "Landelijk Gebied, na zesde herziening" en is met de voorschriften hiervan in strijd. De gemeenteraad heeft echter in zijn vergadering van 2 juli 1987 verklaard, dat een herziening van genoemd bestem mingsplan wordt voorbereid. Met deze herziening is het bouwplan in overeenstemming. In de situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het geldende bestemmingsplan maar in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woning wet biedt daarbij de mogelijkheid op een nieuw bestemmings plan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de ge vraagde bouwvergunning met toepassing van deze artikelen te verlenen. Alvorens hiertoe overtegaan ligt het bouwplan vanaf donderdag 20 augustus 1987 gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Orde ning c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen bezwaar aantekenen. Het Rijk geeft voor veel opleidingen een studietoelage. Maar er zijn ook studies waarvoor het Rijk geen bijdrage geeft. Voor die beroeps-opleidingen, waarvoor het Rijk geen rege- ling kent, heeft de provincie, in samenwerking met een groot aantal Zuidhollandse gemeen ten, waaronder Zevenhuizen, een eigen regeling. Wat beide regelingen globaal inhouden en waaruit die samenwerking dan wel bestaat wordt hieronder verduidelijkt. provinciale regeling gemeentelijke regeling Wie kan aanspraak maken op de regeling Voor welke studie kan een bijdrage worden aange vraagd Welke studies komen niet in aanmerking In welke vorm wordt een scholings-/studiebijdra- ge verstrekt Renteloos voorschot, noe- veel Elke Zuidhollander/Zevenhuizenaardie een direct op een beroep gerichte opleiding in Nederland wil volgen, kan aanspraak maken. Onder Zuidhollander/Zevenhuizenaar wordt verstaan: - studerenden -jonger dan 21 jaar- van wie ouders/voogden in Zuid-Holland/Zevenhuizen wonen; - studerenden van 21 jaar en ouder van wie ouders/voogden in Zuid-Holland/Zevenhuizen wonen en die zelf hier wonen of tot het begin van de studie hier wonen; - studerenden van 21 jaar en ouder die, voordat zij met de stu die begonnen, tenminste 12 maanden wettig in Zuid-Holland/Ze- venhuizen wonen. Financiële hulp kan worden verleend: - voor direct beroepsgericht VOLLEDIG dagonderwijs in NEDERLAND, waarvoor het Rijk geen regeling kent; - voor direct beroepsgericht NIET VOLLEDIG dag- of avondonder wijs in ons land, waarvoor het Rijk geen regeling kent. Te denken valt aan part-time onderwijs (een opleiding met minder dan 19 lesuren per week) en erkend schriftelijk onderwijs. - opleidingen waarvoor het Rijk een regeling kent. In dit kader wordt opgemerkt, dat de opleiding bepalend is en niet de per soon van de aanvrager. Aanvragen, die door het Rijk worden af gewezen op grond van leeftijd, inkomen of nationaliteit komen ook niet voor een provinciale/gemeentelijke bijdrage in aan merking; - opleidingen of onderdelen daarvan, die in het buitenland wor den gegeven. De bijdrage wordt volledig als renteloos voorschot (lening) ver strekt. Uitbetaling vindt in beginsel in twee termijnen plaats. Als het diploma behaald is dan wordt een bedrag van maximaal 750,van dit voorschot kwijtgescholden. De kwijtschelding vindt plaats nadat een schriftelijk bewijs is overgelegd, dat de opleiding met goed gevolg is afgesloten. Het renteloos voorschot, dat de provincie kan verstrekken is gebonden aan een maximum en bedraagt nooit meer dan TWEE DERDE DEEL van de directe stu- d iekosten Het renteloos voorschot, dat de gemeente kan verstrekken is eveneens gebonden aan een maxi mum en bedraagt nooit meer das EENDERDE DEEL van de directe studiekosten. Onder directe studiekosten wordt verstaan: -i 4elxe financiële normen worden gehanteerd en hoe wordt de hoogte van de bijdrage berekend Hoe moet een bijdrage wor den aangevraagd Voor welke datum moet de aanvraag zijn ingediend - les- of schoolgeld; - kosten voor (verplichte) leermiddelen; - examengeld; - reiskosten. Dit houdt niet in, dat zonder meer 2/3 resp. 1/3 deel van de di recte studiekosten wordt toegekend. Aan de hand van normen, die elk jaar door Gedeputeerde Staten worden vastgesteld, wordt de hoogte van de bijdrage bepaald. Om in aanmerking te komen moeten de leerling(e) zelf, ouders of voogden niet of slechts gedeeltelijk in staat zijn de aan de op leiding verbonden kosten te dragen. De hoogte van de bijdrage wordt berekend aan de hand van een studiekostenbudget. Welk stu diekostenbudget toegepast wordt is afhankelijk van enerzijds de opleiding die gevolgd wordt en anderzijds de gezinssamenstelling van aanvrager/aanvraagster. Verzoeken tot een provinciale scholingsbijdrage resp. gemeente lijke studiebijdrage moeten worden ingediend door invulling van het "aanvraagformulier provinciale scholingsbijdragen"Deze ar vraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de gemeente (bureau On derwijs) Aanvragen voor minderjarigen kunnen alleen worden ingediend door ouders of officiële voogd of voogdes. De aanvraagformulieren moeten worden gezonden aan: Gedeputeerde Staten van Zuid- Burgemeester en wethouders va: Holland Zevenhuizen Koningskade 1 Postbus 30 2596 AA DEN HAAG Voor FULL-TIME OPLEIDINGEN is de sluitingsdatum vastgesteld op 1 december 1987. Voor SCHRIFTELIJKE EN PART-TIME OPLEIDINGEN, ten minste tweemaal per cursusjaar aanvangen, kan tot uiterlijk maanden na aanvang van de studie, maar niet later dan 1 septer- 1988,een aanvraag worden ingediend. 2760 AA ZEVENHUIZEN De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat bij het college van burgemeester en wethouders een aanvraag is in gediend door: - de heer M. Aalderink, Hazeveld 34, om een vergunning voor het wijzigen van de entreeruimte van de woning Hazeveld 34. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaat se geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening", waardoor de gevraagde vergunning zal moeten worden gewei gerd. Gelet op de geringe omvang van het bouwplan is het college nu voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toe passing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe nu over te gaan wordt een ieder vanaf don derdag 20 augustus 1987, gedurende 14 dagen, in de gele genheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het verlenen van deze vrijstelling. Het bouwplan ligt gedurende die termijn ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage. Burgemeester en wethou ders brengen ter openbare kennis, dat vanaf 19 auguste; 1987 voor een ieder ter ge; meentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de door de raad op 21 me 1987 vastgestelde Lozing? verordening riolering 1987. De verordening treedt in we' king met ingang van de ach: ste dag na die van de afkon diging en is op verzoek tege' betaling van de kosten in ar schrift verkrijgbaar. 24 augustus t/m 6 septem ber 1987: Koningin Wilhei- mina Fonds.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 2