kleintjes H.J. ESHUIS SPORTZAAK JAN DROOG bestaat 10 jaar Fa. K.A. Havelaar&Zn. Hydraulische slang stuk? Wij maken direkt een nieuwe! Garage C. van der Knijff, Bredeweg 31, Moerkapelle TEL 01793-1728 uw kleintje in de DORPSKRANT wordt het best gelezen! Rommelmarkt op de braderie RUBRIEKEN Jeugdclubs in september van start Werken met het evangelie- Gezelligheid is troef op kampeerterrein Zevenhuizenmaar regen zorgde voor overlast "Rode Kruis is mensen werk, help ons helpen" Een bijbelschool voor wie gewoon werkt Rode Kruis 'BROOD- en BANKETBAKKERIJ TOMPOUCEN Dorpsstraat 34 - Moerkapelle GEVRAAGD: BANKETBAKKER ca. 20 jaar. Sollicitaties schriftelijk tjie/waren Gereedschappen Sleutelservice Reparatie Sannan c v Tuingereedschappen Dorpsstraat 2B Mo*rkap«H« TEL: 01793 - 1307 Gevraagd: MEDEWERKER/STER voor in de gerbera's. R W. Vink Knibbelweg 30 Tel. 01802-1013 TURBO-WASH straalpistool van 79,50 nu 64,95. Fa. K.A. Have- laar, Moerkapelle, TEL. 01793-1307 JONG POESJE weggelopen! omg. Boslaan/Dorpsstr.: ca. 3 mnd. oud zwart/wit, Rudi mist hem erg!! Terugbezorgen a.u.b. Boslaan 14, TELEFOON 01802-1207 BRAMENWIJN is erg lekker! maak het zelf!!! Inl.: MONTAGNE TELEFOON 01802-1653 Voor al uw schoenreparaties kunt u terecht bij Schoenmakerij Doornhein, Dorpsstraat 42, Nieuwerkerk a.d. IJssel TEL 01B03-16594 Zaterdag 5 september is er weer rommelmarkt op het kerkplein van de herv. kerk. Aanvang 9.30 uur. Zaterdag 29 aug. worden hiervoor spullen opgehaald. Men kan dat klaarzetten. V.a. 9.30 uur rijdt er door de bebouwde km een auto die alles ophaalt. Het kan ook gebracht worden in het her vormd certfrum in de week van 1- 5 sept.; elke dag van 10.00-11.30 en van 14.00-15.30 uur. Voor informatie: Mevr. Dorrestijn, tel. 1603; mevr.Visser, tel. 1439; mevr. Schotte, tel. 1436 of mevr. van Erk, tel. 1438. De Dorpskrant brengt allerhande aktiviviteiten in uw dorp onder de aandacht. Moerkapellenaars worden in het bijzonder opgeroepen om 'nieuws' door te geven. Hobby isten, vrijwilligers, oude bekenden nieuw ingekomenen of 'gaan den'. vakantiebelevenissen enz. N.B.: uiteraard is nieuws uit Zeven huizen ook gretig welkom. PAK DE TELEFOON: overdag: 01802-2289 en 's avonds 01802-1653. DE REDAKTIE In de week van 7 sept. beginnen de clubs van de Jeugdcentrale weer. In de dorpskrant van 2 sept. worden de tijden vermeld. Het ligt in de bedoeling de tijden van vo rig jaar te handhaven, zodat er weer 8 clubs van start zullen gaan. Inl.: Jan Jager, tel. 3403 of fam. v.d. Berg, tel. 1653. Onder dit thema houdt de Ned. Hervormde gemeente te Zeven huizen een gemeenteontmoe tingsdag op zaterdag 29 aug. a.s. Deze ontmoeting vindt plaats in en om de Hervormde kerk. Ieder een is van harte welkom, jong en oud. Voor kinderoppas wordt ge zorgd. Het programma begint om 15.15 uur. D.m.v. een spel kan gedurende de rest van de middag kennis ge maakt worden met alle kerkelijke aktiviteiten in het a.s. wintersei zoen. Na een gezamenlijke brood maaltijd wordt het programma rond 20.00 uur voortgezet met o.a. een optreden van de bekende Aad Peters met zijn poppenthea ter "Het Gespeelde Woord". Kampeerterrein Zevenhuizen is op donderdagmiddag 20 augustus een oase van rust. Zelfs bij de receptie. Omdat bedrijfsleider Zappeij niet aan wezig is en een gesprek met hem dus niet kan plaatsvinden, fietsen we het eerste bloemrijke laantje van de camping op Languit genietend van de zon die toch nog kwam liggen diverse kampeerders te bakken. Waar het laantje ophoudt zit een echtpaar dat zeker al zo'n 16 jaar in Zeven huizen kampeert: de familie Rose ma uit Den Haag. "Koos en Mien" lachen ze bij het voorstellen. "Het was inderdaad een slechte zomer, zonde van ons staangeld" grapt Koos. Ze wonen in Den Haag aan de Prinsengracht op een boven woning en genieten van de rust en de landelijke sfeer in Zevenhui zen. Dat doen ze in de weekein den en in de vakantie. "Het is één van de slechtste zomers die we ons heugen" denkt Mien. Zwager Piet komt erbij en bena drukt de goede sfeer op de cam ping. Koos:"We staan hier het hele seizoen maar zijn met een kleine caravan een paar dagen naar de Hoge Veluwe geweest" "We prijzen ons gelukkig hieraan de Futendreef te zitten." (inmiddels komt de overbuurman naar buiten, die voor het eerste jaar hier kampeert. Hij wordt van wege z'n grootte De Hulk ge noemd. "We hebben het hier goed, m'n vrouw en ik" lacht hij Het zojuist aangelegde straatje be wijst dat ze hun plaats op de cam ping in Zevenhuizen wel zullen houden. "Een prima stekkie" lacht de Haagse Hulk alias Hoger- vorst. "O, ben je van de Dorps krant, nou dat is een aardig krant je" klinkt het. "We lezen hem al ja ren" beaamt mevr. Rosema. RECREATIECOMMISSIE En dan komt Joop Leeuwis er aan gefietst. "Kijk dat is m'n man" zegt Rina.laat zich heel positief uit over de camping, ondanks het slechte weer blijft hij optimistisch. Samen met Koos Rosema heeft hij geholpen caravans en tenten te verplaatsen van het trekkers- veld toen dat onder liep door de stortbuien. "Wij zijn hier de week einden en de vakanties en zeker ook al zo'n 13 jaar. Ik zou niks ne gatiefs weten van deze camping. We gaan ook in harmonie met elkaar om. We komen hier voor ons plezier. De camping ligt uniek viswater, zwemwater en mooie natuur vlakbij, ook aan de over kant." Joop is actief op de cam ping. Hij helpt allerlei aktiviteiten organiseren, zoals touwtrekwed strijden, een hengelsport compe titie. Zowel hij als z'n vrouw laten zich lovend uit over het recreatie evangelisatiewerk dat de afgelo pen zomer op de camping is geor ganiseerd. "Dit jaar bijzonder goed. De teams wisselden nauwe lijks zodat er een onderlinge band ontstond met de jongelui. Het wa ren leuke jongelui die hart voor hun zaak hadden. Sportzaak Jan Droog in Bleiswijk geniet ook in Zevenhuizen bekendheid "Dat komt zeker mede door de advertenties in de Dorpskrant" is zijn conclusie als we hem op een warme vrijdagavond bezoeken n.a.v. het 10-jarig bestaan van zijn sportzaak "Er was een gat in het winkelbe stand in Bleiswijk. Telkens klonk de opmerking dat er nodig een dergelijke winkel in ons dorp moest komen. Toen heb ik de stoute schoenen aangetrokken. Wel aarzelend overigens, na dat we dit uitgebreid besproken had den in ons gezin en ons verze kerd wisten van de medewerking van de gemeente. Om aan de gestelde voorwaarden te voldoen moesten er bovendien papiertjes worden behaald. Omdat het eigen lijk wel een sprong in het onge wisse was besloot ik in overleg met m'n vrouw, m'n baan als machine bankwerker, voor de helft aan te houden. We bleven dan nog verzekerd en zoVanaf het begin heeft m'n vrouw Sjaan meegeholpen, (lachend beaamt zijn wederhelft dat, terwijl ze een pupil van de plaatselijk voetbal club aan passende voetbalschoe nen helpt. De jongste dochter is bezig een tennisracket te bespannen. De oudste die ook al haar vrije uren in de winkel helpt, is nog op va kantie); "We waren de gemeente bijzon der dankbaar dat ze ons aan de ruimte Emmastraat voor een be perkt bedrag verhuurden, want het opbrengen van een hoge huur was niet mogelijk. Na drie jaar zijn we naar dit pand verhuisd aan de Plaats, midden in het centrum. Eigenlijk is de winkel wat te lang. Jammer dat ik niet meer alert ben geweest en destijds het pad hier naast erbij gehuurd heb. Alhoe wel, met deze ruimte kunnen we Onder dit motto wordt van 1 t/m 30 september i.s.m. de P.T.T. een bijzondere zegel met toeslag uit gegeven t.b.v. het Nederlandse Rode Kruis. De serie bestaat uit 3 zegels. Daarop staat afgebeeld vrij willigheid als één van de grond beginselen van het Rode Kruis en twee taken in eigen land die gedra gen worden door vrijwilligers, te weten het bloeddonorschap en de telefooncirkels. De afd. Gouda en Omstreken van het Nederlandse Rode Kruis heeft de primeur in Nederland. De afdeling zal als eerste de ze gels verkopen, dat gebeurt op dinsdag 1 september om negen uur. Op die morgen opent burgemees ter van Gent de postzegelaktie in het postkantoor aan de Dorps straat in Zevenhuizen. De burge meesters van de omringende ge meenten die tot de afd. Gouda en O. van het Nederlandse Rode Kruis behoren: Gouda, Haas trecht, Moordrecht, Waddinx- veen en Zevenhuizen starten op hetzelfde tijdstip in hun gemeen tes de landelijke postzegelaktie. Van de zelfverkochte zegels vloeit 90% van de toeslag naar de afdelingen toe. De vrijwilligers van de afd. Gouda e.o. van het Rode Kruis zullen de verkoop stands in de postkantoren zelf be mannen. In Zevenhuizen is dat op dinsdag 1, woensdag 2, vrijdag 3 en maandag 6 september in het postkantoor aan de Dorpsstraat. Met de opbrengst van deze aktie kan een stukje worden gereali seerd van de vele taken die het Nederlandse Rode Kruis in bin nen- en buitenland hoofdzakelijk met vrijwilligers uitvoert. Onder dit motto begint in sept. het nieuwe cursusjaar van de Brand punt Bijbelscholen. In Zevenhui zen en nog 19 andere plaatsen in ons land worden deze cursussen al tal van jaren gehouden. Ieder een is welkom op deze cursus die bestemd is voor iedereen, onge acht leeftijd, vooropleiding of ker kelijke achtergrond. Inl: Henny v.d. Berg, tel. 01802- 1653. De eerste avond is op 2 sept. De vol gende 14 dagen later. Vervolgens el ke le en 3e woensdagavond van de maand van 19.30-22.15 uur in de Geref. kerk. het best doen....'t Is alleen een beetje warm" klinkt het puffend, terwijl hij het transpiratievocht van zijn voorhoofd wist. Jan Droog vertelt dat zijn koperspu- bliek zich uitstrekt tot buiten de gemeentegrenzen. Er velen uit Zevenhuizen komen. Voetbalve reniging Groeneweg heeft goede connecties met hem, want hij sponsort deze club. Verder weten de leden van alle Zevenhuizense sportverenigingen, waarvoor hij de benodigdheden verkoopt, zijn winkel te vinden. "Alleen heb ik niets in huis voor het paardrijden. Daar is Van Rijs weer in gespecia liseerd. Ik verwijs iedereen die hier komt altijd naar Zevenhui zen." FEESTELIJKE HAPPENING Vanwege het tienjarige bestaan en omdat Jan Droog dit majoret- tenkorps ook sporsort, vindt er a.s. zaterdag 29 aug. een show plaats op het kerkplein to.v. ge bouw De Rank van het Berkelse majorettenkorps Atalanta. Ze wor den bijgestaan door het 40 man sterke fanfarecorps De Doek- yard Band uit Rotterdam. Wie dit spectaculaire schouwspel wil zien kan in Bleiswijk gaan kijken tus sen 14.00 en 15.00 uur a.s. za terdagmiddag De afd. Moerkapelle van het Ne derlandse Rode Kruis, begint dins dag 1 sept. met de verkoop van Rode Kruis postzegelboekjes. 90% van de toeslag is voor de afd. bestemd. Verkoop prijs 3,90. Het thema van de zegels: "Rode Kruis hulp is mensenwerk, help ons helpen". Het eerste boekje zal om ca. 11.30 uur op het postkan toor door een bekende inwoner van Moerkapelle worden gekocht deze week hoeft u bij ons geen bon in te leveren of brood te ko pen om toch van onze weekend aanbieding te profiteren van f 1,70 voor f 1,20 Ook verkrijgbaar bij Ton Matze

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4