Gemeente Zevenhuizen HOU ZE APART MILIEUSCHADELIJKE STOFFEN IN HET HUISHOUDEN Zeven Muzen BIBLIOTHEEK Klaverjassen HENK HOGEBRUG Verleende bouwvergunningen Aanleg fietspad Noordelijke Dwarsweg BURGERLIJKE STAND Collecteschema Openbare vergaderingen cursusjaar '87-'88 25 jaar 'ambtenaar'Proficiat! CHEF FINANCIËN IN HET ZONNETJE De gemeente heeft speciaal voor milieuschadelijke stoffen, zoals afgewerkte olie, fotoche- micaliën, batterijen en verfprodukten, een depot ingericht. Van daaruit wordt het chemisch afval verder getransporteerd. Vervolgens vindt een milieu-veilige verwerking plaats. Maak in uw huis een plaatsje vrij voor het voorlopig even bewaren van de milieuschadelijke stoffen. B.v. in schuur, berging, trapkast of kelder. Zorg er wel voor, dat kleine kinderen hier niet bij kunnen komen! Bewaar ook lege glazen flessen en potten en breng die nu en dan naar de glasbak. WAARHEEN BRENGEN? Van maandag t/m vrijdag kunt u de milieuschadelijke stoffen inleveren bij gemeentewerken op het adres Burg. Klinkhamerweg 22. De openingstijden zijn vanaf 10.00-10.30 uur en vanaf 15.00-15.30 uur (buiten deze tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 01802-1644). Tevens verlenen de volgende winkeliers hun medewerking aan de inzameling: - J. Pigmans, Dorpsstraat 39 - Fa. Benning, Dorpsstraat 111 - De Zilverberk, Nrd. Dwarsweg 82 - Weikoop, Dorpsstraat 110 - Fa. F.W. Schotte en Zn, Dorpsstraat 151 - A. Rodenburg, Dorpsstraat 73; In principe kunnen de afvalstoffen worden ingeleverd bij de winkelier, welke nieuwe artikelen van dat produkt verkoopt. VOOR NADERE INFORMATIE EN VRAGEN KUNT U BELLEN MET GEMEENTEWERKEN TELEFOON 01802-1644 In de periode van 25 augustus tot 1 september 1987 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunnin gen afgegeven voor: - het bouwen van een woning tussen de percelen Burgemees- - ter Klinkhamerweg 37a en 39; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van de bovenstaande vergunning, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemees ter en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 10 september 1987 ter gemeentesecre tarie, bureau Ruimtelijke Ordening e.a., Dorpsstraat 144, gedurende 14 dagen ter inzage ligt het plan voor de aanleg van een fietspad langs de Noordelijke Dwarsweg tussen de spoorwegovergang en de rijksweg. Het plan is vooreen klein gedeelte in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Landelijk Gebied". Door de gemeente raad is echter voor dit gedeelte een voorbereidingsbesluit genomen, zodat burgemeester en wethouders overwegen een vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hieromtrent een besluit te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld tegen het verlenen van de vrijstelling bezwaar aan te tekenen bij het college van burgemeester en wethouders gedurende de termijn van tervisielegging. GEBOREN: Hof, Clemens Edouard, zoon van: Hof, Freerk S. en: Noordmans, Marina G., op 31 augustus 1987. OVERLEDEN: Lakhisaran, Rakesh Amit Kumar, oud 5 jaar, op 28 au gustus 1987. 7 tot 13 september 1987: P.I.T. 14 tot 20 september 1987: Prinses Beatrix Fonds. 21 tot 27 september 1987: Nierstichting Nederland. Donderdag 17 september 1987 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur in het dorpshuis Swanla. Ook tijdens de braderie heeft men kennis kunnen maken met diver se cursussen van de Zeven Muzen Voor de volgende cursussen zijn nog enkele plaatsen vrij: Kleiclub jeugd: o.l.v. Riet Pedde mors; kleine groepjes jeugd van 15.30-17.00 uur op dinsdagmid dag v.a. 6 okt. 30,- p.m., incl. materiaal. Kalligrafie, beginners en gevor derden; olv Coby v. Weringh, 12 lessen van 2 uur, start 14 sept. 125,- excl. materiaal. Vioolles, olv Elayne Lussenburg miv okt.; kinderen 50,-; volw. 70,- p.m. excl. huur instrument. Blokfluit ensemble, olv Frens Vossen; 40,- p.m. Gitaarles olv Waldi Ong Alok; privélessen 60,- p.m. Ballet, olv Petronell v.d. Werf; miv. 9 okt., kinderen en volw. Tekenen, beginners olv Erik Not- ten; 12 lessen a 100,- excl. aquarel-set. Verfijnd decoratief schilde ren olv Trudy Visser; 12 lessen a f 125.-. excl. materiaal, woensdag Pottenbakken, olv Anneke Nap maandagavond, 12 lessen a 2Vï uur, 200,- excl. materiaal. Knippen en naaien, jeugd en volw. olv Hanny Verbakei; jeugd 30,-; volw. 40,- p.m. De Zeven Muzen werkt met be voegde docenten. Het lidmaat schap incl. inschrijfgeld bedraagt 10,- per jaar. Voor opgave en inlichtingen: Gerrie v. Zanten, 01802-1751 of Hanny Verba kei, 01802-1913. NIEUWE AANWINSTEN Romans voor volwassenen: Claes, Ernst: De twaalf; Greene, Graham: Onze man in Havanna; Gijsen, Wim: Rissan; Heuvel, Aad v.d: De verdwijning; Jorna, Annelies: Bijna ouder; Modiano, Patrick: Verloren wijk; Voz- nesenskaja, Julia: De derde en gel: het lot van een familie in Tser- nobyl; Vries, Sjoerd de: In betere kringen. Populair wetenschappelijke boeken voor volwassenen: Klein herbarium van Marjolein Rastin; Bruggeman, Martine: Brugge en kant: een historisch over zicht; Franssen, Annet: Onge huwd bestaan: ongehuwde vrou wen in de jaren vijftig; Weeda, E.J. Nederlandse oecologische flora: wil de planten en hun relaties; Prakti sche informatie over sociale zeker heid; Rietveld, J.M: Patroonteke nen en ontwerpen; Soetaert, Ed dy: Het aangekondigde afscheid: het wielerseizoen 1986 van a tot z; Wallast, M: Lastwagens, vracht auto's en trucks. Verhalende jeugdboeken: Brill, Yvonne: Bianca op huiskartocht; Carle, Eric: Papa, pak je de maan voor mij?; Cooper, Susan: Het op komende duister; Helden, Wim v: De Kluizenkrakers; Nordqvist, Sven: Pannekoekentaart; Nöstlin ger, Christine: 's Maandags lijkt alles anders; Townson, Hazel: Het krijsende gezicht. Oud Verlaat - In gebouw De Vier- kap in Oud Verlaat wordt a.s. zaterdag 12 sept. weer een kla- verjasavond gehouden. Aanvang 20.00 uur. "Natuurlijk was die beginperiode ook best een leuke tijd, maar er naar tenl verlangen....neen! Het was destijds gemoedelijk, maar zeker niet gemoedel ker dan nu...Bovendien is het werk nu interessanter geworden. Wel veelo-1 vattender, maar toch weer opgesplitst in ieders eigen vakgebied..." Aan woord is Henk Hogebrug die op 1 september 25 jaar in dienst van de ge mei telijke overheid was en even zovele jaren werkzaam op het gemeentesecre rie van Zevenhuizen. Op 17-jarige leeftijd, na drie jaar H.B.S. genoeg van? schoolbanken, kwam hij dagelijks fietsend vanuit Waddinxveen. Twee jaJ maakte Henk burgemeester Am. Boer mee en tot 1970 gemeentesecretarl Gijsenbergh. Laatstgenoemden waren ook op de receptie die de jubilS-L dinsdagmiddag van het gemeentebestuur aangeboden kreeg. Daarbij aan«| zig waren ook de wederzijdse ouders van het echtpaar Hogebrug en hJ beide kinderen. Een verrassing was het etentje na afloop met het burgemel tersechtpaar Van Gent en gemeentesecretaris Visser en zijn echtgenote f COLLEGA'S "Destijds was de heer Braber le ambtenaar, Dirk Bos buitendienst medewerker en gemeentebode. Ver der werkten Piet de Jong, Jan de Bakker, Dicky v.d. Spek en Jan v.d. Berge op het secretarie. Dirk Bos en Jan de Bakker zijn de enigen met wie ik 25 jaar gewerkt heb. Zij bei den waren er al en hebben hun '25 jaar Zevenhuizen' reeds gevierd. Toen ik als jongste bediende kwam, was er geen ruimte voor me. Ik mocht in de kamer van de gemeen tesecretaris werken, maar als ie mand hem wilde spreken moest ik de deur uit met m'n hebben en hou wen. Dat gaf problemen. Dus naar de raadzaal, maar ook daar moest ik weieens wijken voor een vergade ring. Gelukkig kwam er later een uitbreiding, die maar een noodoplos sing bleek, getuige de noodzaak van de bouw van een nieuw raadhuis. Daar krijg ik een eigen kamer" glundert Henk bij dat vooruitzicht. Niet dat hij daar echt op zit te wach ten, maar het is wel heel prettig dat iedereen straks voldoende ruimte krijgt. Henk is financieel zeer des kundig. Er mag best weieens gesteld wor den dat door zijn toedoen (hijzelf zou het formuleren als 'mede door') komt de gemeentebegroting tot stand. Deze is (voor 1988) op dit moment al 'aanbiedingsklaar', erg vroeg dus, als men bedenkt dat Prinsjesdag nog in het verschiet ligt ....Een unicum is voorts het gereed komen en goedkeuren van de ge meenteraad tijdens de jongste ver gadering, van de gemeenterekening 1986 en de rekening van het grond bedrijf. Dit is ontzettend snel. Vrij wel geen enkele gemeente is zo 'bij de tijd'. Henk: "In juni hebben de accountants de rekeningen gecon troleerd en nog voor de grote vakan tie hun goedkeuring eraan gegeven.' Hij vertelt dat er vroeger altijd een achterstand was in de gemeentere keningen. Iq de ambtsperiode van burgemeester Van 't Verlaat was er al op het schema ingelopen, doordat o.a. de administrateur van het be jaardentehuis, de heer De Ruiter, die daar in het begin geen volledige dagtaak had, zich de andere helft van de dag over de gemeentereke ning van een desbetreffend jaar boog. Zo kon de achterstand méde worden weggewerkt. SCHOLING Van jongste bediende naar de man met kennis van zaken. Hoe ging dat? "Door het volgen van cursus sen. Ik ben algauw m'n vakdiploma Gemeenteadministratie: GA 1 gaan halen. Tijdens die opleiding doe je algemene kennis op over het func tioneren van een gemeentelijk ap paraat. Daarna ben ik 'gemeente- nnanciën' gaan studeren. Dat moest eveneens in de avonduren ge beuren. Voor het laatste jaar mocht ik een middag per week vrijaf Toen ik dat diploma zo'n 15 jaar geleden op zak had, was ik er nog niet en dat ben ik nog steeds niet, want je moet je kennis 'bijhouden'. Door de steeds veranderende wetgeving is het een noodzaak om bijscholings cursussen te volgen om kennis te nemen van van de wijzigingen van voorschriften. Twee en een halfk geleden kwamen er nieuwe compel biliteitsvoorschriften (gem. begrl ting en financiële administratie).! traden aanzienlijke wijzigingen ol Nou die hoor je in je hoofd krijgen. Dus studeren maar weer I Anekdotes wil Henk liever niette! tellen uit deze 25-jarige periodeorl dat daarbij bijna altijd collega's J inwoners zijn betrokken. Vel I hij kwijt dat er vroeger, voordat! commissies ingesteld werden, minder financiële kennis was, dal thans bij sommige raadsleden. NJ wordt de rekening besproken in a commissie Financiën. Vroeger®! daarvoor een aparte rekeningcotl missie, die de rekening stap vod stap doornam. Deze bestond uitf leden. Op een aparte avond, Henk als voorzitter, werd de et! meenterekening onderdeel voor cl derdeel doorgekeken, waarbij Heul alles moest uitleggen en vragen bi antwoorden. Het kwam zelfs voof dat men naar nota's vroeg.... 25 jaar Zevenhuizen...Heb je noorl de behoefte gehad om ergens atl ders heen te gaan. Te solliciteren» "Nee. Toen wij trouwden op I april 1966 werd de vierduizend I inwoner geboren. Sindsdien is Zfl venhuizen best nog aanzienlijk e| groeid, maar toch een betrekke!»! kleine gemeente gebleven. Een kkl ne gemeente kan nadelen hebbel doch veel meer voordelen. Hier kul je alles overzien. Tevens zijndeul standen korter: gemeentebestuul ambtenaren en gemeentebestuul inwoners. Bovendien kreeg ik hie[ in 1970 de gelegenheid chef te wol den van de afdeling financiën. Vrofl ger was de heer Gijsenbergh settel taris-ontvanger. Bij zijn vertrek vel viel die combinatie met het ontvarf gerschap. De chef financiën wem toen als 'comptabele' benoemd. werken op het buro financiën mij ons vieren, terwijl de kassier en J| buro's onderwijs, belastingen enp soneelszaken met nog eens viermH dewerkers de afdeling op 9 brentl We vormen een hecht team en if werksfeer is prima..." Vergt deze functie ook niet 'vrije tijd', omdat je altijd gezial wordt bij commissie- en raadsvs| gaderingen? Dat valt wel mee. Bij vergadenj gen van de commissie Financial moet ik aanwezig zijn, omdat ik set-I retaris van die commissie ben, w| wijl ik zelf vind dat ik aanwöi moet zijn bij raadsvergaderingen ]1 moet op de hoogte blijven van I geen zich afspeelt. Hoe de raad «1 over denkt, hoe de reacties zijn-I Zo blijft er ook een goede verstal»! houding in het meeleven en meewel ken. Ik denk dat ik wat dat betreft'! al die jaren maar weinig raadsvf j gaderingen heb overgeslagen Ik hou gelukkig nog vrije tijd noeg over m'n hobby's uit te oetrl nen. Ik was enige tijd secretaris tij ZTTC en ben nu tweede penntól meester en verantwoordelijk vooi de boekhouding van de gymnast®! vereniging O.S.S. Daarnaast ben >1 scheidsrechter bij de volleybalverf niging Rentokil-ZVH, zonder dU'l daar zelf speel. Dan heb ik nog «f behoorlijke volkstuin en hou rnet»| zig met het maken van wijn."

Dorpskrant | 1987 | | pagina 2