drukkerij elgersma DRUIVEN? KERST- en NIEUWJAARSKAARTEN WORDT VERVOLGDdoor de heer Miedema "In de rij" voor een mooie, leuke of originele kaart? Voorkom dit, en bestel tijdig Kerst- en Nieuwjaars kaarten uit de volledige, fraaie Kennemer Kaarten Kollektie Gemeente Moerkapelle MODESHOW BENITA Rode Kruis Dames en Heren ondernemers, HOBBYCLUB De druiven rijpen in de najaarszon... Laat ze nog even hangen totdat de vogels ze pikken Dan plukken en naar MONTAGNE voor gist en een gistingsfles! Fashion Flair "Nu al kerstkaarten uitzoeken?" denkt u nu Het lijkt misschien wat vroeg, maar voor de meeste keus in ons grote assortiment moet u toch niet al te laat komen! weer van start plaats ook eens een advertentie in de DORPSKRANT! k Ruik nog de schroei van paardehoeven Door het heet ijzeren beslag De smid met leren voorschoot Zijn timmers op het aambeeld Zijn sjorren aan de blaasbalg Een goed deel van de dag 'k Zie weer de geboorte van de wielen Van koets of boerenwagen Tweehandig trekken van het mes Om spaken vorm te geven En zaagsel stuift naar alle kant Door wagenmakershand En op de straat de kinderhoofdjes Daarop het armelijk verkeer Hoog opgetaste boerenkarren Met hooi of korenschoven Een kruiwagen met mest van zeug en beer De veldwacht op zijn fiets, de burgemeester Parmantig stappend als een heer En heb jij ooit gezien als ik Hoe Goliath, die zwarte hengst Zorgvuldig voorgeleid In machtige steiger zijn merrie besprong En de bevruchting zong Wij zwommen als waren er geen ratten Visten op zeelt en snoek en baars Wij voerden oorlog, maakten soms een circus En wisten het verschil Tussen een koe, een stier, een vaars Omdat wij vaak de koeien zagen kalven Had de geboorte voor ons geen geheim En toen de vrouw van onze buurtgenoot Hij heette Grote Jongen Een tweeling kreeg, en dat was goed gegaan Toen wisten wij precies, je moet het mij vergeven Wat Grote Jongen daaraan tevoren had gedaan Er was de toren bij de kerk, en het plein En ook de klokken had iets mystieks Zij lokten ons naar boven, tot de trans en hoger Naar de kleine luikjes, vlak bij de haan Die schoten wij soms raak met pijl en boog En hadden hem dan pijn gedaan De dorpsgek en de ijz'ren hoepel De knikkers en het vliegertouw De bikkels van de kleine meisjes De klompen van de boerenvrouw De uiter van de koe waaraan wij leerden melken Wij brachten ook de paarden naar het land En, al wat ouder, liep je 's Zondagsmiddags Met blonde Leentje hand in hand De dorpsomroep met bekken en met klepel Voor 't nieuws dat ieder weten moest De doodaanzegger, holgerugd, in zwarte jas Het klokgelui, de dragers en de rouwstoet Die dikwijls rond de noen op weg naar 't kerkhof was En kort daarop als 't zo geviel Liep 't halve dorp soms uit Voor feestgerij met sjees en zweep Een bruigom met zijn bruid En dan ons huis, mijn huis Wat moet ik daaraan denken Hoe was die ruimte en de inhoud mij vertrouwd Is het niet vreemd dat ik ook nu nog Van toen de kelder en de zolder houd De weiden, de bloemen, de vogels en de meiden De vaarten en de meren Waarop en -rond wij zwierven Soms met, soms zonder kleren Er waren molens in het landschap Zij staan er nu nog statig Te draaien bij de feesten Niet alle, maar de meeste De zoon van de notaris was mijn vriend Ook Janus van de kruidenier Verder Jaap Vuis en Bertus Buis Een beste brave jongen Mét and'ren zijn zij allen in mijn hart Als blijvers doorgedrongen Ik denk aan zon en blauwe luchten Maar ook aan koude, ijzel, regen Aan sneeuw en ijs in de midwinter Als voor ons jongens schaatsen was een zegen Dan kwam je thuis, ijskoud tot op je botten En trok je bij, achter de kachel Bij moeke en bij pa Met een kop hete chocola Mijn jeugd, mijn dorp, mijn kameraden Zij zijn nog altijd in mijn geest Hoewel 'k dat alles in de steek liet Ben ik toch nooit écht weggeweest Ik denk de laatste tijd veel aan dat verleden Misschien is dat spn beetje een bewijs Dat mijn jeugd bezig is een ruime rol te spelen Binnen de voorbereiding op mijn laatste reis. In de nota van aanbieding bij de begroting voor 1988 delen B. en W. van Moerkapelle mede dat er in de maand mei 1988 een wijzi ging in de dienstregeling zal wor den aangebracht voor wat betreft de buslijnen van en naar Moer kapelle. De overstapfunktie van de zgh. halte Wilde Veenen aan de Moerkapelse Zijde zal komen te vervallen en verplaatst worden naar de Kruisweg, alwaar meer dere lijnen als in Moerkapelle el kaar zullen gaan kruisen. SIGNAALLEVERING ALPHEN "Een gevolg van de gewijzigde signaallevering, via Alphen - waar door eveneens een andere kanaal indeling heeft plaatsgevonden - is geweest, dat het niet meer moge lijk was een abonnement te ne men voor de levering van een beperkt signaal, te weten de zen ders nederland 1 en 2. Rekening houdend met een zeer ruime opzegtermijn hebben de meeste abonnees met een abon nement voor een beperkt signaal gekozen voor een abonnement voor de levering van een volledig signaal. Daarnaast heeft een uit breiding van het aantal abonnees plaatsgevonden, als gevolg van de ingebruikneming van de diver se nieuwbouwwoningen, waar door het geraamde exploitatie re sultaat in gunstige zin is beïn vloed." zo schrijven B. en W. van Moerkapelle in de aanbiedings nota bij de begroting '88. ONDERWIJS Aan het begin van 1988 zal de raad een voorstel worden gedaan met betrekking tot het toekoms tig gebruik van de voormalige kleuterschool aan de Jhr. v.d. Weistraat. Op dit moment blijkt het nog niet eenvoudig te zijn er een andere bestemming aan te geven. maak er wijn van!!! Inlichtingen: Noordeinde 17 Zevenhuizen Tel. 01802-1653 open: n.m. en zaterdag! SUBSIDIES Een bedrag van 45.324,12 staat er op de Moerkapelse begro ting voor het jaar 1988 voor sub sidiëring van het sociaal en cultu reel werk. Een nieuwe verorde ning waarin subsidiemogelijkhe den voor gereglementeerde sport zijn opgenomen, wordt op dit moment in de commissies be handeld. B. en W. verwachten dat het mogelijk is dat de nieuwe ver ordening m.i.v. 1 januari 1988 in Moerkapelle zal gelden. Hiertoe is in de begroting reeds een post van 35.000,- aan subsidies opge nomen. Bruin, zwart, grijs, donkergroen, zijn de kleuren die deze winter do mineren. Het modebeeld wordt voorts bepaald door zwierige rok ken, kuitlang of zelfs nog langer. Strakke rokken net op de knie of erover. Pantalons ende japon is terug. Ga eens kijken bij de mode show van Fashion Flair in Hotel Vos a.s. maandag.! De zanger-entertainer BENITA komt in de pauze van de mode show van boetiek Fashion Flair een optreden verzorgen. BENITA komt uit Amerika. Hij werkt al 22 jaar in de show-business. Hij heeft als zanger gewerkt voor verschil lende orkesten, 10 jaar als drum mer en solist en 7 jaar als show man en componist. In Mexico is Benita in 1981 uitge kozen als beste zanger en compo nist met zijn nummer 'Vaya Un Amigo' welke ook werd gekozen als 'best song' van dat jaar. Vanaf 1981 heeft BENITA ver schillende prestaties geleverd. Hij heeft verscheidene festivals op zijn naam staan en in 1985 is de show van Duo Melao, waar Benita deel van uitmaakte, de show van het jaar geworden. Benita heeft opgetreden in o.a. New York, Venezuela, Puerto Ri co, Berlijn en Columbia. Hij heeft samengewerkt met The Platters en The Drifters. Zijn re pertoire bestaat uit: eigen num mers, evergreens, Zuid-Ameri kaans, Engels, Amerikaans en we reld hits. Om alvast te noteren! 2e bloed afnameavond 1987. Deze avond is gepland op 11 november a.s. Nanrtrn mn/Hzi/iolinnrtn dorpsstraat 62a - zevenhuizen - tel. 01802-2289 Kinder-, tienerkleding en speelgoedbeurs Vrijdag 25 sept. wordt er weer een kinderkleding en speelgoed beurs gehouden tbv Unicef De ze keer kan er ook tienerkle ding worden ingeleverd tot ca. 16 jr. Goede kleding (schoon en heel) en goed speelgoed kan worden ingeleverd op donder dag 24 sept.: 9.00-11.30 uur; 13.00-17.00 en van 19.00-20.30 uur. Verkoop alléén tienerkle ding op donderdag 24 sept. van 21.00-22.00 uur!!! Verkoop kinder-, tienerkleding en speelgoed vrijdag 25 sept. 9.00-12.15 uur. Adres: Gere formeerde kerk, Dorpsstraat 104, Zevenhuizen. Bij inleve ren bepaalt men zelf de ver koopprijs evt. in overleg. Twee derde is voor uzelf; éénderde voor Unicef Inl: tel. 01802-2252. MOERKAPELLE - Voorafgaand aan de start van de creatieve jeugdclub 'De Kinderkaravaan' is er op donderdagavond 17 sep-1 tember van 19.00-20.30 uur een open avond. Clubruimte is in de voormalige kleuterschool 'Jip en Janneke' aan de Jhr. v.d. Wei straat, achteringang aan het Moer I haqeplantsoen. Ouders en belang stellenden zijn hartelijk welkom maar in de eerste plaats is he: voor de jongens en meisjes. De eerste normale clubavond is op donderdag 24 september. Contactadres: Willem Alexan derplantsoen 5, tel. 1290. Noordeinde 17 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1653

Dorpskrant | 1987 | | pagina 10