kleintjes 7 patat 'MET' BORDES VEBBEIJ ZONDER HENK*RIET KOOLE Tafeltennis Politieberichten ze zullen gemist worden. DANKBETUIGING BAKKERIJ Ons pand krijgt een nieuw dak dat betekent voor u een ongemak Zolang dat duurt is er ieder weekend een speciale DAKPAN-AANBIEDING DEZE WEEK: een SLAGROOMTAARTJE Een kaartje s.v.p, LEVADE concours hippique| Politieberichten Fotohobbyclub óók voor beginners! tezelligheid kent geen tijd Deze spreuk is van toepassing op Henk en Riet Koole. 14 jaar zwaaiden zij de scepter in cafeta ria De Telstar. Zaterdag, na af loop van het paalzitten, viel het doek..„De deuren van De Telstar gingen achter het echtpaar dicht... Jammer" zegt menigeen die hen kent..„Trouwens, wie kent hen niet? Vrijwel iedere Zevenhuize- naar heeft ooit in hun cafetaria weieens een lekker zakje patat ge kocht of zo'n vers getapte toeter van een ijsco, wat zo goed tegen de dorst hielp. Zowel het één als het ander was van royaal formaat, want Henk en Riet zijn gul; ze de len graag uit....letterlijk en figuur- lijk....Ze«hebben namelijk ook lief de, een warm hart en 'oog' en 'oor' voor kinderen: kennen hun 'pap penheimers', de grote en de klei ne vaste klanten. De afhalers en de zittenblijvers. De haastigen en de plakkers. Juist met die laatsten is er een warme band, want die strijken neer aan de stamtafel. Laatstgenoemden hoeven hun be stelling niet eens op te geven. Ze worden zo, zonder te weken, snel van een consumptie voorzien. Zij komen doorgaans niet om te eten, maar voor een colalatje of een pilsje.. STAMTAFEL Een stamgast: "Ik kom hier iedere week even aan. Nu ben ik op doorreis naar Barneveld maar op zaterdagmiddag ben ik hier aan deze gezellige ronde tafel, altijd tussen vijf en zeven te vinden. Vaste prik. Dan ontmoet ik het zelfde groepje mannen. Stuk voor stuk degelijke jongens, nu inmid dels huisvaders, die nooit naar de kroeg gaan, maar hier bij Henk en Riet, gezellig komen bijkletsen wat er deze week gebeurd is. Het is toch wel erg dat zoiets nu alle maal afgelopen is. Het is hier toch pure nostalgie. Kijk die lamp, dit tafelkleed: de mooie pers van Riet waarover vele glazen omgevallen zijn en door Riet schoongemaakt. Onze stamtafel. Hierzo, deze as bak, lees maar, er staat 'Stam- tisch' op. Nou dat is deze tafel... En nu is het deze week voor het laatst." (Hoofdschuddend): "dit komt nooit meer terug". Wee moed klinkt in zijn stem. Ook in die van een andere stamgast: Ze motte maar een actie houwe, dat ze kenne blijve. Geldinzamele of zo' bromt hij. MET WEEMOED TOCH MOEDIG Ons gesprek vindt op de woens dagmiddag vóór het paalzitten plaats. Eigenlijk willen Riet en Henk niet zo graag praten...Er is pijn in het hart, maar die wordt weggewuifd. Alle fijne dingen, her inneringen, borrelen naar boven. Plakboeken worden tevoorschijn gehaald. Dat is de afgelopen we ken vrijwel dagelijks gebeurd, want Henk weet precies 'wat' in 'welk' plakboek staat. Ze hebben alles wat op hen of bijzondere ge beurtenissen in Zevenhuizen, maar ook van het koningshuis, betrekking heeft, bewaard. Orde lijk gerangschikt, maar af en toe vergeten er een jaartal bij te zetten Zo ook bijvoorbeeld bij het krante -artikel van de Zigeunerbruiloft van zigeunerkoning Koka Petaio, waarschijnlijk in 1964, in Nieu- werkerk, waar ze te gast waren. Een vergeelde reklame-krant, kondigt de opening van de Dorps straat, met een daverende Brade rie aan: de eerste in de geschiede- I nis! De middenstand pakt uit... Het is 2 september 1977, als dit grootste festijn plaatsvindt. Foto's van het college van B. en W. met raadsleden, fietsend door de nieu we Dorpsstraat. Bij Henk en Riet halt houdend om een hartige hap te nuttigen.„Toen vond, volgens het echtpaar Koole, de eerste Paal zithappening plaats. Dit 'paalzitten' duurde slechts één dag en vanwege het nieuwe was het erg sensationeel. En dan tref je een krant met een verslag van deze dorpsstraathappening plus gedicht, dat je bekend voorkomt in een regionaal weekblad, dat toen Zevenhuizen nog in het nieuws had... Een Dorpskrant van 1981 doet verslag van de 2e braderie, dit maal georganiseerd door volley balvereniging Zevenhuizen. Riet: "Er wordt beweerd dat deze keer, de vierde keer Paalzitten is maar het is de vijfde keer. In 1977 voor het eerst, en enkele jaren geen braderie, toen in 1981 weer op nieuw, maar niet ieder jaar was er paalzitten. We hebben het altijd wel geweldig gevonden. Nu is het 50 uur. Een hele lange zit. Een re cord." Ook voor ons, maar wat geeft het, 't is voor het laatst." EEN WENS IN VERVULLING Haar ogen lichten op en Henk glimlacht bij de herinnering hoe ze hier in cafetaria De Telstar ver- zield raakten. "Henk werkte toen bij Voorbrood. Samen werkten we vele jaren, Henk als kelner en ik als serveerster, bij Hotel Vos. Ja, we hebben er elkaar zelfs ont- nnoet 35 jaar geleden." Henk: "We botsten tegen elkaar op in de keuken. Zij liep met een melk emmer(lachend) Riet: "Nou je begrijpt...18 jaar deden we dat sa- ipen en gingen samen naar hore- ca-cursussen. Voorzien van de benodigde papieren konden we desnoods, als de tijd rijp was, een zaak beginnen. EN ZO GEBEURDE! Op een zaterdag - Henk Bos was net uit Hotel Vos vertrokken - dus we hadden vrij - zaten we in de krant te lezen toen we ineens ont dekten dat Teun Koppenol cafe taria De Telstar te koop aanbood. We wisten er niks van. In die perio de pasten we op de meubelzaak van Voorbrood omdat de familie op vakantie was. Komt daar op maandag ineens iemand naar ons toelopen die vertelde dat hij een koper wist voor de cafetaria, maar een echtpaar zocht dat de zaak wilde pachten. Nou en toen heb ben Henk en ik 'ja' gezegd. We kwamen op 31 augustus terug van vakantie - het werd voorlopig de laatste - Op 1 september zijn we gedeeltelijk verhuisd en op 2 september zijn we begonnen. En 3 september kregen we onze vuur doop met het regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana. Wat was het een gezellig dorpsfeest." Henk: "Ook op 30 april was het altijd reuze gezellig, hadden we veel aanloop. Oranje-ijs verkoch ten we dan." Riet: "nou en dan de volleybalfeesten en de donder dagavonden" Henk: "Nou, heren- 7, maar wat denk je van woens dag dames 4 en 5. De dames zijn altijd aan de lijn, maar na de trai ning willen ze toch nog wel graag een groot bord patat métEn hoeveel maal de soeppan niet leeggegeten is" Beiden lachen... Zijn jaren zo'n beetje vader en moeder van de volleyballers ge weest die in het gymnastiekge- bouw trainden. Destijds toen ze begonnen, was het dorpshuis er nog niet...Henk: "En ik elke keer maar ballen tellen, 'k Moest er 15 hebben na de training. Soms mis te ik er één, dan ging ik 's nachts nog in de gymzaal zoeken." Riet: "En dan die zoekgeraakte kle ding...alles kwam bij ons." Henk: Ja, jij waste het altijd nog en als het nodig was streek je het ook" Herinneringen komen boven aan: de gezellige avondjes, de middenstandsvergaderingen, de zomerbijeenkomsten van de Nieu werkerkse Rotary-club, die alle maal in de achterzaal plaatsvon den... - de afgelopen winter, hoe Henk in vliegende storm en ijzige kou de de jongens van de bouw, zelfs op het dak van het raadhuis dage lijks voedzame soep en tarwebo- terhammen met spek bracht. Herinneringen ook aan: de deur die elf uur op slot ging van cafe taria De Telstar, wie buiten was, er niet in kon, maar wie binnen was nog even bleef. Soms stoute plan netjes uitbroedend om een grap uit te halen, een andere keer met verdriet over een vervelende ge beurtenis...Harten die uitgestort werden.„Teveel zou het zijn om op te noemen. Dat het echtpaar Koole niet vergeten werd en ho- penlijk straks ook niet wórdt, be wijzen de vele kaarten: verlovings kaartjes, trouwkaarten, geboorte kaartjes, dankbetuigingen en kin dertekeningen. Ja zelfs de brief jes met taalfouten waarop de be stelling genoteerd stond. Alles is bewaard gebleven in de dikke plakboeken die Riet en Henk straks ongetwijfeld mijmerend nog vele malen door zullen blade ren. Terugdenkend aan die 'goeie ouwe tijd'. Maar eerst gaan ze op vakantie.„Na 14 jaar nebben ze dat weieens verdiend, vinden ze... En wat daarna gebeurt? De tijd zal het leren.... DE DORPSKRANT wenst hen beiden alle goeds en sterkte voor de toekomst Wist u dat het Bordes dat voor cafetaria De Telstar stond tij dens de Braderie, het balkonhek is van het oude raadhuis? Riet heeft het van de gemeente ge kregen toen ze erom vroeg. Om dat ze er zulke leuke herinnerin gen aan hebben. Ooit werd He- ren-4 kampioen en voortuitlo- pend op de huldiging beklom dit team na middernacht het bal kon van het raadhuis. De jon gens hadden dit gekokstoofd in hun cafetaria uitslag ballenraadspel ZTTC op het Oogstfeest Het braderie-aquarium met tafel- tennisballetjes van de Zevenhui- zense Tafeltennisclub ZTTC be vatte 820 ballen. Winnares van de slagroomtaart is Amanda Pink- sterbloemstr. 4 in Moerkapelle. Met een geraden aantal van 849 balletjes. Amanda, proficiat! Je krijgt de taart deze week thuis bezorgd! Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij ons 50-jarig huwelijksjubileum, in de vorm van felicitaties, bloe men en planten, zeggen wij U allen heel hartelijk dank! J. de Graaff N.J. de Graaff-Bergshoeff 1 VWVWVWIMWIWMAMWVM MOERKAPELLE - Gevonden voorwerpen: grijs tropisch duif je; 4 sleutels aan label; heren zon nebril; 2 sleutels aan groen label; 1 sleutel aan oranje pluimpje. VERLOREN: zwarte damespor temonnee; rieten mandje met pop; klein grijs konijntje; blauw meisjes portemonneetje; bruin speelgoedbeertje; 2 sleutels aan i fietssleutel. HOGENDOORN glas- en verfhandel SCHILDERSBEDRIJF Amalia van Solmsstraat 31 - Waddinxveen Tel. 01828-12520 Verkoop en reparatie van al uw tuin- en parkmachines. Garage C. van der Knijff Bredeweg 31 - Moerkapelle TEL. 01793-1728 Graag wil ik iedereen bedan ken voor de getoonde belang stelling en de vele attenties ter gelegenheid van mijn 25-jarig ambtsjubileum op 1 september j.l. Deze dag is daardoor - ook voor mijn gezin - uitgegroeid tot een onvergetelijke dag. HENK HOGEBRUG VIDEOTHEEK "DE WAAL VHS - VCC BETAMAX. Lia en 'k de Waal, Zuidkade 56, Waddinxv l Tel. 01828-13671. Geopend t/m vrij. 13.00-21.00 uur, zat 9(1 17.00 uur. 1 Nu ook verhuur videorecorder! te koop: KLEUREN T.V. TEL. 01793-2510 BEDANKT BRAM! De flessen wijn komen eraan JAAP Koor al uw schoenreparaties Ui terecht bij: Schoenmakerij Ooornheiil Dorpsstraat 42, Nieuwerkerk ad ijJ TEL 01803-16594 ENGELSE LES. Bevoegd docent? conversatieles (aan volwassenen) enij les aan scholieren. Tel. 01802-11 Moerkapellenaars opgelet! John en Ans 12'/2 jaar getrom: Wilt u handen schudden? Heeft u wat weg te geven' DAT KAN!!! zaterdag 12 sept. Julianastr. 9 GEKKE BENDE Dorpsstraat 163 Zevenhuizen Tel. 01802-1335 van f 7,10 voor f 5,95 uw kleintje in de OORPSKRANT wordt het best gelezen! Wie wil een kaartje sturen as| de ruim 1 jarige Stefan van F (en z'n ouders) die al geruim tijd in het ziekenhuis verblijfl Stefan ligt in het Bleulandzit| kenhuis, kamer 634. berg en bos APELDOORN zaterdag 12 september 198'| Ook deze week helaas gu, politieberichten. Het politietxl reau was gesloten. We probeel den te bellen maar geen geho: Zelfs geen doorschakeling. Gelukkig was Nieuwerkerkw;L "thuis" maar die kon ons niki melden. Misschien een volger-" de keer beter!!! Het is al weer meer dan 5 jaar geleden dat de Fotohobbyclub Moerkapelle werd opgericht. Ontstaan uit het initia tief van Bram Noordam (Fotoboetiek) is deze vereniging uitgegroeid tot een we liswaar niet grote vereniging maar wel één met een aktief ledenbestand. Wij hadden een gesprek met Beppie Roos, die naast de leiding van de programmacommissie ook voor een groot deel de public-relations verzorgt. "Laat ik beginnen met wat te vertellen over de grootte van onze vereniging. Eigenlijk vanaf het begin bedroeg het ledental gemiddeld zo'n 20 personen. Dit aantal lijkt voor een vereniging niet erg veel, maar laat ik u vertellen dat dit aantal voor een 'Fotoclub' en zeker als ze allemaal óók nog aktief zijn, best heel wat is. Veel mensen vragen zich af wat een 'Fotoclub' eigenlijk inhoudt. Op dit moment bestaat onze club uit zo'n 20 leden welke alleen de fotografie (deels) als hobby hebben. Vaak begon nen als lid die bij wijze van spreken geen verschil wist tussen kleur en zwart/wit, zijn vele leden uitgegroi tot foto-hobbyisten die thans in staf zijn om een behoorlijke 'prent'te" ken. Zelf ben ik ook lid van het eerSj uur. Fotografie heeft me eigenlij' j veel langer beziggehouden. Daarte| heb ik het voordeel dat mijn werkzar heden deels in het fotografische vaki oefenen. Ook ben ik aangevangen een 'vakstudie' in de fotografie. Krijg je op de fotocluP onderricht inófl fotografie? "Nee. Wij zijn geen schc:i die een opleiding geeft in de fotografe! Wat wij wel doen is om met name bee T ners te beleiden en hun gedurendedf| eerste 3 a 4 clubavonden vertrouwd'! maken met de meest noodzakelijke te-I grippen van de fotografie, zodat zijc:| een snelle wijze mee kunnen.doen in onze clubavonden." Hebben jullie elke week een clubavotrl "Nee, dat zou teveel worden. Wijlt# I den in principe tweemaal per maartcl eenbijeenkomst in dorpshuis Op Moe;l Voor het seizoen '87788 staan er IT avonden gepland. Avonden met ee'l enorme diversiteit aan aktiviteiten.Z:| krijgen de leden een viertal 'verplichte f onderwerpen in wedstriidvorm die voo af worden besproken. Daarnaast hou den wij zgn. 'Doe-avonden' waarino.a| macro-fotografie (dichtbijfotografie) wordt bedreven, portretten maken kerst- en paaskaarten maken, maarwf bewegen ons ook buiten 'Op M Gezamenlijk buiten foto's maken ofofl een vooraf bepaalde lokatie. En niet li vergeten de weekenden welke wij I bet buitenland hebben gehad. Parijsenl het Sauerland liggen vers in ons tri heugen. Ook voor het komende seizoen! hebben we een weekend gepland. Wat! het gaat worden weten we nog niet-1 Heb je ook interesse in de fotografie -"| wil je gelijk al lid worden neem de' even kontakt op met (overdags) Bra'l Noordam (De Fotoboetiek), tel. 01793-1 1762 of met Beppie Roos, tel. 0 1 793-1 2372.

Dorpskrant | 1987 | | pagina 6