■I Tweede lustrum Koffiebar Het recht op leven^De Doodstraf BENITA Kerkdiensten HO ^5 DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Alarmering 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Milieuklachten Gemeentelijke diensten Openingstijden Politiepost BURGERLIJKE STAND Collecte-schema Vergaderschema Afgegeven bouwvergunningen BIJ MODESHOW VAN FASHION FLAIR! plaats ook eens een advertentie in de DORPSKRANT! t MOERKAPELLE MEDISCHE DIENSTEN Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2761 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 1 moerk/ Brandweer b.gg. Politie b-g.g Ongevallen 2666 Medische hulp Ambulancedienst 01820-16066 Arts 1687 Storingsdiensten Gas en Elektriciteit 071-25291 1 Waterleiding 01736 - 6940 C A I. 01828 - 17613 01820-28011 Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00 - 9.00 uur 1940 Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00 - 12.00 uur maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdag van 10.00 - 12 00 uur Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats. GEBOREN: Janine Johanna, dochter van: Liridhout, Hermanusen: de Leeuw, Maris, op 30 au gustus 1987; Hylke, zoon van: Banga, Pie- ter en: Tentuwa, Dorothea, op 29 augustus 1987; Marike, dochter van: van Oosterhout, Gerardus G.M. en: Lommerse, Hermina H.M., op 29 juli 1987; Jan Drik Jacobus, zoon van: Bac, Dirk J. en: van der Hoe ven, Margje, op 30 juli 1987. OVERLEDEN: Breedijk, Johannes, w.v. Kok, Johanna, oud 97 jaar, op 1 september 1987. 14 t/m 20 september 1987 Prinses Beatrix Fonds. 14 september 1987: Vergadering commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur. 16 september 1987: Vergadering commissie Welzijn c.a. te 19.30 uur; 21 september 1987: Vergadering commissie ABZ/Financiën te 19.30 uur; 6 oktober 1987: Raadsvergadering te 19.30 uur. Burgemeester en wethouder hebben op 9 september 1987 bouwvergunning afgegeven aan: - M. Hoeflaak, Mauritsstraat 8, voor de bouw van een woning - (deel uitmakende van twee onder één kap) aan de Klaproos- - straat 26; - W. Lamet, Beatrixlaan 54, voor de bouw van een woning - (deel uitmakende van twee onder één kap) aan de Klaproos- - straat 28. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen inge volge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Moerkapelle. "Het is jammer dat veel mensen nog een verkeerd beeld hebben van de koffie bar. Men denkt dat je verplicht bent om te praten met jongeren met van die uitgestreken gezichten. En dat het maar een saaie boel is. Vaak heeft men ook zo'n beeld van christenen. Plakt ze een etiket op van 'saai'. Het tegendeel hoort waar te zijn. Inderdaad is de Koffiebar niet altijd even sfeervol geweest als thans. Een aantal jaren geleden was er sprake van een impasse. Nu bruist het weer van de aktiviteiten. Het is alleen jammer dat de bezoekers voorna melijk kerkelijke jongeren zijn. Ondanks dat de Koffiebar een 'open karak ter' heeft is er og een drempel. Misschien wordt die nu, met de publikatie van dit artikel, weggenomen", lacht voorzitter Jaco Lekkerkerk. Destijds, zo'n 15 jaar geleden, kwam de oudere jeugd vaak bijeen in de oude Hervormde pastorie, naast de brandweergarage. Deze stond tegenover het postkantoor. Men vaarde onder kerkelijke vlag van de Hervormde en Gereformeer de kerk, maar lang niet alles werd ook gedekt door die vlag. Toen de pastorie moest worden afgebroken voor de aanleg van de Burg. Boer- straat viel deze club uiteen. Omdat er toch wat voor de jongeren ge daan moest worden werd er overleg gevoerd om te komen tot de oprich ting van een Koffiebar. Jongeren gingen hun licht opsteken in ande re gemeenten en zowel de jeugdou- derling van de Hervormde, als Ge reformeerde kerk werden betrok ken in de voorbereiding. O.a. Ina Verhoef, Piet Paul, Bram vd Spek, Tinus Hoogendoorn, Jan Paul en Riné Bos, waren jongeren die hun schouders onder deze zaak zetten. Het Hervormd Centrum bood on derdak voor de, om de week op vrij dagavond te houden 'open koffiebar avond'. De doelstelling was: een ont moetingsplaats voor jongeren van de kerken met daarnaast een evan geliserende taak voor jongeren aan de rand van de kerk (deze opzetis ten dele gelukt). Het werd een ker kelijke club van voornamelijk Her vormde jongeren, waarbij o.a. de helaas overleden Maarten Reijne- veld de Gereformeerde kerk verte genwoordigde. De naam van de kof fiebar werd 't Preathuus". Bram van de Spek timmerde de bar zodat er ook een echte 'koffiebar' in huis kwam. (later werd de naam gewoon Het Praathuis). GASLEK Bij de start in 1977 werd veel tam tam gemaakt. Er werd een tent in de dorpskern geplaatst waarin spre kers en zanggroepen optraden. He laas stroomde de tent op die promo tie-zaterdagavond niet bepaald vol. Dat deed hij het tweede jaar wel, al was daar wel bij het opzetten van de tent het spektakel van het raken van een gasleiding, waarbij de juist op vrijdagavond oefenende brandweer op tijd een ramp kon voorkomen. HERINNERINGEN De huidige jeugdouderling Tinus Hoogendoorn en jeugddiaken Riné Bos en de toenmalige jeugdouder ling Jan van den Berg, halen niet alleen deze herinnering op, tijdens het interview waarbij ook teamle den van thans, bij aanwezig zijn, ook andere lotgevallen. Van Gere formeerde zijde is er geen vertegen woordiging, want deze kerk partici peert niet meer in de Koffiebar Van de drempelvrees naar de vrij moedigheid waarmee de Koffiebar naar buiten treedt, door gospelgroe pen op het kerkplein voor de kerk op te laten treden. De koffiebar geeft ook acte de pre sence tijdens Braderieën en Konin- finnedag. Kerst-inn is een gezamen jke avond met de Zanggroep en het G.J.V. (geref. kerk) Over de overname van minder ge- routineerden van hen die vele jaren team lid waren.... Het ene jaar dorpshuis, eenmaal per 14 dagen koffiebar "Je moet naar de jongeren toegaan. Het Hervormd Centrum is teveel kerk" dacht men. Daarom ging de koffiebar naar het dorpshuis. Het omgekeerde bleek waar. De buiten kerkelijke jeugd kwam niet, maar ook de kerkelijke jeugd bleef weg, zodat men met een handjevol jon geren bijeenkwam. "Het is moeilijk om de jeugd erbij te betrekken. De doelstelling van de Koffiebar is jon geren in contact brengen met Gods woord en praktisch biedt deze een ontmoetingsplaats voor jongeren van de kerk en daarbuiten. Op the ma-avonden wordt er goed en ent housiast gediscussieerd" stelt Jaco. "Films zijn de grootste trekpleister' vindt Martin Blom "In de films die vertoond worden zit ook duidelijk een boodschap. Trouwens, ook de optredens van gospelgroepen en evangelische mime zanggroepen hebben veel respons. Er is dan een grote opkomst. Dan is de grote zaal van het hervormd Centrum haast te klein." Ontspanningsavonden Zoals menigeen wekelijks in de Dorpskrant kan lezen, hebben lang niet alle avonden van de koffie-bar een christelijke of evangeliserend karakter. Er zijn ook gewone spelle tjes-avonden ofzgn. 'vrije avonden' waar tijdens wat gezongen en ge kletst wordt. Doorgaans is er een "Zet ze allemaal maar tegen de muur" Een groep terroristen heeft een bankdi rekteur ontvoerd. Ze eisen vrijlating van een aantal collega's en acht mil joen gulden losgeld en een vliegtuig om te ontsnappen. Als er niet aan hun eisen voldaan wordt, dan.... De autoriteiten geven niet toe. De bankdirekteur wordt later dood en ernstig verminkt aangetroffen in de achterbak van een auto op een ver laten industrieterrein. Twee mannen breken in bij een bejaarden vrouw. De vrouw wordt ernstig mishandeld en overlijdt drie dagen later aan haar verwondingen. Mensen willen wraak nemen, een oer-menselijk gevoel. "Zet ze allemaai maar tegen de muur" De doodstraf is volgens vele mensen de zwaarste straf die je kunt geven. Het is dus begrijpelijk dat bij ernstige misdrijven een aantal mensen de doodstraf een terechte straf vindt, want vaak is de eerste reaktie: - ze hebben tenslotte niet beter verdient.... - oog om oog, tand om tand.... - zulke mensen zijn beesten die afgemaakt moeten worden. Maar waarom doden wij mensen om mensen te leren dat het doden van mensen verkeerd is? Amnesty International voert aktie tegen de doodstraf. WORDT VERVOLGD avond per maand bovendien een uitgaansavond. Gezamenlijk wordt er dan b.v. gekegeld, of rollen de ballen op de bowling, is er een roei- avond, een strandwandeling enz. enz. Het vergt wel de nodige inventivi teit om origineel te blijven, maar aan enthousiasme ontbreekt het niet bij de deelnemers. Er is trou wens ook nog een weekeinde per jaar een gezamenlijk uitstapje waar bij men zelf voor programma en de maaltijden zorgt. Het team telt 12 personen: allen jon geren in de leeftijd van 17-23 jaar. Het eerste koffiebar-team bestond uit acht pesonen. Door een groter team, kunnen de taken ook beter verdeeld worden. Trouwens destijds waren de koffie baravonden eenmaal per veertien dagen. Nu elke week. Dat betekent maandelijks een totaalprogramma opstellen, ofwel voor een halfjaar tegelijk, omdat sprekers, films en gospelgroepen ruim van tevoren be sproken dienen te worden. Het team komt vrijwel elke week bijeen, hetzij voor een bespreking of voor Bijbelstudie. Het bezoekersaantal varieert: op filmavonden zijn dat soms wel 70 a 80 jongeren. Komt er een spreker dan hangt het af van wat het onderwerp is en wat het doel. Spelletjes en vrije avonden worden door de trouwe kern, die uit zo'n veertig jongeren bestaat, be zocht.Er mag ook best een compli mentje klinken aan het adres van het teamlid dat altijd ruim voor tijd de kopy bij de Dorpskrant indient. Juist die publikaties worden goed gelezen door de jongeren. Op de bij eenkomsten wordt, zoals al uit de naam op te maken valt, alleen kof fie en frisdrank geschonken. Het niet verkrijgbaar zijn van alcoholi sche dranken wordt door niemand als een probleem ervaren. Jeugdouderling Tinus verwoord de blijdschap van de kerkeraad van de Hervormde kerk met dit koffiebar team waarin jongeren zelfstandig functioneren en zich zo positief op stellen. "Het komt nogal eens voor dat jongeren als ze iets zelfstandig gaan beheren, ineens losbreken en bestaande structuren omver trap pen. Deze jongeren bewijzen het te gendeel. Ik hoop dat ook de sfeer op de Koffiebaravonden goed blijft, jon geren die aarzeld binnenkomen het gevoel hebben: hier ben ik hartelijk welkom! Want een voorwaarde om dergelijke 'vrijblijvende' koffiebar avonden goed te laten functioneren is toch wel het uitstralen van harte lijkheid en liefde. Ik hoop dat het team, waarvan er enkele leden ver wisseld zijn voor anderen, hecht mag blijven en jullie (met een blik op de aanwezige teamleden) je ook open, met een luisterend oor, op zullen stellen. Dan hebben schuch tere jongeren die aarzelend de drem pel proberen te overbruggen im mers ook het gevoel: "Ook jij hoort er bij!" De zanger-entertainer BENITA komt in de pauze van de mode show van boetiek Fashion Flair een optreden verzorgen. BENITA komt uit Amerika. Hij werkt al 22 jaar in de show-business. Hij heeft als zanger gewerkt voor verschil lende orkesten, 10 jaar als drum mer en solist en 7 jaar als show man en componist. In Mexico is Benita in 1981 uitge kozen als beste zanger en compo nist met zijn nummer 'Vaya Un Amigo' welke ook werd gekozen als 'best song' van dat jaar. Vanaf 1981 heeft BENITA ver schillende prestaties geleverd. Hij heeft verscheidene festivals op zijn naam staan en in 1985 is de show van Duo Melao, waar Benita deel van uitmaakte, de show van het jaar geworden. Benita heeft opgetreden in o.a. New York, Venezuela. Puerto Ri co. Berlijn en Columbia. Hij heeft samengewerkt met The Platters en The Drifters. Zijn re pertoire bestaat uit: eigen num mers, evergreens. Zuid-Ameri kaans, Engels, Amerikaans en we reld hits. Zondag 13 sept. Herv. kerk 10.00 uur ds. D. v. Soest, R'dam; 19.00 uur ds. J. Rad- stake, R'dam. Oud Verlaat 10.00 uur ds. H. Gs2sbcck Geref. kerk 9.30 uur ds. W. David- se; 18.30 uur ds. J.C.W. v. 't Hoff Boskoop. R.K. eucharistieviering, pastor A. bosman; 10.15 uur dorpshuis Swan la. Herv. kerk 9.30 uur ds. A. Beens, Krimpen a.d. IJ; 18.30 uur kand. H.J. Donker, Hardinxveld-G. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 12 september: dokter W. Voorthuv- zen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-15241. 13 sept.: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. ubka nnis< afgelc Uubka fe tennis fen mei IJGD: B-p (ap; j< Irn Rij [uwen; kron bike v. Idelbe Toule: }co Ho eirdr >gend< Irdre fee u wei Emile pin; H. euwen aule:1 in net E Lamie I Peter S I.D a-pi erlee/E vass< »na Br Jsn: D. fel; 2. G 1Ben eeuw iel E [s; D.D sterle nneli s; D.l lol/Han liltenbun aard; H.I ade/ eheffe ■D. b-pc ine IJze fen/Hai »ule: 1. fandse; ans Pan w< lan de s jfugdclut is er op di tember v; open avo voormalic lanneke' straat, acl hageplan stellendei nis a r in voor de ji Gjdens c meegeda akt'v iteite dat rnoeti [ten zier jeugdclul jf'e mee Wie meld '4ste cluL §00 uu lor meis \l -aar- Dl 21.50 voc avondi 'eren uit tril utie v< sjeds P6 eerste j°P donde ^"itactï prplant!

Dorpskrant | 1987 | | pagina 4